Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Mafia II ma swój urok i klimat, lecz zabrakło mi w niej czegoś na kształt "jazdy ekstremalnej" z pierwszej części. Poza głównymi misjami nie ma w dwójce nic do roboty (nie liczę poukrywanych po całym mieście listów gończych bo to ciężko uznać za urozmaicenie gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niesamowicie klimatyczna, szkoda tylko, że wszystko robione jest pod misje, przez co jest strasznie liniowa kosztem sandboxu.

Najbardziej zapadła mi w pamięci (i poruszyła) scena z zabójstwem

Henryego Tomasino.

Scena brutalnej masakry, ujęcie kamery z perspektywy człowieka o krok od śmierci i panika twardych gangsterów, to coś co zasługuje na growego Oskara. Poza tym polubiłem kolesia sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem część pierwszą stosunkowo niedawno. Wczoraj ponownie zacząłem zagrywać w część drugą i muszę przyznać... Smutno mi. Za pierwszym razem nie dostrzegałem jak Mafia II wypada kiepsko na tle pierwszej części. Jedyne co na ten moment w dwójce mi się podoba to pewne elementy fabuły, która sama w sobie i tak jest o stokroć gorsza od poprzedniczki i kilka innych elementów. Cała reszta to lipa. (robiłem notatki tongue_prosty.gif)

- Naprawdę dotkliwe obdarcie z klimatu.

- Może wiele osób się nie zgodzić, ale model jazdy w 1 części był o wiele lepszy (ba, lepszy od współczesnych gier moim zdaniem)

- Policja jest o wiele bardziej pobłażliwa, a jej skuteczność? Żylibyśmy w kanałach i odżywiali martwymi szczurami, gdyby policja w prawdziwym świecie tak działała. A Ziemię wyniszczyły by wojny i przestępczość.

- Mnóstwo niepotrzebnych animacji, które wcale nie pomagają się wczuć (czyszczenie pisuarów?!)

- I mega kiepska optymalizacja: Mój komputer pochodzi z tego samego roku, w którym została wydana gra, a mimo to płynnie mogę pograć na max wszystkich najniższych ustawieniach + 800x600. Dla porównania AC III, który wyszedł 3 lata później chodził mi na średnio-wysokich w 1024-76x bez przycinki. Może u innych chodził dobrze. Ale jak podali Ale Twórcy podali, że karta graficzna 512 radeona jest wystarczająca, by grać na wysokich. Otóż nie jest. 512 to minimum (nie 256 jak podali).

- 2k postanowiło mocno uwspółcześnić tę grę graficznie i technologicznie, co im wcale nie wyszło i wyszedł im taki babol jak Prison Break. Chamski tuning po prostu.

- Brakuje mi manualnej skrzyni biegów. Serio.

- Brak takich klimatycznych wstawek, jak podróżowanie tramwajem, czy pociągiem (serio. To nadawało klimatu pierwszej części)

- Za dużo gra robi za nas. W pierwszej części było niewiele przerywników filmowych czy głupawych animacji, wszystko działo się "na naszych oczach", my uczestniczyliśmy w akcji.

Mafia 2 nie jest pozbawiona jednak pozytywów

- Modele i animacja postaci są naprawdę ładne choć (nie licząc głównych bohaterów i tych ważnych w grze) jest ich na ulicach mniej niż w Pac Manie.

- Świetnie mi się strzelało. System osłon jest okej, choć nie wiedzieć czemu autorzy nie wyposażyli Vito w umiejętność jaką mają jego przeciwnicy - strzelanie na oślep. Może to cena jaką Vito musiał zapłacić za samoregenerację, co w istocie sprawiło, iż mafia jest łatwiejsza niż gry z serii Bakusiowe przygody?

- Możliwość personifikacji samochodu, zmiany rejestracji czy koloru. (jak na czasy pierwszej części, chociaż ten kolor mogliby dać).

- Zmiana wyglądu bohatera. Brakowało mi w 1 części możliwości wejścia do sklepu i zakupienia sobie podobającego mi się płaszcza czy marynarki, choć i w dwójce było to zrobione na odwal się. 6 modeli ciuchów i starczy. Serio. Mogliby zrobić więcej.

To Tyle z mojej oceny i porównania obu części. Mafii numer jeden daję 10/10. Części drugiej niestety połowę tyle. A mogło być tak piękniej. Naprawdę nie rozumiem dlaczego mafia 2 tak blado wypadła. Natomiast części pierwszej będę bronił do ostatniej kropli krwi, jako że jest to najlepsza gangsterska gra sandboxowa i cała seria GTA (prócz SA - do niej nic nie mam) wypada przy niej kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grał ktoś w dodatki i jest mi w stanie powiedzieć czy wniosły coś do fabuły?

Końcówka jest dla mnie średnia i szczerze mówiąc od razu skumałem bazę że jest takie aby dlc wydać. Czy w dlc jest coś o tym czy Joe zabili czy żyje i czy Vito żyje czy nie.

Mi jest ciężko ocenić mafię 2. Na wstępie powiem że nie tak wyobrażałem sobie grę o mafii. Mafia to mafia a w tej grze czułem się raczej jak w gta tylko w latach 50. Grafika trzyma poziom ale nie jest on jakiś wysoki podobnie jak z deus ex bunt ludzkości. Grywalność jest trochę hmm przestarzała albo mi nie pod pasowała. Walka na pięści jest średnia, a w grze w miarę często musimy się bić. Strzelanie nie daje satysfakcji ale można się przyzwyczaić. Bohaterowie i fabuła mnie nie zachwyciła.

Jednak są rzeczy które mi się podobały. Klimat lat 50, samochody,muzyka i miasto. Niestety model jazdy nie jest najlepszy (nie jest to gta 4 z genialnym modelem jazdy) a miasto choć fajnie zaprojektowane nie za bardzo jest co w nim robić. Można zmienić ciuchy,napić się,zjeść,pójść na stację benzynową i.. szukać listów gończych oraz pisma dla panów. Podczas gdy w gta można zjeść, iść do klubu ze striptizem, przygarnąć panią przy drodze i zabrać na przejażdżkę, są misje poboczne oraz radość z rozwałki,jazdy i multi. Z mafią 2 jest podobny problem jak z saints row 2,3. Nie mam ochoty po prostu by jeździć po mieście i robić rozrób. Przyczyną jest mała radość ze strzelania oraz średni model jazdy ( w przypadku sr2,3 jest on tragiczny) Gdybym miał oceniać mafię 2 to dał bym 6/10. Głównie za klimat i ścieżkę dźwiękową. Reszta ujdzie chociaż zdarzały się dziwne momenty w których gra była dla mnie słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średni model jazdy

Średni? Według mnie jest jednym z lepszych - polecam włączyć "simulation" w opcjach wink_prosty.gif

Na wyróżnienie zasługuje też udźwiękowienie - świetnie brzmiące silniki, zawieszenie - na dobrych głośnikach można wychwycić wiele "smaczków". Po prostu słychać, że dźwiękowcy włożyli w grę dużo pracy i..serca.

Co do całokształtu - Mafia II to niestety bardzo dobry przykład ja potencjału marnować NIE należy - gra mogła być doskonałym sandboxem z niezłą fabułą - a jest po prostu dobrą, raczej jednorazową grą. Myślę, że wpływ na to mógł mieć wydawca i deadline na wydanie gry - miasto Empire Bay aż prosi się o to, żeby wprowadzić tam różnego rodzaju dodatkowe "aktywności" - zwłaszcza, że pełne jest ciekawych zaułków po wejściu do których..nie znajdujemy nic. Jest to trochę dziwne ponieważ wszystkie te "miejscówki" są bardzo dopracowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma wspaniały klimat i świetną oprawę dźwiękową. Gra uwiodła mnie swoimi niespodziewanymi zwrotami i humorem (częściej sytuacyjnego niż słownego (Słowny polega na użyciu sporej ilości wulgaryzmów) postaci).

W grze brakuje mi jednak większej swobody podczas wykonywania misji. Wiem, że można do każdej lokacji pojechać inną drogą, inaczej wejść w zakręt ale... no wiecie, tak jak np. w Hitmanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mafii II brakło większej swobody, szkoda, że po ukończeniu gry nie można już choćby dowolnie jeździć i strzelać po mieście, na plus fajny klimat, dobra fabuła z ciekawym zakończeniem, gra jest wciągająca, jednak zbyt krótka i trochę za łatwa.

PS:Wiadomo już coś na temat Mafii III?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem drugą część Mafii. W porównaniu do jedynki, którą ukończyłem dobre kilka lat temu mamy odrobinę słabszą historię, co jednak nie zmienia faktu, że fabuła jest bardzo dobra i wciąga momentalnie. Do plusów warto dodać piękną oprawę graficzną, dobrą optymalizację oraz ścieżkę dźwiękową! Strasznie się ucieszyłem licznymi nawiązaniami do pierwszej części, a misja gdzie odwiedzamy starego znajomego po prostu genialna :) Jedyne co mnie trochę zawiodło to brak jakiś dodatkowych atrakcji (gdzie są fuchy-jedna na całą grę?), ale nawet mimo tego jest to jedna z najlepszych gier w swojej tematyce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także podobała sie Mafia II. Zgodzę się z powyższym odnośnie historii.

Też pamiętam kawałki, które lecą w drugiej częście i są zapożyczone z jedynki. Jedna fajna muzyczka zawsze mi przygrywała, kiedy właśnie jechałem do starego znajomego.

Jednak twórcy zepsuli sprawę z DLC, które mają niewielki wpływ na fabułę, a poza tym co wlaśnie "fuchy", których jest dużo, są nudne i zrobione tylko żeby wydrzeć kasę od graczy wlaśnie. Grałem we wszystkie DLC, ukończyłem grę na wszystkich poziomach.

Co do pierwszej częsci to przeszedłem z 7 razy, ze wszystkimi misjami od Lucasa Bertone oraz w trybkie "Jazda ekstremalna" (odblokowuje się po przejściu gry), zrobiłem wszystkie misje. Genialna gry, dla fanów mafijnych klimatów "must have"!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak Mafia zarówno pierwsza i druga cześć to arcydzieła pod względem klimatu.Historia zgadzam się jest słabsza ale i tak potrafi wciągnąć jednak co do zakończenia to jak dla mnie za dobre nie jest.Zabrakło mi swobodnej jazdy tak jak to było w pierwszej części,ponieważ ciągnąć fabułe a jeśli gra się spodobała to "wyposażyć" się w płatne DLC jakoś do mnie nie przemawia.Mafia 2 wg mnie na miano pełnoprawnego sandboxu nie zasługuje z drugiej strony gdyby taki tryb był to za bardzo nie było by zbytnio co robić.Pomimo tego że po obejrzeniu zakończenia czułem się nieco rozczarowany to nic nie stało na przeszkodzie by rozpocząć historię od nowa(zwłaszcza dla osiągnięćwink_prosty2.gif) i nadal się świetnie bawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sandboc w Mafii 2 byłby czymś idealnym. Nawet powsadzali by do niego kilka dziwnych i humorystycznych misji , jak w "Jeździe ekstremalnej" z jedynki i byłoby fajne powariować. Pamiętacie że właśnie w "Jeździe ekstremalnej" nie było policji, co przy wysokim poziome trudności gry, dawało maksymalną radość z siania spustoszenia?

Wiedzieliśice że w jedynce można było spotkać człowieka z głową psa?

http://mafiagame.wikia.com/wiki/File:Dog_Head_Guy,_Mafia.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej głowy psa to właściwie niewiadomo czy jest to celowy zamysł twórców czy być może błąd a "magicznego"sposobu na ten sekret czy błąd nie ma trzeba poprostu mieć szczęściebiggrin_prosty.gif .A jazda ekstremalna to tamtejsze misje były świetne ale jakoś tak że wszystkich nie ukończyłem.cool_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jazdy ekstremalnej to tylko zabiłem Szybkiego Gonzaleza. (Wystarczyło wiedzieć, skąd wychodzi, zablokować autem i można go było na spokojnie zabić, nie bojąc się, że ucieknie). Wymiękłem po drugiej misji, gdzie nie można było zjechać poniżej pewnej prędkości, bo bombka w aucie pierdyknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...