Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zawas2004

World of Warcraft

Polecane posty

I recently performed a rather long reversing session on a piece of software written by Bl@z*#rd Entertainment, yes - the ones who made W@rc$@ft, and w@rld @f W@rcr@aft (which has 4.5 million+ players now, apparently). This software is known as the 'warden client' - its written like shellcode in that it's position independant. It is downloaded on the fly from Bl@z*#rd's servers, and it runs about every 15 seconds. It is one of the most interesting pieces of spyware to date, because it is designed only to verify compliance with a EULA/TOS. Here is what it does, about every 15 seconds, to about 4.5 million people (500,000 of which are logged on at any given time):

The warden dumps all the DLL's using a ToolHelp API call. It reads information from every DLL loaded in the 'w@rld @f W@rcr@aft' executable process space. No big deal.

The warden then uses the GetWindowTextA function to read the window text in the titlebar of every window. These are windows that are not in the W*W process, but any program running on your computer. Now a Big Deal.

I watched the warden sniff down the email addresses of people I was communicating with on MSN, the URL of several websites that I had open at the time, and the names of all my running programs, including those that were minimized or in the toolbar. These strings can easily contain social security numbers or credit card numbers, for example, if I have Microsoft Excel or Quickbooks open w/ my personal finances at the time.

Once these strings are obtained, they are passed through a hashing function and compared against a list of 'banning hashes' - if you match something in their list, I suspect you will get banned. For example, if you have a window titled 'W*W!Inmate' - regardless of what that window really does, it could result in a ban. If you can't believe it, make a dummy window that does nothing at all and name it this, then start W*W. It certainly will result in warden reporting you as a cheater. I really believe that reading these window titles violates privacy, considering window titles contain alot of personal data. But, we already know Bl@z*#rd Entertainment is fierce from a legal perspective. Look at what they have done to people who tried to make BNetD, freecraft, or third party W*W servers.

Next, warden opens every process running on your computer. When each program is opened, warden then calls ReadProcessMemory and reads a series of addresses - usually in the 0x0040xxxx or 0x0041xxxx range - this is the range that most executable programs on windows will place their code. Warden reads about 10-20 bytes for each test, and again hashes this and compares against a list of banning hashes. These tests are clearly designed to detect known 3rd party programs, such as wowglider and friends. Every process is read from in this way. I watched warden open my email program, and even my PGP key manager. Again, I feel this is a fairly severe violation of privacy, but what can you do? It would be very easy to devise a test where the warden clearly reads confidential or personal information without regard.

This behavior places the warden client squarely in the category of spyware. What is interesting about this is that it might be the first use of spyware to verify compliance with a EULA. I cannot imagine that such practices will be legal in the future, but right now in terms of law, this is the wild wild west. You can't blame b@#zz for trying, as well as any other company, but this practice will have to stop if we have any hope of privacy. Agree w/ botting or game cheaters or not, this is a much larger issue called 'privacy' and b@#zz has no right to be opening my excel or PGP programs, for whatever reason.

Znalazlem to na jednym z forow na temat WoW'a. Co o tym myslicie? Ja nie przeczytalem do konca licenci, ale jak tam nie ma slowa na ten temat, to to jest nielegalna zagrywka. Poza tym jakos nie podoba mi sie idea bycia szpiegowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I recently performed a rather long reversing session on a piece of software written by Bl@z*#rd Entertainment, yes - the ones who made W@rc$@ft, and w@rld @f W@rcr@aft (which has 4.5 million+ players now, apparently). This software is known as the 'warden client' - its written like shellcode in that it's position independant. It is downloaded on the fly from Bl@z*#rd's servers, and it runs about every 15 seconds. It is one of the most interesting pieces of spyware to date, because it is designed only to verify compliance with a EULA/TOS. Here is what it does, about every 15 seconds, to about 4.5 million people (500,000 of which are logged on at any given time):

The warden dumps all the DLL's using a ToolHelp API call. It reads information from every DLL loaded in the 'w@rld @f W@rcr@aft' executable process space. No big deal.

The warden then uses the GetWindowTextA function to read the window text in the titlebar of every window. These are windows that are not in the W*W process, but any program running on your computer. Now a Big Deal.

I watched the warden sniff down the email addresses of people I was communicating with on MSN, the URL of several websites that I had open at the time, and the names of all my running programs, including those that were minimized or in the toolbar. These strings can easily contain social security numbers or credit card numbers, for example, if I have Microsoft Excel or Quickbooks open w/ my personal finances at the time.

Once these strings are obtained, they are passed through a hashing function and compared against a list of 'banning hashes' - if you match something in their list, I suspect you will get banned. For example, if you have a window titled 'W*W!Inmate' - regardless of what that window really does, it could result in a ban. If you can't believe it, make a dummy window that does nothing at all and name it this, then start W*W. It certainly will result in warden reporting you as a cheater. I really believe that reading these window titles violates privacy, considering window titles contain alot of personal data. But, we already know Bl@z*#rd Entertainment is fierce from a legal perspective. Look at what they have done to people who tried to make BNetD, freecraft, or third party W*W servers.

Next, warden opens every process running on your computer. When each program is opened, warden then calls ReadProcessMemory and reads a series of addresses - usually in the 0x0040xxxx or 0x0041xxxx range - this is the range that most executable programs on windows will place their code. Warden reads about 10-20 bytes for each test, and again hashes this and compares against a list of banning hashes. These tests are clearly designed to detect known 3rd party programs, such as wowglider and friends. Every process is read from in this way. I watched warden open my email program, and even my PGP key manager. Again, I feel this is a fairly severe violation of privacy, but what can you do? It would be very easy to devise a test where the warden clearly reads confidential or personal information without regard.

This behavior places the warden client squarely in the category of spyware. What is interesting about this is that it might be the first use of spyware to verify compliance with a EULA. I cannot imagine that such practices will be legal in the future, but right now in terms of law, this is the wild wild west. You can't blame b@#zz for trying, as well as any other company, but this practice will have to stop if we have any hope of privacy. Agree w/ botting or game cheaters or not, this is a much larger issue called 'privacy' and b@#zz has no right to be opening my excel or PGP programs, for whatever reason.

Znalazlem to na jednym z forow na temat WoW'a. Co o tym myslicie? Ja nie przeczytalem do konca licenci, ale jak tam nie ma slowa na ten temat, to to jest nielegalna zagrywka. Poza tym jakos nie podoba mi sie idea bycia szpiegowanym.

Bzdura! Jakby takie cos istnialo blizzard mialby juz 100 000 procesow w sadzie. Nie traktuj tego powaznie ... Podobnych tekstow byla juz masa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do grania w WoW-a za darmo przez neta z samymi ziomkami:)

Mosicie miec jak narazie wlonczone Hamachi oczywisci WoW-a i odpowiednie patche. Niby skomplikowane ale jakie proste:)

Wejdzcie na stronke XXX

i tam wszystkiego sie dowiecie. Na serwie sa sami Polacy, ktorzy graja od niedawna. Wiec nie spotkacie za duzo gostkow z wysokim lvl , z ktorymi trudno by bylo grac:P

ZAPRASZAM WSZYSTKICH XXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie pytac sie o buildy itd. to idzcie na mmorpg.pl - tam jest ogromny dzial o WoW. A co do piratow - IMO z WoW'em maja tylko interfejs wspolny...

A jesli chodzi o build maga: po rewampie jego talentow jak zmienilem na elementaliste piknie mi sie gralo:) Nawet w MC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem WoW'a - 86,90 zł

Jeśli dla was aspekt płacenia 50 zł to tak strasznie dużo nieświadomie mówicie, że jesteście piratami ;) Kupując nawet 1 oryginalną i nową gre na 2 miesiące zapłaci się tyle samo co grając w wow :)

Bede gral tam gdzie BioOrc... ktoś jeszcze tam śmiga?? PvP Emersis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mnie ktoś szukał, lwia część moich postaci siedzi teraz i zbiera kurz na serwerze RP Steamwheedle Cartel. No i jedna postać się ostała na RP Argent Dawn. Na SWC postacie zarówno w Hordzie, jak i Sojuszu, na AD ta jedna postać jest po stronie Sojuszu.

Ewentualne nowe postacie (po rozszerzeniu) też raczej trafią na SWC.

Z tym wywalaniem za parę komentarzy OOC (out of character) to w sumie lipa. GM nie czają się po stolicach i tylko czekają na emotikonek czy niewinny "lol". Najwyżej można się czasem nadziać na fanatyka, który może twierdzić, że wszędzie trzeba swoją postać odgrywać, ale tacy wykolejeńcy są na szczęście rzadkością według moich doświadczeń.

...w każdym razie nie spotkałem się z przypadkiem, by kogoś wywalono z serwera RP za nieodgrywanie roli. Zresztą by musieli pół serwera wywalać regularnie, gdyby się ściśle trzymali takich zasad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zgodnie z etykietą serwerów RP wszystko co na /s i /y powinno być IC. Whispery, czat gildiowy i takie tam ludzie w większości zlewają, i dobrze, bo przecież telefonów komórkowych do czatu na odległość w Azeroth nie ma :) . Ogólnie to jak się komuś na /s wymsknie coś OOC to mi nie przeszkadza, ale wbrew popularnemu poglądowi (( )) brackety wcale nie poprawiają sytuacji ale pogorszają (tekst się wyróżnia). I tbh, jak ktoś chce w ogóle Roleplayować czasami do świetnie, przecież nie trzeba być hardcorowcem żeby np się zaangażować w ciekawą fabułę. Ale to, że GMowie zlewają całkowicie OOC imiona i ludzi którzy są ciągle OOC na publicznych kanałach mnie irytuje.

BTW najlepszy serwer do W-PvP i RP - Defias Brotherhood. Grałam na Ravenholdt, na Scarshield Legion i na V. Co. ale zawsze wracałam do DB. Polecam jak ktoś się interesuje RPowymi klimatam ;). Gram i na Sojuszu (gildia Starseekers) i na Hordzie (świeża postać, bez gildii jeszcze), ale musze przyznać, że na dłuższą metę "otwarte" RP na Hordzie jest tam lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Co do budowy maga, 30 arcane 21 fire i jedziemy na pvp. Po rewolucji pvp 2.01 zbieranie pvp seta zajmuje ok 1-2 tygodnie (bez przerw na ZG czy MC ><) Bez trinketów Taki zam Pyroblastem jest w stanie zawalić 5k krytyka. Ale i tak mag to mag, jeden hunter, aimed shot i po magu. Osobiście gram na Moonglade Priestem na 60 (Raidy na BWL a ostanio Naxx) I na Khadgarze Hunterem na 60 (Soulstring, hakari blades i T2 więc po co więcej raidować przed TBC? Tylko pvp). Na razie jedyna rzacz jaka mnie na AV rozwala to paladyni i warlocki. Z Rougami brak problemów (Detterance, Counterattack, Aimed shoot, Raptor strike crit, freezing trap itd...) Paladyna wiadomo mało co ruszy, ale blizz zlitował się nad graczami nie-paladynami i na lvl 70 paladyn będzie dostawał w D* jak warrior.

PS. Jako post oznajmujący moje zmartwychwstanie to się rozpisałem xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz wow-a to masz darmowy miesiąc pierwszy i kod trial na 10 dni. Nie ma czegoś takiego jak pre-paid na miesiąc, zdrapka na 60 dni kosztuje w gram.pl 109zł. Wiesz co to jest google? :)

PS. To mój pierwszy post na forum :D witam

PS2. Jak ktoś gra na serwerze EU Wildhammer(PvE) to pm me na forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu subskrypcja to jedna tylko z opcji. Można sobie zamówić plan online, 1,3 albo 6cio miesięczny (płacisz z góry za dany okres, co wychodzi odpowiednio 13, 12 i 11 ojro za miesiąc), można np. włączyć automatyczną subskrypcję comiesięczną (13 ojro za miesiąc). Ceny wówczas są albo mniejsze albo większe niż pre-paid, zależne od kursu. Z reguły wychodzi 50-52 PLN, ściągane automatycznie z konta. Mało bo mało, ale zawsze oszczędność :)

BTW - Gram w WoWa od czerwca 5 miesięcy (wakacje 3, dwa od końca listopada do sesji), postaci miałem duuużo, z czego takie na serio grane mam do dziś dwie: czarkę ludzką na Moonglade RP i Warriorkę trolicę na Ravenholdt RPPvP. Aktualnie przeżywam sesyję pierwszą w życiu, więc wolałem się zabezpieczyć na ten pierwszy raz odcinając sobie.. erm.. dostęp do nałog.. WoWa ^^ Jak zdam to dokończę postacie, wszystkie :) Łącznie z piękną bloodelfką którą zdążyłem zrobić jedynie 10 lvl :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW to bardzo niebezpieczna gra. Siadasz, odpalasz , grasz, o już 8 rano...... Zaczynałem grać w wowika na serwach prywatnych ale potem przekonałem się do oryginała (karta kredytowa itp.) Obecnie mam woja na 30lvl na Burning Legion i jak dobiję ten 60 lvl to kupuję dodatek.

Pozdro!

Mat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol? Co ty chcesz grę wstecz patchować? Cofnąć zmian się nie da, musisz odinstalować grę i wgrać kolejne patche do 1.12 na ktorym ci zależy (głowię się po co..).

Hmm.. zastanawiajace w sumie. Po co ci patch 1.12, skoro aby grać w oryginalnego WoWa trzeba mieć aktualnie 2.08 wersję? Czyżby prywatny serwer? :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 50 zl miesiecznie za WOWa to dosc wygurowana cena.Sam go mam ale w niego nie gram bo mi sie znudzil.Znacie cos takiego jak TIBIA??????????? pewnie tak.Niewiem dlaczego ale bardziej ona mnie przyciaga tak tak wiem jak gra nieposiadajaca glosu z grafika ktora jest gorsza niz w sapeze (jezeli tu mozna Mowic o grafice) moze sie bardziej podobac niz WOrd of Warcraft.ona mi sie niepodoba bardziej tylko w nia gram bo na osiedlu tylko o niej slysze :o i finish

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 50 zl miesiecznie za WOWa to dosc wygurowana cena.Sam go mam ale w niego nie gram bo mi sie znudzil.Znacie cos takiego jak TIBIA??????????? pewnie tak.Niewiem dlaczego ale bardziej ona mnie przyciaga tak tak wiem jak gra nieposiadajaca glosu z grafika ktora jest gorsza niz w sapeze (jezeli tu mozna Mowic o grafice) moze sie bardziej podobac niz WOrd of Warcraft.ona mi sie niepodoba bardziej tylko w nia gram bo na osiedlu tylko o niej slysze :o i finish

Taaa...

Z twojego postu wynika, że jedyną zaletą Tibii jest to, że wciąga i jest darmowa. A wady? Niekulturalni gracze (nie wszyscy, oczywiście.), którzy psują klimat RPG. Grafika (dla estetów :-) ). Mogłeś nas ostrzec, prawda? W WoW coś... czuc. Może to klimat, rozbudowany świat, kulturalni gracze (bynajmniej ja takich spotykałem ;-) ) ? Tego nie wiem. Myślę, że każdy sam powinien sobie odpowiedziec na pytanie, co lepsze, ale u mnie zdecydowanie wygrywa WoW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...