Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs CDA ? propozycje zmian

Polecane posty

Myślałem nad ulepszeniem systemu ocen w skali 1-10. Chodzi mi mianowicie o limit ocen jakie możemy przeznaczyć, np. tylko 5%-om prac można by (jednak nie trzeba by) wstawić ocenę 10, zaś jedynkę moglibyśmy postawić maksymalnie 10%-om zdjęć. Jednocześnie oceny środkowe (np. 3-7) mogłyby być nielimitowane. Na pewno ograniczyło by to moc zaniżaczy.

Krótko odnośnie innych pomysłów:

Jawne głosowanie: Jestem przeciw. Mogłoby to doprowadzić do sytuacji w której znanym personom (np. theconverse - z całym szacunkiem) wstydzilibyśmy się przeznaczyć ocenę mniejszą niż (dajmy na to) 7.

Ukryte wyniki: Jestem za.

Losowe ułożenie prac po odświeżeniu: Przeciw. I potem szukać tych prac na które nie głosowałeś w formularzu gdzie zdjęć jest, dajmy na to 120.

Alfabetyczne ułożenie: Jestem za. No i co że będą się pojawiać nicki typu AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA11111111111 (z całym szacunkiem, jeśli ktoś taki ma). Wszyscy i tak polecą na tyły dla theconversa (z całym szacunkiem).

Branie udziału w konkursach po x ilości postów: PRZECIW. Sam pierwszy post napisałem w wwwekendowym konkursie.

Dyskryminacja rysunków: Przeciw. Ten kto jest za tym pomysłem i tak postawi rysunkowi 2 lub 3. To czemu ja nie mam mieć możliwości obdarowania malunku 10-ką?

Ortografia: Autor zdjęcia sam sobie wystawia świadectwo pisząc bykami. Więc niech zostanie jak jest.

Konkurs ogłaszany już w czwartek: Ok, o ile posty będzie można pisać dopiero w piątek po południu.

Jawne głosowanie redaktorów: Ciekawy pomysł, chciałbym zobaczyć jak to będzie wyglądać. O ile redaktorzy wyrażą zgodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losowe ułożenie prac po odświeżeniu: Przeciw. I potem szukać tych prac na które nie głosowałeś w formularzu gdzie zdjęć jest, dajmy na to 120.

Na pewno da się tak w skrypcie ustawić, że prace na które głosowałeś, po odświeżeniu strony spadają na sam dół. Nie trzeba będzie ich szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
Na pewno da się tak w skrypcie ustawić, że prace na które głosowałeś, po odświeżeniu strony spadają na sam dół. Nie trzeba będzie ich szukać.

To nie byłoby głupie... Podział na Nieocenione i Ocenione...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja głos zabiorę, bo jakby nie było czynny udział w weekendowych konkursach biorę. Przede wszystkim cieszy mnie odzew ze strony forumowiczów, bo to daje pewne szanse na wprowadzenie zmian w konkursowych systemie.
:smile:
Od siebie dodam jeszcze, że od dawna już marzy mi się możliwość zestawiania wybranych przez siebie prac obok. Pewnie, że można je wszystkie otworzyć i ustawić w okienkach przylegających do siebie, ale to nie to samo. Zazwyczaj sporo zdjęć, obrazków, screenów i innych dziwnych tworów otrzymuje ode mnie bardzo niskie oceny, a tylko nieliczni przekraczają granicę pięciu punktów. Chciałbym mieć wówczas możliwość oceniania tych prac w osobnym, prywatnym formularzu. Tak w ramach uporządkowania.

Dobrym rozwiązaniem jest również oddzielenie prac, które już oceniliśmy od pozostałych. I jeszcze jedno na koniec. Z całym szacunkiem (
:tongue:
), ale nie sądze, żeby wszyscy specjalnie wyszukiwali mojego zdjęcia wśród bardzo często stu innych. Podobnie z tym powstrzymywaniem się od ocenienie mojej pracy możliwie obiektywnie ze względu na to, że jest to właśnie moja praca. Dla mnie wszyscy biorący udział w zabawie są równi. Na początku oczywiście. Bo już później tradycyjne kibelki, błędy ortograficzne i słynny brak zgodności z tematem są pretekstem do wyznaczenia wyraźnej granicy pomiędzy konkursowiczami, a resztą, która chyba pomyliła miejsce swojej zabawy. I tak chciałbym być również oceniany, jako zwyczajny konkursowicz, a nie theconverse. A jeśli komuś przeszkadza związek moich zdjęć z nagrodami, mogę z nich zrezygnować, jeśli pozwoli to komuś być szczęśliwszym w codziennym życiu.
:happy:
Ale dopiero po pisemnym oświadczeniu na ten temat, opini lekarza rodzinnego oraz w przypadku niepełnoletności forumowicza także oświadczenie rodziców, iż w przypadku braku wspomnianego szczęścia nie będą mnie za to ciągać po sądach.
:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* (...) temat konkursu powinien być ogłaszany już w czwartek (...) żeby nie pojawiła się sprzeczność z samą nazwą zabawy (...) tradycyjnie już od piątku.

  • A "gupia" Kina żyła w przekonaniu, że weekend trwa od soboty do niedzieli :wacko:

;)

Mniej sarkastycznie wypowiem się o pomysłach, które faktycznie bym rozpatrzyła (godzina ogłoszenia tematu nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia - w zależności od tematu i wyobraźni uczestnika: czasem wystarczy błysk, innym razem i tydzień byłby za krótki; podobnie jak zliczanie postów - może komuś faktycznie są one do szczęścia potrzebne, niestety ja takich pragnień nie rozumiem).

* Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione alfabetycznie i niezależnie od otrzymywanych punktów. Być może wykluczy to głosowanie tylko na zdjęcia umiejscowione najwyżej.

  • Jestem przekonana, że NIE wykluczy to głosowania na zdjęcia umiejscowione najwyżej. Zmienią się co prawda autorzy, których prace znajda się w tym rejonie, ale nadal największą liczbę głosów będzie miała czołówka - co w tym przypadku oznacza ranking nicków.

Natomiast losowa kolejność wyświetlania zdjęć od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie i uważam to za najlepszy z zaproponowanych sposobów.

Alternatywnie średnie ocen mogłyby być niewidoczne dla uczestników, by również nie prowadzić do sytuacji gdzie głosuje się nie na konkretne zdjęcie, ale na jego wysoką pozycję.

(...)

niech jawna będzie także ilość głosów, które każde zdjęcie otrzymało. Mechanizm taki pozwoli lepiej wykrywać potencjalne oszustwa.

  • Tu się otwiera całe morze możliwości... Wiele pomysłów już padło na forum i nie będę ich wymieniać, bo nie o to chodzi. Z pewnością popieram
przesuwanie ocenionych zdjęć do osobnego formularza i głosowanie "hurtem", czyli zaznaczenie ocen dla większej liczby zdjęć i potwierdzenie wyboru jednym kliknięciem.

Jeśli oceny/średnie/ilość głosów utajnimy, to w tym właśnie momencie powinny zostać ujawnione - nie ma możliwości zmiany swojej oceny, więc nie ma potrzeby ukrywania faktyczej kolejności prac. Można wtedy skonfrontować własną opinię z głosami poprzedników, o ile tamci uczciwie podeszli do sprawy... "Przeciekami" bym się nie przejmowała, wydaje mi się że dla "oszustów" czy "zaniżaczy" nie ma to najmniejszego znaczenia, oni wiedzą, na co głosować ;)

Jeśli chodzi o sposób prezentacji głosów, to nie mam swojego faworyta - jeśli chcemy ukryć średnią, to możemy pokazać ilość oddanych głosów nie zdradzając pozycji, ale możemy też pokazać tylko sumę zdobytych punktów... a po zakończonym głosowaniu podzielić go przez ilość oddanych głosów :tongue: To dopiero by był element zaskoczenia! :laugh:

Jedynie zmiana skali nie znajdzie u mnie poparcia: chcemy pozbyć się jedynek? OK, to "zaniżacze" zaczną rozdawać dwójki, ale co to zmieni?

Komentowanie wystawionych 10 i 1 - obniży liczbę tych ocen? Zlikwiduje? A może zmieni skalę na 2-9? To niczego nie ulepsza, albo po prostu ja tej poprawy nie zauważam.

* Ciekawostką mogłoby być jawne głosowanie Redakcji, która zawsze wskazuje na swojego faworyta.

  • Kilka osób przede mną miało podobne wrażenie, że ta propozycja dotyczy ujawnienia faworytów zanim zacznie się głosowanie - to odpada. Z kolei komentarz Redakcji opublikowany dopiero po zakończeniu konkursu - jak najbardziej (a jeszcze ciekawiej, gdyby był przygotowany w trakcie głosowania).

* Również sam regulamin musi być lepiej przestrzegany.

  • Ooooooooooooooooooo taaak :) To powinna być zmiana nr 1 - podstawowa i najważniejsza.

Tutaj brakuje nawet wstępnej selekcji - w formularzu pojawiają się prace ewidentnie łamiące regulamin bądź nie na temat, a gdyby je wyeliminować już na starcie, zmniejszając przy okazji nieco ilość prac w formularzu (łatwiej by było zagłosować na wszystkie prace), to o ile przyjemniej by się oglądało i oceniało te, które na ocenę zasługują.

prace, które bardzo często zdjęciami nie są powinny być oceniane w inny sposób. Może brak możliwości przyznawania im dwóch najwyższych ocen rozwiązałby ten problem?

  • Ta część już mi się tak nie podoba. To nieuczciwe.

Albo dopuszczamy prace w innej technice i traktujemy wszystkie równo, albo wyraźnie w regulaminie zaznaczamy, że jest to konkurs fotograficzny i wtedy filmików/rysunków/zdjęć rysunków?/screenów nie umieszczamy w formularzu do głosowania.

Nie uszczęśliwiajmy wszystkich na siłę. Zasady muszą być proste i klarowne, a nie obwarowane dziesiątkami wyjątków. Za chwilę trzeba będzie do każdej pracy stworzyć ankiety do oceniania: za pomysł, humor, pracochłonność, wykonanie projektu, jakość zdjęcia, samodzielność, możliwości techniczne i PKB na jednego mieszkańca miejscowości urodzenia autora pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję... Aby wwweekendowy konkurs nie był tylko na zdjęcia... Nie wszyscy są takimi specami od robienia zdjęć... Ale niektórzy potrafią robić dla przykładu niezłe filmy czy inne formy plastyczne... Powinniście droga redakcjo pomyśleć nad tym, aby jakoś to wypośrodkować.... Albo robić jakieś inne konkursy na filmy i inne rodzaje artystyczne.... Bo same zdjęcia nie są dla wszystkich... Nie wszyscy są fotografami z talentu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae

Dodatkowo warto by było odróżnić oszustwo w konkursie (premiowane warnem) od dodania zdjęcia niezgodnego z regulaminem (to kwestia "nagród" pozostaje do dyskusji - w przypadku recydywy, bo pojedyncze zdjęcie nieregulaminowe to za mało na warn IMHO). Oraz przestrzeganie owych zasad odnośnie "nagradzania", bo aktualnie kwestia ta zależy chyba tylko i wyłącznie od nastroju Moderatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jest dużo zainteresowanych droga redakcjo i ogrom zmian kosmetycznych, lub tych znaczących bardzo:D Dlatego może już od konkursu od tegoż piątku, który niechybnie dniem sądu zostanie nazwany, wprowadzicie nowe reguły i już w czwartek będę mógł myśleć o filmie? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać też, że dobrze by było gdyby nagroda była anonimowa (co nie znaczy, że kiepskiej jakości ^^ ). Wtedy uniknelibyśmy takich sytuacji, że ludzie uczęszczają w weekendowych konkursach tylko dla gier.... Co widać było porównując konkurs Stalkerowski z tym Noworocznym ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo warto by było odróżnić oszustwo w konkursie (premiowane warnem) od dodania zdjęcia niezgodnego z regulaminem (to kwestia "nagród" pozostaje do dyskusji - w przypadku recydywy, bo pojedyncze zdjęcie nieregulaminowe to za mało na warn IMHO). Oraz przestrzeganie owych zasad odnośnie "nagradzania", bo aktualnie kwestia ta zależy chyba tylko i wyłącznie od nastroju Moderatora.

Przecież jest to rozróżniane. Za oszustwo leci warn. Zdjęcia niezgodne z regulaminem są zwykle tylko kasowane. Chyba, że ktoś przegnie bardzo i naruszy ogólny regulamin forum. A co do "nagradzania", to jako modzi mamy wgląd w "całość twórczości" użytkownika. Konkursy znajdują się na forum, startują w nich użytkownicy, więc trudno rozpatrywać tylko naruszenia regulaminu konkursu. Bywa, że ktoś sobie wcześniej nagrabił w innym dziale, a jego post w "Konkursie" jest tylko kroplą, która przepełniła czarę. Popatrz zresztą na podejście do umieszczania zbyt dużych grafik. Jeśli jest to świeży user, to zwykle wycina się tylko tagi i robi wpis proszący o zapoznanie się z regulaminem. Niektórym natomiast posty znikają, ale to dlatego, że pewnie nie wzięli sobie do serca naszych uwag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
Przecież jest to rozróżniane. Za oszustwo leci warn. Zdjęcia niezgodne z regulaminem są zwykle tylko kasowane. Chyba, że ktoś przegnie bardzo i naruszy ogólny regulamin forum. A co do "nagradzania", to jako modzi mamy wgląd w "całość twórczości" użytkownika. Konkursy znajdują się na forum, startują w nich użytkownicy, więc trudno rozpatrywać tylko naruszenia regulaminu konkursu. Bywa, że ktoś sobie wcześniej nagrabił w innym dziale, a jego post w "Konkursie" jest tylko kroplą, która przepełniła czarę. Popatrz zresztą na podejście do umieszczania zbyt dużych grafik. Jeśli jest to świeży user, to zwykle wycina się tylko tagi %7Boption%7D i robi wpis proszący o zapoznanie się z regulaminem. Niektórym natomiast posty znikają, ale to dlatego, że pewnie nie wzięli sobie do serca naszych uwag.

Widzę, że trochę źle ubrałem to w słowa. Już się poprawiam.

Chodziło mi o jasne określenie w regulaminie:

- Oszustwo - Warn

- Zdjęcie nieregulaminowe - usunięcie postu/usunięcie zdjęcia (chyba, że znajdzie się osobnik który będzie zarzucał wciąż temat swoim zdjęciem - jak robił to przy ostatnim konkursie playerone)

Co do umieszczania za dużych grafik, to fakt, jest to uciążliwe. Ale z reguły wystarczy usunięcie tagów + notka od moderatora i ludzie bardziej przykładają się w przyszłości (a przynajmniej tak mi się wydaje - choć i tutaj są niereformowalne osobistości)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ja od siebie Dodam parę zmian, które również bym mile widział w konkursach

-przede wszystkim nie system +/- ale, punktowy w skali 1-5 tz dostajesz oceny (punkty) 2+3+1+1 +3=10 i tyle masz ptk , zaniżacze byli by zmuszeni nie głosować ponieważ każdy głos w większym lub mniejszym stopniu dawał by "plus" dla pracy ,a nie obniżał jej.

- wyeliminowanie obejrzenia ilości ptk innych co nie powodowało by, zazdrości

- Jak ktoś już tu słusznie przedstawił,pomyliłeś nazwę pracy, Złamałeś regulamin ( czyli wkleiłeś np. napis,na zdjęciu widoczne są środki takie jak alkohol, narkotyki)

"przykro mi masz problem"

aaa i zgłaszając pracę do konkursu powinno się potwierdzać przeczytanie regulaminu( zaznaczyć takie jak przy rejestracji ),przez co w znacznej części można by wyeliminować nie zgodne pracy i złamania regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brak punktów ok, tyle że jeden problem wyeliminowany powstaje kolejny. Jak układać prace? Alfabetycznie, będzie pełno nowych userów AAAAAAAAAAAAAAAzenek, losowo, niesprawiedliwie itd. to jest dopiero problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zrobić tak że aby zagłosować trzeba by przejrzeć wszystkie prace?Tzn. byłby formularz w którym kolejno wyświetlane byłyby prace jedna za drugą i można by zagłosować lub wstrzymać się od głosu.Gdyby ktoś wyłączył formularz przed przeglądnięciem wszystkich prac to jego głosy były by anulowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo głupi pomysł. Bardzo czasochłonne i wkurzające. Chciałbyś przeglądać 100 prac z czego na powiedzmy 20 nawet byś nie spojrzał? Po za tym nie każdy(czy ktokolwiek?)miałby tyle wolnego czasu aby zagłosować? Sam głosuje na średnio 3 prace, więc przejrzenie 100 byłoby dla mnie katorgą, z której bym zrezygnował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do układania prac, Alfabetycznie odpada, narastająco odpada, Losowo no tutaj można by było rozpisać się na temat, lecz niestety mimo swojej błyskotliwości nie potrafię znaleźć wyjścia z tej jakże zawiłej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za tym żeby prace rozmieszczać bez nazw. Odpadnie to, że np: Głosuje na xxxx bo go lubię, albo dam 1 zzzzz bo powiedział, że moja praca jest do kitu.

Co do oceniania GuzikXa: Wtedy będą wygrywały prace na które pójdzie najwięcej głosów. A to niekoniecznie muszą być to prace najlepsze. Chociaż pomysł nie jest zły. A zaznaczanie, że przeczytało się regulamin nic nie da, bo co to jest kliknąć na jakieś okienko? Co do podglądu punktów innych (a w zasadzie jego braku) to się zgadzam.

Teraz o niedopuszczaniu ludzi nowych. To była by dyskryminacja a konkursy mają być zabawą. Fakt niektórzy tego nie ogarniają i zabawę psują, ale nie zmienia to faktu, że inni normalni ludzie dobrze się bawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za tym żeby prace rozmieszczać bez nazw. Koncepcja jakże słuszna, a jeśli chodzi o zaznaczenie okienka to dawało by to ze jeśli złamiesz regulamin = nieprzeczytaniu go=warn`em ,a za oszustwo w konkursie= ban,oto mi chodziło, a system punktowy, w znacznej mierze ograniczył by możliwości "zaniża`czom" .

P.S, doszedłem do wniosku, że trzeba było by również zmienić system nadsyłania prac, ponieważ było by widać kogo to jest praca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o zaznaczenie okienka to dawało by to ze jeśli złamiesz regulamin = nieprzeczytaniu go=warn`em ,a za oszustwo w konkursie= ban

A no teraz to się zgadzam. A jak przemyślałem system punktowy to też masz rację. W końcu 1 to też głos do góry. A obniżyć się nie da. Można co najwyżej nie głosować=nie szkodzić. Przyznaję całkowitą rację :)

Tylko w takim przypadku co z remisami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sądzicie o tym, aby przy każdym ogłaszaniu wyników bieżącego wwweekendowego konkursu dodać krótką, dwuwierszową zagadkę rymowaną, na temat tego co miałoby być w następnym tygodniu tematem konkursu. Dzięki temu przez dwa dni nie trwałaby na forum martwa cisza konkursowa, a Ci którzy zgadliby temat szybciej niż w piątek - mogliby zacząć wcześniej przygotowywać swoją pracę - chyba uczciwy układ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...