Skocz do zawartości
wies.niak

Poradniki - opinie, wnioski, propozycje, dyskusja

Polecane posty

Temat otwieram z myślą o wszystkich osobach, które mają ochotę wyrazić swoją opinię o istniejących już poradnikach. Jest on również dla tych, którzy chcą zaproponować nowe tematy, a być może nawet samemu je zrealizować.

Zapraszamy do rozmów - wszystkie konstruktywne uwagi są mile widziane.

W chwili, gdy piszę te słowa, dział jest pusty, ale powinien bardzo szybko zapełnić się już istniejącymi tematami.

Jeszcze jedno: dział nie jest przeznaczony dla poradników "jak w grze xx przejść misję yy?". Możemy ewentualnie podyskutować nad poradnikami dla całej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatem mi przypadnie zaszczyt napisania drugiego postu na tym podforum. Co sądzicie o stworzeniu poradnika traktującego o tagach obsługiwanych przez to forum? Wg. mnie przydatna rzecz - znam wielu ludzi, którzy mają problem z ogarnięciem wszystkich tagów. Jestem gotowy taki spisać jeśli tylko pomysł się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba :-)

Co prawda jest pomoc do BBCode'ów, ale kompleksowy opis z przykładami to nie jest głupi pomysł.

Sądzę, że to wystarczy :)

Mam w zasadzie tylko jedno pytanie: czy będą tu tworzone osobne tematy dla dyskusji o poradnikach czy też wersję ''przedpremierową'' przesyłać do administracji?

@Brylant -> Myślę, że będą tu otwarte specjalne tematy do dyskusji o poradnikach. Jeśli takowe powstaną będę się tam konsultować z userami/moderatorami i przyjmować sugestię. Jeśli zaś będzie inaczej to będziesz pierwszym, którego poproszę o pomoc (jeśli takowa będzie mi potrzebna) :)

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem przygotuję wstępny szkic i umieszczę go jutro (pojutrze?) w tym dziale, aby usłyszeć porady/sugestie innych. Może tak być?

Mam jeszcze jedną propozycję, a mianowicie poradnik dotyczący Panelu Kontrolnego. Subskrycja, komunikator, opcje forum i tym podobne rzeczy. Kto jest za?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał trochę zaprotestować :wink: .

Skoro utworzyliście dział Podkręcanie, to mimo wszystko mój poradnik powinien tam zostać.

To trochę tak, jakbyście przenieśli poradniki Miguela707 z Składamy komputer - kupujemy części do tego działu, a przecież są one integralną jego częścią. Użytkownicy wchodzący na forum wchodzą do tego działu i widzą przyklejony temat, a potem w razie jakichś wątpliwości zakładają temat z pytaniami - choć patrząc po tematach niestety to mniejszość... ale zawsze coś :wink: .

Podobnie jest z działem Podkręcanie. Aktualnie większość nowych tematów to konkretne pytania i prośby o poradę. Bez przyklejonego poradnika po pewnym czasie znów będziemy świadkami tematów mam procesor XYZ - jak go podkręcić?... A ja znów będę musiał wpadać do tematu i dawać linka do poradnika. Z drugiej strony ma to też zalety - tzw. nabijanie postów :wink: .

W każdym razie przemyślcie sprawę. Ogólnie pomysł z utworzeniem działu Porady forumowe jest dobry, bo gdzieś te tematy trzeba umieścić, żeby był porządek, ale powinno się rozważyć znaczenie każdego z nich dla poszczególnych działów.

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podkręcaniu jest link do właściwego tematu, tylko się odpiął, czego nie zauważyłem. Zaraz spróbuję coś z tym zrobić.

[edit]

No tak, nie da się przypiąć przeniesionego tematu. Lepiej, żeby nie był przypięty tutaj, niż tam, chwilowo przenoszę więc z powrotem, do czasu, aż będzie to można zrobić jakoś lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobił bym dwa działy porad dla nowych:

1. Porady dla tych co nie bardzo wiedzą co w forumowej trawie piszczy czyli krótki wstępniak poświęcony dla nowych nie tylko na forum CDA(np. to ich pierwsze forum na którym się udzielają) gdzie krótko i na temat zostaną wytłumaczone najpotrzebniejsze rzeczy.

2. I dla tych co nie znają skrótów i terminów często przy grach używanych, czyli taki mały słowniczek. Trzeba się troszczyć o nowych bo z reguły( nie wszyscy) trzymają się zasady ,,nie mam pojęcia o czym mówią więc się nie udzielam bo palne jakąś głupotę nie na temat" a każdy nowy forumowicz obyty z takim słowniczkiem będzie cennym ogniwem w naszym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McMumble-> Masz namyśli słowniczek najbardziej popularnych skrótów i terminów ze wszystkich gatunków czy coś bardziej zaawansowanego?

I jedno i drugie drogi Cragirze. Czyli w zasadzie jeden podzielony na dwie części ,,Dla żółtodzioba" i ,, Dla eksperta". Bo oba się przydadzą a gdyby były zmieszane byłoby za mało przejrzyście. A tego byśmy nie chcieli.

Edytowano przez McMumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MarkosBoss

Kilka uwag:

Po pierwsze, nie uważasz, że to trochę na siłę? Równie dobrze mógłbym zrobić poradnik zakładania konta na FA.. <facepalm> (kocham tą emotkę! ^^)

Po drugie.. po co robić poradnik dla.. idiotów, że się tak nieładnie wyrażę? Każda ikonka ma stosowny podpis, który pojawia się po najechaniu.. wszystko jest ładnie opisane - czego chcieć więcej? Biorąc też pod uwagę, że przeciętny użytkownik FA to człowiek, który jako tako zna się na komputerach / Internecie, uważam to za całkowity bezsens. Poza tym moim zdaniem nauka dojścia do tego i owego powinna przydać się każdemu. Chyba jednak mam trochę racji, a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racji trochę z pewnością masz, muszę Ci to przyznać. Tyle tylko, że jak ktoś się pyta jak wstawiać filmiki z YouTube'a po raz dziesiąty, to się odpowiadać nie chce. Tak samo jak jest poradnik "Jak wstawiać zdjęcia?" Niby łatwo zrozumieć, do czego służy opcja "dodaj obrazek", ale poradnik jednak był potrzebny. Poza tym skoro "użytkownik FA to człowiek, który jako tako zna się na komputerach / Internecie" to wie chyba, jakie są metody kompresji (choćby najłatwiejsze).

@Down Podałem tylko przykład.

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racji trochę z pewnością masz, muszę Ci to przyznać. Tyle tylko, że jak ktoś się pyta jak wstawiać filmiki z YouTube'a po raz dziesiąty, to się odpowiadać nie chce.

Cóż, myślę, że w taki wypadku pomocny będzie ten poradnik :)

Przeglądając podforum ''Regulamin forum'' można zobaczyć, że duża część istotnych zagadnień jest podzielona na wiele różnych tematów. Czemu by nie stworzyć jednego dużego FAQ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...