Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

Przepraszam za zwłokę, zapomniałem o zagadce.

Może być trudne:

Chodzi o wydarzenie.

Trymus: niestety nie. Za 2,3 godziny dam podpowiedź.

AAA: dobrze skojarzyłeś obrazki, jesteś blisko rozwiązania. Aczkolwiek nie chodzi o podpisanie tego aktu przez Napoleona :) Potraktujcie to jako podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

9.9.1805 Napoleon Bonaparte podpisał akt przywracający dawny kalendarz w miejsce Jakobińskiego.

Edit: To w takim razie może po prostu chodzi o wprowadzenie tego kalendarza w 1793 lub w czasie Komuny Paryskiej, choć nie wiem co to ma do Dystryktu 9 (chyba, że to inny film).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może o sam kalendarz. Rok rewolucyjny zaczynał się we wrześniu, a więc w dziewiątym miesiącu.

A może chodzi o przewrót 9 thermidora odsuwający Robespierre'a

A może 18 brumaire data zamachu stanu Napoleona- czyt. 9 listopada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt historyczne: Prawo Kopernika-Greshama - Gorszy pieniądz wygra z lepszym.

Edit: Do obrazków pasuje również urząd Kanclerza Skarbu Wielkiej Brytanii, nazywanego Kanclerzem przy szachownicy.

Miało mnie nie być, ale udało mi się odebrać komputer bratu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło, ale jeśli już padła nazwa szachownicy nie ma sensu dalej zgadywać.

Chodziło o instytucję skarbową i sądowniczą, zwaną szachownicą od mat w szachownicę na których dokonywano obliczeń.

Zadajesz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zdechł, więc przejmuję. Ludzie, apeluję jednak by oddawać zagadki jedynie wówczas gdy naprawdę nie macie czasu by zadać nowej.

potiomkin-duze-1.jpg

spartakus.jpg

koronaw.jpg

we1111.jpg

O jakie wydarzenie chodzi? Od razu napiszę, że konkretna nazwa pancernika na pierwszym obrazku nie jest ważna.

Rorschach: Dlatego właśnie napisałem, że nazwa pancernika nie jest ważna. Podobny okres, ale to nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę po najmniejszej linii oporu - abdykacja cara Mikołaja II w 1917 roku ?

pancernik kojarzy się z pancernikiem Potiomkin i ogólnie rewolucją październikową, podobnie powstanie Spartakusa, przekreślona korona - akt abdykacji, budynek - może chodzić o miejsce podpisania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek Spartakusa i obalenie cesarstwa?

Powstanie marynarzy w Kilonii w listopadzie 1918? Czy ogólnie powstanie robotnicze w Niemczech w listopadzie?

Jeśli uwaga była bezpośrednio pod moim postem to należało ją do mnie skierować, a nie czynić tego typu aluzje. Naprawdę nie miałem czasu, a z tego co wiem możliwość oddania istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uwaga była bezpośrednio pod moim postem to należało ją do mnie skierować, a nie czynić tego typu aluzje. Naprawdę nie miałem czasu, a z tego co wiem możliwość oddania istnieje.

Uwaga jest skierowana do każdego kto oddaje zagadkę, choć mógłby ją zadać, przez co temat zamiera. Jeżeli naprawdę nie miałeś czasu to nie powinieneś odczytywać tego jako aluzji do swojej osoby.

A tak w ogóle, zadajesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS-Sturmbannführer Max Pauly, ówczesny komendant obozu koncentracyjnego Stutthof (w roku 1946 skazany został on przez Brytyjski Trybunał Wojskowy na karę śmierci przez powieszenie). Jeden z kierujących rozstrzelaniem pocztowców na gdańskiej Zaspie.

O niego chodzi??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...