Skocz do zawartości
Black Shadow

'Szafa Gra' - Edycja I

Polecane posty

O, Zib żyje!

Ha, czyli nie tylko Tur mnie pamięta. Piona.

PS: Nieźle "nastatsiłeś" jak mnie nie było ;].

Aceyalone and RJD2 - A Beautiful Mine

Jeżeli ktoś ogląda świetny serial Mad Men to doskonale zna ten motyw. Tutaj dodatkowo z tekstem wartego uwagi rapera z LA - Aceyalone. Dla samego przystosowania się do niełatwego bitu i (jak zwykle u Acey'a) po prostu dobrego tekstu można się zainteresować. Sprawdzić i komentować :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick Cave and The Bad Seeds - Idiot Prayer

Jak dla mnie - najlepszy song Nicka and Spółki. Tematyka nie jest może czymś nadzwyczajnym (w tekst specjalnie się nie zagłębiałem, ale łatwo można wywnioskować, że są to jakieś smuty o miłości :P), niemniej przyjemnie się tego słucha. Są skrzypce, jest wyraźny basik, jakieś organki zdaje się w tle, super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Nieźle "nastatsiłeś" jak mnie nie było ;].

To jest nic! Pojawiają się czasem nieznani nikomu ludzie, którzy od razu mają 6000 postów. o_0 Ale piona jak najbardziej!

Creedence Clearwater Revival ? Fortunate Son

Mega pozytywny i energetyczny utwór legendarnej kapeli, jeden z tych, co go można puszczać w kółko miliard razy, a potem wyjść na miasto i podskakiwać do rytmu, szczerząc ryja. Hejaho!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam, że ktoś tam gdzieś wspomina Bebopa, to aż wstyd nie wspomnieć o:

,
oraz absolutnie przegenialnym i zachwycającym -
. Znajomość tych kawałków obowiązkowa! :> słuchając ich pierwszy raz, niemal nie mogłam oderwać się od głośników. Rzekłabym nawet, że to miłość od pierwszego usłyszenia. Przyznaję, jestem jak najbardziej od nich uzależniona. ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wspominałem o Space Cowboyu B) (lizusostwo przede wszystkim :P)

moje piosenki na dziś, wczoraj, przedwczoraj i jeszcze parę dni wstecz (a także na jutro, pojutrze, popojutrze... ogółem do znudzenia :P) pochodzą od pana Briana Transeau, znanego jako BT. pan ów zwykł grać muzykę elektroniczną mocno podchodzącą pod trance, czasem nawet techno. ale pewnego dnia powiedział sobie "a może by tak nagrać coś w innym klimacie?" no i udało mu się nagrać takie CU-DEŃ-KA jak

, "Shame" (brak oryginalnej wersji tej piosenki w porządnej jakości na YT, niestety), które pojawiły się na płycie "Movement in still life". ma chłop talent, mógłby jeszcze więcej takich piosenek nagrywać :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldo - Eternia

Generalnie rap to nie jest moja działka, choć przyznam, że młodszym będąc namiętnie zasłuchiwałem się w Pejach, Tedach, Dębcach, Paktofonikach i innych. Tak się jednak złożyło, że w moje łapska wpadła płyta Eldoki o tym samym tytule, co wyżej wymieniony kawałek. I wiecie co? Bardzo dobrze się stało, gdyż Eternia to jest to. Dobry tekst no i ten podkład muzyczny. *_* Jest moc.

http://www.youtube.com/watch?v=rRgjIMY_VMs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast ostatnio, podczas oglądania show "Kuba Wojewódzki" natknąłem się na Czesława Mozila. Jak dla mnie jest to wyjatkowy muzyk. Tworzy muzyke nietuzinkową, specyficzną. Prosty tekst, w tle pogrywa akordeon. W sumie to nie mój klimat, na co dzien słucham wszeklich pochodnych rocku i metalu, lecz jego muzyka oczarowała mnie. Można ją znienawidzić lub pokochać, ale obojętnym, jak dla mnie, pozostać sie nie da.

Gorąco polecam każdemu kto szuka czasem czegoś nowego

Edytowano przez kneelingwizard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towary Zastępcze - Spać

Na ten zespół trafiłem przypadkiem, przeglądając nieskończone zasoby last.fm. IMO nic ciekawego, ale kawałek, o którym tu wspominam mógłby posłużyć za hymn wszystkich miłośników spania. ;] Jeśli łóżko to twoja mała ojczyzna, którą opuszczasz tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne - posłuchaj, bo to o tobie. O mnie na pewno. :D

Kawałek można pobrać za free z last.fm właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz Dwa Trzy - Trudno nie wierzyć w nic

Bardzo lajtowa poezja śpiewana w wykonaniu polskiej kapeli, ale nie w stylu Marka Grechuty :) Jest w ich kawałkach coś co sprawia, że się bardziej "cziluję" - sensowne teksty, łatwo wpadający w ucho podkład & miły, IMO, dla ucha wokal ;) Ulubione kawałki? To Znak, tytułowy oraz Jutro Możemy być Szczęśliwi.

jutro możemy być szczęśliwi

jutro możemy tacy być

jutro by mogło być w tej chwili

gdyby w ogóle mogło być

Jeśli ktoś nie zna to polecam. Naprawdę miło się tego słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpions ? No One Like You

Zapuściłem jako tło do rozkminek nad tym, skąd wytrzasnąć sałatę na nową płytkę tych zacnych panów (którzy swoją drogą niedawno podobno zapowiedzieli zakończenie kariery! o_O), nawet jest tam jakiś featuring z panią Turunen, więc krążek zapewne jest zacny. Aha - początkowy riff z zapodanego kawałka rządzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two Steps from Hell - Legend

Muzyka instrumentalna + chór = epicka muzyka :D Dokładnie taka jaką wykorzystuje się do trailerów albo spotów telewizyjnych. Generalnie nie jest to kapela, ale wytwórnia muzyczna. Powiem wam, że płytkę słucha się świetnie i nic tylko podkładać kawałki pod jakieś wiekopomne chwile albo animację komputerową :)Epic is epic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.S.T.R - Śpij spokojnie

Przekaz i polskie realia, jak zawsze doskonale. Zdrowa odtrutka po tym całym chorym JP. Polecam przesłuchać całą płytkę, track po tracku, dosłownie miodzio, płytka układa się w niezłą historię. Ostatnio słuchane? Coś takiego jak na razie dla mnie nie istnieje. Ostry na słuchawkach cały czas! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy kawałek to kompozycja zespołu Portal, który powstał po rozpadzie Cyników. Panowie umieścili go na zremasterowanej wersji swojego pierwszego albumu - Fusion. I dobrze zrobili, bo dzięki temu mam co słuchać od dobrych kilku godzin... Ale to było dobre!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś od siebie. Jako, że kocham j-rocka to:

X-Japan - Kurenai

Świetne gitary, Yoshiki na perkusji zamiata wszystkich tych, których słyszałem do tej pory. Niesamowity utwór roczpoczynający się sekwencją skrzypcową. piękno w swojej klasie.

The GazettE - Cassis

- przepiękny utwór, melodyjny, świetny pod względem muzycznym i tekstowym. Ruki ma bardzo ciekawy i miły dla ucha wokal.

An Cafe - Maple Gunman

- przy tej piosence zawsze mi się mordka cieszy. Po prostu nie sposób się uśmiechnąć przy takim optymistycznym i rytmicznym kawałku. Ponadto podoba mi się głos wokalisty Miko ze swoim świetnym vibrato.

L'Arc'En'Ciel - New World

- stosunkowo niedawno odkryłem ten zespół, wrażenie na mnie zrobił przede wszystkim głos wokalisty, silny i wyrazisty. Bardzo ładna piosenka z dobrym tekstem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpions - Sting in the Tail

Żeby nie owijać w bawełnę, najnowsza (i prawdopodobnie ostatnia) studyjna płytka legend rocka po prostu wymiata! Myślałem, że oceniając trzeba będzie przymykać ucho na niedoskonałości, wtórność tudzież nudę, a tymczasem nic z tych rzeczy nie ma miejsca, bo od piosenek aż bije energia, wpadają do łba od pierwszego przesłuchania, a materiał nawiązując powerem do ich hiciorów z lat dawno minionych jednocześnie emanuje niesamowitą świeżością. Patrząc na wiek chłopaków, ciężko nie nabrać szacunku dla tak fajnie skrojonego albumu, mam szczerą nadzieję, że w sierpniu o Ironach będę mógł rzec to samo. ;]

A tymczasem posłuchajcie sobie "The Good Die Young" albo "SLY", ewentualnie "Spirit Of Rock" tudzież "The Best Is Yet To Come", a najlepiej całości, bo tak smakuje najbardziej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zmiksowana wersja kawałka o tym samym tytule zespołu Klaxons. Nie ma co, motyw przewodni świdruje czachę - w oryginale brzmi to dużo gorzej imo. <umc umc umc>

Poza tym dorwałem się do najnowszej płyty DonGuralesko - Totem Leśnych Ludzi. Gościa nie słuchałem od dawna, także trochę zdziwiłem się, słysząc te plemienne bity. Jak dla mnie, bomba. Zwłaszcza

. *_*

Płonie klub, płonie dach, płonie twoja [beeep]!

EDIT: A co to za cenzura?! Niech będzie, że płonie twoja pupa. :P

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne rytmy mi grają w głowie, ale ostatnio glównie:

- po prostu enerkiczny, wesoły drum and bass, w dodatku ze świetnym klipem

- no klimat wakacj pełną gębą!

A teraz zrobimy taki mały myk. Najpierw przesłuchajcie ten

a zaraz potem posłuchajcie sobie TEGO i zbierajcie szczęki z podlóg. Nieczęsto się zdarza, że orkiestra symfoniczna aranżuje utwory DJ'a, co nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van Canto ? Fear Of The Dark

Powiem tak: słyszałem wiele coverów hiciora Ironów i ten tutaj jest jednym z najciekawszych, ale nie ma się co dziwić, skoro powstał za pomocą perkusisty i pięciorga wokalistów, którzy swymi ryjami wyczyniają różnorakie wygibasy - do tego stopnia, że zmajstrowali całą płytkę pełną interpretacji znanych kawałków ze światka lekkiego metalu, cwaniaki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Grechuta - Świecie Nasz

Istna poezja! Arcydzieło! Świetnie się słucha wszystkiego od pana Marka Grechuty. Ma on niesamowity głos, a w połączeniu z klasycznymi instrumentami, piosenki potrafią przebić niejedną, współczesną kapelę rockową, w której często na 1 miejscu stawia się dźwięk, a nie treść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God Is an Astronaut - Age of the Fifth Sun (album)

Oto najnowsze dziecko postrockowych mistrzów rodem z Irlandii. Według starych fanów dzieło to jest słabe, nudne oraz niegodne wydania pod szyldem GIaA. Jako posiadacz ich wcześniejszej płyty, a mianowicie All Is Violent, All Is Bright (swoją drogą, znakomity krążek uważany powszechnie za szczytowe osiągnięcie Irlandczyków), ośmielam się stwierdzić, iż ludzie ci nie mają pojęcia, o czym piszą. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: wsłuchajcie się w melodie płynące z tejże płyty, a będzie wam dane poczuć, co znaczy delikatny dotyk muzyki, muskający struny waszych dusz! Ten tego... Po prostu fenomenalny album i koniec.

Sami oceńcie, oto pierwszy utwór, jakim raczą nas muzycy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Monster - moje małe wakacyjne odkrycie, którym mam zamiar się delektować przez najbliższy czas :) któż to może być, zapytacie. sam nie wiedziałem, ale sprawdziłem najczęściej słuchaną ich piosenkę na laście i... OMG! to ONI to nagrali! GENIUSZE! a najlepsze jest to, że ten utwór to dopiero początek przeznakomitej płyty Neveroddoreven :happy: o kawałku "Heaven" niedawno wspominałem w dziale z muzyką poruszającą, żeby się nie powtarzać więc, polecam na dziś
:turned:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nikogo nie było ^^

Smash Mouth - All Star Smash Hits

Obiła się wam kiedyś ta kapela o uszy? Nie? Nawet jeśli nie znacie jej z nazwy to pewnikiem usłyszeliście ich kawałek I am Believer [który jest coverem, żeby nie było] w Shreku :=) W wielkim skrócie - panowie grają coś jakby muzykę z lat 50. Na lans.fm przewijają się takie określenia jak neo-ska, alternatywny rock, ale dla mnie to zwyczajnie świetna muza na odprężenie. Ulubione kawałki z tej składanki hitów? All Star zdecydowanie, I am Believer wspomniane a także Walkin' On the Sun & Diggin' Your Scene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...