Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tokarief

Emulatory - czy są legalne?

Polecane posty

Słyszałem tak - korzystanie z emulatorów NIE jest piractwem, ale tylko jeśli masz oryginalne kopie gier. Czyli możesz sobie emulować legalnie np. God of War, ale musisz mieć tą gierkę oryginalną, kupioną.

EDIT: Mówię tutaj o emulatorach konsol, jeśli chodzi o stary sprzęt, typu Amiga, czy inne takie, to napisał o tym Wielki Moderator Rankin. :7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje Amiga Forever, legalny zestaw do emulacji Amigi na PC, wykorzystuje on UAE. Sam też korzystam z UAE przy użyciu Kickstart, tj. BIOSU wyciągniętego własnoręcznie z mojej Amigi przy użyciu legalnego narzędzia. Jak jest jednak z konsolami? Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo w przypadku każdej konsoli. Aby w pełni emulować gry na PC przy użyciu emulatorów należy mieć:

a) Własną konsolę

be) Oryginalną grę

Bios z własnej konsoli to właściwie sztuka umowna, bo coraz ciężej jest go wyciągnąć, dlatego właściwie, trzeba/można go sobie załatwić. Skąd? Nie wnikamy. Warunkiem jest jednak - jak już wspomniałem - własna konsola. Doesn't matter, czy działająca, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, tak, ale to jest niemożliwe jak się nie ma odpowiednich narzędzi. Po prostu polecam znaleźć gdzieś bios, który będzie identyczny z ID konsoli. Gdzie szukać, albo jak wyciągnąć ci nikt tutaj nie powie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...