Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Może nie jest to jakiś specjalnie duży błąd, ale mnie troche wqrzył:

W pierwszym BG, w jednym z domów w Beregoście przebywa krasnoludzki wojownik Kagain. Prosi on nas o odnalezienie karawany, którą podróżował pewien bogaty szlachcic. Kagain przyłącza się do drużyny, a w dzienniku umieszczony zostaje wpis o zadaniu. Jednak po kilku godzinach facet oświadcza, że już nie chce mu się szukać tego zamożnego kolesia.

Całość wygląda troche tak, jakby autorzy przygotowali quest, ale w ostatniej chwili z niego zrezygnowali. Poprostu usuneli poszukiwanego szlachcica i dodali skrypt, przez który Kagain rezygnuje ze swojego zadania.

Nie wiem jak wy, ale ja tak to odbieram. Nie znam zresztą osoby, która skończyłaby to zadanie. Jeśli ktoś chciałby zerknąć na ten quest, to Kagain jest w domu sąsiadującym z Gospodą Feldeposta (wejście jest niewidoczne).

Mnie też nie podobało się przerobienie Imoen na Złodzieja/Maga, ale duzo osob, ktore gralo w pierwsze BG, zrobilo wlasnie w jedynce Imoen dwuklasowcem. A do panteonu "gwiazd" sagi Baldur's Gate dodałbym bardów Garricka (BG1), Haer'dalisa (BG2) no i oczywiście cudowną :wink: Nalie :D Poprostu nie mam słów, które opiszą "wspaniałość" tych postaci :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to błędem rozmiarów wybitnych był Anomen, skąd się urwał ten kolo? :D

Anomen, tak! Na temat jego chamstwa można było by napisać poemat. Nie samowicie irytujący facet. Edwin i jego zachowanie jest dobre, ale Anomen, uczcijmy to sekundą ciszy.

Niezłą pomyłką jest skrócenie możliwości "wyżycia się" nad Saemonem Havarianem. Tylu graczy chciało by porządnego questa "Pościg za Zdrajcą", niestety tego nie uświadczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym BG, w jednym z domów w Beregoście przebywa krasnoludzki wojownik Kagain. Prosi on nas o odnalezienie karawany, którą podróżował pewien bogaty szlachcic. Kagain przyłącza się do drużyny, a w dzienniku umieszczony zostaje wpis o zadaniu. Jednak po kilku godzinach facet oświadcza, że już nie chce mu się szukać tego zamożnego kolesia.

Całość wygląda troche tak, jakby autorzy przygotowali quest, ale w ostatniej chwili z niego zrezygnowali. Poprostu usuneli poszukiwanego szlachcica i dodali skrypt, przez który Kagain rezygnuje ze swojego zadania.

Nie wiem jak wy, ale ja tak to odbieram. Nie znam zresztą osoby, która skończyłaby to zadanie. Jeśli ktoś chciałby zerknąć na ten quest, to Kagain jest w domu sąsiadującym z Gospodą Feldeposta (wejście jest niewidoczne).

Czepiasz sie.. dolacz Kagaina troche pozniej, przed wejsciem do Obozu Bandytow i gdy w koncu dojdziesz do namiotu, to jesli dobrze pamietam, to ten koles, co tam sobie jest wieziony jest imc ow szlachcicem. Przynajmniej tak slyszalem, bo ode mnie tez Kagain zawsze sie za szybko odlaczal :shock: :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjaaa... Imoen dwuklasowiec. to rzeczywiscie pomylka. A najgorsze ze potem nie moze nosic zbroi!!!

Bardzo mi sie podoba to ze wam podobaja sie moje tematy (mam nadzieje).

To moze o najfajniejszych potworach? Albo jaki przedmiot bym chcial najbardziej w BG?

:idea: PS. w jaki sposob awansowac w hierarchii?? :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjaaa... Imoen dwuklasowiec. to rzeczywiscie pomylka. A najgorsze ze potem nie moze nosic zbroi!!!

Bardzo mi sie podoba to ze wam podobaja sie moje tematy (mam nadzieje).

To moze o najfajniejszych potworach? Albo jaki przedmiot bym chcial najbardziej w BG?

:idea: PS. w jaki sposob awansowac w hierarchii?? :idea:

Hmmmm... Wypaśne są smoki, szczególnie ten w Twierdzy strażnika. Lenistwo Czerwonych smoków jest za prawdę wielkie, ten jest na to doskonałym przykładem.Największą zabawę mi sprawiało ciałe pochwalanie go, "jaki to on jest piękny, potężny i niesamowity", a on wiezł ,że to jest prawda.Czysta Roskosz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imoen - rzeczywiście, teraz nie jest dobra w żadnej z klas. A przez to żadnego porządnego złodzieja nie uświadczysz...

Smoki - one wszędzie są wypaśne. Widzieliście kiedys jakiegos badziewnego smoka?

ducker>> czytaj Dla Początkujących

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

^_^ Pocieszny jesteś. No dobrze, śmiesznie było, ale przestań sobie żartować. I radzę uzasadniać swoje opinie, "baldur rzadzi baldur is the best baldur rules" to o wiele za mało. Każdy moderator ci to powie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie zniesę, kolo napisał 5 postów na jednej stronie i żaden nie był na temat i jako bonus, żaden nie był choć tyci tyci mądry :D . A ja myślałem za co chłopaczyna poleciał na banicję :wink: .

O sprzęcie i potworach już gadaliśmy chyba. No bo któż nie słyszał co zrobiłem z biednym Firkragiem, no któż? 8) . Z potwory mnie najbardziej denerwowali ilithidowie i lisze (liszowie? Piorun wie). Strasznie upierdliwe stworzenia :? .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z potwory mnie najbardziej denerwowali ilithidowie i lisze (liszowie? Piorun wie). Strasznie upierdliwe stworzenia :?

NO co ty MY lisze jestemy nalepszymi, najfajniejszymi, najsilniejszymi, najpiękniejszymi, najdebeściakowi :P i najskromniejsi :D , przypomniałeś mi coś, kidyś grałem w BG2 i na cmentarzy w pewnej krypcie jak się wejdzie jest tam jakiś lish, zabicie go zajęło mi mniej niż sekundę :!: , biedak nawet jego wyzwalacz zaklęć nie zadziałał i nie rzucił sobie nic ochronnego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
kidyś grałem w BG2 i na cmentarzy w pewnej krypcie jak się wejdzie jest tam jakiś lish, zabicie go zajęło mi mniej niż sekundę , biedak nawet jego wyzwalacz zaklęć nie zadziałał i nie rzucił sobie nic ochronnego....
Ech, żebym ja miał tyle szczęścia. :roll: Lisze to moje najbardziej znienawidzone stwory, z jakimi kiedykolwiek walczyłem. Tak upierdliwe, że czasami dawałem sobie z nimi spokój. Illithidowie natomiast zawsze powodowały, że poprawiał mi się humor. Nawet wtedy, gdy traciłem kontrolę nad całą drużyną. :D A dysponując odpowiednią ochroną przed ich czarami gra zamieniała się w masakrę mątw na tych ich chudych nóżkach. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Mężny Tropenhauzer+-->

(;) Mężny Tropenhauzer)
Ech, żebym ja miał tyle szczęścia. Lisze to moje najbardziej znienawidzone stwory

Tu nie chodzi tylko o szczęście, ale o umiejętność grania i dobrze rozwinięte postacie... ja naprzykład zawsze grałem drużyną całkowicie stworzoną przez siebie... to odbierało troche przyjemność z gry, ponieważ postacie występujące w grze miały dodatkowe zdarzenia i rozmawiały z tobą.... a co do liszy do nienawidzisz nas bo jesteśmy czarni :twisted:

>>EDIT jak tam chcesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Zaraz wystraszony. Po prostu wnerwiony. :P W oba Baldury grałem dość dawno, kiedy jeszcze nie miałem doświadczenia w RPGach. Może teraz bym mógł jakoś z nimi normalnie powalczyć (może bym chociaż przeżył o te 5 minut dłużej ;)). A to "Wystraszony Tropenhauzer napisał" to mam traktować jako żart, czy może jako kpinę, hę? :twisted:

EDIT: Lishoo <--- Dobre! Może być. :D Róbcie to co ja, a zajdziecie daleko (na talerz jakiegoś orka ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Mumin

Lisze? W "czystym" Baldurku - bułka z masłem. Z modem Tactics - fajna zabawa :-P Ilithidzi są cieniutcy. Dopiero Tactics wyciska z nich tyle, ile powinien :-) I o to chodzi! Ludzie! Baldur's Gate jest naprawdę łatwy, tylko może tego nie widzicie ;-) Zagrajcie w Tacticsa, a zobaczycie co to znaczy, że gra jest wyzwaniem :-P [jej... ja to chyba w co drugim poście na tym forum zachęcam do grania w Baldurka z Tacticsem :-D Ale wcale mi to nie przeszkadza ;-)]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tactics jest spox... O ile standardowego Baldka przechodziłem na bardzo trudnym poziomie, o tyle w Tacticsie musiałem znowu zmienić na standardowe ustawienia. A i tak stanowiła gierka wyzwanie, zwłaszcza te przeklęte golemy ;] Heh, mam chyba wszystkie możliwe udogodnienia do BG2, włącznie z TDD, specjalnymi przedmiotami, Imoen patch :wink: i innym stuffem, który się ze sobą gryzie. :roll: Ale i tak mi brakuje wiele do Serka, który chyba ma wszystko co się ma w sobie 'bg2' i 'mod' ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszukując jakiegoś pliku do Icewinda 2 całkiem przypadkowo znalazłem mod do Baldurka 1, nazywa się chyba TutuMod, czy coś w tym stylu. Jest to pliczek, który zajmuje niecały megabajt, a zmiany, które wprowadza są wręcz genialne. Gdy mamy zainstalowane obie części sagi wraz z dodatkami i rozpakujemy moda do odpowiedniego katalogu, to możemy się rozkoszować pierwszą częścią gry na zasadach drugiej (grafika, klasy postaci, rasy itp.)! Cudo, teraz tylko trzeba odkopać ze sterty płyt pierwszego Baldursa i toto przetestować... :P

A znaleźć to możecie gdzieś tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no tak, gdy się przechodzi Baldura po raz czternasty trzeba jakiegoś urozmaicenia :) Znam sporo modów do bg, większość przetestowałem (właśnie biorę się za tutu - dzięki, Marb!), a w produkcji jednego nawet okazyjnie brałem udział - nie pytajcie jakiego i pod jaką ksywką, i tak nie powiem ;) Tactics jest ciekawym urozmaiceniem, ale polecałbym go raczej tylko dla zaprawionych w bojach weteranów, któży z ukochanej gry chcą wycisnąć jeszcze więcej ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...