Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

Podzielam Twoje zdanie, ale jedno mnie niepokoi. Karol Bielecki, trochę za często traci piłkę w ataku pozycyjnym. Widać, że trochę chłopacy odpuścili wczorajszy mecz. Fakt mieli awans więc, nie mieli o co grać, ale gdyby zagrali tak jak ze Słoweńcami to mogliby ugrać nawet remis. Końcówkę meczu sobie odpuścili. Osobiście jestem zły na wczorajszą parę sędziującą mecz. Często podejmowali decyzje, które wolały o pomstę do nieba. Np. często przy rzucie nasi zawodnicy byli faulowani i sędziowie na to nie reagowali. Ale cóż było, minęło i czekamy na jutrzejszy półfinał z Chorwatami.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie panów powyżej, wczorajszy mecz z Francją, był słabszy od tych, z poprzednich dni. Ale ja mam jakieś wrażenie że nasi chłopacy po tylu sukcesach, odpuścili sobie ten mecz z Francją, bo i tak dostali się do pół finałów, tak mnie się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając podsumowanie faz grupowych na Polsacie Sport sami zawodnicy mówili, że z tyłu głowy mieli zakodowane, że awans mają zapewniony i grali trochę na luzie i byli niezmotywowani. Gdy padło pytanie czy jakby mecz toczył się o awans to mówili, że zagraliby o 100% lepiej. Mówili również, że gdyby nie te przechwyty i gdyby wykorzystywali swoje 100% akcje z 6 metra to mogliby wygrać z Francuzami. Powiedział Mariusz Jurasik, że Francuzi nie pokazali nic wielkiego, tylko że nasi zawodnicy zagrali po prostu słabo.

Pozdro!

PS Z Chorwatami mecz zaczyna się o 16.30 ;)

Co do dzisiejszego spotkania, jestem zbulwersowany i mam bardzo dużo zastrzeżeń do pracy pary sędziów z Norwegii. Sędziowali już nasz 3 mecz na tych mistrzostwach. Jak dla mnie po regulaminowym czasie gry powinien być remis i w dogrywce wygraliby nasi zawodnicy. Fakt nasi chłopcy popełnili kilka błędów, ale tak czasami jest jak się przegrywa i gra się przeciwko rywalom i sędziom. Bardzo się zdenerwowałem, gdy nasz trener dostał żółtą kartkę, a powinno być inaczej. Cupic rzucił, Sławek obronił i Chorwat wziął piłkę z pola karnego i wyrzucił ją poza boisko. Za takie zachowanie powinna być kara 2 minut dla Cupiaca. Po meczu trener Wenta został za to przeproszony przez sędziów. PO MECZU! Jak dla mnie ta para sędziowska powinna zostać zawieszona w sędziowaniu spotkań przez jakiś rok. Pozostaje nam walka o brąz z Islandią o 14.30.

Pozdrawiam, zły Elesshar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście popełniliśmy kilka istotnych błędów w grze, ale każdemu się to zdarza... Norwescy sędziowie nie potraktowali nas zbyt dobrze. Coś mi się zdaje, że norwescy sędziowie uważają, że jesteśmy gorsi od Chorwatów. Jak zawsze piękna obrona Sławka w bramce. Gratulacje też dla Wyszomirskiego za obronienie karnego. Polacy grali dziś dobrze, że tak powiem nie 'kombinowali' z podawaniem lub kozłowaniem piłki(jak się to zdarzało Bieleckiemu w poprzednich meczach). Więc gdyby nie sędziowie będący po stronie Chorwatów moglibyśmy wygrać ten mecz, a jak nie to to z pewnością pokonalibyśmy Chorwatów w dogrywce.

Pozdrawiam, niezbyt szczęśliwy kubicafan :P

A co do pomeczowych przeprosin sędziego. To jest naprawdę żałosne... To nie był mecz towarzyski czy coś podobnego graliśmy o finał. Ja nie rozumiem jeden sędzie dyktuje faul w ataku, drugi dyktuje karnego... Oczywiście jest karny dla Chorwatów. Trzeba było sędziować sprawiedliwie. A tu z daleka coś śmierdzi... Albo głupota sędziów, albo...

Oczywiście trzymamy kciuki za naszych piłkarzy ręcznych i życzymy powodzenia w jutrzejszym meczu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tłumaczyć porażek złym sędziowaniem bo to stara i banalna wymówka ale z drugiej strony po takim meczu nie sposób nie wspomnieć o pracy panów z gwizdkami. 90% kontrowersyjnych sytuacji gwizdali na korzyść Chorwatów a w dodatku byli nie konsekwentni. Dwie niemal identyczne zagrania potrafili ocenićw skrajnie różny sposób. Ukaranie Wenty to w ogóle jakaś paranoja. Może w środowisku nasz trener jest niezbyt lubiany, zwykle nie przepada się za zbyt "odstającymi" ludźmi i postanowiiono utrzeć mu nosa? Ale to już przeszłość. Jutro trzeba się zmobilizować, pokonać Islandię i zdobyć pierwszy medal w historii startów w ME. Wydaje mi się że poziom w piłce ręcznej jest najbardziej wyrównany z mainstreamowych sportów drużynowych więc każdy medal jest tymbardziej cenny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym meczu spotkały się dwie bardzo dobre i wyrównane drużyny. I to było widać. O przebiegu spotkania nie będę pisał. Mam trochę żal do naszych piłkarzy, że nie potrafili wykorzystać kilku momentów gry w przewadze. Sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji na korzyść Chorwatów, które zakończyły się zdobyciem bramek. Można gdybać, mecz jest i tak przegrany. Niech entuzjaści opcji trzech sędziów w piłce nożnej, przemyślą ten pomysł po wczorajszym meczu. Jak widać może być ich trzech, a sędziowanie czasami będzie beznadziejne, ze aż się meczu nie chce oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Polacy przegrali ten mecz. Gdyby nie fatalny początek, to w drugiej połowie zdobyliby prowadzenie. Cóż, taki urok sportu ;). Inna sprawa, że zupełnie nie ogarniam reguł piłki ręcznej - atakujący na chama wjeżdża obrońcy ręką w twarz, ten pada na glebę, a sędzia dyktuje karnego :]. Nie, wcale nie mówię, że sędziowie Polakom źle sędziowali, to raczej ogólna refleksja po obejrzeniu wielu meczów na tym turnieju. To nawet trochę dziwne, że każdy Polak zna (plus minus) zasady piłki nożnej, gdzie dostajemy regularnie po tyłkach, a w szczypiorniaku, gdzie w mistrzostwach zachodzimy do finałów i półfinałów, nikt nie ogarnia reguł :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, gdyby nie fatalna postawa w pierwszej połowie to moglibyśmy mieć na pocieszenie brązowy medal. Za dużo strat, kar, niewykorzystanych sytuacji. Druga połowa to mocne uderzenie naszych piłkarzy i gdy już myślałem, że doprowadzimy do remisy to wtedy niestety zaczęły się niecelne rzuty lub straty. Szkoda, bo naszym szczypiornistom należał się medal. Należy żałować, że ta słabsza gra nastała akurat w tej fazie turnieju. Chociaż z drugiej strony jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn w Europie, a ME to przecież trudniejszy turniej niż MŚ.

PS Mam nadzieję, że w finale wygrają Francuzi tak jak na MŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1274768,2121323,,os...,wiadomosc.html

Heh, a miałem nadzieję, że cyrki gwizdków to domena kopanej. Cóż, chyba jednak nie ma co mówić o w pełni uczciwej rywalizacji gdziekolwiek dopóki sędziować będą ludzie. Oczywiście to nadal nie ten poziom co w sportach walki, zwłaszcza boksie, gdzie sędziowie są właściwie bogami. Jednak nadal przykre to. Nie dziwne, że po zostaniu tak oszukanym (bo nie ma co chyba ubierać w ładne słówka - wczoraj nam po prostu ukradziono finał) dzisiaj pierwsza połowa wyglądała jak wyglądała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się wygrać z Islandią i ME skończyliśmy na 4 miejscu. W I połowie zagraliśmy naprawdę bardzo słabo. Trzeba poprawić kilka elementów i spokojnie możemy walczyć o złoto na każdej imprezie. Szczególnie wkurzająca jest bazradność naszych podczas gry w przewadze. Czasami aż się nie chce żeby przeciwnik dostawał kary bo od razu zaczynamy gorzej grać. Za często gubimy się też przy wyprowadzaniu kontr.

Tymczasem finał wygrali Francuzi i potwierdzili że są aktualnie najlepszą drużyną świata. Sędziowie znowu podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji i jestem bardzo ciekawy co na to Chorwaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Wami odnośnie dzisiejszej słabej pierwszej połowy. W drugiej połowie, Polacy zagrali tak jak grają na najwyższym światowym poziomie. Świetnie grał Sławek Szmal i każdy dobrze grał, ale w kluczowych momentach niestety nam się nie udawało :( Mamy historyczne 4 miejsce i osobiście sądzę, że gdyby wczoraj byli inni sędziowie to dziś walczylibyśmy o złoto. Brawa dla chłopaków za ambicje, serce do walki i charakter. Francuzi wygrali dziś i mają całą koronę: Mistrzostwo Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich. A co do zasad to ja je ogarniam dlatego, że kiedy mogę to oglądam mecze ligowe piłki ręcznej.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutka gra polaków w 1 połowie. Niestety nie szło im tak jak pewnie chcieli i jak my oczekiwaliśmy w 1 połowie meczu. Natomiast w drugiej połowie iście mistrzowska gra. Nie każdy potrafił by się pozbierać po 8 bramkach przewagi drużyny przeciwnej. Wspaniała obrona Sławomira Szmala(Szmal mistrzem :D) Niestety pomeczowy wywiad Sławka nie napawał optymizmem. Z chęcią posłucham jeszcze wypowiedzi Bogdana Wenty na konferencji :) Piękne przede wszystkim prawdziwe słowa ;)

No i czekamy na przyszłoroczne mistrzostwa świata! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mam do dodania. Bogdan Wenta przeczytał dziś na konferencji po meczu z Islandią oświadczenie, które przeczytacie TU. Te oświadczenie będzie o sędziowaniu o ile, się nie mylę. Chodzi zapewne m.in. o wczorajszy mecz z Chorwatami.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Jak zwykle zaczęliśmy te mistrzostwa bardzo dobrze ( porażka "kolegów" znad Odry :laugh: ) a potem jak zwykle coraz gorzej.. :dry: Moim zdaniem Polacy byli zbyt pewni wygranej co doprowadziło ich do klęski. Jeszcze ten mecz z Islandią .. Pierwsza połowa totalne klapa ale za to w drugiej daliśmy czadu :cool: ale przewaga 8 punktów to troszkę za dużo :rolleyes:

Na szczęście Szmal ratował honor drużyny gdyby nie on.. Kto wie jaki byłby wynik meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Sławek, to pewnie nie wyszlibyśmy z II fazy grupowej. Osobiście trzymam kciuki za Piotrka Wyszomirskiego, bo ma zaledwie 22 lata i może to za kilka lat może to być jeden z czołowych bramkarzy Europy. Trochę się martwię, że za rok z reprezentacji pewnie odejdzie na emeryturę reprezentacyjną kilku naszych zawodników, bo wieku się nie oszuka. Obym się mylił, bo każdy z rutyniarzy w naszej kadry wnosi coś do gry. Chciałbym by nasi chłopacy za rok wywalczyli złoto w Szwecji.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarszym zawodnikiem naszej kadry jest o ile się nie mylę Artur Siódmiak, który ma 34 lata. Według mnie on na Mistrzostwach Świata, jak byśmy byli w finale to strzeliłby spod naszej bramki na pustą bramkę rywali tak jak w meczu z Norwegami na MŚ w Chorwacji. Co do Tomka Rosińskiego się zgadzam, jak dla mnie on grał lepiej od Bartka Jaszki.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielecki miał lepsze i gorsze mecze :laugh: A ja i tak cieszę się z faktu że pokonaliśmy "kolegów" z nad Odry :biggrin: zawsze dostawaliśmy po du*** . W końcu zasłużyliśmy na wygraną , ale do perfekcji jeszcze trochę nam brakuję. Niestety.. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...