Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krooku1990

Projekt w ansi C

Polecane posty

Witam,

Mam do zrobienia program w ANSI C. Jest to baza danych biblioteki (rejestr książek: tytuły, autorzy i inne informacje o nich). Program musi mieć funkcje: dodawania, kasowania, sortowania, zapisu i odczytu do/z pliku. Dopiero zaczynam, a już napotykam problem. Za każdym razem kiedy zapisuje do pliku nowe rekordy, program nadpisuje mi stare. W internecie nie znalazłem rozwiązania, zwracam sie do was, liczę na pomoc (może jakiś fragmencik kodu z objaśnieniem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam do zrobienia podobny program, w ktorym rowniez nie wszystko udalo mi sie jeszcze zrealizowac, ale akurat wprowadzanie danych, tak zeby ich nie nadpisywalo mam zrealizowane. Jako, ze jestem poczatkujacy nie bede tutaj wstawial fragmentow kodu, a tylko powiem slownie jak ja ten fragment programu zrealizowalem. A wiec stworzylem strukture i okreslilem jej liczbe na 100 elementow. Wprowadzilem zmienna "licznik" typu int, i podczas wprowadzania danych, kiedy licznik jest mniejszy od maksymalnej liczby osob jest on caly czas zwiekszany i kolejne rekordy zapisywane sa dla kolejnych jego wartosci. Radze Ci skorzystac z jakiejs ksiazki i zaznajomic sie ze strukturami. Ja korzystam z ksiazki Stephena Praty "Jezyk C i szkola programowania". Jest tam bardzo podobny program majacy wprowadzac dane po kolei. Pozdro i jakby udalo Ci sie zrealizowac wczytywanie i zapisywanie danych z/do pliku to daj znac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...