Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Ogłoszenia, uwagi i propozycje

Polecane posty

Btw. To, że ktoś przybył trochę później na zagadkę i nie widział wcześniejszych odpowiedzi, a refleks się tu liczy, nie oznacza, że jest idiotą. :sleep:

Ja nie mówię, że ktoś jest idiotą. Ja tylko powiedziałem, że niektórzy dawali "kosmiczne" odpowiedzi. Ty melonie1992 się tylko spóźniłeś, a ja raz przegapiłem dwie zagadki, które był takie łatwe. Ta ze "starą śpiewką" i "muskulaturą". ;] I popieram ciebie. Fejsbook, to facebug (jak bug w jakiejś grze) :P. Dla mnie nie ma "przymusu", by się tam zapisywać. Cały świat może i już. Mi ten fejsbuk w ogóle "nie kręci". I co do olszesa - jak dobrze policzyłem, to ma łącznie "natrzaskanych" 6 zagadek, więc chyba już nikt go nie dogoni. Może tylko poor_leno, lecz by musiał odgadnąć ostatnie 4 zagadki i to w tempie, jak bolid F1. Inaczej nie ma szans. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. To, że ktoś przybył trochę później na zagadkę i nie widział wcześniejszych odpowiedzi, a refleks się tu liczy, nie oznacza, że jest idiotą. :sleep:

Ja nie mówię, że ktoś jest idiotą.

A czy ja mówię, że ty mówisz? :P Akurat to było do zarzutów olszesa ;P

@up: Niby tak, ale to spowoduje, że będę klikał co 5min ;P A jeśli nie to mogę coś przegapić, nie? Ja już Cię znam olszes... wystarczy parę minut ;P

Sekund...

Chciałem to napisać... Jednak wybrałem opcję bezpieczniejszą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ja właśnie tam chciałem przenieść całe kalambury :rolleyes: ...

Tylko nie to :) Kalambury, mimo że początkowo były na blogu, to jednak teraz dość mocno kojarzą się z FA i jakoś nie wyobrażam sobie przeniesienia ich na FB. Z kilku powodów, nie każdy ma tam konto(o tym później), po drugie, nie możesz edytować komentarzy innych(a latanie po całych komentarzach czy to jest źle czy nie jest lekko męczące) i po trzecie, forum jest dużo bardziej przejrzyste. Sam nie biorę często udziału w kalamburach(nie licząc poprzedniego sezonu :P), ale bardzo lubię sobie pooglądać jak tam idą, a na FB sobie tego nie wyobrażam :)

Jest jakiś problem by go założyć ;)?

A jaki problem założyć konto na forum? :) Jest to jednak dużo łatwiejsze i do tego nie trzeba podawać żadnych osobistych sieci, a nie każdy lubi jak pod każdym postem pojawia się jego imię i nazwisko, jednak duża część woli tę pozorną anonimowość. Więc jednak w drugą stronę jest to jednak łatwiejsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek powiedzieć... Pierwszy dzisiejszy obrazek, byłby dla mnie nie osiągalny... z drugiej strony obrazek kabury jako podpowiedź jest zdecydowanie przesadzona! Niech Kalambury pozostaną sztuką zgadywania, wszystko inne wprowadzone "wprost" niszczy tą sztukę. Druga zagadka zabawna wg. mnie ;) Stawiałbym na coś bardziej z "połową Eli", a tu się okazuje styczna ;) Podpowiedzi nie oglądałem.

Aż trudno mi uwierzyć... została jeszcze tylko 1 zagadka do końca sezonu? Masakra z tym czasem. :)

Wy się bawiliście, a ja zagłosowałem w wyborach samorządowych. ;P Ostatni kalambur powinien przyciągnąć spore grono zgadujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Kalambury pozostaną sztuką zgadywania, wszystko inne wprowadzone "wprost" niszczy tą sztukę.

Słuszna uwaga. Nie mam pomysłu na podpowiedzi, dlatego wspomagałem się "góglami" :P

Aż trudno mi uwierzyć... została jeszcze tylko 1 zagadka do końca sezonu? Masakra z tym czasem. :)

Według moich obliczeń- dwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie lepiej moim zdaniem dawać podpowiedzi obrazkowe. Słowne ciężko wyrazić by nie otrzeć się o dosłowność

Taa... byś tylko mógł łatwiej odgadnąć, co? A i ja też jestem na NIE, by dawać jakiekolwiek podpowiedzi obrazkowe. Udało mi się bez obrazków odgadnąć połowę ostatniego hasła i gdyby nie te trzy (za dużo) obrazki w podpowiedziach, to by reszta dalej się męczyła - przecież jak ja patrzyłem na odpowiedzi innych - po tej mojej ("Elza) - to - nikt - dosłownie nikt nie chciał pisać czegoś ze słowem ela - no dobra, może i pisali - co poniektórzy, lecz te trzy obrazki za bardzo "ułatwiły" odgadnięcie hasła - bo bez nich, to mało kto zwracał uwagę na to, co mi napisał Marek, że "dobrze kombinuje z tą Elą" - byście się męczyli i już, ot co! ;S

I przeniesienie "Kalamburów" na Fejsbuka (tfu!) - zły pomysł. Wiem, że ten cały fejsbuk jest bardzo popularny i etc., lecz to by chyba "zabiło" "Kalambury" - jestem na NIE. Zgadzam się z melonem1992.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie lepiej moim zdaniem dawać podpowiedzi obrazkowe. Słowne ciężko wyrazić by nie otrzeć się o dosłowność

Taa... byś tylko mógł łatwiej odgadnąć, co?

Każdy ma takie same szanse :P A to, że ja mam za sobą 3 zwycięskie maratony kalamburów nic nie znaczy :chytry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódmy sezon kalamburowy już w lutym!

To, co się nie zmieni: 20 zagadek w sezonie, nagrody dla kalamburowego wymiatacza, zgadywanie w nowym topicu na forum.

Z innych: niestety, w tym sezonie zagadki będą raz w tygodniu (powiedzmy- w niedzielę).

Jak się na to piszecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pasuje niedziela. Ciekawe ile osób znowu pojawi się na "otwarciu" VII sezonu. :) Ja postaram się to lepiej "rozpromować", niż przedtem (6 sezon to była taka klapa, jeśli chodzi o "promocję" z mojej strony - no nie ważne już...). I oczywiście będę uczestniczył. Tylko mam pytanie: Czy planujesz Marku, znów jakieś dodatkowe takie "Kalambury" na Faccebooku? Te z tymi zagadkami, które - nie weszły w te 20 na 7 sezon. No bo nie chciałbym znowu widzieć, że dajesz zagadkę w głównym temacie, a w ciągu 15 minut już po wszystkim, bo było na FB i już szybko tutaj wszystko ktoś "rozgromił" (tak olszes - Ty tak zrobiłeś z jedną zagadką, która była tutaj, a była też i na FB - pamiętliwy jestem... :P) i czekać znów tydzień. Nie chciałbym znowu "doświadczać" czegoś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niedziela - HURRRAAA! będę przy wszystkich rebusach, nie będę się musiał denerwować, że przez pracę ominą mnie zagadki :) kiedy dokładnie startujemy? i BTW, żeby nie pisać dwóch postów: kiedy ogłoszenie zwycięzcy/ów w konkursie na hasło? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 to chyba najlepsza pora, mi tam pasuje idealnie :) To będzie mój drugi sezon kalamburowy ;) Btw. muszę pogratulować tym, którzy zgadli cokolwiek, bo pan Lenc zapodaje nam naprawdę ciężkie zagadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sprawy:

- jak z promowaniem? ostatnio HNSM miał fajny obrazek, były też userbary. skąd to wszystko wziąć by być promotorem Kalambur? :)

- kiedyś istniała taka grupa "opiekun kalamburów", pamiętam JamesVoo ją miał. czy będzie ewentualna możliwość zostania takim opiekunem przy swoich (tych co ja Ci przesłałem) zagadkach, czy to już raczej nie wróci?

- no i zasadnicze pytanie: KIEDY? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sprawy:

- jak z promowaniem? ostatnio HNSM miał fajny obrazek, były też userbary. skąd to wszystko wziąć by być promotorem Kalambur? :)

Wiem, miałem, lecz jak to wspomniałem - dość średnio mi to wyszło - według mnie. Do 6 sezonu, obrazki zrobił melon1992, więc Jego pytajcie - sam zapytam czy zrobi jakieś nowe i nie takie wielkie, bo jak bym miał taki duży, to mnie się znowu ta "zła" moderacja czepiać, że mam za dużą sygnaturkę. Melon - zrób proszę mniejsze okej? ;)

- kiedyś istniała taka grupa "opiekun kalamburów", pamiętam JamesVoo ją miał. czy będzie ewentualna możliwość zostania takim opiekunem przy swoich (tych co ja Ci przesłałem) zagadkach, czy to już raczej nie wróci?

Chyba JamesVoo nadal ma tą rangę, jako jedyny forumowicz na FA - przydałoby się więcej takich osób. Ja też bym takie "coś" chciał, lecz można o tym pomarzyć... :rolleyes: ^^

- no i zasadnicze pytanie: KIEDY? :)

Kiedy? Ja obstawiam w tą niedzielę, co będzie czyli 13.02.11 - taka "pechowa" ta 13-ka ale to chyba mogłaby być jako ciekawa data dla rozpoczęcia 7 sezonu. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...