Skocz do zawartości

Najlepsi twórcy gier


Rankin

Polecane posty

  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Valve - Za caloksztal tworczosci ( HL, L4D, TF2, CS itd. )

Blizzard - Ponadczasowe gry, które wydawane są rzadko ale za to jak już coś wyjdzie to jest perfekcyjne, serie: Diablo, Warcraft, Starcraft, WoW.

Rockstar Games - Seria GTA i Red Dead Redemption. To samo co u Blizzarda.

DICE - Wszystkie Battlefieldy/ Mirrors Edge

Inifinity Ward - Seria Call of Duty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś byłem pewien ze mistrzem jest ubisoft:D co jak co ale takie hity jak prince of persia, far cry 2, i heroes 5 to nie byle co:d ale zobaczyłęm że " wielki gigant" jakim jest EA zaczął robic gry które mi sie podobają czyli dead space albo spore:d takze na chwilę obecnąubisoft i EA są dla mnie najlepszymi twórcmi:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wbrew pozorom wymienienie tych najlepszych wcale nie jest rzeczą prostą. Po bliższym przyjrzeniu się stwierdziłam, że tylko dwa studia zasługują na miano najlepszego w branży.

BioWare ? za całokształt. Jakość ich dotychczasowych produkcji sprawia, że gry przez nich tworzone można kupować w ciemno. Jedyną skazą na krysztale jakim jest BioWare są uproszczenia jakie wprowadzili w ME czy te, które planowane są w kontynuacji DA.

Rockstar Games ? za serię GTA. Po tych słowach jakiekolwiek inne wyjaśnienia stają się zbędne.

Bioware-za fabułe, postacie, i długie gry

No tak, przy dzisiejszych standardach RGP, do którego przejścia potrzeba ok 20 godzin rzeczywiście może uchodzić za długie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Valve- Za wszystkie dotychczasowe FPS'y i za to, że aktualizują Team Fortress 2 od 3 lat za darmo i pewnie będą przez kolejne 3. Podejście do klienta Valve opanowało do perfekcji. Nie ma tak bardzo rozbudowanego społecznie i grywalnie FPS'a jak TF2.

2. Blizzard- Za dbanie o szczegóły i za genialne pomysły na rozgrywkę.

3. Obsidian- Za otwarty świat (TES).

3. Crytek- Za możliwość przejścia misji według swoich widzimisię (Crysis)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve - tu już nie muszę nic wyjaśniać, każdy powinien wiedzieć.

Westwood (nieistniejące już niestety) - głównie za Red Alert 2 (przede wszystkim!) oraz wszystkie gry z serii Command & Conquer, oczywiście wszystkie części wyprodukowane przez Westwood, EA sprofanowała tą wspaniałą serię (tak samo było z Red Alert 3). To studio na zawsze pozostanie w mym sercu, wychowałem się m. in. na ich grach i mam do nich ogromny sentyment.

Blizzard - grałem niestety tylko w dwie ich gry (Warcraft 3 i Diablo 2 TLoD) ale uważam, że Blizzard to świetny developer, który na prawdę zasługuje na miano czołowego pecetowego developera.

Rockstar - seria GTA, nie muszę tłumaczyć co to jest ani jakim Rockstar jest świetnym studiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BioWare - za KOTOR, NWN 1 i DA:O.

2. Bethesda - za Obliviona i Fallouta 3

3. PB - za wspaniałego gothica, idealnego gothica 2, świetną noc kruka, dość dobry g3. Byłby to mój nr.1 gdyby nie zniszczony zmierzch bUgów i marny risen.

4. Creative Assembly za najlepszą serię gier strategicznych, jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne

5. CDPR za świetnego Wiedźmina, i świetnie zapowiadającego się W2.

Co do firm tworzących fpsy, wylatują mi bokiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2K - Mafia i zbliżająca się Mafia II po prostu świetnie zrobili nawet demo Mafii II na czym większość twórców już odpada.

Pandemic Studio - Upadli już ale The Saboteur bardzo mi się podoba.

CDPR - Jak osoba wyżej wspomniała za Wiedźmina i zbliżającego się Wiedźmina 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Rockstar Games i Ubisoft, ich nic nie pobije. Mój brat czytał w Neo-Plus, że Rockstar to najlepsza wytwórnia gier wszechczasów. Ale głównie ich kocham za GTA IV i, jak wskazuje mój nick, Red Dead Redemption :wub:. Ubisoft kocham za wszystko. Za Assasin's Creeda, za "Hirołsy", za Settlers'ów itp. Niech te wytwórnie żyją nam wiecznie!!! :cool:

I bym zapomniał o Bethesda za serię Fallout.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym jeszcze o jednych "twórach". O DICE. Zasłużyło sobie u mnie na miano jednego z najlepszych za takie tytuły jak "BF BC 2" oraz "Mirrors Edge". W tych tytułach postawili ogromną cześć fundamentu na fabułę i klimat. W BF oczywiście jest dużo strzelania, ale te przekleństwa i dopracowana akcja tworzą godną polecenia grę, a co do Mirrors Edge... Nie trzeba tłumaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. VALVe - TF2, Seria L4D i HL, Steam, nieustający support, DARMOWE DLC, porządni ludzie, współpraca z community, genialne pomysły, idą mniej w forsę a bardziej w zaufanie klienta (...czyli jeszcze więcej forsy). Poziom jest o niebo wyższy od każdego innego developera, za co VALVe bierze wszystkie 3 najwyższe pozycje. Drobny minus za 1? = 1$, ale i tak nie kupuję przez internet, więc...

2. VALVe jest jedyne w swoim rodzaju. TF2 ma teraz o niebo wyższą liczbę broni i map niż podczas powstania, a do tego mnóstwo kapeluszy.

3. VALVe jest bogiem. Katolicki, islamski etc. to brednie - czcij VALVe. Oni Cię nie wyślą do piekła.

4. Reric - za DoW 1. DoW 2 nie lubię, ALE za to że ludzie bez dodatku mogą grać z tymi z oraz darmowe DLC (nawet jeśli słabe) do dwójki to wielki plus idzie. Tak wielki, że nawet słabość tego sequela częściowo poszła mi w zapomnienie.

5. Piranha Bytes za serię Gothic.

6. BioWare - za rpgi. KOTOR, ME, NWN. Wielki minus idzie za profanację tymi żałosnymi DLC - dlatego nie zasługują oni ani na miejsce 4 ani 5, a i tutaj mam wątpliwości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve - Epickie części Half - Life-a, wspaniały innowacyjny i grywalny Team Fortress 2 i 1 oczywiście, Counter - Strike (liczba ludzi grających online mówi sama za siebie), portal (Najlepsza łamigłówka FPS wszech czasów) i wiele innych (L4D)... Dla mnie to jedna z lepszych firm produkujących gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rockstar - za serię GTA, Max Payne, Red Dead Redemption - nikt czegoś tak złożonego, jak oni nie zrobił i pewnie nie zrobi.

2. Square / Enix - za "Final Fantasy", "Chrono Trigger / Chrono Cross", "Bushido Blade" i wiele innych znakomitych produkcji rodem z konsol.

3. Konami za "Suikodeny" i "Metal Geary" :)

4. Revolution za "Broken Swordy" i "Beneath the Steel Sky"

5. Midway za "Mortale", "Killer Instincty" i... Tappera na C64 :)

6. Capcom za wszystkie szczęśliwe chwile z automatami na żetony :)

7. Bioware za Mass Effecty, Dragon Age i wspieranie naszych przy Wieśmaku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...