Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka ręczna

Polecane posty

Nie chciało mi się oglądać tego meczu, bo po męczarniach w grupie i niespodziewanej, wymęczonej wygranej ze Szwecją, dziś obstawiałem porażkę. A tu taki sukces! Nie wiem z czego się cieszyć bardziej - z wygranej naszych, czy klęski Niemców, których drużyny nie lubię. :D Oj coś czuję że może być powtórka z ME w siatkówce z 2009 roku, gdzie Francuzi pokonali "za nas" Rosję, a potem my zdobyliśmy pierwszy w historii złoty medal. Teraz może być podobnie - super. A nawet jeśli nie - jesteśmy w najlepszej czwórce, a Rosja i Niemcy NIE. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że był moment w którym zwątpiłem w pomyślne rozstrzygnięcie meczu. Pierwszą połowę dopingowaliśmy z tatą a tu w drugiej rozstrzelał się Domagoj Duvnjak i zrobiło się nieciekawie (i cicho w pokoju biggrin_prosty.gif). Bałem się, że Polacy się nie podniosą, ale znów pokazali, że im gorsza sytuacja tym lepiej grają. No i jeszcze Szmal dzisiaj "zaskoczył" na bramce i pod koniec łapał niemożliwe piłki. Brawo! I za dwie akcje meczu - gol Przemysława Krajewskiego rzucony zza pleców i między nogami bramkarza (patrzyłem na akcję i nie zauważyłem takie to szybkie było) i zaskakujący rzut Mariusza Jurkiewicza w podwójnym osłabieniu i do tego kara dla Chorwata. To na pewno podbudowało Polaków.

Teraz czas na mecz z reprezentacją Kataru. Bo Katarczykami nie można ich nazwać skoro sporo z nich jest naturalizowanymi obywatelami specjalnie na ten turniej. Cóż, kasa znów rządzi, pytanie tylko jak za kilka(naście) lat ci zawodnicy będą to wspominać. Bo z czego tu się cieszyć? Że za pieniądze reprezentowali inny kraj?

Ważną rolę w meczu odegrają też sędziowie. Dziennikarze TVP mówili dzisiaj, że było kilka kontrowersyjnych decyzji na korzyść gospodarzy. Ech, przypomina się mundial z 2002 roku gdzie Korea Południowa była tak faworyzowana, że aż żal było patrzeć. W piątek trzeba będzie zagrać tak aby uzyskać wyraźną przewagę i nie patrzeć na arbitrów. Bo trybun nie ma się co bać. Nawet jak będzie kocioł to Polacy nie leszcze, grali już przy bardziej przytłaczającym dopingu dla rywala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pokonaniu Niemców w piłce nożnej. Zdobycia złotego medalu siatkarzy, teraz pora na medal w piłce ręcznej. Po fazie grupowej dawałem małe szanse Polakom na medal, jednak zrobili nam niespodziankę. O ile ze Szwecją miałem nadzieję że wygrają to z Chorwacją chyba większość stawiała na porażkę a tu taka miła niespodzianka. Teraz nic nie mamy do stracenia, i będzie nam się grało lżej. Jutro spotkają się dwa zespoły które nie były brane pod uwagę do walki o medale, owszem czeka nas Katarskie piekło lecz my lubimy grać w takim piekle. Mam nadzieję że jutro kibice Katarscy nie będą mieć powodów do radości i to my zameldujemy się w finale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mecz z Katarem. Myślę, że powinniśmy spokojnie ich pokonać. Jak zobaczyłem skład Kataru to aż się dziwię, że takie rzeczy mogą mieć miejsce. Jak widać kasa może prawie wszystko.

Na początku to nie interesowałem się turniejem w Katarze, ale teraz to się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej porażki, szczególnie, ze względu na dobrą grę biało-czerwonych w pierwszej połowie i w końcówce meczu. Chciałbym napisać szczerze, że Katar wygrał w pełni zasłużenie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że sędziowie w pewien sposób "kontrolowali" przebieg meczu. Można się naturalnie spierać czy tak było, sam jestem przekonany, że przynajmniej dwie z naszych "dwuminutówek" były podyktowane słusznie. Jednak osobiście nie wierzę, że był to równo sędziowany mecz.

Gratulacje dla Polaków, zostawili serce na boisku, szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, brakowało nam skutecznego Rojewskiego i dobrej obrony w bramce - Wyszomirski i Szmal dzisiaj trochę poniżej moich oczekiwań. Myślę, że jednak nie ma co roztrząsać tej porażki, można było ją przewidzieć, teraz chłopaki muszą się przygotować do meczu o brąz. A my kibicujmy, bo ani Francja, ani Hiszpania nie będzie łatwym przeciwnikiem. Chociaż Polacy już na tym turnieju udowodnili, że mogą zagrozić faworytom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja win, że przegraliśmy. Niepotrzebnie pisałem zadufany w sobie post po wygranej nad Chorwatami. Niepotrzebnie włączyłem dziś tv podczas gdy zadnego z poprzednich meczów nie oglądałem. Zapeszyłem po prostu i bardzo mi przykro z tego powodu. Szkoda tej przegranej z Katarem. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia, kraj, który aż do teraz w piłce ręcznej nic nie znaczył nagle ma co najmniej wicemistrzostwo. Dwa lata temu ugrali dwa punkty w grupie... Te mistrzostwa dla Kataru to trzy k: kupiona drużyna, kupieni kibice, kupiony medal. Niestety, ale we współczesnym sporcie ściany nie pomagają gospodarzom tylko na igrzyskach olimpijskich, a i tutaj trzeba wyłączyć wszelkie sporty walki, z boksem na czele.

Inna sprawa, że nasi popełnili za dużo błędów. Błędów, których popełnić po prostu nie mogli, przecież doskonale wiedzieli komu będą sprzyjać sędziowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że nasi popełnili za dużo błędów. Błędów, których popełnić po prostu nie mogli, przecież doskonale wiedzieli komu będą sprzyjać sędziowie.

Dokładnie, ogólnie miałem takie wrażenie, że nawet nie daliśmy się specjalnie "wykazać" sędziom, tak dużo błędów popełnialiśmy. No i jak zwykle, w końcówce bramki rzucaliśmy jak z automatu, w raptem kilka sekund. Właśnie, w końcówce.

Nie jestem w stanie uwierzyć, że Katar nie wygra finału. Szejkowie nie pozwolą sobie na taką porażkę, choćby nie wiem co się miało tam wyprawiać. Może trochę odważnie oceniam, ale tak wyglądają dla mnie te mistrzostwa. Dobrze, że Polacy pokazali się z dobrej strony, jest półfinał, może być medal. Cieszmy się wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies podejrzane te mistrzostwa mi sie wydaja. Wiem, ze niby gospodarze, i ze nie przeszkadzali mi w wiekszym stopniu dopoki nie wygrali z Polska, ale...

Dziesieciu na szesnastu kadrowiczow Kataru jeszcze nie tak dawno nie mialo z nim nic wspolnego. Zdobywanie w ten sposob "rodakow" wydaje mi sie nozem wbitym w serca fanow szczypiorniaka. No coz, licze na medal, wierze w chlopakow i lepsza dyspozycje bramkarzy, ktorzy dzis (no niestety...) byli slabym ogniwem.

Jesli tak samo beda wygladac MS w pilce noznej, to nie widze przeszkod, ktore nie sprawia, ze Katar wyrosnie na sportowa potege.

Aha. Pieniadze nie graja w pilke? Ciekawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jeśli za rok zagrają na mistrzostwach Europy, w końcu i tak mają europejski skład. Sędziowanie kiepsko. Ten gwizdek przy błędzie kroków Wiśniewskiego to jakaś kpina, oni tam liczyli od każdego centymetra? Szkoda, że Szmal i Wyszomirski grali dzisiaj tak beznadziejny mecz. Poza Michałem Jureckim, Jurkiewiczem, Szybą i Daszkiem reszta zawiodła. Z Hiszpanią będzie trudno. Oby Francja ich zniszczyła, chociaż pewnie szejki na to nie pozwolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, motyla noga. Szkoda że nie można przeklinać na forum.

Byłem przekonany, że wygramy z Katarem. Początek nawet był dobry, ale później to była katastrofa.

Sędziowie byli fatalni. Napisałbym coś o przekupieniu sędziów, ale wolę nie wchodzić w takie tematy, zwłaszcza na forum.

Dziwię się że Związek Piłki Ręcznej pozwala na takie rzeczy. Wynika z tego, że w tym sporcie za pieniądze wszystko można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo porażki Polacy zagrali dobry mecz, choć oczywiście nie ustrzegli się błędów i przede wszystkim zabrakło skuteczności. Nie będę się wypowiadał na temat sędziowania bo na język wysuwają mi się tylko nie dobre słowa. Niestety pieniążki wygrały i stawiam że w finale Katar pokona Francję bo jak by miało być inaczej. Jednak te mistrzostwa zaliczam do udanych, a zdobycie brązowego medalu byłoby pięknym ukoronowaniem tych dobrych dla nas mistrzostw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wieszać psy na sędziach bo i jest za co (mało kar na Katarczyków, mało fauli w ataku naszych przeciwników, stratowanie Bieleckiego bez echa), ale nasi zawodnicy też się nie popisali. W jednym momencie pojawiła się statystyka - Szmal miał obronione cztery piłki, Saric "złapał" jedenaście rzutów. Jasna sprawa, że bramkarz światowej klasy, ale Polacy też nie grali w meczu o taką stawkę po raz pierwszy. Jeśli nie wykorzystuje się tak wielu akcji to niestety wygrać się nie da.

Kolega wyżej wspomniał o przepisach FIFA. W ręcznej faktycznie też przydałoby się takie coś.

Tutaj jeszcze rozmowa z Bartoszem Jureckim po meczu - http://sport.tvp.pl/...z-tymi-dolarami

Ś.P. Kazimierz Górski mawiał, że jakby pieniądze grały w piłkę to Arabowie byliby mistrzami świata. Przepowiednia zaczyna się sprawdzać... confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że Związek Piłki Ręcznej pozwala na takie rzeczy. Wynika z tego, że w tym sporcie za pieniądze wszystko można.

Ten sam związek na dzień dobry wywalił z turnieju Australię, bo potrzebowali miejsca dla Niemców. Ten turniej się zaczął od ordynarnego przekrętu więc nie powinniśmy się dziwić, że przekrętami się kończy.

Ta niby skorumpowana i beznadziejna FIFA w piłce nożnej ma przynajmniej zasady negujące takie rzeczy.

Jeszcze ma, jeszcze. Poczekaj aż ktoś z petrodolarami będzie potrzebował "reprezentacji" najemników i nawet nie zdążysz mrugnąć, a Blatter i spółka już będą smarować zmiany w przepisach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ś.P. Kazimierz Górski mawiał, że jakby pieniądze grały w piłkę to Arabowie byliby mistrzami świata. Przepowiednia zaczyna się sprawdzać... confused_prosty.gif

I to mnie w sporcie najbardziej denerwuje. Rywalizacja na takich dużych imprezach powinna być czysta i wyrównana, o wgranej powinny decydować umiejętności, a nie to jaki kraj jest bogaty ten wygrywa. Dziś liczę że Francja sprowadzi na ziemię Katar i spokojnie wygra. Jednak jeśli będzie inaczej to te mistrzostwa dla mnie były z góry ustawione, tylko niewiadoma była kto zajmie 2,3, i 4 miejsce.

Już za nie całą godzinę rozpoczynamy bój o brązowy medal. Będzie z Hiszpanami bardzo trudno, ale liczę że nasi zawodnicy powalczą i zrobią miłą niespodziankę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla naszych piłkarzy za brązowy medal. Nikt na was nie stawiał, ale daliście radę. Szkoda, że na drodze do złota stanęła reprezentacja Kataru, ale wygraliśmy z Hiszpanią :)

PS: Piłkarze pobili swój rekord pod względem emocjonujących końcówek. Oglądając to mało zawału nie dostałem. Niby, jak zwykle, ale tym razem przerośli samych siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz! Brawo! Druga najlepsza reprezentacja tego turnieju (najemników z Kataru liczyć tu nie można). Nie stawiałem ich w roli faworytów, chociaż oczywiście w nich wierzyłem. Hiszpanie zagrali bardzo dobry mecz, ale jednak my zagraliśmy lepsi. Ogółem bardzo fajne spotkanie. Sędziowie robili wszystko tak jak powinni, zawodnicy grali jak powinni, nie było żadnej spiny między zawodnikami, emocje i dramaturgia (zresztą jak zawsze). Tak powinny wyglądać mecze, a nie to co działo się 2 dni temu. Szyba genialny mecz, podobnie jak cała reszta naszej reprezentacji. W kontekście mistrzostw Europy za rok mamy drużynę, którą stać na złoto. Biegler w końcu złożył tą drużynę, w końcu zdobył z nią medal. Daszek, Szyba i Syprzak to zawodnicy, którzy za kilka lat będą podporą drużyny. Już teraz pomimo tego, że są młodzi grają świetnie. Szkoda, że zastępca dla Rojewskiego pojawił się tak późno. W kontekście całego turnieju chyba najlepszym zawodnikiem był Michał Jurecki. Fenomenalny turniej i wiele bardzo ważnych bramek. Szmal również był świetny, ale jednak imo to Michał był najlepszy. Teraz tylko mieć nadzieję, że Francja rozwali Katar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie cieszy, że w ręcznej podobnie jak w siatce jednak są młodzi, którzy wchodzą do reprezentacji i mogą spokojnie walczyć z najlepszymi na świecie. Bałem się, że nasza ekipa powoli zdziadzieje (wiekowo), następców nie będzie i emocje się skończą, a tu już nie mogę się doczekać ME za rok :) Po dzisiejszym meczu jak zwykle zastanawiam się, dlaczego nasi rzucają bramki z taką skutecznością i częstotliwością dopiero w końcówkach. No ale super, że jest medal, bo jeszcze ze 3 minuty przed końcem na to nie liczyłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDAŁO SIĘ! BRĄZOWY MEDAL WYWALCZONY!!! Świetny mecz i niesamowite emocje, zwłaszcza w końcówce! :D Gratulacje dla piłkarzy! Sędziowie zdecydowanie lepiej sędziowali tym razem ;) Aczkolwiek trzeba przyznać że początek zapowiadał się tak jak z Katarem - prowadzenie i po serii błędów przegrywanie, ale jakimś cudem się obudziliśmy i jest medal! No cóż, najważniejsze że się udało - pozostało teraz już tylko życzyć wygranej Francuzom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, co to się działo :D Brawo chłopaki! Waleczni do samego końca! Fenomenalny mecz Szyby, Syprzak prawie bezbłędny, Szmal wyciągał najtrudniejsze piłki, ale najważniejsze jest to, że końcówkę rozegraliśmy rozumnie, z głową, całym zespołem. Legendarna drużyna, zasłużyli na ten medal jak nikt, no i w dodatku wreszcie pokonali Hiszpanów, pokonali ich wtedy, gdy było to potrzebne ;) .

Różnie było z naszą grą na tych mistrzostwach, ale koniec końców to my, nie Niemcy, nie Duńczycy, a my zdobyliśmy medal. Wielka chwila polskiego szczypiorniaka, brawo Polacy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gif Polacy mamy po morderczej walce brąz, oglądałem wszystkie mecze Polaków na dużych imprezach i stwierdzam że ten mecz stawiam na 1 miejscu jeśli chodzi o horrory. Cały zespól bez wyjątków zagrał na bardzo wysokim poziomie, za cały turniej należał im się ten medal. Jeszcze raz wielkie GRATULACJE.

Powrócę do sędziów. Właśnie oglądam mecz finałowy i już podoba mi się praca sędziów. To co mają zagwizdać to robią, jeśli kara to dają karę niezależnie dla kogo. Pytanie dlaczego my trafiliśmy na takich a nie innych sędziów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza kończy się zwycięstwem Francji nad Katarem trzema bramkami przewagi. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony, mecz był równo sędziowany i w takich warunkach Francuzi zagrali po prostu lepiej (choć Katar pokazał się z bardzo dobrej strony, chyba najlepszy mecz tej drużyny). Świetnie bronili bramkarze obu drużyn, mecz był twardy i ciężki. Myślę, że takie zakończenie mistrzostw jest najlepszym z możliwych ;)

To był naprawdę emocjonujący turniej, od początku nic nie wskazywało na taki sukces Polaków. Graliśmy chaotycznie, z wieloma stratami, bez skrzydeł, a jednak dotarliśmy aż do półfinału. Filmowy turniej i wspaniałe zakończenie, mimo wszelkich problemów. Mistrzostwa Świata w Katarze za moment zamknie ceremonia medalowa, a my na następne emocje czekajmy do 2016 na mistrzostwa Europy w Polsce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...