Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs CDA ? propozycje zmian

Polecane posty

Gdyby przyjąć, że marudzić jest rzeczą ludzką, uczestnicy weekendowych zmagań mogliby uchodzić za ludzi nawet i w 101%. Ale żarty na bok, bo tu bardzo poważna sprawa się szykuje. Z inicjatywy dwóch panów, którzy poprosili by ich danych nie zdradzać ? obawiają się wendetty ze strony licznych ostatnio parszywych Szopów ? chcielibyśmy usłyszeć Wasz głos w sprawie ewentualnych zmian w konkursie. Oczywiście, jeśli nadal troszkę świeżego powietrza w tym wątku chcecie wpuścić.

Na dobry początek kilka propozycji organizatorów całej tej akcji:

* Przede wszystkim temat konkursu powinien być ogłaszany już w czwartek. Zapewni to cały jeden dodatkowy dzień na twórcze przemyślenie sprawy. Być może zminimalizuje to liczbę porcelany toaletowej na zdjęciach. Jednak, żeby nie pojawiła się sprzeczność z samą nazwą zabawy, prace na forum zamieszczać będzie można tradycyjnie już od piątku.

* Przy okazji posty w konkursowym temacie nie powinny być naliczane, gdyż bardzo często prowadzi to do ?polowania? na ich ilość, a to straszliwie odbija się na ich jakości. Z drugiej strony możliwość posądzenia o bycie ?myśliwym? może doprowadzać do absurdalnej sytuacji, gdy forumowicze głosu zabierać w ogóle nie chcą.

* Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione alfabetycznie i niezależnie od otrzymywanych punktów. Być może wykluczy to głosowanie tylko na zdjęcia umiejscowione najwyżej. Alternatywnie średnie ocen mogłyby być niewidoczne dla uczestników, by również nie prowadzić do sytuacji gdzie głosuje się nie na konkretne zdjęcie, ale na jego wysoką pozycję.

* Jeśli już usilnie trzymalibyśmy się cyferek, to niech nie ograniczają się one tylko do średniej otrzymanych punktów, ale niech jawna będzie także ilość głosów, które każde zdjęcie otrzymało. Mechanizm taki pozwoli lepiej wykrywać potencjalne oszustwa.

* Ciekawostką mogłoby być jawne głosowanie Redakcji, która zawsze wskazuje na swojego faworyta. To w myśl: ?Wskaż mi, która praca Ci się podoba, a powiem Ci kim jesteś.? Zawsze to lepiej pozwoli nam poznać ulubionych redaktorów, a przecież każdy chciałby móc powiedzieć, że zna tak sławne persony, prawda?

* Również sam regulamin musi być lepiej przestrzegany. Dotyczy to spółkowania ze znienawidzonym Szopem, ale i prace, które bardzo często zdjęciami nie są powinny być oceniane w inny sposób. Może brak możliwości przyznawania im dwóch najwyższych ocen rozwiązałby ten problem?

* Sprawa ostatnia, czyli ortografia. Przyjmijmy, że zawsze jest wystarczająco dużo czasu, by swoją pracę ?oglądnąć? ze wszystkich stron, więc takie potworki jak wykoŻystać lub prezĘt powinny posyłać zdjęcia prosto do kibl? kosza znaczy.

Teraz wszystko w Waszych rękach. Myślcie, piszcie, proponujcie. Jeśli w możliwie demokratyczny (czyt. większościowy) sposób poprzecie kilka ciekawych pomysłów, postaramy się je przenieść na grunt weekendowej zabawy. A zatem do dzieła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkimi powyższymi propozycjami (no może poza tym tematem w czwartek, ale co za różnica ;) ), ale, nie wiem czy byłoby to trudne do zrealizowania, proponuję by każdy mógł widzieć ocenę tylko przy swoim zdjęciu (i ewentualnie tą ilość głosów). Miło wiedzieć przynajmniej ile się ma pkt :)

Oprócz tego po zakończeniu głosowania można by było odsłonić wszystkie oceny, by każdy mógł sobie sprawdzić jaką pozycję zajmował (albo po zakończeniu prace mogłyby się układać w kolejności "od najlepszego", bez ujawniania ich liczby pkt.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze zrobił tak (jeśli się tak da, oczywiście)

*Przy każdej fotce rozwijalną listę, i na niej kto i na ile głosował na dane zdjęcie (albo przynajmniej kto). To zmniejszyło by liczbę zaniżaczy, ponieważ każdy mógłby zobaczyć jak głosowali. Po prostu byli by ośmieszeni przed użytkownikami, że sobie dają 10 a innym 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ;]

No i ten regulamin...

Jak jest napisane, że zdjęcia, to zdjęcia. A nie zaraz wyskakuje mi w formularzu kilkadziesiąt rysowanych prac. Chodzi mi o bezlitosne karanie w przypadku nieprzestrzegania regulaminu. Bo w konkursie #36 było kilka takich prac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy zamiast średnie nie lepiej naliczać pkt (po 0-10 od każdego), a zwycięża praca z największą ilością pkt ( 3 może i 4 cyfrowe wyniki by były) :P .

Wtedy nawet i taka '1' zawsze by coś dodawała, nikt by już nie zaniżał, najwyżej by nie głosował (0 pkt) :P

nie było by też takich akcji ze w środę praca z samego dołu (gdzie zaglądają tylko górnicy) pod wpływem kilku '10' ląduje na podium :P

i na marginesie: mam też wrażenie, że niektórzy 'po znajomości'* oceniają, to można by tak te nicki ukryć :P

*

wygrał wcześniej/nie trzeba mu więcej/nie lubię go/... - 1,

kumpel/lubię go/... - 10

Co do kolejności to mogła by być randomiczna- za każdym razem inne ułożenie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się ustosunkować do propozycji tych tajemniczych panów. :tongue:

Pierwsza * - Nie sądzę. Według mnie tak jest lepiej. To konkurs weekendowy - ma być szybki i przyjemny. Poza tym temat jest podawany (chyba) zawsze przed piątkowym południem.

Druga * - IMO niech to zostanie jak jest, myślę, że tu nie ma co kombinować. :wink:

Trzecia * - Jeśli tak by było, to najwięcej głosów będzie oddawane na osoby, których nicki zaczynają się od cyfr... I tak źle i tak niedobrze. A co do średnich ocen - pokazywanie ich zwiększa emocje związane z konkursem. To jakby pokazywać mecz piłki nożnej z wyciętymi strzelonymi bramkami i dopiero na koniec podawać wynik. :dry:

Czwarta * - Można pokazywać, ale po co. Ja nie widzę praktycznego sensu. A jak wykryjesz oszustwo? Sądzę, że różnice są znaczne między różnymi pracami i to nie wynika z oszustwa. Już chyba o tym kiedyś pisałem (bodajże w komentarzach do któregoś z konkursów), wątpię, żeby ktoś zakładał kilkadziesiąt, czy kilkaset kont - do każdego po innym adresie e-mail, ale jak poprpsi znajomych o głosy, to nie będzie już oszustwo, a głosów będzie więcej. :wink:

Piąta * - Może i pomysł dobry, ale jestem ciekawy, czy redakcja by się zgodziła...

Szósta * - To już sprawa redakcji, czy wrzucają do formularza prace, które łamią regulamin, ale wszystkie powinny być oceniane według tej samej skali ocen, jeśli zostały już dodane do formularza do głosowania.

Siódma * - To już sprawa wrzucającego zdjęcie i głosująch, czy wybiorą fajne zdjęcie z błędem, czy mniej fajne - bez. Ale z jednym się zgadzam - wrzucasz zdjęcie z tekstem - sprawdź trzy razy, czy nie zrobiłeś błędów.

I moja propozycja:

Według mnie formularz do głosowania powinien być zrobiony w ten sposób, że zaznaczam ocenę przy każdym zdjęciu (lub przy ilu chcę) i dopiero na końcu klikam GŁOSUJ. To bardzo przyśpieszy głosowanie oraz zwiększy liczbę głosów ogólną i zdjęć znajdujących pod koniec formularza. Ja zwyklę głosuję tylko na kilka zdjęć, bo nie mam czasu, ani ochoty czekać za każdyma razem, na przeładowanie się strony. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są według mnie prawie ok, nie mam zdania na temat systemu pokazywania prac(czy z wynikami czy bez), choć brak prezentacji ocen może być korzystna. Swoją drogą można zrobić tak, że pracę będą układane nadal ocenami a ich nie będziemy widzieć. Dzięki temu będziemy wiedzieć jaką pozycję zajmuje dana praca, a nie będziemy znali jej przewagi nad konkurencją ;).

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest, tak jak wspomniał Zorzin, temat rysunków jako prac konkursowych. Osobiście uważam, że rysunki są ok(szczególnie rysowane komiksy :) ), ale już np. screeny z gier nie. Nie mam nic o nich wspomniane w regulaminie konkursu a nie raz takie prace konkursowe były i chyba nawet parę razy wygrały. Dodatkowo w przypadku rysunków na papierze możemy "ominąć" regulamin robiąc zdjęcie rysunku.

Nie podoba mi ten pomysł by pracom niezdjęciowym(czyli np. rysunkom, screenom z gier mówię NIE!!!) odbierać możliwość przyznawania najwyższych stopni. Jeżeli regulamin, je dopuszcza powinny być oceniane jak każde inne prace, jeżeli nie dopuszcza to w ogóle nie powinny być oceniane. Można co najwyżej dodać, że prace niezdjęciowe mogą stanowić co najwyżej 50%(lub też inną część) zwycięzców konkursu.

PS. Dodatkowo można zmienić system liczenia wyniku pracy. Są różne sposoby liczenia średnich niż prosta średnia arytmetyczna, i jest parę bardziej zaawansowanych systemów stworzonych właśnie po to by eliminować zaniżanie czy zawyżanie średnich przez pojedyncze osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki powinny być dyskryminowane ponieważ są pracami same w sobie, a powinny być przysyłane zdjęcia.

Warto pomyśleć też nad tym co napisał Homerus, choć zdaję sobię sprawę, że wtedy ilość oddanych głosów byłaby baaaaaaardzo zachwiana. Co poniektórzy, wiecznie marudzący dawaliby więc tylko sobie najwyższą ocenę, a innych by nie przyznawali, albo dawaliby tym, którzy są nisko w klasyfikacji, tylko po to żeby nie robić sobie konkurencji. Wtedy często na równi mogłyby być zdjęcia słabe (którym dawano głosy "na przekór") i te dobre (bo są faworytami). No chyba, że wszystko byłoby tajne.

Ogólnie jestem zdecydowanie "za", będzie ciekawiej, mam nadzieję że też lepiej i uczciwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Przede wszystkim temat konkursu powinien być ogłaszany już w czwartek. Zapewni to cały jeden dodatkowy dzień na twórcze przemyślenie sprawy. Być może zminimalizuje to liczbę porcelany toaletowej na zdjęciach. Jednak, żeby nie pojawiła się sprzeczność z samą nazwą zabawy, prace na forum zamieszczać będzie można tradycyjnie już od piątku.

Dobry pomysł :)

* Przy okazji posty w konkursowym temacie nie powinny być naliczane, gdyż bardzo często prowadzi to do ?polowania? na ich ilość, a to straszliwie odbija się na ich jakości. Z drugiej strony możliwość posądzenia o bycie ?myśliwym? może doprowadzać do absurdalnej sytuacji, gdy forumowicze głosu zabierać w ogóle nie chcą.

Mi to jest obojętne, nie jestem spamerem...

* Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione alfabetycznie i niezależnie od otrzymywanych punktów. Być może wykluczy to głosowanie tylko na zdjęcia umiejscowione najwyżej.

Zastrzeżenie: nie alfabetycznie tylko losowo. Ułożenie alfabetyczne mogłoby sprawić, że ludzie z początkowymi literami alfabetu (np. AsgarothDaFae :tongue: ) byliby oceniani najczęściej. A jeżeli przy każdym odświeżeniu strony będą ustawiane w losowej kolejności nie będzie takiego problemu.

Alternatywnie średnie ocen mogłyby być niewidoczne dla uczestników, by również nie prowadzić do sytuacji gdzie głosuje się nie na konkretne zdjęcie, ale na jego wysoką pozycję.

Tak, średnie powinny być niewidoczne. Wygrany będzie miał niespodziankę :D

* Jeśli już usilnie trzymalibyśmy się cyferek, to niech nie ograniczają się one tylko do średniej otrzymanych punktów, ale niech jawna będzie także ilość głosów, które każde zdjęcie otrzymało. Mechanizm taki pozwoli lepiej wykrywać potencjalne oszustwa.

O tak!!! Bardzo dobry pomysł.

* Ciekawostką mogłoby być jawne głosowanie Redakcji, która zawsze wskazuje na swojego faworyta. To w myśl: ?Wskaż mi, która praca Ci się podoba, a powiem Ci kim jesteś.? Zawsze to lepiej pozwoli nam poznać ulubionych redaktorów, a przecież każdy chciałby móc powiedzieć, że zna tak sławne persony, prawda?

Ciekawa inicjatywa. Byłoby bardzo fajnie :happy:

* Również sam regulamin musi być lepiej przestrzegany. Dotyczy to spółkowania ze znienawidzonym Szopem, ale i prace, które bardzo często zdjęciami nie są powinny być oceniane w inny sposób. Może brak możliwości przyznawania im dwóch najwyższych ocen rozwiązałby ten problem?

Oczywiście! Najlepsze byłoby ustanowienie specjalnych moderatorów (dwóch lub trzech) od tych konkursów (można byłoby nazwać ich "Mistrz Konkursu" :) ) którzy mieliby we wszystko wgląd (kto głosował, na kogo głosował, IP głosujących itd..). Tacy moderatorzy mogliby być ustanowieni na stałe lub na każdy konkurs osobno (albo co jest jeszcze lepszym wg. mnie pomysłem mogliby się zmieniać co np. 5 konkursów)

* Sprawa ostatnia, czyli ortografia. Przyjmijmy, że zawsze jest wystarczająco dużo czasu, by swoją pracę ?oglądnąć? ze wszystkich stron, więc takie potworki jak wykoŻystać lub prezĘt powinny posyłać zdjęcia prosto do kibl? kosza znaczy.

Zgadzam śę s tobom w złópełnosić :tongue:

Ponadto można by zmienić sam system głosowania np. można dać komuś 1 "okejkę", 2 "okejki" lub 3 "okejki" i na końcu osoba z najwyższą liczbą "okejek" wygrywałaby. Lub zmniejszyć rozpiętość ocen na od 1 do 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Zgadzam się ze wszystkimi postulatami. Ukryte średnie zlikwidują celowe zaniżanie, gdy ktoś przeskoczy kogoś w ladderze i zachęci do głosowania na wszystkie prace, a nie tylko te z góry.

^Średnie oraz ewentualnie liczba głosujący powinny być wyświetlane dopiero po zakończeniu głosowania. Wówczas, można porównać swój wynik z innymi.

^Jeśli średnie będą ukryte to otwierają się wielkie możliwości np.

1) prace nie umieszczamy według kolejności nadsyłania ani kolejności alfabetycznej, ale losowo. Wrzucamy wszystkie nicki do programu losującego jest np. The Hat - darmowy i dopiero wklejamy prace na stronę.

2) Lub w kodzie strony umieszczamy losowe rozmieszczanie prac przy każdym jej odświeżeniu - i to jest lepsze.

^Przypomniał mi się jeszcze jeden pomysł - zablokowanie głosowania na samego siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione alfabetycznie i niezależnie od otrzymywanych punktów. Być może wykluczy to głosowanie tylko na zdjęcia umiejscowione najwyżej. Alternatywnie średnie ocen mogłyby być niewidoczne dla uczestników, by również nie prowadzić do sytuacji gdzie głosuje się nie na konkretne zdjęcie, ale na jego wysoką pozycję.

* Jeśli już usilnie trzymalibyśmy się cyferek, to niech nie ograniczają się one tylko do średniej otrzymanych punktów, ale niech jawna będzie także ilość głosów, które każde zdjęcie otrzymało. Mechanizm taki pozwoli lepiej wykrywać potencjalne oszustwa.

W końcu temat ruszył! Był tu kiedyś taki jeden, co to w nim wszyscy narzekali i też dawali już propozycje zmian, dobrze, że po tak długim czasie cokolwiek drgnęło :wink:

*Kropka w cytacie najwyższa:

-bardzo dobrym rozwiązaniem jest ustawienie alfabetyczne

-ukrycie ocen też

-i jeszcze wcześniej było napisane, temat następnego konkursu podany dzień przed

Dodałbym jeszcze:

-brak możliwości głosowania na siebie

-zlikwidowanie obecnych 10,9...1 (uzależnieni dawacze '1' już mnie znienawidzili)

-zamiast tego wprowadzenie 'jeśli fotka mi się podoba, dostaje +, jeśli mi się nie podoba -, i żeby nie było, że każdemu się daje po '-', można rozważyć ograniczenie oddawanych głosów (np tylko dwa), w końcu i tak liczba tych, którzy zgłosili zdjęcia będzie dużo mniejsza od innych forumowiczów, którzy przyszli TYLKO zagłosować, więc każda fotka i tak dostanie dużą liczbę głosów.

Ogółem jest to 6 istotnych zmian, które należy wypróbować (mamy coś do starcenia??? :P

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie dodam:

1. Prace ułożone nie ocenami, ale alfabetycznie, żeby tylko na najlepsze nie głosować.

2. Średnie ocen ukryte.

3. Codziennie (w dniach głosowania) 3 pierwsze miejsca otrzymują informacje o swojej pozycji, a inni nie wiedzą nic.

4. Wojna z zaniżaczami nic nie da, więc dobrze by było pomyśleć nad jakąś "bronią" na zaniżaczy (na razie nie mam pomysłu).

5. Konkursy ogłaszane w czwartek.

6. Prace można dodawać dopiero od soboty do niedzieli powiedzmy do północy, bo to przecie jak nazwa wskazuje weekendowy konkurs ma być.

7. Jak ktoś źle pracę nazwie to zawsze bez wyjątku akcja 0 tolerancji.

8. Tylko dwie oceny w głosowaniu + i - (z tym się nie zgadzam, bo wtedy jak zdjęcie średnie jest to nie da się dać 0,5+ albo 0,5-, a jak zdjęcie słabe, ale nie najgorsze to by było 0,2+, albo 0,8-, a takie ułamki to do niczego.

9. Co do ocen dałbym tylko od 1 do 6, to by mniejsze rozpiętości w średnich były

To tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście obecny system w niczym nie przeszkadza. Wolę żeby prace były segregowane wg. ocen, bo zaraz pojawią się userzy z nickiem "0000albert" itp.. Startować w konkursach moża od XX postów i X dni na forum. To znacznie zmniejszyłoby liczbę ludzi, którzy startując pierwszy raz oszukują.

Pokazane kto ile głosował... Średni pomysł - podczas wyborów nikt nie pokazuje, że Nowak głosował Tuska, Kowalski na Kaczyńskiego...

Głosowanie redakcji - pomysł fajny, ale czy redakcja się zgodzi? A jeśli się zgodzi to na zasadzie mówienia kto na kogo głosował czy z krótkim komentarzem jak w GameWalkerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę udziału w konkursach, ale je śledzę więc się wypowiem.

* Przede wszystkim temat (..)

>>>Jestem jak najbardziej za, przynajmniej jest cały dzień na myślenie ;)<<<

* Przy okazji posty w konkursowym temacie nie powinny być naliczane(...)

>>>Też jestem za, spotkałem się już na kilku forach(w tym i tu), jak ludzie pędzili aby mieć jak nawięcej w liczniku, jakby ilość postów świadczyła o ich jakości<<<

* Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione alfabetycznie i niezależnie od otrzymywanych punktów.(...)

>>>Alfabetycznie, bez wyświetlania ilości głosów, system nie procentów tylko ilości plusów i minusów. Tyle że przy takim systemie mogłoby się pojawić kilku nowych o ksywkach AAAAAAAAAndrzej, lub coś w tym stylu, więc to też trzeba by wywalać.<<<

* Jeśli już usilnie trzymalibyśmy się cyferek, to niech nie ograniczają się one tylko do średniej otrzymanych punktów,(...)

>>>też jestem za, ale dopiero po zakończeniu głosowania, jak się zakończy konkurs to jest jawny wgląd do ilości głosów. <<<

* Ciekawostką mogłoby być jawne głosowanie Redakcji, która zawsze wskazuje na swojego faworyta. (...)

>>>Ale dopiero po zakończeniu konkursu, tak? Bo przed rozpoczęciem głosowania, lub w trakcie, przez opinie redaktora sytuacja punktowa może się diametralnie zmienić, a po? Fajny pomysł, niech sobie niektórzy konkursowicze podniosą ego ;)<<<

* Również sam regulamin musi być lepiej przestrzegany. (...)

>>>Raczej bym wywalał wszelkie kopie i plagiaty, które czasami są przepuszczane, do tego przy zdjęciach dodał bym przycisk raportu, który nie ukrywałby zdjęcia, a tylko dawał informację "radzie wyższej" że coś z tym zdjęcie jest nie tak. <<<

* Sprawa ostatnia, czyli ortografia.(...)

>>>Też jestem za, ale też bez zbędnego przesadyzmu ;)<<<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
* Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione alfabetycznie i niezależnie od otrzymywanych punktów.(...)

>>>Alfabetycznie, bez wyświetlania ilości głosów, system nie procentów tylko ilości plusów i minusów. Tyle że przy takim systemie mogłoby się pojawić kilku nowych o ksywkach AAAAAAAAAndrzej, lub coś w tym stylu, więc to też trzeba by wywalać.<<<

Tutaj najlepiej sprawdziłby się system randomiczny... Za każdym odświeżeniem strony inne ustawienie

* Również sam regulamin musi być lepiej przestrzegany. (...)

>>>Raczej bym wywalał wszelkie kopie i plagiaty, które czasami są przepuszczane, do tego przy zdjęciach dodał bym przycisk raportu, który nie ukrywałby zdjęcia, a tylko dawał informację "radzie wyższej" że coś z tym zdjęcie jest nie tak. <<<

A z tym to problemów nie ma :) Jest przycisk raportuj przy poście :) I Moderatorzy czyszczą, jeśli zajdzie potrzeba :) CBA czuwa, nie bój nic :)

A prędzej czy później każdy przekręt wyjdzie na jaw...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pochwałę zasługuje pomysł informowania o temacie konkursu już w czwartek ^^ To rozwiązałoby problemy ludzi, którzy np. gdzieś wyjeżdżają w piątek, a nie ma jeszcze newsa na temat zdjęcia... Ci też mają prawo do weekendowych konkursów... Następną rzeczą godną pochwały jest losowe ułożenie prac po każdym odś(w/n)ieżaniu.... Ukryta średnia - świetny pomysł... fajny pomysł też nie ze średnią głosów lecz z ich sumą.... I z rozwijaną listą, ale nie wszystkich ocen tylko coś a'la "ostatnia ocena"... Albo rozwijana lista kto dał jedynki pracom.... Jedynki i dziesiątki jako jedyne prace powinny być uzasadniane... I jeżeli już brana pod uwagę średnia (bardziej podobał mi się pomysł z sumą) to w skali od 1-6 tak jak w szkolnym systemie oceniania... Dla jednych byłby to oldschool, dla innych byłby to hardcor ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, iż ten regulamin jest BARDZO dobry, bo wiele prac DOBRYCH miało niską notę ponieważ już nikt na nie nie patrzył - uważam jeszcze, że autor swojej pracy może mieć wgląd na to jak stoi jego praca.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ( prawie) ze wszystkim w 100%.

Jedyne co mi nie pasuje, to wskazywanie prac konkursowych przez redaktorów. Pomyślcie sobie- jak taki np. Pan Smuggler zagłosuje na pacę X, to jak myślicie ile fanów da 10/10? Oczywiście, że dużo jednocześnie jednak, spora część antyfanów( wiem, że tu jesteście) da jakże wspaniałą ocenę 1/10.

Tak więc jeżeli nie uda się wszystkiego wprowadzić, to głosowałbym za alfabetycznym porządkowaniem i ukrywaniem średniej( lub pokazywanie średniej + ilość głosów, chociaż to w moim mniemaniu jest dość kiepskim wyjściem)

I jeżeli już brana pod uwagę średnia (bardziej podobał mi się pomysł z sumą) to w skali od 1-6 tak jak w szkolnym systemie oceniania... Dla jednych byłby to oldschool, dla innych byłby to hardcor ^^

Ale i tak dla większości ludu w skali 1-10 gdzieś z 8 ocen jest zbędnych xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
Zgadzam się ( prawie) ze wszystkim w 100%.

Jedyne co mi nie pasuje, to wskazywanie prac konkursowych przez redaktorów. Pomyślcie sobie- jak taki np. Pan Smuggler zagłosuje na pacę X, to jak myślicie ile fanów da 10/10? Oczywiście, że dużo jednocześnie jednak, spora część antyfanów( wiem, że tu jesteście) da jakże wspaniałą ocenę 1/10.

Tu bardziej chodziło o ranking głosowania redaktorów widoczny dopiero PO zakończeniu głosowania. Nie jako wyznacznik zainteresowania redakcji i podpowiedź odnośnie głosowania, a bardziej jako ciekawostka. Coś bardziej rzeczowego niż redakcja wybrała pracę X...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...