Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Helmutt

Wallace & Gromit (1989-)

Polecane posty

Wallace i Gromit to bohaterowie "plastelinowych" filmów Nicka Parka - Wallace to nieco fajtłapoaty wynalazca (wielki smakosz sera), Gromit to jego pies, milczący i niejednokrotnie przewyższający inteligencją swego pana. Polecam filmy z ta dwójką - szczególnie, że obecnie płyty z nimi wychodzą jako dodatki do "Gazety Wyborczej".

Dotychczas powstały cztery filmy krótkometrażowe ("Podróż na księżyc", "Wściekłe gacie", "Strzyżenie owiec" i "Kwestia tycia lub smierci") oraz jeden film pełnometrażowy "Wallace & Gromit - Klątwa królika" - a także jedna gra komputerowa "Wallace & gromit - Project Zoo".

Ciekawostka - w obecnej edycji głosu Wallace'owi użycza pan Krzysztof Kowalewski.

Kto oglądał niech się wypowie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem klątwę królika, mimo swej prostoty bo mowa tu o plastelinie. Film naprawdę bardzo udany dla młodszej publiczności, nie ma tu zabijania jak w innych kreskówkach dzisiejszych, tylko szukanie sposobu na spłoszenie królików z pola. Ten film jest genialny, pamiętam że niedawno na jedynce, co tydzień w niedziele leciał serial o Wallace i Gromicie, ale nie jestem teraz w stu procentach pewny, czy to byli oni. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem także klątwę królika. O ile początek mi się podobał i potrafił rozbawić, to jak

doszedł wątek o tym wielkim króliku

to już na prawdę zaczynało nie być ciekawie. Ale dla młodszych polecam, gdyż lepsze to niż np. ''Księżniczka i Żaba'' czy inne nowe (!) Disney'owskie filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film zeczywiscie jest troche dzieciny ale obejrzec mozna zwlaszcza dla kogos kto lubi przgody.

Właśnie film NIE JEST dziecinny. Pewnie, nie zawiera stosu przemyśleń i jakiejś filozofii - ale z drugiej strony nie jest to głupie "Hello Kitty", jest tak zrobiony, że mogą go oglądać i dzieci i dorośli. "Klątwa królika" - faktycznie, trochę się dłuzy, myślę, że Wallace & gromit lepiej sprawdzają się w krótkometrażówkach.

BTW - wczoraj z "GW" wyszła kolejna płyta z W&G - "Podróż na księżyc" - mój ulubiony odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem "Wściekłe gacie" oraz "Kwestia tycia i śmierci"... Pierwszy film niezwykle mi się spodobał, drugi wydał mi się zaś troszkę gorsza, w dodatku siostra uskarżała się, że w pewnym momencie się przestraszyła :) Tak czy inaczej serdecznie polecam, bowiem są to produkcje dla wszystkich!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma swój specyficzny styl ta seria, lecz o ile na początku to jeszcze nawet fajnie się oglądało, to jednak im dalej w las to było nudniej. Przynajmniej dla mnie. Jednak brak tych głosów po jakimś czasie mnie zwyczajnie nużył. Na plus jednak należy przyznać też budowe postaci z plasteliny, co jest absolutnym przeciwieństwem innych seriali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...