Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iuri1943

Trylogia Anioła Nocy - Brent Weeks

Polecane posty

W chwili zakładania tematu w Polsce jest wydawana pierwsza część trylogii "Droga Cienia" przez wydawnictwo Mag, tom drugi "Na krawędzi Cienia" ma zostać wydany 10 marca, a trzeci "Poza Cieniem" we wrześniu 2010.

"Droga Cienia" - książka opowiada o losach Merkuriusza (Azoth w oryginale), chłopca, który razem z przyjaciółmi (Jarl i Laleczka) mieszka na ulicy, terroryzowany przez grupę starszych i silniejszych chłopców. W końcu postanawia, że nie chce się więcej bać, od teraz to jego będą się bać. Udaje się na naukę do najlepszego siepacza (wetboy w oryginale) Durzo Blinta. Najpierw musi zmienić tożsamość, staje się Kylarem. Jako Kylar Stern uczy się fachu siepacza, próbuje rozwinąć talent (specyficzna magia)...

Książkę odnalazłem na półce w empiku. Moją uwagę zwróciła okładka oraz tytuł, po przeczytaniu opisu z tyłu książki historia wydała mi się dość ciekawa, trochę jakby rozwiniecie wątku o postaci Cerego z trylogii Czarnego Maga Canavan jednak tutaj bohaterem jest zabójca. Gdy rozpocząłem czytanie książki styl pisania nie zachwycił mnie, ciężko było się przebić przez niektóre trudne nazwy oraz imiona. Akcja była często przenoszona do innych bohaterów, jednak wszystko zaczynało się stabilizować, gdy bohater nieco dorósł (jego losy, są najlepiej opisywane, inne watki będą rozwinięte dopiero później), a ja miałem już większe pojecie o historii, która czytam, ksiązka naprawdę mnie wciągnęła, powoli wnikałem w tą historię. A ostatnie 300 stron przeczytałem niemal bez odrywania od niej wzroku. W tej chwili czytam tom 2 "Shadow Edge" w wersji angielskiej, ponieważ dopiero zaczynam nie będę się dzielił wrażeniami.

post-47183-1264420704_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem juz pierwszy i drugi tom, co moge powiedziec ? Wspaniała opowieść, nic dodać nic ująć. Zostało mi teraz tylko czekac na 3 tom.

ps. iuri1943 ma racje jesli chodzi o "przeczytałem niemal bez odrywania od niej wzroku" ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, całą trylogię przeczytałem już jakiś czas temu w wersji polskiej, na przemian z angielską ;P

Postanowiłem wrócić do tej ksiażki po przeczytaniu "Łotra" Trudi Canavan i przyznam, że trylogia Weeksa wypada dużo lepiej od Canavan. Teraz czytam ją z większą przyjemnością niż za pierwszym razem. Mogę skupić się na zawiłościach fabuły i sposobach jej budowania przez autora, a jest naprawde dobrze. Karzdy tom daje równie duzo adrenaliny od połowy objętości, a uspokojenie akcji na początku wychodzi ksiące na dobre. Żałuję że tak niewiele osób zwróciło uwagę na tą pozycję. Jest naprawde świetna fabularnie i napisana dojrzałym językiem. Polecam szczerze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria tak ogólnie jest niezła, ale

IMO za dużo pieprzenia tam o "miłości, która zwycięża zło" (sic!). Poza tym wkurzało mnie, że wszyscy główni bohaterowie ( z jednym wyjątkiem) przeżyli, bo to odbiera zakończeniu dramatyzm. Zachowania niektórych postaci wydawały mi się też lekko nielogiczne (np. Dorian, który w trzecim tomie nawraca się tak "z [beeep]").

Poza tym jednak, mogę polecić tą serię każdemu fanowi fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w swoim zbiorze 2 części trylogii, co mogę o niej powiedzieć?

Początek książki jest dosyć chaotyczny, zgadzam się z przedmówcą, że wszystko stabilizuje się gdy Kylar dorasta.

Podobają mi się opisy przeżyć bohaterów, jakie emocje nimi poruszają, opisy walk(pisane językiem, dzięki któremu można sobie je spokojnie wyobrazić).

Ze swojej strony chciałbym aby autor wydał książki, opisujące historię świata przedstawionego, szczególnie wielkich bohaterów, którzy stali się legendą o których jest wspominane w książce. Taki prequel to byłaby dobra rzecz, pozwalająca jeszcze bardziej wciągnąć się w świat trylogii.

Denerwujące jest jednak, gdy czytam wątek pewnego bohatera książki i chcę wiedzieć co dalej, nagle przeskakuje się do innego bohatera i pokazuje jego wątek i tak w kółko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Codziennie spotykam się z tymi przeskakiwaniami w sadze Pieśni Lodu i Ognia.

Jeśli chodzi o książkę - czytałem ją dobre półtora roku temu (całą trylogię łyknąłem w niecały miesiąc). Wciąga niemiłosiernie, sama postać nauczyciela Kylara (zapomniałem jak się zwał) była bardzo intrygująca, z resztą - cała książka jest pełna tajemnic, to mi się podoba.

Jedyny minus, który mnie troszkę odrzucał to wymyślenie tej kuli (?), która wskrzeszała swojego właściciela - w trzeciej części trylogii autor dzięki temu zabijał Kylara ile się dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoce znośne fantasy. Postacie całkiem ciekawe (nie tylko dwie główne), fabuła wciąga. Jednak nieco przeszkadzał mi nadmiar naiwności - bohaterowie lubili popełniać piramidalne głupstwa, niezgodne ze swoimi (pozornymi przekonaniami). Ale i tak czytało mi się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 stron za 20 złotych? Miękka okładka? Trzeba być fanem, inaczej to szaleństwo.

I, być może się mylę, ale... czy ta nowela nie jest zawarta w nowszych wersjach trylogii? Bodajże w pierwszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że lepiej w ten sposób niż w ogóle, ale ukłon w stronę czytelników byłby wtedy, gdyby wydali to także w formie darmowego e-booka. Za tę cenę można kupić w promocji niejedną normalną książkę... No ale może tylko ja jestem taki przeczulony, jeśli innym cena nie sprawia problemu... Takim osobom polecam jednak zapoznanie się z http://merlin.pl/Cien-doskonaly_Brent-Weeks/browse/product/1,1037317.html . Co prawda, żeby było to opłacalne trzeba kupić jeszcze jakąś książkę, ale to też może być dobry powód by powiększyć ciut swoją biblioteczkę. cool_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...