Skocz do zawartości
wies.niak

Poradniki - opinie, wnioski, propozycje, dyskusja

Polecane posty

Poradniki dla całej gry - i tu właśnie chcę zwrócić uwagę, ponieważ takie coś IMO by było bardzo przydatne. W polskim internecie trudno jest znaleźć (jeśli w ogóle są) poradniki do gier - a jak już, to żądają od nas wysłania SMSa za kilka złotych... Dlatego proponuję zrobić jakąś bazę poradników z bezpłatnym dostępem... Co na to kierownictwo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pomysł fajny, ale przygotowanie nawet najprostszego poradnika to zadanie nader czasochłonne. Chyba, że masz na myśli zwyczajny poradnik wyjaśniający to i owo, a nie solucję.. Acz takowe poradniki są dołączane do niemal każdej gry (poza tanimi seriami, gdzie są one uboższe lub ich brak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli solucję, opis przejścia całej gry. Czy byłoby to czasochłonne? Masz rację, ale jakby robić poradniki w formie notatnika, bez jakichś tam screenów, i pierdółek objaśniających każdy sekret w grze, to wtedy czas spędzony przy pracy tworzeniu takiegoż poradnika zmniejsza się i to sporo... A czy poradniki są wydawane do każdej gry? Wątpie, odkąd CDP podupadł, a do akcji wkroczył Ubisoft, nie ma komu dołączać poradników do gier. Przynajmniej jest ich mniej niż kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zaproponować, poradnik do kręcenia filmów w grach Gothic - Gothic 3 <Nie uwzględniam tutaj Zmierzch bogów, gdyż gra jest nie grywalna jeszcze>, znam się na tematyce filmowej serii Gothic, i myślę że mógłbym doradzić coś początkującym ludziom. ;)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zeszło trochę dłużej niż myślałem, ale wreszcie jest. Jeśli macie jakieś ,,ale" czy propozycje jestem otwarty jak... otwarta księga. Większość informacji zasięgnąłem z Wikipedii, czasopism o grach i własnej łepetyny.

PS: Ale jeśli chcecie się czepiać za brak poprawnej ortografii, interpunkcji czy niealfabetyczne ułożenie to nad tym jeszcze pracuje.

Skróty gatunków

FPS - First-Person Shoter - rodzaj gry komputerowej, w której gracz steruje postacią patrząc jej oczami. Często określana szerzej jako gra FPP.Warstwa fabularna gry jest zazwyczaj niezbyt rozbudowana. Głównym zajęciem gracza jest unikanie strzałów i zabijanie przeciwników, urozmaicone dodatkowymi zadaniami jak poszukiwanie kluczy czy używanie prostych mechanizmów.

RTS - Real-Time Strategi - gatunek gier komputerowych, będący modyfikacją turowych gier strategicznych, polegającą na niekrępowaniu graczy turami i kolejkami ruchów. Gracze mogą podejmować działania kiedy chcą, natomiast skutki owych są widziane natychmiast. Gatunek ten stawia większy nacisk na szybkość podejmowania decyzji.

RPG - Roley-Playing Games - gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

MMO/MMOG - Massively Multiplayer Online/Massively Multiplayer Online Game - typ gry komputerowej rozgrywanej jednocześnie przez tysiące lub nawet miliony graczy w Internecie, tak więc dostęp do gry możliwy jest wyłącznie on-line.Gry MMOG zapewniają szerokie spektrum interakcji między graczami wykraczające poza to co oferują zwykłe gry sieciowe multiplayer, bardziej rozbudowaną komunikację, bardziej rozbudowaną walkę, z większą ilością graczy jednocześnie, czy nawet wieloma zespołami, często handel i rozbudowaną ekonomię, a nie rzadko również politykę.

]Ogólnie w grach

AI - sztuczna inteligencja którą kierowane są Mob`y i NPC.

AOE -Area of Effect -specjalny rodzaj umiejętności ofensywnych gracza, powodujących obrażenia obszarowe mogące jednocześnie ranić wielu przeciwników.

BUFF - umiejętność, czar, mikstura, klątwa, jedzenie, zaklęcie lub inny czynnik czasowo polepszający statystyki postaci gracza.

DEBUFF - przeciwność buffa. Na ogół umiejętność, czar, mikstura, klątwa, jedzenie, zaklęcie lub inny czynnik czasowo pogarszający statystyki postaci gracza.

DMG - Dagmage -powszechnie używany skrót ,służący opisowi zadawanych obrażeń.

DPS - Dagmage Per Second - ilość zadawanych obrażeń na sekundę.

MOB -Mobile - popularny zwrot określający ruchomego przeciwnika, sterowanego przez komputer, którego głównym i jedynym zadaniem jest przeszkodzenie graczowi w wypełnianiu zadania.

NPC/BN - określenie postaci w grze która jest kontrolowana przez komputer. NPC/BN zapewniają rozwój fabuły i rozdają Qesty.

PVP - Player versus Player - wyrażenie odnoszące się do pojedynku między co najmniej dwoma żywymi graczami.

PVE - Player versus Environment - określenie rozgrywki toczącej się między graczem a co najmniej jednym Mob`em.

UI - User Interface - interfejs użytkownika.

Na razie tylko tyle jutro będzie więcej.

Edytowano przez McMumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem bo niebardzo wiem gdzie sie podpiąć.

A więc chodzi mi o zdjęcie użytkownika, ustawawiłem nowe zdjęcie ale nie widać go na forum w moich postach. Jak to naprawić/ustawić, proszę o odp.

Z góry dzięki.

Edytowano przez Abrez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć propozycję utworzenia forumowej bazy solucji. Wiem, że to trudne i czasochłonne zajęcie, ale takowa baza byłaby zapewne bardzo pomocna; poza tym nie musimy przecież spisać solucji do każdej gry. Czy taki projekt miałby ew. szansę na wsparcie ze strony zarządu?

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Mi się wydaje, że po to jest dział "PD" by sobie pomagać. Poza tym taka baza solucji sprawiałaby spore kłopoty hm... logistyczne. Każdą z solucji trzebaby przecież sprawdzić nie tylko pod kątem samodzielności tworzenia (tzb. czy nie była bezczelnym plagiatem), ale też pod względem merytorycznym. Nie wyobrażam sobie, by tym zadaniem obarczać moderatorów, bo jest nas za mało, poza tym nie każdy jest hardkorowym graczem (ja na przykład gram tylko w CM 03/04 ;P), a sprawdzanie solucji to chyba żmudna robota (nie wiem, nigdy nie sprawdzałem, ale potrafię to sobie wyobrazić).

Sceptyk ze mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie, to lwią większość stanowiłyby solucje zerżnięte prosto z GOL-a lub podobnych serwisów. Co spowodowałoby, że dział stałby się wylęgarnią ostów i banów. Popatrzmy na wwweekendowe konkursy. Jeśli wielu osobom nie chce się poświęcić paru minut na zrobienie własnej pracy, to co będzie gdy będą zmuszeni spędzić kilka godzin na pisaniu solucji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie sposób odmówić Wam racji. Szkoda, że przez takich ludzi (tzn. plagiatorów) utrudnione zostaje zrealizowanie całkiem ciekawych projektów, ale - cóż.

Dostarczanie solucji i/lub sprawdzanie ich jakości merytorycznej można by było pozostawić jakiejś wytypowanej grupie userów, coś jak ''eksperci'' od kalendarzów czy aktualności PC. Choć zresztą sam nie jestem zwolennikiem namnażania niepotrzebnych grup eksperckich... Brzytwa Okhama.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wykonać opisaną w tym temacie pracę pt. [Gramy] Listy gier, ale zastanawiam się czy zamiast własnoręcznie wykonywać screenshoty w poszczególnych tytułach nie możnaby umieścić linków do stron zewnętrznych. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, niż żmudne instalowanie i deinstalowanie gier wyłącznie w celu zrobienia paru screenów. Czy nie będzie z tym problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zależy do jakich stron to zlinkujesz. Niektóre portale nie pozwalają na umieszczanie swoich screenshotów w innych miejscach w sieci. Jeśli dany screenshot jest dostępny na jakichś sensownych warunkach, to nie widzę problemu, tylko by trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy strona żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie powstał jeszce żaden poradnik dotyczący blogów na tym forum?

Tak przy okazji się zapytam. Gdzie sprawdzic ile bylo wejsc na mojego bloga?(jeśli się da)

Edit: Pytanie odwołane, sam doszedłem do tego jak sprawdzić liczbę wejść :). co do poradnika to zauważyłem, że w dziale "O Forum" jest temat "Blogi(...)", więc na razie chyba wystarczy. Sorry za kłopot.

Edytowano przez BanQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam prośbę, by powstał poradnik dotyczący usługi Games For Windows Live a mianowicie, jak zrobić "migrację" z konta założonego na Anglię, na to, by mieć je na Polskę, bo jak wiadomo dziś jest 10 Listopad 2010r. i oficjalnie usługa Games For Windows Live jest w Polsce. To samo się tyczy usługi XBOX Live. Poradnik miałby wyglądać, tak, że "Krok po kroku" - jak dokonać migracji kont. Najlepiej z opisem i jakimiś screenami, by można było to szybko i bez nerwów zrobić. Jeśli ktokolwiek już to zrobił i udało mu się zrobić "migrację" konta, to proszę o stworzenie takiego poradnika. ;] :] :] Na pewno ten poradnik pomoże wielu osobom na tym forum.

Dlaczego proszę o to? Bo jakoś redakcja CDA miała coś o tym wspomnieć i nic, tzn. liczyłem że z ich strony pojawi się tego typu poradnik "jak to zrobić". Cóż. Może później zrobią.

P.S.

(I zresztą. Jak jest poradnik do X-Fire, to czemu nie maiłby być taki "pełny" poradnik dotyczący GfWL i XBL? Więcej kłopotów jest z tym, aniżeli z takim np. x-fire'em. Mogę być pewny, że takie poradniki by pomogły nie jednemu forumowiczowi, który ma problemy z XBL albo zwłaszcza z GfWL).

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ portew

1. Od takich pytań jest ten temat:

http://forum.cdaction.pl/Uwagi-i-pytania-d...III-t41174.html

Jeśli będziesz pisał posty w niewłaściwych tematach musisz się liczyć z tym, że nie uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania, a Twój post zostanie usunięty.

2. Co do rang, przeczytaj to:

http://forum.cdaction.pl/Rangi-t1950.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z checia zobaczyl tutaj poradnik do World of Warcraft.

I sam go zrobilem i staram sie co jakis czas update'owac.

oto on.

Czemu to pisze? Bo wiele osob nie wie co i jak,a tu mialoby podstawy w jednym temacie. Dla wladcow forum, to NIE PLAGIAT , a sam "przewodnik" mozna znalezc takze na Southperry i Dragonica forum i jest on napisany w 100% przeze mnie :P

World of Warcraft /// Nie ukonczone. Pojawia sie takze ZDJECIA i OBRAZKI z gry. Nie zabraknie takze FILMIKOW. Zastrzegam sobie prawo do doublepostowania w tym temacie. Slaba jakosc screenow tylko ze wzgledow takich, ze gram na Low grafice :P

Siema! Jak niektorzy pewnie wiedza, jestem fan(atykiem) Warcrafta i wszystko co z nim zwiazane, dlatego chcialbym wam przedstawic gre ktora podbila me serce i serce parudziesieciu, jeslii nie paruset milionow graczy!

~ Logowanie do poradnika trwa ~

http://img69.imageshack.us/img69/379/dedling.jpg

1. Zakładanie konta, platnosci itp.

No to tak, wielu z was pewnie placze, ze "nie mam zamiaru grac w cos, na co trzeba wydawac pieniadze! Phi!" po czym wchodzi na strone Metina i zamawia 100 milionow tego czegos czym placi sie w metinie za $ lub golda z allegro. Albo ma miliardy golda, dzieki ktorym teoretycznie moglby kupic samochod lub dozywotnia subskrypcje WoWa.. no ale coz, w zyciu!

Sprawa jest prosta. Oszczedzacie nie kupujac batonikow co drugi dzien, czy zajadajac sie czipsami o smaku orzechowo-cebulowym przed CSem.

Moznaby wrecz krzyknac "Nie kupujcie plyt, nie sluchajcie muzyki! No chyba, ze z internetu...", ale nie zrobie tego bo na forum chyba nie wolno.

A jak "cennik" ma sie w praktyce?

Powiem tak. Najbardziej oplaca sie zakupywanie prepaidow (najkorzystniejszy sposob przedluzania czasu gry w wowa, dziala 60dni) przez strone, uwaga.... http://www.keye.pl (koszt prepaida - marne 70zl, wychodzi ledwo ponad zlotowke dziennie)

Jeslii ktos chcialby kupic keya, to proponuje sie ze mna skontaktowac jak ktos ma czas, zalatwie 5% rabatu!:P Dla tych dla ktorych kazdy grosik jest wazny (klikajcie na http://www.pajacyk.pl !).

Przelewy dzialaja 24/7 tak wiec, gdy skonczy nam sie prepaid o 3 w nocy a chcemy koniecznie dalej grac, nie przejmujemy sie, nie placzemy, tylko logujemy sie na http://www.keye.pl, przelewamy pieniazki, o ile mamy internetowe konto bankowe i za 1-2 minutki na naszym emailu pojawia sie cd-key. Wszystko jest zaautomatyzowane

Tak wiec.

Prepaid 2 miesieczny - 70zl (+ zalatwic moge rabat 5%)

WoW, podstawka - 25zl

Najlepszy sposob jest taki.

1.Kupujemy WoWa

2.Instalujemy, patchujemy itp

3. Robimy konto trial

4. Majac czas 10 dni bez problemu wbijemy 20lvl (maxymalny trialowy lvl).

5. Gdy tylko osiagniemy 20lvl robimy co chcemy i gdy chcemy wziac sie do dalszego lvlowania na stronie przerabiamy konto trial w konto normalne... a robiac to... automatycznie naszemu koncie przedluza sie czas dzialania o 30 dni!

6. Cieszymy sie lvlem 20tym i jeszcze 30stoma dniami gry :-)

2. Wymagania sprzetowe

- Procesor 800 MHz

- 512 MB RAM / 1 GB RAM (dodatki)

- karta graficzna co najmniej Geforce 2, zalecana lepsza od GF 5700

- gra z dodatkiem Cataclysm i najnowszymi patch?ami wymaga ok. 23 GB miejsca na dysku

- sterowniki DirectX 9.0c

- łacze internetowe, najlepiej powyzej 0.5mb :P

Niektorzy napewno pomysla..."To ten legendarny World of Warcraft ma takie male wymagania? to napewno w praktyce wyglada fatalnie, łe."

Taaak, tylko ze WoW jest tak zrobiony, ze grafika zaleznie od opcji rozni sie wrecz MASAKRYCZNIE.

Wiadomo, na najmniejszych opcjach da sie grac, jest fun, ale wyglada to.. nieladnie. ale grafika jest nonstop ulepszana. jak to dziala? Zwiekszaja tak jakby potencjal, to co z WoWa mozna wyciagnac, ale robia to tak, by nie uprzykrzac zycia tym, ktorzy posiadaja wolniejsze komputery. Gra na max wymaganiach wyglada pieknie, naprawde. *zbiera kase na komputerze, na ktorym wszystko bedzie plynnie chodzic chociaz na High, bo na Ultra nie ma co liczyc*.

3. Typy przedmiotow

Wyglada to tak, ze w WoWie wyrozniamy 6 typow przedmiotow, od nadajacych sie tylko do tego, by isc do pana NPC i sie ich pozbyc, do takich, za ktorych nie jeden gracz dalby sobie odrabac reke.

Poor (biedny) ? Wszystkie itemy poor są bezużyteczne w grze. Stworzone sa po to, by ich nie zbierac lub sprzedawac.

Common (Zwykly) ? To po prostu zwykle itemy. Commony nie maja zadnych bonusow. (np. +spell power)

Uncommon (Niezwykly) ? Przedmioty od tego rodzaju w gore można disenchowac (czyt. majac profesje Enchanting mozna niszczyc tego typu przedmioty zamieniajac je w przerozne rzeczy potrzebne do enchantingu).

Rare (rzadki) ? Itemy rzadsze i lepsze od uncommon.

Epic (Epicki) ? Są to po prostu Epickie przedmioty, zdobywanie glownie jako swego rodzaju nagroda za dobre postepy w PvP. Wypadaja takze z bossow na raidach.

Legendary (Legendarny) ? Jak wiadomo juz 23tego listopada 2010 WoW bedzie obchodzil juz szoste urodziny.. a przedmiotow legendarnych wciaz jest tylko pare sztuk.: Sa to najtrudniejsze przedmioty do zdobycia w grze. Posiadanie jakiegokolwiek z nich to cos wyjatkowego w swiecie WoWa, nie ma legendarnego przedmiotu ktory daloby sie latwo zdobyc.

Sa tylko na lvle 60/70/80/85.

Przykladowe bronie

- Miecze Illidana znane niektorym zapewne z Warcrafta 3 (70lvl)

- Laska Medivha, takze znanej postaci z w3 (60lvl - juz nie do zdobycia)

- Shadowmourne (80lvl, Odpowiednik Frostmourne, tzn. bron wykuta specjalnie do walki z Arthasem, jeslii kogos interesuje Lore ;] )

~~~~~~~~~~

BoE, BoP, Soulbounded.

Napewno grajac w WoWa predzej czy pozniej zetknelibyscie sie z tymi stwierdzeniami. co to oznacza?

BoE - Bind on Equipping. Znaczy to tylko tyle, ze przedmioty tego typu mozna trade'owac gdy sie tylko chce, lecz jeslii zalozymy ja na siebie, stanie sie Soulbounded i nie bedzie mozna jej trade'owac. Zadne poor i common itemy nie zaliczaja sie do tego, mozna je tradowac nawet po zalozeniu. Zazwyczaj BoE sa Uncommon i Rare itemy, Epickie BoE sa bardzo, ale to bardzo rzadkie i zazwyczaj kosztuja fortune.

BoP - Bind on Picking. Item staje sie Soulbounded odrazu po trafieniu w nasze rece. 99% itemow dostawanych z Quest'ow i z bossow raidowych to BoP.

4.Reputacja w World of Warcraft

Streszczajac, w WoWie spotkamy multum, dziesiatki, o ile nie setki roznych frakcji.

Reputacje zdobedziemy robiac questy, zabijajac dane moby, przynoszac okreslone itemy lub.. po prostu robiac daily quests (specjalne questy ktore mozna zrobic raz dziennie, powtarzalne). Rep z niektorymi repami wpada jakos sam (np. Tranquillien, robiac tam questy wbijamy Revered i jakies 15 na 21k potrzebnych do Exaltedu. Dzieki temu takze mozna odblokowac specjalne itemy, ktorych nie moznaby kupic na mniejszym poziomie reputacji. Identycznie ma sie sprawa questow - na nie ktore trzeba miec wyzsza reputacje niz neutralna.

Tak to wyglada, tabelka.

~Od Neutral do gory:

+3,000 ? Friendly ? znizka 5%

+6,000 ? Honored ? znizka 10% ? Handlarze daja nam mozliwosc kupywania kluczy do instancji heroicznych, na wieksze lvle.

+12,000 ? Revered ? znizka 15%

+21,000 ? Exalted ? znizka 20% ? Otrzymujesz dostep do Tabardow i mountow.

~Od Neutral w dół:

-3,000 ? Unfriendly ? Nie mozesz rozmawiac z czlonkami danej frakcji, handlowac itp.

-3,000 ? Hostile ? NPC zachowuja sie jak moby. Atakuja Cie gdy tylko znajdziesz sie w ich zasiegu.

36,000 ? Hated ? jak wyzej

5.PvP

Honor

Honor to punkty ktore zdobywa sie poprzez walke z graczami, ktorzy sa dziwni i maja kompleksy - graja po stronie Allianckiej. Mozna za nie kupic podstawowy sprzet PvP.

Battleground

Jest to specjalne miejsce bitwy z wyznaczonymi celami, na którym walczą ze sobą gracze z obu frakcji w 10/15/40 osobowych drużynach. Zaleznie od tego jakie to BG, mamy rozne cele. np. Warsong Gulch to dosc male BG na 10 osob (10 osob po stronie allianckiej, 10 osob po stronie Hordy) ktore jest WoW'owa wersja Capture The Flag. Wygrywa druzyna ktora pierwsza doniesie 3 flagi lub ma wiecej oddanych flag, gdy konczy sie czas.

Arena

Odroznic je mozna od battlegroundow tym, ze areny poswiecone sa walkom 2v2/3v3/5v5, rozgrywki tocza sie na stworzonych specjalnie do tego arenach,a za zabijanie nie dostajemy punktow honoru. Celem jest zabicie wrogów zanim oni zabiją ciebie. Na 85 levelu mozna tworzyc Teamy i grac Rated Matchs, punkty ktore tam wygrywamy lub przegrywamy, podnosza, lub stosunkowo obnizaja pozycje naszego teamu. Gra zazwyczaj dobiera nam przeciwnikow tak, bysmy mieli nonstop mniejwiecej 50% wygranych 50% przegranych statystyk. Tak wiec jeslii chcemy cos osiagnac na arenach, to wymagana jest maksymalna znajomosc swojej klasy i trzezwosc umyslu. Przegrane ze slabszymi odejmuja mase punktow, za to wygrane z silnymi wrogami nagradzaja nas tak, ze usmiech sam pcha sie na usta. Co tydzien, zaleznie od tego jak silny jest nasz najsilniejszy arena team (bo mozna miec 3 naraz, 2v2, 3v3 i 5v5) nagradza nas za ten caly trud arena pointsami.

Niektore PvP itemy potrzebuja tylko honoru, te silniejsze tylko arena points.. a najlepsze wymagaja ogromny Rating (tak jakby poziom) naszego arena teamu i mnostwo arena points.

6. Rasy

Gdy tylko wejdziemy na swoje konto zobaczymy cos takiego (oczywiscie, nie zobaczymy mojej postaci :-o)

http://img821.imageshack.us/img821/5195/wo...20610203219.jpg

Po kliknięciu na create character ujrzymy wszystkie rasy, obie fakcje (rasa dla noobow - Alliance, stworzona do tego by hordziaki mialy na kim robic pvp i Horda - fantastycznosc i chluba WoWa!)

http://img574.imageshack.us/img574/4184/rasyklasy.jpg

Od razu moze powiem, ze nie mam zamiaru opisywac ras Allianckich. Nie sa tego godne!

Na starcie moze podam do tego strone, na ktorej mozna zobaczyc jakie kombinacje klas i ras sa mozliwe (na tych, co mysleli ze kazdy moze byc kazdym, niestety zasmuce. Nie - nie ma Nieumarlego-Paladyna ani Gnoma-Druida).

Strona ta to - http://wow-space.info/menu/postac/rasy -

Orkowie

http://img32.imageshack.us/img32/1249/orkz0.jpg

Rasa: Orcs

Frakcja: Horda

Stolica: Orgrimmar

Przywódca: Thrall (Cataclysm - Grommash Hellscream)

Lokacja startowa: Valley of Trials - Durotar

Język: Orcish

Domyślny mount: Wilk

Bonusy rasowe:

-Axe Specialization

Zwiększa expertise przy gdy walczymy Toporem.

-Blood Fury (active)

Zwiększa attack power lub spell power o dosc duza ilosc na 15 sekund.

-Command

Zwiększa obrażenia naszego peta o 5%, odpowiednio demonom warlocka, wilkom shamana, zwierzetom Huntera i Ghoulowi Death Knighta.

-Hardiness

Zmniejsza czas trwania stuna o 15%.

Nieumarli

http://img87.imageshack.us/img87/7186/undead0.jpg

Rasa: Undead

Frakcja: Horda

Stolica: Undercity

Przywódca: Sylvanas Windrunner

Lokacja startowa: Deathknell - Tirisfal Glades

Język: Gutterspeak i Orcish

Domyślny mount: Szkielet-Koń

Bonusy rasowe:

-Cannibalize (active)

Pozwala nam zjesc cialo danego humanoida, odnawiajac nam przy tym mane i HP o 7% na 2 sekundy.

Ciekawostka: Da sie zjesc cialo Lich Kinga, gdy sie go juz zabije! :P

-Shadow Resistance

Zmniejsza szansę na bycie trafionym przez czary magii Shadow o 2%.

-Underwater Breathing

Zwieksza czas przez ktory mozemy oddychac pod woda do 233%.

-Will of the Forsaken (active)

Mozemy to uzyc, podczas, gdy ktos rzuci na nas np. fear, uspi nas albo zauroczy. Ta umiejetnosc wybawia nas z tego stanu.

Taureni

http://img63.imageshack.us/img63/3496/taurenv.jpg

Rasa: Tauren

Frakcja: Horda

Stolica: Thunder Bluff

Przywódca: Cairne Bloodhoof

Lokacja startowa: Red Cloud Mesa - Mulgore

Język: Taurahe i Orcish

Domyślny mount: Kodo

Rasowe bonusy:

-Cultivation

Zwiększa umiejętności herbalismu o 15 przy wyborze tej profesji.

-Endurance

Zwieksza maxymalne base hp o 5%.

-Nature Resistance

Zmniejsza szansę na bycie trafionym magia Nature o 2%.

-War Stomp (active)

Uderzajac kopytem o ziemie stunujemy wrogow w odleglosci 8 yardów na 2 sekundy.

Trolle

http://img522.imageshack.us/img522/6356/trolld.jpg

Rasa: Trolls

Frakcja: Horda

Stolica: Orgrimmar

Przywódca: Vol?jin

Lokacja startowa: Valley of Trials - Durotar (razem z Orcami dziela Stolice i lokacje startowa)

Język: Troll i Orcish

Domyślny mount: Raptor

Rasowe bonusy:

-Beast Slaying

Zwiększa obrażenia zadawane potworom typu beasts o 5%.

-Berserking (aktywna)

Zwiększa prędkość ataku o 20% na 10 sekund.

-Bow Specialization

Zwieksza szanse na cios krytyczny, gdy uzywany luku o 1%.

-Regeneration

Zwieksza predkosc hp regenu o 10%.

-Throwing Weapon Specialization

Zwieksza szanse na zadanie ciosu krytycznego bronia rzucana o 1%.

Da Voodoo Shuffle

Skraca czas trwania efektów strachu, uśpienia, zauroczenia itp. o 15%.

Krwawe Elfy

Rasa: Blood Elves

Frakcja: Horda

Stolica: Silvermoon City

Przywódca: Kael?thas Sunstrider

Lokacja startowa: Sunstrider Isle - Eversong Woods

Język: Thalassian i Orcish

Domyślny mount: Hawkstrider (Wyglada jak Struś)

http://img23.imageshack.us/img23/6971/bloodelfka.jpg

Rasowe bonusy:

- Arcane Affinity

Zwieksza enchanting o 10 przy wyborze tej profesji.

-Arcane Torrent (active)

Wprowadza pobliskich wrogow w stan silence'a (nie moga uzywac spelli) na 2 sekundy, co jest szczegolnie przydatne w pvp i odnawia 6% many, 15 energii lub 15 runic power.

-Magic Resistance

Daje nam 2%owa obrone przed magia.

7. Klasy postaci

Warlock to moja ulubiona klasa w grze, sam nia gram od samego poczatku, gra sie bardzo przyjemnie i ciekawie. Jest klasa dosc specyficzna, gdyz ma duza ilosc demonow, kazdy moze sie przydac do czego innego, a wszystkie 3 drzewka rozwoju tej postaci oparte sa na DPS (tak samo jak u Huntera i Maga). Sa to odpowiednio Affliction (Cierpienie, drzewko oparte glownie na klatwach), Demonology (Demonologia, drzewko oparte glownie na demonach i ich sile. Tylko w tym drzewku mamy mozliwosc przyzywania Felguarda, najpotezniejszego z demonow warlocka. Najlepsze drzewko do levelowania). Ostatnie drzewko to Destruction - drzewko posiadajace genialny burst. tzn, damage zadawany odrazu, nie klatwami itp. To drzewko to moj faworyt jeslii chodzi o pvp :-)

Jak cos, to mozecie sobie w rankingu moja postac o nicku Wraafum, ktora jest oczywiscie Warlockiem.

Link do rankingu z moja postacia - http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...&cn=Wraafum

Dostępne rasy

- Human

- Dwarf (Cataclysm)

- Gnome

- Worgen (Cataclysm)

- Orc

- Undead

- Troll (Cataclysm)

- Blood Elf

- Goblin (Cataclysm)

Uzywane bronie

- Daggers

- 1hand Swords

- Staves

- Wands

Zalety Warlocka

- Ogromne obrazenia

- Szybkie i przyjemne lvlowanie, dzieki temu ze jest swietny na battlegroundy i dzieki demonowi dobrze radzi sobie na mobach.

- Roznorodnosc demonow

- Mozliwosc ozywiania siebie samego i przyjaciol dzieki Soul Stone'owi. Jako jedyni w grze Warlock i Druid moga ozywiac innych w trakcie walki.

Wady Warlocka

- Moze uzywac tylko najslabszego typu pancerza, mianowicie Cloth (szaty).

- Moze byc tylko DPSem (czyt. moze jedynie zadawac dmg)

- Kruchosc

- Musi uwazac na demona i kontrolowac co robi. Czemu wada? Dlatego, gdyz ma to ogromne znaczenie w pvp. Jeslii nie opanujemy do perfekcji i nie zbindujemy skilli naszego peta, to nie ma co sie zabierac za powazne pvp. Ale na to bedzie czas, ale tylko mowie, Warlock jest jedna z bardziej skomplikowanych postaci pvp, ale ma wielki potencjal.

Informacje zostana uzupelnione, patrz -> poczatek tego postu.

@@ Screeny z gry

http://img51.imageshack.us/img51/2532/abdullah.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/7369/doctahjones.jpg

(DOCTOR JONEH!)

http://img263.imageshack.us/img263/1955/dungeon.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/7916/kulkav.jpg

Quest na zabijanie goblinow i ich maszyn kulka ktora.. szybko jezdzi i nie da sie jej zatrzymac!:P

http://img46.imageshack.us/img46/8885/kwiatkir.jpg

Tak wyglada czesc lokacji w ktorej uzylismy WoW'owy odpowiednik Arki Noego. Wczesniej byl to teren pustynny :-)

http://img815.imageshack.us/img815/741/lolding.jpg

Loadin screen do instancji. Po prostu :P

http://img138.imageshack.us/img138/6039/obsidian.jpg

http://img152.imageshack.us/img152/9549/olbrzym.jpg

Bardzo fajny quest! Sterowalo sie zolnierzami, by bronic budynku :-)

Edytowano przez Wraafum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. nie ma literowek, co najwyzej nie ma polskich znakow, ktorych nie uzywam, bo mam dziwna klawiature i niektore mi niedzialaja - np "n z kreska".

Pozatym, to jest niedokonczone, po prostu, jest wiekszosc podstawowych informacji, ale bede to updatowal. Alliantow nie ma z wlasnego widzimisie, a goblina dodam, po prostu ostatni "update" byl przed jego wyjsciem - 7 grudnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...