Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No dobra. Trza coś zadać gawiedzi i nie wyjść na totalnego idiotę... Co by tu... Już wiem :D

Człowiek który złoił Cesarstwo Rzymskie, chciał obwołać się Cesarzem, zginął śmiercią niechwalebną, wręcz pogardzaną. O kim mowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wróciłem rozkręcić zagadki historyczne:)

Zgraja rozzłoszczonych kobiet rozpoczęła szturm siedziby królewskiej. Posiadłość skapitulowała.

O jakie wydarzenie chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo złożycie ofiarę, albo cały oddział zostanie wycięty!

O co chodzi?

Podpowiedź I

Hej, ty! Ty z włócznią! Tak, do ciebie też mówię!!!

Podpowiedź II

Przeklęci chrześcijanie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajemy tutaj zagadki o tematyce historycznej. Panujące reguły - takie, jak w innych tego typu tematach. Wiadomo, przede wszystkim netykieta i regulamin FA.

A zasady zabawy? Niemal dowolne, z tym zastrzeżeniem że tematyka ma być historyczna. Dam Wam jednak kilka wskazówek:

- Jeśli chcecie dać cytat, to upewnijcie się, że nie da się go zbyt łatwo "wygooglać";

- jesli relacja z jakiegoś wydarzenia, to Wasza własna, a nie skopiowana skądśtam;

- może być także obrazek przedstawiający jakąs bitwę, postać, zdarzenie, czy historyczną broń;

EDIT: PROSZĘ O UNIKANIE ZAGADEK ZWIĄZANYCH Z BRONIĄ W TYM TEMACIE, W ZWIĄZKU Z POWSTANIEM SPECJALNEGO TEMATU NA TEGO TYPU ZAGADKI - ZAGADKI MILITARNE

- obrazek może być w formie obrazu typu naściennego, grafiki komputerowej, screena z gry, zdjęcia... czegokolwiek co pozwoli zgadnąć;

- starajcie się nie dawać zagadek zbyt prostych;

- zagadki trudne są mile widziane, ale wówczas prosimy autora o obserwację tematu i wspomaganie zgadujących niezbędnymi podpowiedziami.

To tyle, kto pierwszy, ten zadaje, miłej zabawy! :)

Nie wiem, czy budynek wpasowuje się do regulaminu. Może i jest historyczny, ale bardziej by mi pasował do TEGO TEMATU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- szczególnie, że niczym konkretnym się IMO nie wyróżnia, ale to też moja słabość- wymiękam przy zagadkach obrazkowych.

Należało przynajmniej dać jakąś podpowiedź stricte historyczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 rok - ważny traktat czasów powojennej Polski był tu podpisan!

edit: Czepiacie się. Nie jestem idiotą - nie umieszczałbym tu budynku który nie miałby związku z historią. Oczywiście rozumiem że mógłby pasować i do tamtego tematu. Ale mnie tu chodzi o akcent historyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...