Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubixxx

Trance...

Polecane posty

Ahhhh.... Trance ;) Juz prawie 3 lata, jak slucham. Pierwszy utwor, od ktorego sie to zaczelo???

DJ Shah feat. Adrina Thorpe - Back To You (Aly & Fila Remix)

Co do wykonawcow, to jestem bardziej za nowymi, utalentowanymi producentami (Mat Zo, Arty, itd.). ASOT 500 caly na zywo sluchalem, zawsze jeden dzien w tygodniu mozna bylo poswiecic (to nic ze w nocy).

Najnowsze albumy, no to chyba A State Of Trance 500 Limited Edition 5CD. I jeszcze od ATB ciekawy album wyszedl tylko juz nazwy nie pamietam bo mam tylko kilka utworow.

Najlepsi wykonawcy:

Ferry Corsten

Above & Beyond

Mat Zo

Arty

Aly & Fila

Ummet Ozcan

Sied Van Riel

.... i moglby tak pisac w nieskonczonosc ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ; )

Aly & Fila - Rising Sun The Remixes (2011)

Armin Van Buuren - Mirage Remixes The (2011)

Bobina - Rocket Ride (2011)

Dinka - Tales Of The Sun (2011)

Orjan Nilsen - In My Opinion (2011)

Steve Brian - Calera (2010)

Tiesto pres. Allure - Kiss From The Past (2011)

No i jeden kawałek .

2nd Phase - Never Come Down (Norin & Rad Remix)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, widzę, że jest wielu zwolenników Trance :) Co mnie bardzo cieszy ;p

Osobiście preferuje AVB, Gareth Enemy, Dash Berlin itd., itp.

Piszę w pewnej kwestii, jeżeli ktoś posiada (słucha):

A State of Trance Yearmix 2010 Mixed by Armin Van Buuren

Bardzo mi się podoba kawałek (od 13:10 CD1), którego nigdzie nie moge znaleść. To chyba tylko remix armina na potrzebę Yearmixu tych dwóch utworów:

Tekst (śpiewa): Velvetine - Safe [wherever You Are] (Rank 1 Remix).

Melodia: Mat Zo - Near the End.

Kurde, gdybym był DJ`em to chętnie bym to zremixował ;p

A na necie nigdzie nie znalazłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.discogs.com/Armin-van-Buuren-A-...release/2603949 ? Z tego co widzę no to...

https://www.beatport.com/en-US/html/content...and-of-the-free

...wychodzi na to że to jakiś mashup czy coś.

O, coś mam

http://www.beatport.com/artist/velvetine/130727/tracks

:]

Tylko posprawdzaj sobie czy to normalny utwór czy fragment mixu... whatever, tak czy siak, to masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance... troche sie tego słucha, a raczej głównie tego slucham czasami z domieszką Hause. Wymienie tylko kilka propozycji które gdy słucham to czuje że to jest to...

Miłego sluchania jedynie ułamka z tego co znam, jak byscie mieli w podobnym klimacie jakies kawałki to bede zobowiazany :)

Sunlounger - Sunny Tales (Chill Version)

DJ Shah feat. Adrina Thorpe - Back To You (Acoustic Version)

Roger Shah feat Adrina Thorpe :: Who Will Find Me (Acoustic version)

Schiller Feat. Maya Saban - I've Seen It All (Radio Edit) - wpadłem na ten kawałek i jeszcze ten ponizej niedawno i poprostu klimatem mnie zmiotły...

Tired - Schiller feat. Jael

To narazie na tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance... troche sie tego słucha, a raczej głównie tego slucham czasami z domieszką Hause. Wymienie tylko kilka propozycji które gdy słucham to czuje że to jest to...

Miłego sluchania jedynie ułamka z tego co znam, jak byscie mieli w podobnym klimacie jakies kawałki to bede zobowiazany :)

Sunlounger - Sunny Tales (Chill Version)

DJ Shah feat. Adrina Thorpe - Back To You (Acoustic Version)

Roger Shah feat Adrina Thorpe :: Who Will Find Me (Acoustic version)

Schiller Feat. Maya Saban - I've Seen It All (Radio Edit) - wpadłem na ten kawałek i jeszcze ten ponizej niedawno i poprostu klimatem mnie zmiotły...

Tired - Schiller feat. Jael

To narazie na tyle :)

No to ja dodam może coś od siebie , mam nadzieję , że się spodoba . ; )

Generalnie lubię progressive oraz balearic ; )

Łap : !

Zoo Brazil feat. Leah - You Can Have It All

Tritonal feat. Christina Soto - Forgive Me , Forget You

Ron Hagen & Pascal M - Riddles In The Sand (Original Mix)

Roger Shah Ralph Fritsch Pres Black Pearl - Rise (Original Mix)

Rex Mundi - Sunrise At Ibiza (Drive Mix)

Rex Mundi - Kalua Islands (Original Mix)

OneWorld - Green Bay (South Blast! pres. High Motion Remix)

Mike Shiver & Aruna - Everywhere You Are (Duderstadt Remix)

Mat Zo - The Lost

Mat Zo - The Found (Original Mix)

Arty - Sunset (Original Mix)

Arty - Gentle Touch

Anhken - Interleaved

Above and Beyond pres Oceanlab - Satellite (Original Above & Beyond Mix)

Anhken - Green Line

Sunlounger feat. Zara Taylor - Found (Roger Shah Original Mix)

Sequentia - Infinite Horizon (Original Mix)

Roger Shah & Signum Healesville Sanctuary (Roger Shah Remix)

Mat Zo - 24 Hours (Original Mix)

Dimension - Anthem (Original Mix)

Nery - Timeless (Balearic Mix)

Myon & Shane 54 - The Beach (Original Mix)

Dj Shah - Sunday Morning 2.8 (feat. Britta Meideros)

Dinka - Zero Altitude

Dimension - Once A Day

Black Pearl - Java (Original Mix)

Zack Roth - Silver Of Blue (Original Mix)

Na razie starczy przesłuchaj i daj znać czy coś się spodobało ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałki jak najbardziej fajne, niektóre bardziej, inne mniej do mnie trafiają ale ogólnie jest klimatycznie. Ale zeby podać takie które najbardziej mi sie spodobały to napewno ten pierwszy :

Zoo Brazil feat. Leah - You Can Have It All

Sunlounger feat. Zara Taylor - Found (Roger Shah Original Mix)

Dimension - Once A Day

Ten ostatni miło uspokaja :)

A ja może dodam jak chcesz kilka kawałków ale troche wychodzacych z gatunku które bardzo fajnie mi sie słucha :

Delirium - Silence (Niels Van Gogh vs Thomas Gold Remix)

Dash Berlin with Cerf Mitiska & Jaren - Man On The Run (Official Music Video)

BBE feat. ZoeXenia: 7 Days and one week

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałki jak najbardziej fajne, niektóre bardziej, inne mniej do mnie trafiają ale ogólnie jest klimatycznie. Ale zeby podać takie które najbardziej mi sie spodobały to napewno ten pierwszy :

Zoo Brazil feat. Leah - You Can Have It All

Sunlounger feat. Zara Taylor - Found (Roger Shah Original Mix)

Dimension - Once A Day

Ten ostatni miło uspokaja :)

A ja może dodam jak chcesz kilka kawałków ale troche wychodzacych z gatunku które bardzo fajnie mi sie słucha :

Delirium - Silence (Niels Van Gogh vs Thomas Gold Remix)

Dash Berlin with Cerf Mitiska & Jaren - Man On The Run (Official Music Video)

BBE feat. ZoeXenia: 7 Days and one week

Pozdrawiam...

Pierwszy kawałek bardzo dobrze znam , można go uznać za klasykę gatunku , tak mi się wydaję . Drugi z kolei utwór także bardzo dobrze znam i według mnie jest to praktycznie najlepszy utwór Vocal-Trance jaki kiedykolwiek powstał , choć są inne godne uwagi . Jak pierwszy który podałeś Ty . Myślę , że Jaren jest jedną z lepszych wokalistek na obecnej scenie . Dodam także kawałek od niej z cudownym wokalem Armin van Buuren feat. Jaren - Unforgivable - Unforgivable (First State Smooth Mix) Wokal to poprostu cudo ! Ostatni kawałek w ogóle nie podszedł :)

Space Rockerz & Tania Zygar - Puzzle Piece (Original Mix)

The Blizzard & Omnia - My Inner Island (Original Mix)

Arty - Kate (Original Mix)

Bart Claessen - Fantomah (Original Mix)

Dodałem jeszcze 4 nowości , które według mnie są godne uwagi , głownie progresywne rytmy . Pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance? A niech zdycha - powinien był to zrobić gdzieś w 2005 roku, bo zapędził się w schematy i powtarzalność skoro najpopularniejszy jest mr cukierkowe wokaliki aka AvB. Jedyna nadzieja to jego side projekt Gaia, ale w to już też niezbyt wierzę...

http://youtu.be/l1h19KT5QU0

Chcę powrotu do takich brzmień, klasyk z 92"... bez popularności, bez asotów, bez słodziutkich wyjców wokalowych...

A, i jeszcze z Goasów to Artha z genialną za free dostępną EPką Fluori Dolby w Ektoplazm wydaną i z super-albumem Influencing Dreams...

choć i psy i goa zaczynają pożerać własny ogon też...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Może ja coś zarzucę, taka składanka energy - http://www.youtube.com/watch?v=JCJgx2Ml13w

Goa i Psy nie słucham ! To chyba nie znasz undergroundy Trance'u tylko sam Mainstage . Jest wiele wspaniałych producentów , którzy nie są znani , bo sa przyćmione przez Tiesta i śmiesznego Davida Guette . Trance powinien powrócić do swoich korzeni .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się charakteryzuje ten gatunek i jak można go odróżnić od innych ;).

Klasyk od PvD z 1994. Masz hm... typowe trance'owe wysokie leady. Tempo tego gatunku to gdzieś od 130-155 BPM. Melodyjnie - prawie że jak hymn, To jest główna linia basowa. Tą linię basową wspiera inna linia basowa - na tutejszym przykładzie w 3:10 min. Jest ona wyższa.

Charakterystyczny dla trance (ale też dla gatunku, zwanego Progressive, nie mylić z prog trance czy prog house) jest breakdown, fragment bez bitów, gdzieś w środku utworu.

O, zarzucę jeszcze fajnym kwaśnym fajnym tręsiwem.

Dobra, tutaj też typowy tręsowy klasyk z 92 roku. Sweeeeeet, mimo, że nie acid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że troche temat nie odwiedzany, ostatnio pisałem coś w nim zeszłym roku :) A ostatnio pare fajnych kawałków wleciało mi w rączki, jedne troche w gatunku, inne troche mniej. Wiadomo niestety jak dzisiaj jest z tym naszym Trance...

Wiadomo kawałki pewnie znane, ale ten naprzykład uwiódł moje zmysły jak kiedyś Delirium-Silence czy Dash Berlin-Waiting...ach te dobre czasy. Ale utwór z kawałkiem dobrego wokalu przynajmniej moim zdaniem skromnym :

Gareth Emery feat. Christina Novelli - Concrete Angel

Narazie tyle bo czasu brak, dla zaciekawionych zapraszam żeby odszukać mojego posta w tym temacie, jest tam kilka fajnych nut :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Gareth Emery wydaje jakieś shity, zresztą tak jak połowa sceny trance'owej confused_prosty.gif

Od siebie polecam trance'owy hit lata 2005 - Jonas Steur - Silent Waves. Szkoda, że Jonas już nie wydaje w swoim starym stylu...Na pewno by był teraz na równi z Arminem czy Markusem Schulzem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, no niestety ale myśle że nie mamy co narzekać. Zobaczymy w jakim kierunku to wszystko pójdzie, swoją drogą śledzę ostatnio różne imprezy i tak dalej i świetny kawałek mi wpadł w ucho. Może nie do końca ten gatunek ale zaskoczył mnie, pewnie znacie z jakiej to imprezy...

Oraz jeszcze jeden również powiedziałbym nawet lepszy...

Miłego słuchania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...