Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Przepytka ze sportu, druga seria

Polecane posty

Darko Milicic. Dzięki za podpowiedź.

I jeszcze jedna sprawa:

Proszę Was, ludzie, o większe zróżnicowanie dyscyplin. Wydaje mi się, że nie powinno być takich serii po kilka zagadek tylko o koszykówce lub piłce nożnej. Uszanujmy zainteresowania innych. Dzięki temu zagadki będą przystępne dla większej liczby forumowiczów.

Dobranoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Pavel-to Milicic.

Jeśli odgadnę jakąś następną zagadkę to postaram się zadać coś niezwiązanego z koszykówką. Rzeczywiście teraz jest ich już za dużo z rzędu, ale zwykle króluje piłka nożna. Nią interesuje się zapewne więcej osób, więc ma to trochę lepsze uzasadnienie, ale tu też nie powinno być takich serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, się, że się zgadzamy w tej sprawie :). Tak więc moja zagadka (niezwiązana z piłką nożną i koszykówką):

O kogo chodzi?

82477295.th.jpg

Gianlorenzo, skojarzenie dobre, ale to nie o niego chodzi.

Żeby naprowadzić na właściwy trop - PODPOWIEDŹ:

Ten jeż jest sławny. Lubi gry komputerowe. I zna angielski.

Kurczę, sprawa się komplikuje. Powyższa podpowiedź nie dotyczy samej zgadywanej postaci, tylko jeża. Nie wiem, czy to pomoże...

Dobra, trochę zmodyfikuję PODPOWIEDŹ:

Aby zgadnąć zagadkę, musicie znać angielski, gry komputerowe i pewnego sportowca. I skojarzyć go z tym, co przedstawia obrazek. Słowo "jeż" nie odnosi się ani do imienia, ani do nazwiska, ani do ewentualnego pseudonimu tej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Dudek?

Jeż - Jerzy

zna angielski - grał w angielskim klubie.

A czy lubi gry to nie wiem.

Odpowiedź 2: Usain Bolt

Mój tok rozumowania:

Jeż - Hedgehog - Sonic - najwyższa prędkość - najszybszy człowiek świata - <użycie Google> - Usain Bolt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś naprawdę blisko, Xysiu. Ale to jeszcze nie to - Twój tok rozumowania jest trochę za długi.

Jeszcze jedna PODPOWIEDŹ (mam nadzieję, że ostatnia):

Przedmiotem zagadki jest Polak odnoszący spore sukcesy podczas pewnych ważnych zawodów.

To:

Jeż - Hedgehog - Sonic
jest dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko. W latach 1916-1927 reprezentował pewien bardzo obecnie popularny klub. Ten urodzony na Filipinach (co ciekawe, reprezentował jeszcze dwa inne kraje) zawodnik strzelił w meczach (nieoficjalnych wtedy, rzecz jasna) 357 goli (a wziął udział w ...357!). Zapewne tylko z powodu lat grania nie jest stawiany na równi z Pelem czy Maradoną. O kim mowa i gdzie grał wtedy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...