Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Gość Lars Ulrich

Baldur 1 jest wypasiony i wogóle ale ja szczerze mówiąc wole dwójkę :D W 1 jest jak dla mnie za mały świat(nie bijcie) i nienajlepszy dziennik(w Tormencie jest o niebo lepszy) Ale nie ulega wątpiwości że to gra Wspaniała ze wciągającą fabułą i niesamowicie grywalna. Krótko mówiąc RPG Rulez :!: :!: :!:

Zawsze wkurzały mnie czary typu:Strach,Zamęt.... I zawsze miałem pod ręką Przełamanie Strachu. A Mikstury zawsze sprzedawalem (nie wiem po co ) Ale raz mi się zdarzyło że w podziemiach Candellkep znalazłem miksturę Lustrzanych oczu a potem czekała mnie walka z Bazyliszkami Hie Hie Wypiłem miksturkę i Bazyliszki nic mi nie mogły zrobić. I wam radze nigdy nie Sprzedawajcie MIKSTUR!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czary uodparniające i defensywne to podstawa! :) Bez dobrej ochrony cała siła ofensywna typu skapcaniali magowie idą się smyrać po kostkach! ^_- Dlatego moja postać najczęściej była woj-magiem, żeby móc rzucać 'kamienną skórę' :D

A co do miksturek: przydatne, ale na krótką metę. I ja wam mówię - dobry czar ochronny nie jest zły! Dlatego powolij zaczynam się zastanawiać czy po raz trzynasty baldura nie przejść 'czystym' kapłanem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drendron

Baldur 2 był pierwszym eRPeGiem w jaki grałem. Potem przyszła kolej na jedynkę, Fallouty, Tormenta, Morrowinda, sesje prawdziwego eRPeGa. Ale Baldurka 2 wspominam najcieplej z nich wszystkich. Może tylko dlatego że to moja pierwsza gra tego gatunku, może dlatego że to jedna z najlepszych gier tego gatunku... Jest tu coś czego mi brakuje w Morrowindzie: klimat magii i miecza, wielka, porywająca i zrywająca (czapki z głów) przygoda, ogromny, lecz nie przesadzony świat (ogrom Morrowinda męczy i nuży na dłuższą metę) dziesiątki zadań pobocznych... Żal tylko że nie powstał na Falloutowym SPECIALu (bezklasowy), lecz na AD&D, w którym klasy potrafią wkurzyć (jestem magiem, znalazlem super mieczyk, ale nie moge go uzyc), a nie nalezy tez zapominac że SPECIAL jest dużo bardziej naturalny i intuicyjny. Należy też wspomnieć o tym że w przeciwieństwie do np. Morrowinda, prawie każdy NPC ma swoją indywidualną historię, i każdy ma innne drzewka dialogowe. Grafika w grze mimo swego wieku jest świetna, muzyka doskonała, klimat wszechobecny, sterowanie intuicyne. Nieliczne wady są niemalże niedostrzegalne i bledną przy ogromie zalet. Polecam !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasperoo

Super gra - bez dwóch zdań. Dzięki niej kupiłem BG2 i TB :)

To był drugi świat fantasy (po serii Final Fantasy) w jaki się zagłębiłem - wrażenia niezapomniane - kontynuowałem moją postać przez wszystkie Baldury :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur to podstawa. Rzadko mi się zdarza przejść grę choć dwa razy a Baldury męczyłem chyba ze 4 razy każdą część. Gra jest piękna co tu gadać, wymyka się wszelkim ocenom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur (zarówno jedynka jak i dwójka) to gra-legenda. Świetna fabuła, cudowny (moim zdniem) engine Infinity, grafika bardzo dobrze dopracowana, idealnie rzeniesione zasady DnD itd. Pamiętam te nieprzespane noce spędzone przy tej wspaniałej grze (chyba drugą grą w którą z takim zapałem grałem były obie częście Icewind Dale). Niestety moim zdaniem cRPG 3D nie są tak dobre jak BG, IWD, Fallout.

Mój optymalny skład (jaki miałem w ww grach) to: 3 klasy zbrojne, wojownik-kapłan (w IWD II tylko kapłan), złodziej-mag (w IWD II tylko złodziej) i mag (jeszcze dzisiaj pamiętam finałowe walki :twisted: :twisted: ).

Takich gier jak Baldur`s Gate więcej :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: słyszałem gdzieś kiedyś, że złote pantalony to najsilniejszy artefakt w grze. Tylko jak do cholery ich używać??????? A może to tylko plotki??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: słyszałem gdzieś kiedyś, że złote pantalony to najsilniejszy artefakt w grze. Tylko jak do cholery ich używać??????? A może to tylko plotki??
Odkryłeś największą tajemnicę BG^^ Otóż nie da się wykorzystać złotych w BG1 ani srebrnych w BG2. Za to w Trąbalu zdobywasz brązowe - i jeżeli masz wszystkie trzy, to możesz zrobić sobie mega-ubranko :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur (zarówno jedynka jak i dwójka) to gra-legenda. Świetna fabuła, cudowny (moim zdniem) engine Infinity, grafika bardzo dobrze dopracowana, idealnie rzeniesione zasady DnD itd.

Z tym się zgodzę

Pamiętam te nieprzespane noce spędzone przy tej wspaniałej grze (chyba drugą grą w którą z takim zapałem grałem były obie częście Icewind Dale)

A dla mnie ID to gniot i nie można go nazwać cRPG. To jest zwykły hack'n slash

Niestety moim zdaniem cRPG 3D nie są tak dobre jak BG, IWD, Fallout.

Spójrz na Morowinda: Piękna grafika, ogromny świat, ciekawa fabuła i niesamowita grywalnosć.

Mój optymalny skład (jaki miałem w ww grach) to: 3 klasy zbrojne, wojownik-kapłan (w IWD II tylko kapłan), złodziej-mag (w IWD II tylko złodziej) i mag (jeszcze dzisiaj pamiętam finałowe walki :twisted: :twisted: ).

Takich gier jak Baldur`s Gate więcej :twisted: :twisted:

Postaraj się w przyszłości wyróżniać jakoś wlasnae komentarze tak by od razu widać było co dopisujesz. Np: zaczynaj od >>>, wstawiej puste linijki, używaj kolorów - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemesis enforcer

[czepialstwo] w BG2 wkurzały mnie przedmioty typu katany i inne orientalne elementy... portrety bohaterów tez spieprzyli (co oni zrobili z Jaheirą!?! :evil: )[/czepialstwo]

po za tym to extra gra :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lars Ulrich
[czepialstwo] w BG2 wkurzały mnie przedmioty typu katany i inne orientalne elementy... portrety bohaterów tez spieprzyli (co oni zrobili z Jaheirą!?! :evil: )[/czepialstwo]

po za tym to extra gra :mrgreen:

Mi tam się w BG2 portrety podobały lepsze były niż w Icewinie a tak btw to widział ktoś wcześniejszy portret Yoshimo z którego (na szczęście) zrezygnowano??

hie hie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemesis enforcer
[czepialstwo] w BG2 wkurzały mnie przedmioty typu katany i inne orientalne elementy... portrety bohaterów tez spieprzyli (co oni zrobili z Jaheirą!?! :evil: )[/czepialstwo]

po za tym to extra gra :mrgreen:

Mi tam się w BG2 portrety podobały lepsze były niż w Icewinie a tak btw to widział ktoś wcześniejszy portret Yoshimo z którego (na szczęście) zrezygnowano??

hie hie :wink:

no te w icewindzie to przekraczają normy... :wink: ale w sumie dosyc pasowaly do 'zimowego', dzikiego klimatu gry :)

wkeilbys linka do portretu tego nieopublikowanego yoshimo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają wszytkie portrety w BG2 i zresztą w Icewindzie też. Chociaż niektóre były zdecydowanie zbyt... hmmm... niesamowite?

A co do Jaheiry - moim zdaniem dużo lepiej wygląda w dwójce... No ale to kwestia gustu. Najładniejszy portret, to bez wątpienia portret Minsca, natomiast najgorszy ma Imoen... Swoją drogą to w Imoen wszystko się w 2 zmieniło na gorsze :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lars Ulrich
Dokładnie to nie pamiętam skąd mam tą tapetę spróbujcie na http://bg2.cdprojekt.com/ albo na www.kuznia.info/bg2/_admin/_menu.html powinno być w dziale tapety może też na płycie Komputer Świat Gry Wydanie Specjalne o Grach Fabularnych a jak nie to prosze pisać na GG to prześle mój nr to 5075080
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu czepiacie się Paladynów. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych klas w Baldurku i Icewindku. Mniejsza o charakter, ale jego zachowanie czasami mnie z krzesła zwaliło.

Co do Imoen w dwójce to jest słabsza niż w dwójce. Nie wiem czemu, ale nie była tak dobra niż w jedynce.

Najlepszy portret to Minsc z 1 i 2. (chomik rządzi :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lars Ulrich
Nie wiem czemu czepiacie się Paladynów. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych klas w Baldurku i Icewindku. Mniejsza o charakter, ale jego zachowanie czasami mnie z krzesła zwaliło.

Co do Imoen w dwójce to jest słabsza niż w dwójce. Nie wiem czemu, ale nie była tak dobra niż w jedynce.

Najlepszy portret to Minsc z 1 i 2. (chomik rządzi :twisted: )

Ja tam bardzo lubie Paladynów min że w ww grach zawsze jest jakaś potężna broń którą może używać Paladyn(Karsomir i Blada sprawiedliwość Rulezz!!) Poza tym jest zarąbista podklasa w BG2 tzn: Kawaler

A portret najlepszy to ma Minsc i Keldorn :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Imoen wraca do topicu :) . Pierwszej części bym bez niej nie przeszedł, lubiłem ją bardziej niż swojego bohatera. W dwójce natomiast trzymałem ją głównie ze względy na sentyment. IMHO pomysł żeby zrobić z niej dwuklasowca to pomysł chybiony. wolałbym żeby została tylko złodziejką. Ale to się chyba nie godziło, w końcu to też dziecię Baala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imoen rządzi... Zwaszcza z bardzo przyjemnym Imoen Romance Mod, napisanym przed Lorda Mirrabbo, hehehe :D Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Poza tym ten głos i ten portret... miodzio^^ Jest moją ulubioną postacią, zawsze i wszędzie i jak zwykle wymiata swoimi umiejętnościami. Poza tym tak naprawdę jest jednoklasowcem, bo w fachu złodziejskim już się nie rozwija...

A Paladyńki to cieniasy. Rzucić na takiego dowolny czar i już jest podatny na wszystko jak gaworzące dziecko. To magowie królują w BG2 :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imoen rządzi... Zwaszcza z bardzo przyjemnym Imoen Romance Mod, napisanym przed Lorda Mirrabbo, hehehe :D Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście.

Że niby romans z własną siostrą?? Card jak będziesz miał chwilę, to strzel mi na gg adres strony z której ściągnąłeś tego moda, chętnie przejdę Baldurka raz jeszcze :)

ps. I tak Aerie rządzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. I tak Aerie rządzi :P
Ma men 8)

Oprócz tego że fajna babka, to jeszcze bardzo silna postać. Przed każdą walka z grupką jakąś najpierw jej czarami przesiew robiłem, a na niedobitków puszczałem swojego i Minsca. Niezła rzeź.

opamietajcie sie, JAHEIRA, to dopiero kobieta
Ładna jest, nie powiem, acz ten głos :x
Poza tym tak naprawdę jest jednoklasowcem, bo w fachu złodziejskim już się nie rozwija...
I to mnie boli właśnie, przez to że nie rozwija się jako złodziej zmuszony byłem trzymać w teamie jakichś Valygarów czy innych Jansenów. Fajne typki, ale napotykałem silniejsze postacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. I tak Aerie rządzi
A tryton cię macał! Aerie to jakaś anorektyczka w typie Calisty Flockhart czy innej Marlony Brando... :D
opamietajcie sie, JAHEIRA, to dopiero kobieta
A ciebie macał kanciasty idiom o wytartych brzegach! Jaheira wygląda... Nieee, ona w ogóle nie wygląda :D
Najbardziej sexy jest Viconia
Niom, tu bym się zgodził, tym bardziej że romans z nią kończy się w bardzo hardcore'owy sposób :twisted: Ale ten Imoen Mod wymiata tak czy inaczej.
I to mnie boli właśnie, przez to że nie rozwija się jako złodziej zmuszony byłem trzymać w teamie jakichś Valygarów czy innych Jansenów. Fajne typki, ale napotykałem silniejsze postacie.
No co ty? Przecież Imoen radzi sobie bardzo dobrze ze wszystkimi pułapkami i zamkami, czasem tylko trzeba ją wspomów soczkiem thiefowym... Naprawdę nie ma miejsca dla drugiego złodzieja w teamie. 2 wojownicy + 3 magowie + kapłan to jest to!^^
Że niby romans z własną siostrą?? Card jak będziesz miał chwilę, to strzel mi na gg adres strony z której ściągnąłeś tego moda, chętnie przejdę Baldurka raz jeszcze
Ano właśnie o to chodzi. Wpisz Imoen Romance Mod w wyszukiwarce i ewetualnie Lord Mirrabbo (to jest twórca) i jak nic znajdziesz stronkę z downloadem, ja jej nie pamiętam. To stosunkowo trudny mod, przynajmniej jeżeli chce się, by do czegoś doszło :wink: ZAjmuje 10mb, ale bardzo polecam^^ Można także sobie ściągnąć Chloe Mod, w którym do naszej grupy dołącza się dziewoja Chloe, wyjątkowo zainteresowana Imoen (yesss, indeed :twisted: ) Niestety oba naraz nie pójdą :(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...