Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

@Skerwool

Dopracowane?? Każda część jest zabugowana, a łatają ją mody. Daggerfalla nazywano Buggerfallem.

@następna część TES

Skoro i tak najfajniejsza w Skyrim jest (IMO) otwartość świata i mnogość questów pobocznych, to chciałbym MMO. Można byłoby wybierać między Cesarstwem a Aldmerskim Dominium, z tym, że Nordowie i Cesarscy nie mogliby być u elfów, a elfy z Cesarstwem. Mogłoby być kilka krain, m.in. Skyrim (już mają model krainy), Morrowind, Cyrrodil i jeszcze kilka.

@down

Nie wiem, czy przeczy. W końcy lasy tropikalne są w okolicach równika a pustynie koło zwrotnika, a to dość blisko. Z resztą, wystarczy spojrzeć na Afrykę.

Edytowano przez Sermaciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, na południu prowincji znalazłem BRAMĘ do Cyrodill i gdy, za pomocą kodów, próbuję przejść wyskakuje, cytat:

"Nie możesz tędy iść".

To samo jest na wschodzie, obok prowincji Morrowind.

Co do następnej części, to mi (temu, który Oblivion się średnio podobał, choć w Skyrimie się zakochał) najbardziej marzy się Elsweyr lub Czarne Mokradła. To dwie dość tajemnicze krainy, których zwiedzanie byłoby wielką przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sermaciej

Ja natomiast mam nadzieję, że TES nigdy nie zmieni się w MMO. I tak już wiele stricte singlowych serii przeniesiono właśnie w ten gatunek. Tu świeży przykład The Old Republic. Może i jest to tytuł jak na MMO nowatorski i da się w niego grać w pojedynkę, ale...przy mojej niechęci do gatunku z którego się wywodzi pewnie bym olał całkowicie warstwę "online", skupiając się wyłącznie na fabule. A czy jest sens płacić comiesięczny abonament za sieciówkę, w której nie miało by się ochoty spotykać innych graczy?. Jeśli już miał by powstać TES MMO (a z tego co pamiętam był taki pomysł), było by lepiej gdyby Bethesda potraktowała go jako spin-off. Nie jako ewentualny sequel. Inna rzecz, że podział na stronnictwa który opisałeś, wyglądał by jak kolejna wariacja Przymierze/Horda, lub Imperium Sith/Republika. Zimny kotlet.

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda główna rozmowa tyczy się Skyrim, to warto wspomnieć coś o starszej odsłonie serii.

Hrnchamd, autor MCP (poprawki kodu gry) i MGE XE (odłam MGE dodający cienie w exteriorach) pracuje teraz nad nowym modelem oświetlenia do Morrowinda. W tym poście można zobaczyć jak to wygląda. Ja jestem pod wrażeniem, a Wy?

Swoją drogą, jestem ciekaw ile jeszcze będą trwały prace nad Project Aedra - fajnie byłoby pograć w kilka osób. OpenMW też zapowiadał się ciekawie, a Crystal Crolls chyba upadł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie, nie wiem jak dużo z Was przegląda scenę modderską ( moddowską? moddną :) ), ale dziś zaglądając na SkyrimNexus dostrzegłem rzecz wg mnie niezwykłą, oryginalną a co ważniejsze, niesamowitą. O czym mówię? O "ThuuMic", mod pozwalający rzucać Krzyki przy pomocy... własnego głosu. Co prawda nie jestem jeszcze tego w stanie sprawdzić, gdyż twórcy moda dopiero co pracują nad wersją moda pod XP, ale może któryś właściciel Win7 się skusi. Muszę powiedzieć, że filmiki wyglądają miodnie. A
link do jednego z filmików ( który również znaleźć można w opisie tego moda )

Pomysł fajny, ale trzeba mieć angielskiego Windowsa. Dlaczego? Musi działać opcja wydawania poleceń głosem, a w polskim Windowsie nikomu nie chciało się za to zabierać. Podobno da się coś pokombinować i zmienić coś, żeby działało, ale jak ktoś chce to niech pobuszuje na własną odpowiedzialność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co Ci się najbardziej podobało w Skyrimie. Jeśli to dynamiczna walka, fajna grafika, voice acting itp to Oblivion będzie OK. Jeśli jednak preferowałeś questy, zwiedzanie unikalnych lokacji, historię świata, to lepszym wyborem będzie Morrowind.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy TES nie będzie jako MMO. Sami twórcy się już o tym wypowiadali, że to by zabiło serię.To po pierwsze. Po drugie, Panie Proud wątpię żeby chcieli pokazać,no nie wiem Atmorę lub Akavir, bo potem musieli by wrócić to Tamriel, a takie skoki nie wróżą zbyt dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czarnej Przystani w takim dużym gmachu są normalne rasy, które nazywają się Słudzy Falmerów. Ja się pytam ocb? Przeszukałem te komnaty itd., ale jakoś nie znalazłem nigdzie informacji "co, jak, dlaczego". Elfy inne to jeszcze idzie zrozumieć, ale Argonianie, Khajiici, Orkowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robiłeś główny wątek, to Czarna Przystań to miejsce, gdzie jest Prastary Zwój. Znajduje się w Alftand (krasnoludzkie ruiny, na północy). Jestem pewien, że Falmerów. Poza tym byli w grupach Falmerzy i ich Sługi, nie walczyli ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77 To proste, nadepnąłeś komuś na odcisk, komuś kto miał dość wpływów aby wysłać za Tobą MB zamiast kilku słabiaków-zabijaków.

@Xardas80 O ile się nie mylę, to są ludzie zniewoleni przez Falmerów, wręcz zindoktrynowani jeśli mogę tak powiedzieć, chyba

rzucają się na nas w celu obrony swoich Panów, czytaj Falmerów, tylko nie jestem pewien czy odkryłem dlaczego trafili oni do tej niewoli, może to pechowi poszukiwacze przygód ( 3P ), albo lepiej, któreś pokolenie 3P

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci słudzy Falmerów nie są chyba nigdzie wyjaśnieni, ale mam taką teorię, że są to ludzie, którzy zapuścili się za głęboko i zostali przez Falmerów zniewoleni. Przy okazji wejście do Blackreach (Czarnej Przystani, dziwne tłumaczenie swoją drogą) można też znaleźć w Raldbthar (tam wysyła nas Muiri w pierwszym zadaniu dla Mhrocznego Bractwa) i Mzinchaleft (tam wykonujemy osobisty quest dla Mjoll).

@Seba77: Nie będzie przeszkadzało, przestaną też wtedy na Ciebie polować.

edit: Uprzedzony

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanko. Gdy przybyłem do Pękniny na jakiś gościu powiedział, że on zrobi zamieszanie a ja mam zwinąć pierścień i komuś tam podrzucić. Ale gdy próbuje zwędzić pierścień od razu strażnicy zaczynają mnie ganiać. Zna ktoś jakiś dobry sposób na wykonanie tego questa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A innych gildii nie liczysz? Masz przecież jeszcze Gildię Złodziei, Magów, Mroczne Bractwo? To dodatkowe godziny grania...

Powiem tak - w dużej mierze zależy od tego czy będziesz używał trybu szybkiej podróży. Jeśli skupisz się tylko na podróżowaniu między miastem, a miastem, lub do lokacji X aby wykonać zadanie, czas ten będzie dość krótki. Wtedy przejście Obliviona, łącząc wszystkie gildie i sporą część questów pobocznych to czas ok. 40-50h. Nie spiesząc się, łążąc po wszystkich lokacjach, powolutku, robiąc wszystko - spokojnie można dojść nawet do 60-80h. A jeśli do tego szybką podróż będziesz traktował sporadycznie i dodatkowo zaopatrzysz się we wszystkie dodatki do Obliviona i dodatkowo gra Cię wciągnie - nawet do 100h :) Ale to zależy jakim jesteś graczem, ciężko powiedzieć czy po tych... 40h gry, nie powiesz sobie dość, bo Ci się gra znudzi... Ja sam skończyłem swoją przygodę po ok. 60h i w zasadzie nie było już co tam robić, a i gra zaczęła mnie męczyć... Znam gościa który przeszedł wątek główny i kilka zadań z gildii wojowników i na tym jego przygoda się skończyła - jakieś kilkanaście godzin max, bo Obek był dla niego za nudny. Natomiast mój sąsiad, z którym grałem w Obliviona równolegle, dobił blisko 150h i to z samą podstawką! Nie wiem co tam robił, ale to jego sprawa... Więc jak widać, zależy od gustu gracza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta modyfikacja jest z rzyci wzięta. Fluttershy jako niszczycielski smok? Bardziej by do tego pasowała Rainbow Dash z jej permanentnym ADHD albo Pinkie Pie w trybie Pinkamena.

Co do poszukiwanego moda: szczerze w to wątpię. Nexus, PlanetElderScrolls i Google milczą na ten temat, a przecież ktoś by na pewno o tym trąbił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Są jakieś mody (działające pod wersją PL) w których można być w ciele spoka...?

Wiem że chodziło Ci o SMOKA, ale ten drobny błąd przypomniał mi postać stworzoną przez kolegę. Był to Altmer o imieniu Dr. Spock. W dodatku łudząco podobny do kultowej postaci Star Trecka :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...