Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Ogłoszenia, uwagi i propozycje

Polecane posty

Choć przydałaby się chociaż... jedna, jedna jedyna, która by zastopowała tą 'nawałnicę" odpowiedzi - wtedy by (może) jakaś część uczestników - "wyhamowała" z odpowiedziami i byłaby i chwila wytchnienia od szaleńczego tempa i chwila na pomyślenie nad dobrą odpowiedzią. :)

I tu zataczamy koło: jak taką zagadkę- killera poznać ;)?

Też jestem za tym, by to była świetna zabawa, a nie zaczęło się przekształcać w rywalizację o wygraną - przepraszam, że tak mówię, lecz ja pierwszy raz się spotykam z faktem, że w Kalamburach jest taka nagroda, jak gra - i to np. ME2

W kalamburach na FA zawsze była jakaś nagroda... Nie mam budżetu na nagrody, dysponuję tym, co mogę w danej chwili dać (zdublował mi się ME2:P). Czy gra jest lepszym wabikiem niż rysunek z dedykacją? Oceńcie sami...

Jeśli kogoś tym uraziłem, to przepraszam z góry. :/

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zataczamy koło: jak taką zagadkę- killera poznać ;)?

Spokojnie Marku ;) Jak ta "lawina" odpowiedzi raz ustanie w trakcie zabawy, na, powiedzmy 10-15 minut to wtedy będzie wiadomo, że to musi być zagadka-killer :P (I trzeba troszkę więcej pogłówkować ;)).

W kalamburach na FA zawsze była jakaś nagroda... Nie mam budżetu na nagrody, dysponuję tym, co mogę w danej chwili dać (zdublował mi się ME2:P). Czy gra jest lepszym wabikiem niż rysunek z dedykacją? Oceńcie sami...

Wiem, że to były rysunki okolicznościowe. ;P Ale jak tobie, Marku się zdublował ME2 to rozumiem. I co np. ja sądzę o tym: "co jest lepszym wabikiem?" - hmm... let think... :rolleyes: ^^ A np. okrycie tajemnicą jaka może być nagroda albo jeszcze lepszy wabik: Wspomnienie o dwóch nagrodach i ukazanie tej mniej ciekawej - z "zaznaczeniem", tego, że drugą nagrodą może być np. gra komputerowa, lecz... jaka to byłaby gra/tytuł? A to już by było tajemnicą do końca sezonu... też ciekawe, nie sądzisz, Marku? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Marku ;) Jak ta "lawina" odpowiedzi raz ustanie w trakcie zabawy, na, powiedzmy 10-15 minut to wtedy będzie wiadomo, że to musi być zagadka-killer :P

Tylko chodzi o to, że tę wiedzę trzeba mieć przed rozpoczęciem zabawy by w odpowiednim momencie wrzucić takiego kokosa...

A np. okrycie tajemnicą jaka może być nagroda albo jeszcze lepszy wabik: Wspomnienie o dwóch nagrodach i ukazanie tej mniej ciekawej - z "zaznaczeniem", tego, że drugą nagrodą może być np. gra komputerowa, lecz... jaka to byłaby gra/tytuł? A to już by było tajemnicą do końca sezonu... też ciekawe, nie sądzisz, Marku? ;P
Ciekawe, ale jakoś w to nie wierzę. Nagroda musi być znana od początku (motywacja!) i musi być w miarę atrakcyjna (satysfakcja).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to, że tę wiedzę trzeba mieć przed rozpoczęciem zabawy by w odpowiednim momencie wrzucić takiego kokosa...

To w takim razie, pomyślę by coś wymyślić - właśnie takiego kokosa, a pokażę go, jak już będzie po 6 sezonie "Kalamburów", w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu na FA :)

Nagroda musi być znana od początku (motywacja!) i musi być w miarę atrakcyjna (satysfakcja).

Okej. Nie będę się z tobą, Marku sprzeczał, bo to bezcelowe jest i tyle ;) Nawet się z tobą zgadzam, tylko chciałem wiedzieć jaki ty masz punkt widzenia na to. W końcu ty to stworzyłeś a nie ja.

I by zakończyć, tą jakże ciekawą konwersację. Jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia mojego blogu i uczestnictwa w sondzie. ;) Może i tam zjawi się 117 użytkowników, by oddać głos? I co do mojego blogu jeszcze a powiązania z nowym sezonem "Kalamburów"... Otóż, Marku. Mam propozycję dla ciebie, jeśli chodzi o dodatkowe zagadki. Czy zgodziłbyś się by taka jedna zagadka "wpadła" do mojego blogu na FA? W końcu, jest tam opcja dodawania redaktorów, którzy mogą współtworzyć blog - tzn. dodawać własne posty lub inne rzeczy. Wiem, że masz własny blog z Klarą - "Klara Forever" i ten "Param-pam-pam" (gdzie mógłbyś wrzucać te bonusowe zagadki ;)), choć chciałbym wiedzieć czy nie zgodziłbyś się na taką propozycję?

Jak usłyszę "Nie" (a pewnie to usłyszę...), to mam już nawet własny pomysł, lecz... robiłbym wtedy tobie, Marku, konkurencję, aniżeli miałbym dawać bonusowe własne zagadki. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wytłumaczenie za dzisiaj.

Miała być jedna zagadka, ale niestety w najbliższą niedzielę mnie nie ma, więc kolejka przepada :( Widzimy się się w środę za tydzień. Już teraz na stałe po 2 zagadki- za szybko je rozwiązujecie ;)

Coś czuję, że szybko zakończymy sezon ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zdziwił mnie ostatni kalambur. Kiedy olszes podał odpowiedź moher, wszyscy zaczęli po prostu pisać wszystkie możliwe wyrazy pokrewne. Wygrał ktoś nie dlatego, że wymyślił rozwiązanie, tylko dlatego, że pisał co tylko się dało. Na dodatek odpowiedź różniła się od pierwszej podanej o jedną literę. Myślę, że gdyby nie olszes, kalambur trwałby jeszcze długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Dobrze, że są podpowiedzi :smile:

Nieco zdziwił mnie ostatni kalambur. Kiedy olszes podał odpowiedź moher, wszyscy zaczęli po prostu pisać wszystkie możliwe wyrazy pokrewne. Wygrał ktoś nie dlatego, że wymyślił rozwiązanie, tylko dlatego, że pisał co tylko się dało. Na dodatek odpowiedź różniła się od pierwszej podanej o jedną literę. Myślę, że gdyby nie olszes, kalambur trwałby jeszcze długo.

Na tym to polega. Była podpowiedź, że jest już blisko. Jeśli popatrzyłby, dodał to "y" to by on wygrał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zdziwił mnie ostatni kalambur. Kiedy olszes podał odpowiedź moher, wszyscy zaczęli po prostu pisać wszystkie możliwe wyrazy pokrewne. Wygrał ktoś nie dlatego, że wymyślił rozwiązanie, tylko dlatego, że pisał co tylko się dało. Na dodatek odpowiedź różniła się od pierwszej podanej o jedną literę. Myślę, że gdyby nie olszes, kalambur trwałby jeszcze długo.

Dla mnie hasło było proste- góral "mo hery". Mogłem tylko przy propozycji olszesa napisać, że jest blisko (co też zrobiłem). Jego propozycja nie była kompletna (i do rozwiązania nie pasowała), choć mam pełną świadomość, że wielu pomógł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to więcej przygotuj rysunków, Marku :P

a dzisiaj po raz pierwszy zgadłem kalambura! :D chodzi mi o kompakta, u mnie widnieje, że z wyjaśnieniem Olszes był pierwszy (ale pewnie zaważyły milisekundy :happy:), więc się nie będę wykłócał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo co, to racja. To był czysty fuks. Ale trzeba zmienić. Bo co będzie, jak wygrasz? Rozwalisz cały świat :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Masz już 2 pkt. Koniec świata przyjdzie chyba wcześniej...

Masz już 2 pkt. Koniec świata przyjdzie chyba wcześniej...

Edit: Sorry, coś mi się tnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...