Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Silent Assassin

C#, Visual C# EE nie widzi klasy z innego pliku

Polecane posty

Witam, chciałem się dowiedzieć jak zapisać w Visual C# Express dwa pliki tak żeby jeden odwoływał się do drugiego.

Na przykład jeśli mamy w jednym pliku zapisaną jedynie klasę

class Dane

{

public int x;

public int y;

}

a w drugim metodę Main od której program zaczyna:

using System;

public class Program

{

public static void Main()

{

Dane WypiszDane = new Dane();

WypiszDane.x = 100;

WypiszDane.y = 200;

Console.WriteLine("x wynosi: " + WypiszDane.x)

Console.WriteLine("y wynosi: " + WypiszDane.y)

}

}

To wtedy nazwa klasy "Dane" w drugim kodzie jest traktowana jako błąd przez kompilator i nie chce dać się skompilować. Wydaje mi się, że kiedy zapisuję oba foldery obok siebie, to oba te programy się nie widzą. Dlatego prosiłbym o pomoc jak to zapisać, z góry dzięki.

Nie dopisujemy się do cudzych tematów.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama treść errora to:

The type or namespace name could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

Ale to nie do końca jest tak, jak "mówi" błąd, bo ogarnąłem clasę Dane w namespace, a do klasy Program dopisałem dyrektywę using i dalej był błąd.

Ale jak nad tym jeszcze posiedziałem to udało mi się po części naprawić ten error. Oba foldery zapisuje obok siebie a potem otwieram najpierw plik z klasą Program a potem ten z klasą Dane, tak żeby to były dwie zakłądki w jednym dokumencie. Kolejność jest ważna, bo inaczej lipa. :/

Ale teraz powstał inny problem: jak klikam na build solution, to podczas kompilacji wyskakuje mi taki error:

Program 'D:\(...)\Dane\Dane\obj\Release\Dane.exe' does not contain a static Main method suitable for any entry point

Rozumiem, że chodzi o to, że w pliku z klasą Dane nie ma tego wierszyka public static void Main(), ale wydaje mi się, że nie trzeba go tam umieszczać, bo powyższy kod jest żywcem przepisany z książki.

Ps. Sorry za wcinanie się do tamtego tematu, teraz będę wiedział co i jak. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co pochrzaniłem. Ty zapisałeś sam plik źródłowy pliku z klasą Dane w kiszkach pliku Program, a ja oba te pliki zapisałem w folderach obok siebie opcją "save all". A potem trzeba to połączyć przez Solution Explorera po prawej stronie żeby program wiedział skąd ta klasa się wzięła. Dzieki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...