Skocz do zawartości
Turambar

Polecamy i poszukujemy seriali

Polecane posty

Proponuję sprawdzić serial White Collar - pokazywany jest u nas przez stację FOX (aktualnie emisja jest wstrzymana, prawdopodobnie po wakacjach zostanie wznowiona, może już z czwartym sezonem włącznie - do tej pory mogliśmy zobaczyć trzy serie). Bardzo dobrze zagrany duet głównych bohaterów, zbudowany na zasadzie przeciwności ( zawodowy fałszerz - agent federalny). Ciekawe intrygi, dawka akcji (ale bez zbędnej przesady) i sporo humoru.

Oprócz tego, polecam serial Homeland - moim zdaniem jeden z najlepszych debiutów ubiegłego roku. Absolutnie zasługuje na to, by dać mu szansę. No i raczej spełnia Twoje warunki.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O White Collar myślałem dość poważnie. Chyba zacznę go gdy nadrobię Grę o Tron i Lie to Me. Co do Twin Peaks to dawno temu oglądałem i naprawdę dość wkręca. A co sądzicie o tym nowym Political Animals? Ktoś widział?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Widziałem PA i polecam. Byłem sceptyczny ale po korzystnej recenzji na Hataku spróbowałem i się nie zawiodłem. Świetna mieszanka polityki, humoru i (co mnie zdziwiło) całkiem sporo seksu. I aktor grający Cezara w "Rzymie", w jednej z głównych ról, o Elen Rippley nie wspominając. I to jest dobre, że prawie wszystko jest poukładane jak w prawdziwym życiu. Aż trzeba będzie zerknąć na inne, starsze seriale polityczne i sprawdzić czy też dają radę. Bo np. Ekipę lubiłem. A z filmów o podobnej tematyce podobali mi się "Obywatele Prezydenci" czy "Fałszywy Senator".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś może pewien serial? Była sobie grupka młodzików (rodzeństwo? Znajomi?), którzy dostali się do świata książki/filmy/gry komputerowej (ostatnie prawdopodobne, ale pewny nie jestem). Klimaty były mniej więcej pirackie, a bohaterowie próbowali się stamtąd jakoś wydostać. Pamiętam jakichś piratów, na pewno nieumarłych, rzeźby w drewnie i inne cuda... Mało informacji, ale... ktoś pamięta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathRaven27 - Coś znalazłem, chociaż ciężko było - wszelkie wyszukiwanie torpedowane jest przez wyniki z Chomika (BTW, w trakcie poszukiwań dowiedziałem się, że osoba, której "Lost" się podobało, powinna obejrzeć też "Świat według Bundych" i "Futuramę". Tyle w temacie Filmwebowej pomocy). Zmuszony byłem uciec się do znajomości języka sojusznika zza Wielkiej Wody. Moje propozycje to Pirate Islands (Klik!) i nieco nowsze Pirate Islands: The Lost Treasure of Fiji (Klik!). Czy to któryś z tych seriali?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

W "Rzymie" są świetni aktorzy, zwłaszcza Ciaran Hinds jako Cezar, ale też "Punisher" Pullo :). Mi się podobał choć miał jedną wkurzającą wadę. Tak jak w 1 sezonie "Gry o Tron" NIE BYŁO TAM SCEN BATALISTYCZNYCH (poza jedną małą). W serialu z Cezarem nie pokazano bitew! To mnie strasznie wkurzało. Ale poza tym serial zacny.

Mógłbyś też spróbować obejrzeć "Camelot", ale sam tego nie widziałem bo po 1 sezonie został skasowany. Obowiązkowego ;) "Spartakusa" pewnie już widziałeś.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnego odcinka Świata według Kiepskich

Po libacji Paździoch ukrywa się w kanapie Ferdka. Następnego dnia kanapa znika (chyba została wyrzucona) a na jej miejscu pojawia się nowa. Ferdek, Walduś (i chyba Boczek) posądzają siebie o zamordowanie Paździocha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Upadly321

Oglądałeś serial Jericho? Jeśli nie to polecam się z nim zapoznać, bo jest świetny. Pewnego dnia w małym miasteczku mieszkańcy zauważają, za górami grzyba atomowego. Potem następują różne nie przyjemne momenty, komplikacje. Bohaterowie próbuję przetrwać, bo świat uległ zagładzie. Naprawdę warto zobaczyć jedynie czego żałuje, że tak się szybko skończył. Serial ma cały 1 sezon i kawałek drugiego. Ale ja biorę pod uwagę tylko pierwszy sezon, bo drugi to porażka.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackus może przypadnie ci do gustu Dynastia Tudorów, masz tam 4 sezony do oglądania.

Poleciłbym jeszcze Camelot i Vikings. Jednak ten pierwszy ma 1 sezon a Vikings dopiero się rozkręca (obecnie wyszły 4 odcinki).

Edytowano przez MiloszGracz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w formie odświeżenia tematu (i po części nawiązując do dzisiejszego święta) - Walking Dead. Kto może mi polecić ten serial i powiedzieć ile w nim "horrorowatości"? Horrory wolę czytać, te oglądane uważam, że silą się na ilość krwi na ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ellusion

Komiksów nie czytałem, motyw zombie kiedyś uwielbiałem, teraz jest tego za dużo, przez co nie oglądam już rzeczy, gdzie mamy żywe trupy. Walking Dead oglądałem do połowy drugiego sezonu. Przy pierwszym usypiałem, pierwsza połowa drugiego sezonu też rewelacyjna nie była, brat przetrwał i stwierdził, że po przerwie Walking Dead stało się lepsze, trzeci sezon też sobie chwalił. Ja jednak do serialu nie mam zamiaru wrócić ze względu na opinie, że serial nie ma już za dużo wspólnego z pierwowzorem, co mnie boli, bo chciałem sobie oszczędzić czytania, a widzę, że tutaj bym musiał i oglądać serial i czytać komiks, a czasu na to nie mam. Jest o wiele więcej lepszych seriali, co prawda nie w tej samej tematyce, ale znajdzie się coś lepszego i...straszniejszego, horroru tam jest naprawdę mało, może w pierwszym sezonie trochę w napięciu to trzymało, ale już w drugim nie było nic co by mnie zaskoczyło. Jeśli chodzi o seriale z działu horrorów to zdecydowanie bardziej polecam "American Horror Story".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...