Jump to content

Recommended Posts

Osobiście wolałbym, by zastosowano rozwiązanie z pierwszej części- silna, liniowa ścieżka fabularna plus tryb free ride dostępny z poziomu menu. Ten drugi musiałby być odpowiednio rozbudowany, ale kryje w sobie tyle potencjału, że śmiało można by go wypełnić drugą mini-kampanią. Co byście powiedzieli, gdyby w free ride wcielalibyśmy się w zupełnie inną postać, młodego chłystka, który dopiero co zaczyna stąpać po szczeblach gangsterskiej kariery? Całe miasto stoi otworem, tak samo jak i haracze, wymuszenia, wojny gangów, łapówki czy walka z policją. Dziać by się tam mogło sporo, choćby w oparciu o losowo generowany system zadań, więc pole do popisu jest naprawdę duże.

Czesi muszą się zdecydować, czy skupiają się na jednym elemencie, takim jak fabuła czy swoboda w wybieraniu kolejnych misji oraz przygotowanie tych "opcjonalnych", czy stoją rozkrokiem pomiędzy sandboxem a mocno zarysowaną linią fabularną, bo drugiej części Mafii nie wyszło to na dobre.

@Up

Wtedy wyglądało by to tak jak DLC...

Misje, otwarte miasto, nuda,nuda, nuda... To raczej by się nie sprawdziło. Spójrz na GTA IV masz tam super fabułę i ogromne miasto w którym jest masa rzeczy do roboty i nie zaburza to wątku fabularnego. Zresztą Mafia II też była liniowa, na miasto szkoda było wychodzić, ponieważ zwyczajnie nic tam dnie ma!

@Up

Wtedy wyglądało by to tak jak DLC...

Misje, otwarte miasto, nuda,nuda, nuda... To raczej by się nie sprawdziło

Dlaczego? Wszystko w odpowiednim "odpicowaniu" tego elementu - zadanie trudne, ale wykonalne. Wystarczy odpowiednia ilość elementów, z którymi można wejść w interakcję w mieście. I nie myślę tu tylko o budkach z hot-dogami.

Myślę, że tryb Freeride w Mafii 2 to byłoby coś. :happy: W pierwszej Mafii zwykłe jeżdżenie po mieście dawało frajdę, więc myślę, że w "dwójce" też by dawało. :smile:

@ElTabasco

nie bardzo chyba można przyrównywać Joe do Romana. Jedyne co ich łączy to większa postura i czasem bardziej swobodne podejście do wszystkiego. Poza tym z Joe jest się prawie przez całą grę, a z Romanem na początku i miejscami.

"nie zaburza to wątku fabularnego." --- muehehhee, w GTA IV jest tyle wątków pobocznych, że w pewnym momencie nie wiadomo który jest głównym i wszystko się rozmemłuje

"Zresztą nie zostało dosłownie powiedziane co z nim zrobią więc jest nadzieja, o ile będzie kolejna część"

Obejrzyj tą scenkę jeszcze raz. Pogoda, muzyka, nastrój, nawet miny facetów każących Joe wsiadać, mówią chyba wszystko.

Poza tym wątpię w bezpośrednią kontynuację przygód Vito.

"którym jest masa rzeczy do roboty"

w którym POWINNO być WIĘCEJ rzeczy do roboty. Chodzi mi szczególnie o Manhattan który powinien być wypełniony jakimiś atrakcjami, a jest zwyczajną ulicą wypełnioną świecącymi się reklamiami

Jakoś rzadko tu piszą w tym dziale.Ok, dam coś od siebie, postanowiłem zagrać w mafia 2 na poziomie trudny (no ba w nfs'a na poziomie polskim drogi przeszedłem w dzień XD)ale dobra wróćmy do tematu.Jak pisałem wyżej zagrałem w mafie 2 na trudnym poziomie i się okazało że gra jest łatwiejsza.Tylko bijatyki są dla mnie większym problemem, a Walker Rocket nie jest najszybszym autem w grze.

Mam pytanie: Czy da się wygrać pierwszą walke z O'Neil'em w więzieniu? Bo choć nie wiem, jak bym się starał, to nawet na Łatwym mi się nie udawało.

Na początku walki się dało, tylko potem trzymał gardę i jak go chciałem walnąć wyprowadzał kontratak. I tak do końca (mojego) paska "życia".

O'Neil jest łatwy, ty wyobraź sobie ja na trudnym uciekam z podpalonego domu przez irlandczyków w podkoszulku i majtkach bez broni a ci do mnie z thompsonów strzelają

Jak dla mnie ta gra troche za krótka bo wcale mi się nie znudziła. Grafika fajna pozostałe elementy też.

Moja ocena gry: 8,5/10

@Mafia4Ever

Mafia 2 na trudnym nie jest wcale taka "trudna", fakt. Jedyny moment, w którym się zatrzymałem, to rozdział XIV, akcja w porcie (więcej nie napiszę, żeby nie spoilerować). Pochwalę się, że ukończyłem grę na wszystkich poziomach trudności. :cool:

@up

Faktycznie, gra jest trochę krótka, ale IMO lepiej, żeby była krótsza, a lepsza, niż sztucznie wydłużana.

Ja grałem za pierwszym razem na trudnym, w końcu to gra z 2010 roku, czyli hard zwykle oznacza normal albo i easy. Fakt, w porcie było wymagająco i kląłem siarczyście - dawno mi się to przy strzelance nie zdarzyło. Generalnie na wysokim poziomie trudności uważam grę za sensownie zbalansowaną... tyle że to się właśnie powinno nazywać normal i powinien być jeszcze jeden, wyższy poziom trudności.

Może sobie nawet przejdę na extreme drugi raz za jakiś czas.

...i za taką cenę grę już zdecydowanie warto kupić, bo może i jest strasznie pocięta, nie przebiła fellingu i postaci z jedynki a DLC są wykonane po prostu słabo :P, ale nadal historia mimo tego jest całkiem niezła, niektóre misje świetne jak np. ta w hotelu ;] a poza tym nie ma zbyt wielu pozycji przedstawiających świat gangsterski tamtych czasów. Za taką cenę można szykować się do kupna ^_^

Chyba źle mnie zrozumiałeś. :tongue: Ja mam już Mafię 2, kupiłem zresztą premierówkę, a to nie zdarza mi się często. Jestem wielkim fanem jedynki i nie mogłem czekać.

A za te 20 - 30 zł to chciałem kupić tylko pudełkowy zestaw dodatków. :smile:

Pawello12 - no to masz okazję kupić dodatki bo cena pudełkowego zestawu ( dodatków) w sklepach internetowych spadła nawet do 25zł, a sam widziałem w empiku u mnie w mieście za 29.99 zł .

Właśnie wróciłem z empiku, zakupiłem dodatki do Mafii II , tak jak mówiłem wcześniej - 29.99zł . Jako że nie jest to cena jakoś wygórowana to sprawdzę czy rzeczywiście jest na co psioczyć ( mowa oczywiście o DLC ) :wink:

@up

Ludzie zwykle narzekają na DLC, twierdząc, że podstawka o wiele lepsza. Ja osobiście w DLC nie grałem, ale czytałem, że najbardziej godne polecenia są Przygody Joe.

Dzisiaj ukończyłem Mafię i powiem, że gra ma ten mafijny klimat, trochę przykrótka, ale za to grywalność i klimat leciały z mojego monitora hektolitrami ;d Szkoda tylko

że Joe zginął

(?) chociaż, bardzo go lubię, bo jego postać jest najbardziej charakterystyczna, z całej tej gry. Mam nadzieję, że przeżył.

Edited by GanjaMan987

Gra mogła być sporo lepsza. Niestety polecieli na kasę i wydali jakieś śmieszne DLC... Jakby te wszystkie przygody z dodatków umieścili w podstawce, tylko nieco zmienili ich formułę, tak aby to Vito je wykonywał + kilka usprawnień do oryginału (coś zrobić z miastem) i mielibyśmy grę, która mogłaby być wspominana równie dobrze, jak część pierwsza, bo potencjał był ogromny. Niestety, pazerność sprawiła, że dostaliśmy produkcję niezłą, ale nic poza tym. Warto zagrać, pod warunkiem że zapłacicie 40-50zł. Dziś to już możliwe :) Szkoda.

Gdyby nie szczęśliwy zbieg okoliczności dzięki któremu

dostałem Mafie na urodziny pewnie nawet bym w nią nie

zagrał. I pewnie nawet niewiedziałbym że mam powody by

tego żałować bo gra jest świetna.

Nie wierzyłem, że jeszcze kiedyś doświadczę tego uczucia... tego klimatu. Ostatni raz doświadczyłem go w roku 2004 gdy grałem w GTA: Vice City. I wczoraj się to zdarzyło, gdy kupiłem Mafię 2. Jeszcze żadna gra od tych 7 lat nie wciągnęła mnie tak, jak Mafia 2. Świetna fabuła, klimat jak z dawnych gier, wojna, zima, więzienie, dalsze przygody bohatera. Coś niemożliwego. Fabuła jest niezapomniana, klimat miasta - coś wspaniałego. Ścieżka dźwiękowa z radia jak i główna - niezapomniana. I główny bohater - świetny gościu. O takiej grze marzyłem. Przeszedłem całą i ciekawie się kończy.

Edited by Marcin93123

@up

Jeśli chodzi o głównego bohatera, to mnie Vito jakoś nie "porwał". Bardziej utożsamiałem się z Tommy'm z "jedynki". Nie ukrywajmy, Vito to kawał sku****, który wszystko zrobi dla kasy. Tommy miał trochę skrupułów (gdy miał

zabić prostytutkę

, lub

zabić Franka

.

Obojgu darował życie

). Vito taki nie jest i to mi przeszkadza. :happy: