Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkosBoss

Galileo

Polecane posty

6abc1483bd80c211170d75b02144c67c.jpg


Galileo to program popularnonaukowy emitowany na antenie kanału TV4. Emitowany jest od 2007 roku od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.00, a w sobotę i niedzielę o godzinie 19.00.

W programie przedstawiane są odpowiedzi na pytania mądre, głupie i bez odpowiedzi w bardzo atrakcyjnej formie. Dowiemy się z niego jak wygląda proces produkcji szwajcarskich zegarków, telefonów dla milionerów, samurajskich mieczy, zapalniczek Zippo; zobaczymy ciekawe doświadczenia (np. ściąganie obrusa szafą lub... samolotem!); przekonamy się komu łatwiej jest przeżyć w obcym mieście bez pieniędzy: kobietom czy mężczyznom; ujrzymy latający samochód; dowiemy się co jeść, by być bardziej efektywnym sportowcem i uczniem oraz wiele więcej. Dodatkową atrakcją jest seria minifelietonów o japońskim wynalazcy tworzącym zupełnie niepotrzebne rzeczy ("Chindogu" - czyt. szindogu).

Program prowadzi Paweł Orleański.
1990.th.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny program. Bije na głowę wiele "specjalistycznych programów" z Discovery. Miałem przerwę w oglądaniu, od kiedy zostałem użytkownikiem N, ale jakiś czas temu do oferty dołączyło też TV4 i do programu wróciłem. :tongue:

Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Ostatnio był ciekawy materiał o sztucznych ulepszaczach smaku stosowanych w potrawach i okazało się, że zwykły człowiek nie jest w stanie rozróżnić, czy jej naturalny rosół na mięsie, czy z samej kostki.

Przypadły mi do gustu również artykuły dotyczące jakichś drobnostek przydatnych w codziennym życiu. Kiedyś pokazywali jak z kartonu można zrobić urządzenie do składania koszulek. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galileo oglądam praktycznie zawsze kiedy jest w telewizji. Widz może sie duzo nauczycyc i dowiedziec wielu ciekawych rzeczy. Pytania zazwyczaj sa ciekawe i z niektorych tematow mozna sie posmiac, np. najekskluzywniejsze toalety swiata :tongue:. Szkoda ze teraz w wiekszosci leca powtorki, bo to psuje zabawe i opinie. Najbardziej podoba mi sie cykl felietonow o budowie roznych przedmiotow. Juz nie musisz ogladac "Jak To Jest Zrobione?" :laugh:. Jednak zeby nie kopiowac tych samych rzeczy to pokazuja mniej ciekawe, np. budowa kabli czy fotela. Nie mniej jednak program jest jednym z najciekawszych tego typu i zacelacm obejrzenie chociaz odcinka czy dwoch zeby wiedziec o co w tym chodzi. Bo naprawde warto(moim skromnym zdaniem). :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest świetny, prowadzący również jest fajny. Niestety dużo powtórek, więc po 2 -3 latach widziałeś już większość odcinków, ale i tak ogląda się je z przyjemnością. Nie polecam zbytnio galileo extra o ile przy pierwszej części często zamiast się uczyć do klasówki zwyczajnie je oglądałem :laugh:. To nowe takie nijakie chociaż ostatnio znośne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczę, że właśnie leci Galileo, zawszę się skuszę. Program jest ciekawy, i dobrze przedstawiony. Szczególnie lubię rankingi, gdzie zwraca się uwagę na cenę itp. I ocena jest dobra, w sam raz dla Kowalskiego. Zaś galileo ekstra jakoś nie podchodzi mi do gustu, prowadzący również tacy... mnie nie przekonują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu coś tam się obejrzy. Bardzo dajny program, można się przynajmniej czegoś dowiedzieć w miły sposób, a nie ślęczeć i latać po kanałach bez celu, albo co gorsza oglądać jakieś telenowele.tongue_prosty.gif Nie wiem mi tam Galileo Extra bardzo się podoba. Jak jest to z chęcią oglądam, bardzo fajny program. Zdecydowanie polecam.smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny program, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, mamy też fajne reportaże. Bardzo lubię ten program i często go oglądam. Co do prowadzących to muszę się trochę zgodzić :(. Galileo Extra jest bardzo fajne nie rozumiem o co wam chodzi? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem ciekawy odcinek Galileo, w którym pewien gościu używał takiej małej deski, podłączonej pod skuter wodny i dzięki wylatującej z dwóch otworów w desce wodzie, unosił się nad wodą. Bardzo fajna rzecz chciał bym sobie kupić coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...