Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Zwróć uwagę, że jeśli jakieś RPG wychodzi teraz w 2D, to raczej zbyt dużej popularności nie zyskuje. Niestety :( . Ale tak jak to ktoś napisał w ostatnim CDA: Przyjdzie jakiś oszołom, zobaczy, że gierka wymaga mniej niż 1Ghz procka i stwierdzi, że to musi być syf... Szkoda słów.

A niby ciekawe co chcą jeszcze dodać do BG. Przecież wraz z dodatkiem "Tron Bhaala" saga się chyba skonczyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że jeśli jakieś RPG wychodzi teraz w 2D, to raczej zbyt dużej popularności nie zyskuje. Niestety :( . Ale tak jak to ktoś napisał w ostatnim CDA: Przyjdzie jakiś oszołom, zobaczy, że gierka wymaga mniej niż 1Ghz procka i stwierdzi, że to musi być syf... Szkoda słów.

A niby ciekawe co chcą jeszcze dodać do BG. Przecież wraz z dodatkiem "Tron Bhaala" saga się chyba skonczyła.

Jak napisał Andrzej Sapkowski " Coś się kończy coś się zaczyna"

Wydaje mi się że gry typy BG (grafika) zaczynają przestawać przyciągać coraz to nowych graczy.

Kończą się czasy gdy BG królował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Andrzej Sapkowski " Coś się kończy coś się zaczyna"

Wydaje mi się że gry typy BG (grafika) zaczynają przestawać przyciągać coraz to nowych graczy.

Kończą się czasy gdy BG królował.

Tu chodzi o to, czy RPG-i się lubi, czy nie. Jak lubisz, to grafika specjalnego znaczenia dla Ciebie raczej nie ma, co nie? Jasne, że przyjemniej gra się w coś co ma wypasioną grafę (i notabene tak samo wypasione wymagania, ale to już nie tak fajnie...). Ale nawet jeśli idzie o BG, grafika nie jest przecież taka zła. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tu chodzi o to, czy RPG-i się lubi, czy nie. Jak lubisz, to grafika specjalnego znaczenia dla Ciebie raczej nie ma, co nie? Jasne, że przyjemniej gra się w coś co ma wypasioną grafę (i notabene tak samo wypasione wymagania, ale to już nie tak fajnie...). Ale nawet jeśli idzie o BG, grafika nie jest przecież taka zła. :)

ja lubie,grafika ma znaczenie dla mnie i raczej dala większości graczy? Przyjemniej gra się w coś co ma "wypasioną grafę". Grafika nie jest taka zła. Ale musisz przyznać, że są już lepsze gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są lepsze. A raczej jest: "Baldur's Gate 2". Najlepiej z dodatkiem "Tron Bhaala". A poza tym nie uważam, aby jakikolwiek cRPG przebijał Baldur's Gate pod względem grywalności. No chyba, że dla Ciebie to grafika jest wyznacznikiem "lepszości" gry. Jeśli tak to współczuję :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są lepsze. A raczej jest: "Baldur's Gate 2". Najlepiej z dodatkiem "Tron Bhaala". A poza tym nie uważam, aby jakikolwiek cRPG przebijał Baldur's Gate pod względem grywalności. No chyba, że dla Ciebie to grafika jest wyznacznikiem "lepszości" gry. Jeśli tak to współczuję :lol: .

Jasne tylko dla kogo. A "Baldur's Gate 2" i "Tron Bhaala"

to już przeszłość, gry nalężące do histori. Powinny umrzeć razem z dinozaurami. Ty nie posiadasz obiektywnej oceny. Muszę ci powiedzieć tą brutalną prawdę "NIE ZNASZ SIĘ NA GRACH RPG" Grafik to nie jedyny wyznacznik jakim się kieruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Baldur's Gate 2" i "Tron Bhaala"

to już przeszłość, gry nalężące do histori. Powinny umrzeć razem z dinozaurami. Ty nie posiadasz obiektywnej oceny. Muszę ci powiedzieć tą brutalną prawdę "NIE ZNASZ SIĘ NA GRACH RPG" Grafik to nie jedyny wyznacznik jakim się kieruje.

Człowieku. Czy ty masz w ogóle jakieś argumenty, czy wpadłeś sobie pobluzgać? Chyba to drugie. I faktycznie; Baldur's Gate zostało częścią historii wpisując się na stałe do pamięci graczy cRPG. I co to znaczy, że nie posiadam obiektywnej oceny? Czy ja tę grę tworzyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Czy ty masz w ogóle jakieś argumenty, czy wpadłeś sobie pobluzgać? Chyba to drugie. I faktycznie; Baldur's Gate zostało częścią historii wpisując się na stałe do pamięci graczy cRPG. I co to znaczy, że nie posiadam obiektywnej oceny? Czy ja tę grę tworzyłem?

Mam argumęty, jest to moije zdanie

Mimo to uważam, że ta gra nie jest niezastąpiona. Pragnę zauważyć, że sam chcesz zdobyć dodatkim do NWN. Co prawda gra BG miała za sobą okres królowania nad innymi grami, ale to przeszłość nie warto do niej wracać.

Proponóje abyś obiektywnie spojrzał na sprawe BG.

Janie mam nic do BG aleSĄ LEPSZE GRY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam argumęty, jest to moije zdanie

Mimo to uważam, że ta gra nie jest niezastąpiona. Pragnę zauważyć, że sam chcesz zdobyć dodatkim do NWN. Co prawda gra BG miała za sobą okres królowania nad innymi grami, ale to przeszłość nie warto do niej wracać.

Proponóje abyś obiektywnie spojrzał na sprawe BG.

Janie mam nic do BG aleSĄ LEPSZE GRY.

Tak. Widzę, że masz "argumęty". A poza tym to "proponóje" abyś zauważył, że jednak warto wracać do (nawet bardzo) starych gierek. Często grywalność bije na głowę nowe.

P.S. Możecie wierzyć lub nie, ale on faktycznie zrobił te wszystkie błędy, które są w cytacie. Może je już poprawił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paladyn

Ta jasne Geraldzie ze Spychowa, Neverwinter jest GENIALNE, a Baldur jest do d... . A ja wolę pralkę od lodówko zamrażarki. Bo Hack' & Slash, a RPG to dwie różne ryby nie. Więcej pokory synu, miłość do gry cię zaślepia fanie, NWN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grafika w RPG nie ma zadnego znaczenia. A nawet wole kiedy jest 2D :] I musze przyznac ze choc NWN jest nowszy to o wiele bardziej wole BG1 (jego grafa jest fajna 8) ) Ach.. jak tak czytam sobie te wasze posty to chyba znowu pogram w BG :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Dranzer

Dla mnie bezapelacjnym najlepszym CRPG jest Baldur's Gate 2.To najlepsza gra w jaką dane mi było grać.W tej grze możemy podziwiać w fantazję ludzkich umysłów które tchneły życie w tą grę.Tak zawiłej i zaskakującej Fabuły nie ma chyba żadna gra.Poczekajmy na seqela dwójki zobaczymi czy pobije Cienie Amn,watpie bo to będzie całkiem nowa gra. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grafika w RPG nie ma zadnego znaczenia. A nawet wole kiedy jest 2D :] I musze przyznac ze choc NWN jest nowszy to o wiele bardziej wole BG1 (jego grafa jest fajna 8) ) Ach.. jak tak czytam sobie te wasze posty to chyba znowu pogram w BG :D

Dokladnie! W grach cRPG nie liczy sie oprawa, a tresc, taka jak fabula, klimat, system. To sa najwazniejsze aspekty cRPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Dokladnie! W grach cRPG nie liczy sie oprawa, a tresc, taka jak fabula, klimat, system. To sa najwazniejsze aspekty cRPG

No ale przyznasz chyba, że dobra oprawa niezwykle uatrakcyjnia rozgrywkę... Teraz nastały takie czasy, że aby przyciągnąć gracza wymagana jest po prostu dobra grafika i udzwiękowienie... Bez tego nikt gry nie kupi. I co z tego, że jest grupka maniaków, dla której oprawa nie jest wazna? Dziś nikt nie zrobi gry dla grupki maniaków. Niestety, przykro to mówić, ale najważniejsze są zyski ze sprzedaży, a te gwarantuje ładna grafika a nie ciekawa fabuła... Niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Radyan, że masz rację w tym co piszesz, ale zwróć uwagę, ża da się zrobić gry z porządną fabuła a na dodatek dobrą grafiką np. KOTOR, co jednak trzeba przyznać jest niezwykłą rzadkością. A ja preferuję gry w pełnym 3d.Myślę, że gra się w nie dużo przyjemniej. A BG nie przypadł mi do gustu. Przestałem grać zaraz po tym jak po godzinie grania wszedłem do jakiegoś domu czy knajpki i jakiś gość zabił mojego głównego bohatera i było Game Over :(. Jako, że nie miałem save'a to już nie chciało mi się zaczynać od nowa i moje przygoda z BG szybko się skończyła.Wiem, że głupio jest oceniać grę po godzinie grania, ale z miejsca pojąłem, że to gra nie dla mnie. Ale może zagram dłużej jeżeli wyjdzie BG3 w 3d jeśli fabuła nie będzie połączona z poprzednimi częściami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, zawsze najlepiej jak każdy element wykonania gry stoi na wysokim poziomie. Tyle że wcześniej sama fabuła w zupełności wystarczała. Grafiką nikt się nie przejmował. Teraz jest odwrotnie. Po prostu chciałem podkreślić, że rozwój sprzętu i technologii odbił się na cRPGach, na szczęście nie na wszystkich - KotOT przez Ciebie wspomniany jest chlubnym wyjątkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Radyan kumam o co Ci chodzi tylko, że ja tak naprawdę zacząłem grać w rpg-i stosunkowo niedawno (pierwszym było Dungeon Siege właściwie bez fabuły ale strasznie efektowne jak na tamte czasy, potem NwN prawie to samo tylko, że jakby trochę podkreślam trochę lepsza fabuła). No a KOTOR naprawdę połączył w sobie dobrą fabułe i grafikę i za to chwała jego twórcom. A czy według Ciebie Gothica 1 i 2 można podpiąć tylko pod dobrą grafikę czy też dobrą fabułę? Bo nie grałem w starsze rpg'i tak się zastanawiam. A co do BG, żeby nie było offtopa to nie lubię tej gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dla tych których Baldurs Gate od razu rzucił na głęboką wodę, róbcie tak, na niskim poziomie trudności wykonujcie zadania. A kiedy idziecie odebrać nagrodę i dostać przede wszystkim doświadczenie podwyższajcie poziom trudności na najwyższy. Dostaje się CZTERY razy więcej doświadczenia niż normalnie. Uwaga! Sztuczka działa tylko w BG1 ! A teraz pytanko forumowicze, może można by było zrobić topic o Planescape Tornment? Właśnie przeszedłem i dostrzegłem doskonałość tej gry (BG w tyle). To tyle. Cześć wam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, temat o Tormencie by się przydał. Nawet sprawdziłem w wyszukiwarcxe czy już taki ktoś założył, ale nic nie znalazłem. W kazdym razie starczy oftopu :D

Słyszałem już o tym triku, chyba w IWD2 też było to możliwe, ale ja tam się w takie rzeczy nie bawie. Baldura 2 przeszedłem na normalnym poziomie trudności, a był to drugi RPG w jakiego dłużej grałem. Fakt czasem się z kimś dłużej pomęczyłem, ale z drugiej strony jaka satysfakcja jest :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie taki dodatek do Bg2 pod tytułem: Shadow Keeper? Mi on się bardzo spodobał. Heh, różne fajne bajery można nim zrobić. Można zmodyfikować każdą osobę w grze dzięki niemu. Np. z Minsca zrobić czarodzieja :wink: . Albo jak sam jesteś magiem to ustawić sobie, że z każdego poziomu zaklęć możesz zapamiętać ze... sto zaklęć :P . I jeszcze do tego ściągnąć sobie tym programikiem szate maga, dzięki której praktycznie nie ma przerwy w rzucaniu zaklęć. A i jeszcze ustawić, że nasza postać zna wszystkie zaklęcia... :twisted: I wtedy ma się MOC.

Oczywiście nie jestem zwolennikiem kodów, sam przeszedłem tą grę bez nich. A ten programik mam dopiero od niedawna(nie pytajcie się mnie skąd można go ściągnąć, bo nie mam pojęcia). No ale mówię wam, takie fajne rzeczy można wykąbinować dzięki niemu... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no któż nie zna takie programiku jakim jest Shadow Keeper :D

Też raczej z niego nie korzystałem podczas normalnej rozgrywki, ale jak mi się nudziło a nie miałem ochoty, żeby grać, to oglądałem sobie wszystkie bronie, zbroje z gry. Ogólnie rzecz biorąc dopakowywałem moją postać i patrzyłem jak sobie walczy :D Fajna rzecz do zabawy, bo fakt, można rózne "combosy" porobić, ale tez można naryć sobie nieźle z savem więc też trzeba najpierw pokopiować zapisy stanu gry :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, zawsze najlepiej jak każdy element wykonania gry stoi na wysokim poziomie. Tyle że wcześniej sama fabuła w zupełności wystarczała. Grafiką nikt się nie przejmował. Teraz jest odwrotnie. Po prostu chciałem podkreślić, że rozwój sprzętu i technologii odbił się na cRPGach, na szczęście nie na wszystkich - KotOT przez Ciebie wspomniany jest chlubnym wyjątkiem.

Ale np. tki Neverwinter Nights to tez dobre cRPG ale juz nie tak jak BG 2, czy chocby BG 1. To nie ten sam klimat grafy 2D... tak mi sie przynajmniej wydaje. Albo takie Icewind Dale... ehhh... to byly czsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...