Skocz do zawartości

Najlepsi twórcy gier


Rankin

Polecane posty

  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Moje top 7:

1. BioWare (przede wszystkim Baldur's Gate, dla mnie również świetne Jade Empire)

2. Bethesda (seria the Elder Scrools)

3. Amanita Design (studio, które przeszło od zera do bohatera -jest doskonałym przykładem na to, że jeśli chce się coś osiągnąć i coś się zrobi w tym kierunku, to zwykle osiąga się cel)

4. CDProjekt Red (w tym zestawieniu po prostu musiało się znaleźć polskie studio, na dodatek takie, które ma na koncie egranizację jednej z najlepszych powieści fantasy w Polsce)

5. Piranha Bytes (Gothic, zwłaszcza szczególnie klimatyczna pierwsza część)

6. 2D BOY (za niesamowicie grywalne i wciągające World of Goo)

7. Capcom (za ich staruteńkie gry, których nikt już nie pamięta)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi ulubieńcy to :

Pirahna Bytes- Za Gothica, pierwsze dwie części to najlepsze gry w jakie grałem.Każda chwila spędzona w tej grze jest czystą przyjemnością.

Valve - CS,L4D.Za obie zapłacisz dziś mniej niż 100 zł, a jest to rozrywka na setki godzin.

Naughty Dog - Za oba Unchartedy.Gry wybitne, z świetną fabułą,gameplayem i grafiką.

Relic - Coś mało osób je wymienia ? ;) Czyżbyście zapomnieli o Company of Heroes,Warhammer 40 000 Dawn of War i Dawn of War II ? Jak dla mnie mistrzowi gier strategicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Blizzard Entertaiment

Za: wszystkie tytuły. Szkoda że trzeba czekać długo na gry :angry:

2. Square Enix

Za: FF-fy

3. Ubisoft

Za: AC, PoP-y, Splinter Celle

4. Blue Byte

za: Settlersów

5. IO Interactive

za: Hitmana i Mini Ninjas :tongue:

6. BioWare

Za: ME, BG (Dregon Age to dla mnie porażka)

za szóstką Amanta design za Machinarium, Bethesda za Fallaouta 3, Pirahna Bytes za gothiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięciu wspaniałych:

1. Blizzard - głównie ze względu na WoWa i inne Warcrafty

2. Pirahna Bytes - za genialne Gothic 1 i 2. BRAWO PANOWIE!

3. BioWare - KOTORy oraz ME. To co tworzą fabułę do każdej gry, przechodzi ludzkie pojęcie. Genialni są.

4. EA(DICE) - za wyśmienitego BF BC2.

5. Infinity Ward - CoD MW i MW2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BioWare- za całokształt, Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Jade Empire, Star Wars: Knights of the Old Republic, Mass Effect te wszystkie gry to wielkie tytuły na zawsze zapamiętane przez graczy, większość ocen tych gier oscyluje w granicy 10/10, są po prostu świetne, co najważniejsze ludziska z BioWare, potrafią utrzymać poziom i zazwyczaj otrzymujemy równie świetne kontynuacje. Fabuła to coś co jest największym plusem w tych grach, świetna, staranie dopracowana, przeogromnie wciągająca.

Pirahna Bytes Panowie odwalają kawał solidnej roboty, pamiętam nawet, jak Gothic mało znany tytuł, z dnia na dzień stał się wielką i legendarną grą, następnie druga część Gothic przewyższywszyła poziom jedynki co rzadko się zdarza w kontynuacjach, ale panowie nie spoczęli na laurach i wydali świetny dodatek Noc Kruka, następnie małe nieporozumienie z wydawcą (chociaż nie znam wszystkich szczegółów) i wydali Gothic 3 który już nie był tak świetny, ale pracownicy PB zadość uczynili swoje błędy i wydal bardzo dobrego Risen'a który może spokoje stać w szeregu z takimi hitami jak Gothic 1 i 2 NK, choć trochę z tyłu, jedynym zdaniem podsumowującym. Mimo że zespół Pirahna Bytes nie stworzył z byt wielu gier potrafił sobie wyrobić marką na skale światową startując praktycznie od zera, teraz może konkurować z największymi producentami gier.

Black Isle Studios, cudowni twórcy gier, z wielkimi umiejętnościami i pasjami, na zawsze zostaną zapamiętane pamiętane takie tytuły jak Fallout, Planescape: Torment, Icewind Dale, do dziś te gry są uważana za najlepsze wśród gatunku gier cRPG, niestety zły los chciał i pracownicy zostali zwolnieni. Powody stojące za tą decyzją nigdy nie zostały wyjawione, chociaż niektórzy uratowali się z tej opresji i pracują Obsidian Entertainment (studio znane z NW 2 i KOTOR 2).

Warto jeszcze wspomnieć o takich Producentach jak :

Epic Games- cudowna serie Unreal i Unreal Tournament to jedne z moich pierwszych gier na PC, nawet takiego Jazz Jackrabbit'a, bardzo miło wspominam, nie można też zapomnieć o Gears of War choć szkoda że nie pogram w dwójkę i trojkę bo niestety posiadam tylko PS 3 i PC (i NES'a xD) a dla jednej gry nie mam zamiaru kupować xbox 360.

CD Projekt RED- za świetnego Wiedźmina, który bardzo dobrze odwzorowuję opowieść Andrzej Sapkowskiego , jego genialny zbiór Opowieści o Geralcie z Rivii jest jednym z moich ulubionych powieści fantastycznych.

Nie mogę się doczekać drugiej części i mam małe marzenie żeby na światło dzienne wyłonił się Powrót Białego Wilka.

Altar Interactive - twórcy najlepszego RTS w jakiego miałem okazje grać mianowicie Original War

Troika Games - niestety firma upadła z powodu bankructwa ale na swoim koncie pozostawiła świetne gry takie jak, Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, Vampire: The Masquerade - Bloodlines.

Raven Software - twórcy takich serii gier jak, przemiodony Star Wars Jedi Knight i fantastyczny Soldier of Fortune

GSC Game World - świetni twórcy strategi, mistrzowie w swoim fachu, Kozacy, American Conquest , nie można także zapominać o klimatycznej grze S.T.A.L.K.E.R

Neversoft - choć znani są tylko z seri Tony Hawk's Pro Skater to jednak nie sposób ich pominąć.

To chyba tyle jeśli chodzi o twórców gier jakich miałem okazje poznać za swojego krótkiego żywotu, pewnie starsi doświadczeniem gracze pamiętają inne świetne firmy produkujące gry, ja wypisałem te które moim zdaniem powinny nosić miano Najlepszych twórców gier :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze :)

Fpp:

-Monolith (Jedno z najbardziej zasłużonych studiów które na bodajże 12 gier zaliczyło tylko jedną wpadkę , za to gry ze świetnym klimatem Blood , Shogo , AVP

-Infinity (Call of Duty)

-Epick (seria Unreal i Gow i głównie za zaj**** silniki graficzne)

-ID (Za ogromny rozwój)

-Valve(Za ich charakterystyczny "touch" i serie H-L)

Inne

-Relic (Dow-y , świetny Homeworld Coh)

-Blizzard (za użycie słów "Fresh meet" , dopracowane gry i blackthorna z młodości :D)

-Bungie(Myth-zróbcie remake!!!! , Halo)

-Bio-Ware ( Za każdego Rpg'a)

-Raven (Za dużo solidnych strzelanek i Take no Prisoners :D)

-Rockstar(Gta)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BioWare - Za wszystkie świetne gry które wydali . Począwszy od KotOR-a , poprzez Dragon Age ,skończywszy na Mass Effect .

EA - Jako wielki fan piłki nożnej . Oczywiście znajduje sie EA na tej liście głównie za FIFE . I szacunek należy się im za Simsy . Ja osobiście nie jestem fanem tej gry , ale coś w niej musi być skoro tak znakomicie się sprzedaje.

RockStar - Chyba mój ulubiony producent . Głównie za serie , a właściwie tylko za serie GTA . Wiele firm producentów próbowało zrobić coś na miarę GTA : SA bądź GTA : IV , to im się nie udawało , i myślę że jeszcze przez wiele lat nikt tego tronu R* nie zabierze . Ani Saints Row , ani Yakuza , ani True Crime .

Sports Interactive Ich nie mogło u mnie zabraknąć na tej liście . Oczywiście za serie Football Manager w ktorą gram częściej niż w jakiekolwiek inne gry .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Naughty Dog - aż dziw, że nikt nie wspomniał o tej firmie (choć w sumie piszą tu głównie PC-owcy). Ich gry dla konsol Sony to za każdym razem jakiś przełom. Crash Bandicoot 1,2,3 oraz Crash Team Racing to według mnie najlepsze platformówki w historii (zwłasza 3. część), potem na PS2 stworzyli Jak & Daxter - również platformówkowe arcydzieło. No i w końcu na PS3 - Uncharted 1 i 2, bez wątpienia jedne z najlepszych gier akcji wszechczasów. Absolutny numer 1 na mojej liście.

2. Bioware - jeśli chodzi o erpegi to żaden developer nie może się z nimi równać.

3. Konami - przede wszystkim za mojego ukochanego MGSa oraz PESa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Obsidian enternaiment - za znakomitego Neverwinter Nights 2, do dzisiaj jest moim ulubionym cRPG.

2. Bioware - za znakomitego KotOR-a, Jade Empire i Mass Efect-a (w starsze niestety nie grałem, może kiedyś nadrobię)

3. Ea Los Angeles - za Red Alerta, najlepszą strategie w jaką grałem

4. Creative Assembly - za Total War-y

5. Nival za Heroesy V, moją ulubioną część serii

6. Capcom za znakomite gry, zwłaszcza na konsole

7. Cdproject Red za Wiedźmina

Dopisałbym jeszcze Blizzarda, zwłaszcza za znakomitą fabułę i przerywniki filmowe w Warcrafcie III ale jak dla mnie ich gry nie są szczególnie dobre, nie lubię Hack and Slash-ów i praktycznie każdego MMORPG (nawet WoW-a!), klasyczna potyczka w W III jest zdecydowanie za trudna w multi, zresztą podobnie jak w Starcrafcie, nie cierpię ćwiczyć na cyborgach, choć w Warcrafcie III kampania i mapki nie podobne do potyczek ( DotA) są naprawdę świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FunCom (za The Longest Journey i Dreamfalla, w sieciówki nie grałem)

2. Black Isle Studios (Fallout, Torment, IWD)

3. BioWare (głównie za Mass Effecty, choć Baldury, DA i KotOR też są w porządku)

4. Microids (Syberia + Still Life)

5. Rockstar (GTA)

Dalej Nival, New World Computing, Pendulo, Obsidian, Blizzard, ION Storm, Maxis, Piranha, Ubisoft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie to będzie tak i mam nadzieję, że wybaczycie mi mieszanie platform :P

*) Guerilla Games (seria Killzone a szczególnie dwójka wryła mi się w pamięć)

*) Naught Dog (Uncharted FTW!)

*) BioWare (za chociażby Mass Effect - robią dobre RPG, albo jak kto woli action RPG)

*) THQ (za specjalnie Company of Heroes)

*) Infinity Ward (za CoDy do MW włącznie... MW2 złe nie było, ale jednak pewien niesmak został)

*) Blizzard (ma mało tytułów na koncie, ale jak coś wyda to trzepie z tego grubą kasę ;D)

Chyba tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Valve - Za to iż tworzą mało gier , ale wszystkie z nich w moich oczach były hitami :)

2.Square Enix - Generalnie za serie Final Fantasy , najlepsze rpg'i w jakie grałem.

3.Naughty Dog - Za serie Crash Bandicoot oraz Uncharted które przekonało mnie do PS3 :)

4.Sony Santa Monica - Za stworzenie tak swietnej gry jak God Of War 3 , która łączy ze sobą mitologie z totalną rozpierduchą :).

5.R*- No tutaj to chyba wiadomo , GTA od wielu lat rządzi w grach typu Sandbox'owych , i wielu próbowało , ale nikomu nie udało sie ich pobić.

6.Hideo Kojima - Nie chce nagradzać całej firmy Konami która czasami wydaje przeciętne gry , ale jeśli za prace bierze się Hideo Kojima , to wiadomo że gra będzie świetna. MGS jest ciągle moją ulubioną serią , MGS4 bije wszystko co dotychczas widziałem.

7.From Software - Firma stworzyła przeciętne gry , ale jest jedna perełka - Demon's Souls. Ta gra tak mnie wciągneła swoim klimatem i ciekawym gameplayem , że mam naliczone już ponad 300h rozgrywki a ona ciągle mnie nie nudzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

Jak FPS to Infinity Ward (cóż teraz już jest w rozsypce i każda kolejna gra CoD to już nie to samo).

Jak samochodówka to Codemasters.

Jak RPG to Bioware.

Jeśli gra Akcji to Ubisoft (Assassin's Creed).

Jeśli chodzi o grafikę to Crytek.

Jeśli chodzi o świetną zabawę to Black Rock studio.

Jeśli to ma być coś polskiego to CDProjekt-RED.

A jeśli chcesz po prostu zabić czas, to po prostu gry z CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard - Do ich gier wracam bez przerwy, Warcraft III, Diablo II i WoW to gry, które mam ciągle zainstalowane na wypadek jakby zachciało mi się w nie grać, lub któremuś z moim przyjaciół. Ciągle wyczekuje na Diablo III.

Bioware - Za Baldur's Gate oraz Mass Effect, obie gry są genialne. Tej pierwszej nigdy nie przeszedłem bo była dla mnie za trudna (byłem wtedy za młody na tą grę) ale gra dostarczyła mi wiele tygodni świetnej zabawy, a Mass Effect uwielbiam za wciągającą akcję i fabułę, możliwość postrzelania i genialne rozmowy z towarzyszami.

Valve - Counter Strike 1.6, Left 4 Dead, Portal, Half-Life... Co tu dużo mówić, w CSa i L4D gram ciągle a Portal i Half-Life są świetnymi i wyróżniającymi (szczególnie Portal) się grami, których kolejnych części nie mogę się doczekać.

Crytek - Grałem tylko w Crysisa ale to wystarczy mi aby ich lubić, gra mnie powaliła możliwością wykorzystania nano kombinezonu (tak się to pisze?), na tak wiele sposobów i bardzo podoba mi się fabuła, mimo iż jest prosta jak barszcz to jak można jej nie lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA- za wszechstronność, wychodzą im bardzo dobre fpsy, ścigałki(seria NFS) oraz oczywiście sportowe- EA Sports(szczególnie seria FIFA).

Ubisoft- wiele udanych serii(AC, PoP, Splintell Cell i wiele innych),

Rockstar- szczególnie za serie GTA, chociaż nie można pominąć Red Dead Redemption

Codemaster- mistrzowie samochodówek(DIRT, GRID)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...