Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

A dam rebus :tongue:

Murezor - nie.. Musicie wiedzieć co to jest za "urządzenie" i powiązać to z nazwiskiem pewnej postaci z polskiej historii XIX wieku..

Czytelnik - dobrze odpowiedziałeś, to są szelki dla psa.. Z wyrazu szelka, usuwając jedną literkę powstaje nazwisko pewnej postaci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

To urządzenie to chyba jest Ferplast Daytona, takie szelki dla psa :tongue::laugh: Ale nie potrafię powiązać tego Daytona z żadną osobą z Polski. Kojarzy mi sie tylko niejaki Goeorge Dayton - amerykanski biznesmen... No, ale to na pewno nie to, bo nie Polak.

EDIT: A więc w takim razie Jakub Szela :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też polecę rebusiczkiem :tongue:

@Niko - nie; na pierwszym obrazku jest skała i tego się trzymajcie, a na drugim rzeczywiście szafran.

@...AAA... - tak, to Maczuga Herkulesa, ale to nie ma znaczenia. Chciałem żeby było podchywytliwie(i rzeczywiście wpadłeś w moją pułapkę), ale na obrazku 1 jest jak już wyżej pisałem SKAŁA. I tyle:P

Tak, zastosowałem tą samą drogę, ale chodzi mi o Polaka żyjącego w XV wieku. Teraz już zgadniesz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lekkie skojarzenie z faraonem Chefrenem. Przypuszczam, że pierwsze to jakaś skała wapienna (nie bijcie gdybym się mylił ;p), a właśnie na piramidzie tegoż władcy zachowała się cześć wapiennego oblicowania. Drugi obrazek to raczej szafran, co w wymowie brzmi podobnie jak Chefren...

@down: no nie, cóż za wstyd, maczugi nie rozpoznać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie maczuga Herkulesa?

Może chodzi o Sargona Wielkiego? Maczuga to stary atrybut królewski, a Miasto Szafranu było miejscem narodzin tego wodza.

Edit: Może zastosowałeś tą drogę, którą ja wykorzystałem w swojej zagadce (Skała=Piotr) i chodzi o Piotra Szafirowa? Chyba, że chodzi o Piotra z Bnina?

Edit 2: Pewny jesteś, że z XV wieku? Ze znanych Piotrów to kojarzy mi się jedynie Piotr Skarga, ale ten żył trochę później.

Edit 3: No tak, czemu człowiek nie pomyśli o najprostszej możliwej odpowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...