Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Baldurs Gate 3 to brzmi dumnie:). Ciekawe o czym by zrobili. Powrót Bhalla to już by było trochę nudne. Może jakiś zupełnie nieznany wątek.

I mam nadzieje, że pozostanie taka sama grafa 2D co w poprzedniej części. Bo osobiście nie przepadam, za 3d w RPG'ach. W ten sposób to mogą tylko to popsuć. A tak Baldurs miałby swój klimacik i by było pięknie. No, ale to jeszcze nic pewnego jak sądze?

Ja miałem największe problemy z Draconisem. Nie wiem czemu, chyba dlatego, że walczyłem z nim po długim niegraniu w BG. Wyszedłem z wprawy, albo coś. A teraz walczę sobie z Mellisaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby w trzecim Baldursie dało się nadal prowadzić swoją postać :) Ja jako fabułę proponowałbym kolejne karne zesłanie bogów na Krainy (jak za czasów Bhaala) i na przykład całą wojnę między bóstwami :) byłoby całkiem miło mieć u swego boku najpotężniejsze bóstwa i walczyć z tymi złymi (albo na odwrót :twisted: ) nie uważacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że to nie będzie podobny BG, jaki uświadczyliśmy na PS2... Wszystko w rękach twórców.

Może ktoś ma jakieś informacje o BG3 (czy w ogóle wyjdzie ;]) i mógłby się nimi podzielić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety się skończyła, ale może zaczną jakoś nową sagę z tym, że pod starą nazwą. W sumie ta o potomkach Bhalla już zaczęła się troszke nudna robić. Fajnie by było gdyby zrobili coś o Drizzcie. I gdybyśmy oczywiście my mogli być Drizztem. Ewentualnie gdybyśmy mogli go przyłączyć do drużyny. Cakiem fajna perspektywa, ale to jak na razie tylko marzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciweństwie do Fallouta 3 wiemy więcej!

Wiemy więcej? Jeżeli masz jakieś inne źródło, o którym nie wiem, to podziel się nim. :)

Z tego co mi wiadomo, w nowym numerze PC Gamera (tego od Doom 3) mają się ukazać zapowiedzi BG3 i NWN2. Tylko skąd oni biorą informacje? W sieci niewiele jest o nowym baldurze. Nie wiadomo nawet kto się nim zajmie - Atari czy BioWare, a może ktoś trzeci...

Heh, ostatnio przeczytałem, jakoby BG3 miał się ukazać pod koniec tego roku! To już przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może panowie (tudzież panie?) z PC Gamera najwidoczniej ogromną wyobraźnie mają. Hmm, pewnie znowu zrobią apetyt, a i tak przypuszczam, że jeszcze nie jedna taka zapowiedz wyjdzie za nim pokarzą coś sprawdzonego. na Wp napisali że dopiero wykupili prawa do BG od Atari, więc sory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciweństwie do Fallouta 3 wiemy więcej!

Wiemy więcej? Jeżeli masz jakieś inne źródło, o którym nie wiem, to podziel się nim. :)

Z tego co mi wiadomo, w nowym numerze PC Gamera (tego od Doom 3) mają się ukazać zapowiedzi BG3 i NWN2. Tylko skąd oni biorą informacje? W sieci niewiele jest o nowym baldurze. Nie wiadomo nawet kto się nim zajmie - Atari czy BioWare, a może ktoś trzeci...

Heh, ostatnio przeczytałem, jakoby BG3 miał się ukazać pod koniec tego roku! To już przesada.

Masz dowód: http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,14087

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk

Może taki maly konkursik - o czym bedzie BG 3 :) ?

Już kiedyś pisałem, ze ja raczej przewiduje, powrot w okolice miasteczka Wrota Baldura... Dowodzimy ekipką Minsc, Imoen, Jaheira, Sarevok and Company [główny bohater sobie "boguje w spokoju", ale pewnie tez sie pojawi w trakcie gry]. Mysle, ze na Wybrzeze Mieczy po raz kolejny spadnie to nieszczescie, ze wrogowie znowu zaczna chodzic po lądzie...

Oczywiscie jest to tylko moja hipoteza, wiec prosilbym co poniektórych podatniejszych na sugestie by nie biegali po internecie i rozglaszali, o czym bedzie Baldurs Gate III.

No i naprawdę, mam nadzieję, że nowe studio pozostanie przy Infinity. Niech już skończą sagę na jednym silniku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki maly konkursik - o czym bedzie BG 3 :) ?

Wcielamy się w zupełnie inną postać i wędrujemy po nieznanych dotychczas częściach Faerunu (czyli nie Amn, Wybrzeże Mieczy). Może Thay, Rashemen. Drużynka będzie składać z zupełnie nowych osób, bo w końcu tamta saga już dobiegła końca. A jeśli chodzi o fabułe to też przypuszczam, że jakieś nieszczęście spadnie na Faerun i któż mógłby teraz wkroczyć do akcji jeśli nie nasz bohater :D . Motyw z ponownym zejściem bogów na ziemie byłby całkiem interesujący. No zobaczymy.

No i naprawdę, mam nadzieję, że nowe studio pozostanie przy Infinity. Niech już skończą sagę na jednym silniku...

Oj, oby, oby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcielamy się w zupełnie inną postać i wędrujemy po nieznanych dotychczas częściach Faerunu (czyli nie Amn, Wybrzeże Mieczy). Może Thay, Rashemen. Drużynka będzie składać z zupełnie nowych osób, bo w końcu tamta saga już dobiegła końca. A jeśli chodzi o fabułe to też przypuszczam, że jakieś nieszczęście spadnie na Faerun i któż mógłby teraz wkroczyć do akcji jeśli nie nasz bohater :D . Motyw z ponownym zejściem bogów na ziemie byłby całkiem interesujący. No zobaczymy.

Heh, ja też miałem napisać o Fearunie... :D Coś mi się jednak wydaje, że są wątpliwe szanse, aby BG III śmigało na enginie Infinity... Sam bym chyba tego nie chciał... Taka gra jak BG III w pełni zasługuje na rozmach graficzny i efekty rodem z D3, czy FC!!! ;) A Inf. engine jest już trochę przestarzały, trzeba przyznać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG3 niemal na pewno nie będzie śmigał na Infinity. Jeszcze przed upadkiem, Black Isle mówił, że ostatni raz ten engine został użyty przy ID2...

Ten engine umarł wraz z firmą, która go wykorzystywała... Nie Black Isle- nie ma Infinity... Twórcy powinni opracować autorski engine, który ukazywałby akcję w pełnym 3D. I chciałbym też, żeby zaimplementowano drugi rzut- mianowicie FPP. A 3 rzut byłby izometryczny... Dla każdego coś miłego... ;) A wszystko by chodziło pięknie i płynnie przy konfigu PII 400, 128 MB Ram, 32 MB VRam :twisted:

Podobno marzenia czasem się spełniają, heh.... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten engine umarł wraz z firmą, która go wykorzystywała... Nie Black Isle- nie ma Infinity... Twórcy powinni opracować autorski engine, który ukazywałby akcję w pełnym 3D. I chciałbym też, żeby zaimplementowano drugi rzut- mianowicie FPP. A 3 rzut byłby izometryczny... Dla każdego coś miłego... ;) A wszystko by chodziło pięknie i płynnie przy konfigu PII 400, 128 MB Ram, 32 MB VRam :twisted:

No, to by było optymalne wyście. Pomijając może te wymagania sprzętowe :) Ale mam nadzieje, że pozostaną przy rzucie izometrycznym, bo już 3D to nie jest to samo, chociaż jeśliby to jakoś ciekawie rozwiązali (kontrolę nad druzyną, żeby nie było bałaganu) to by było całkiem ciekawie

Podobno marzenia czasem się spełniają, heh.... :lol:

Wiesz co? Chyba trzeba podkreślić to >>CzaseM<< :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz
Podobno marzenia czasem się spełniają, heh.... :lol:

Gdzie jak gdzie, ale w przemysle gierkowym nie spełniają sie raczej NIGDY :lol: A jeszcze takie marzenie jak twoje to hoho :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saga dzieci bhaala się skończyła a to było tematem baldursa :/ . Oby sagi nie schrzanili...

A fabuła??hm...sarevok grożący wrotom był...potężny mag szukający zemsty i boskiej potęgi też...może jakiś człowiek lub organizacja która chce doprowadzić do ponownego zejścia bogów???Albo lepiej:otwarcia bram do innej , demonicznej sfery...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...