Skocz do zawartości
wies.niak

Poradniki - opinie, wnioski, propozycje, dyskusja

Polecane posty

Spoko, moge to ogarnac, tylko mnie zastanawia, czy to przypadkiem nie zmniejszy przejrzystosci? Bo jak to wiadomo, screeny zawsze duzo dawaly i watpie zeby kazdemu chcialo sie klikac na linki / miniaturki zeby powiekszyc kazdego screena, ale ok. juz sie biore za poprawianie, bedzie gotowe pewnie za jakies 5 minut :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pisz po polsku. Ogonki to podstawa w poważniejszych tekstach, na które aspiruje Twój.

Po drugie - jeżeli coś opisujesz, to opisz w całości, a nie w połowie. Własne widzimisie obawiam się, że w takich poradnikach występować nie może.

Po trzecie - poradnik jest jak na razie dużo za mały jak na taką grę. Powinien być jakieś... 10 razy większy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ich dodam, gdy zajme sie w poradniku powazniejszymi rzeczami.

Pisze tak, by nie wyszlo sztucznie i dziwnie - sztywnie, co moze duza ilosc czytelnikow zanudzic. Ogonki? Masz na mysli wlasnie "n z kreska" itp? No to mowie, nie dziala mi to i nie mam zamiaru nie wiem, kopiowac polskich znakow z google i ich tu wklejac.

A poradnik jest ulepszany.

W ogole to dalem go tu, bo Super Moderator Arnie mi powiedzial, ze mu sie podoba i jest dosc przejrzysty i zebym go tu wkleil.

Tak wiec mowie, ja go bede ulepszal, dodam wiecej screenow i wszystko, po prostu chcialbym miec dla niego juz swoj topic, do ktorego moglbym po troszeczku dodawac nowosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje zapotrzebowanie czy też jest miejsce na poradnik o uruchamianiu starych gier z epoki DOS, oraz takich tytułów jak Quake czy Doom na nowoczesnych maszynach. Taki tekst powstaje u mnie i chciałbym wiedzieć, czy mam go sprofilować na ogół userów FA, czy tylko dla np. czytelników bloga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję(i mogę się tego podjąć) napisanie poradnika z porównaniem konsol Xbox 360 i PS3.

W odpowiednim temacie na forum bardzo często powtarzają się pytania co wybrać, a także czym się konsolę różnią, proponuję aby to wszystko wrzucić do jednego tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie muszę się stanowczo sprzeciwić. Po kolei:

Punkt pierwszy-wymieniasz tylko avasta, zaledwie wspominając o Comodo i nic nie mówiąc o np. Avirze. Bardzo lakoniczne, poza tym zalinkowanie do testu można odbierać jako "nie chce mi się pisać, więc sami to przeanalizujcie".

Punkt drugi-tu się zaczynają prawdziwe Trudne Sprawy. Jeśli piszesz poradnik, to powinieneś mieć jakąś wiedzę, dzięki której nie będziesz musiał kopiować definicji z Wikipedii...

Punkt trzeci-moim zdaniem również rzecz niemile widziana w poradniku: "u mnie". Znów jesteś mocno lakoniczny-aktualizacja czego Ci pomogła? Ja się domyślam, ale ja z takiego poradnika raczej korzystać nie muszę-on ma być jasny dla prostego użyszkodnika.

Z drobnostek-linkowałbym raczej do strony producenta danego oprogramowania, to się przydaje w razie pojawienia się nowszej wersji.

Podsumowując-nie skonsultowałeś się z odpowiednimi osobami, a poradnik jest-bez urazy-słaby. Ponadto na takie tematy pisał już Sevard w swojej epopei "Wirusy i inne szkodniki - jak się zabezpieczyć i jak z nimi walczyć", a i mnie dane było parę linijek o częstych problemach naskrobać: "Podstawowa diagnostyka. Co robić, gdy komputer wariuje?".

Jeżeli inni nie mają nic przeciwko, to załóż temat do dyskusji w Piaskownicy i pracuj nad poradnikiem. Może uda się go poprawić :). Choć nie uważam, żeby taki poradnik był na chwilę obecną potrzebny (przynajmniej w takiej formie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Moderacja sądzi o poradnikach dot. Linuksa? Moim zdaniem nieco się zdezaktualizowały i trzeba by było je uaktualnić. Z drugiej strony nie wiem, czy nie cieszą się one za małym powodzeniem, żeby sobie nimi w ogóle głowę zawracać. W każdym razie - jeśli trzeba, to mógłbym się tym zająć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przeszukiwałem sygnatury i znalazłem sporo "pułapek". Mam na mysli sygnaturki, które zajmują małą powierzchnię, lecz dużo ważą. Chciałbym zrobić spis porad (nie nazwałbym tego poradnikiem) "na co należy uważać". Co o tym myśli moderacja?

Aha, jeszcze jedno. Nie uważam tego za pełnoprawny poradnik, ponieważ nie ma tego za dużo, same najczęstsze błędy/zagrożenia. Dlatego też myślałem, żeby toto umieścić w temacie o sygnaturach. Dodatkowo sytuacją sprzyjającą temu działaniu jest to, że te informacje przydadzą się reaczej nowym na forum, którzy raczej nie zagłębiają się w "Poradniki".

Tak więc, again: Co o tym sądzi moderacja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy był poruszany taki temat(jeśli tak to przepraszam) ale nigdzie nie ma takiego działu dla ludzi którzy chcą kupić netbooki czy notebooki. A ja widzę, że coraz więcej ludzi chcę kupywać tego typu sprzęt. Czy to do grania czy to do biura. Wielu ludzi nie wie jak rozpoznać czy dany sprzet jest dobry bo dużo podzespołow ma podobne nazwy jak podzespoły kompa stacjonarnego a są często spore róznice w ich osiągach. Jeszcze raz przepraszam jesli tak problem był poruszany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przeszukiwałem sygnatury i znalazłem sporo "pułapek". Mam na mysli sygnaturki, które zajmują małą powierzchnię, lecz dużo ważą. Chciałbym zrobić spis porad (nie nazwałbym tego poradnikiem)

Na czym miałyby te porady polegać? "Kliknij prawym przyciskiem myszy i sprawdź ile waży sygnaturka"? Trochę bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy był poruszany taki temat(jeśli tak to przepraszam) ale nigdzie nie ma takiego działu dla ludzi którzy chcą kupić netbooki czy notebooki. A ja widzę, że coraz więcej ludzi chcę kupywać tego typu sprzęt.

Jeśli chodzi o propozycje nowych działów, to trochę źle trafiłeś z tematem (->Propozycje zmian na Forum Actionum). Jeśli ktoś chce kupić laptopa, to pisze w Składamy komputer-kupujemy części. Takie wątki stanowią dosyć małą część wszystkich w tym dziale, więc IMO nie ma powodów do kolejnych podziałów.

Może źle zrozumiałem posta i chodzi Ci o założenie tematu z poradami dla kupujących?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ OLEK10106 - dział ten zwykle działa w taki sposób, że zgłaszają się osoby z gotowym pomysłem. No bo zwykle łatwo jest napisać "no niech ktoś napisze", ale niekoniecznie przełoży się to na jakiś odzew ;) Może ktoś podchwyci pomysł i dziękujemy za sugestię :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poradnik o SMART dysku w dziale sprzętu, ale przydałoby się coś do diagnostyki powierzchni - razem ze SMART miałoby to o wiele większą wartość diagnostyczną dysku niż sam SMART czy ewentualne testy w HD Tune. SMART nie poinformuje o problemie dopóki dysk nie natrafi na błąd odczytu. W przypadku zużycia dysku (degradacji powierzchni) zanim sektor nie nada się do odczytu to odczyt z niego trwa znacznie dłużej - tego jednak nie wykaże ani HD Tune (i tak zaznaczy na zielono) ani inne tego typu programy ani SMART (zareaguje dopiero gdy nie da się odczytać i jeszcze dodatkowo dopiero gdy użytkownik próbuje odczytać coś z uszkodzonego sektora). Jeśli moderatorzy pozwolą chętnie dodam coś od siebie w kwestii diagnostyki dysków twardych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale w teorii jestem na bezterminowym urlopie (kogo ja okłamuję :(). Jeśli masz ochotę coś takiego opisać, to jak najbardziej możesz się za to brać. Ja się za to nie brałem z dwóch powodów:

- nie ma co drugi raz wymyślać koła, w necie dostępny jest poradnik do MHDD Nirwanowca i w sumie czegoś dużo lepszego raczej się nie napisze, choć niestety kiedyś to może zniknąć,

- brak odpowiednich zdjęć, by to wszystko zobrazować.

Nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś polecił test powierzchni dysku za pomocą HD Tune, to nie ma większego sensu, ale ludzie sami z siebie często go robią, a mi się już znudziło marudzenie na nich.

@DeadlyPhoenix Ukrywam poradnik Twojego autorstwa: "Co dolega mojemu komputerowi, czyli pecetowy Dr House". Za dużo tam bzdur i jeszcze ktoś się nadzieje. W sumie już dawno powinien był polecieć w kosmos, ale cóż. Jeśli chcesz to poprawić, to daj znać, to to odkryję. Jeśli nie, to również daj znać, to to usunę. Jeśli w przeciągu tygodnia nie odpiszesz, to uznam, że nie chcesz się tym zająć.

Tak swoją drogą, to aż się zdziwiłem, że org przeoczył tego rodzynka:

BSOD, problem z Biosem, może się to trafić każdemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy to dobry temat ale się spytam.

Na forum The Old Republic, znalazłem temat, w którym są napisane sposoby na pozbycie się problemów z wyłączaniem się KOTORA 1 i 2 na nowszych kartach graficznych, lub ewentualnych innych problemach na Windows XP lub 7.

I zastanawiam się, czy to byłby dobry poradnik, czy wkleić to do tematu gdzie proszą o pomoc w dziale z prośbami o pomoc z grami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...