Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sandro

DJ Hero

Polecane posty

okl_DJHero_PS3_okladka.jpg

CYTAT

DJ Hero to kolejna muzyczna marka wielkiego wydawcy Activision Blizzard. Niezwykle popularny Guitar Hero pozwalał wcielić się we wschodzącą gwiazdę rocka, natomiast dzięki DJ Hero gracz stanie się samplującym, miksującym, skreczującym i robiącym płynne przejścia dyskdżokejem.

DJ Hero jest tytułem muzycznym stworzonym przez RedOctane oraz FreeStyleGames. To pierwsze studio znane jest z wydawania bardzo popularnej serii Guitar Hero. Tym razem zamiast na gitarze, gramy na specjalnym gramofonie.

W zestawie z grą jest dołączony kontroler przypominający didżejski gramofon. Posiada suwaki, przyciski do sampli oraz obrotową płytę potrzebną do tworzenia skreczy. Zadaniem gracza jest odpowiednie miksowanie utworów, samplowanie, czyli dołączanie krótkich dźwięków oraz skreczowanie, czyli gwałtowne zmiany tempa uatrakcyjniające linie melodyczną. DJ korzysta również z suwaków zwiększających lub zmniejszających głośność poszczególnych tonów.

Gra zawiera wiele popularnych, licencjonowanych utworów. Od techno, transu i house'u, przez pop, aż po hip-hop i rap.

Zdziwiłem się trochę, że nie założono tematu o tej kozackiej grze. Jako fanatyk rapu, zbytnio siebie z gitarą w ręku nigdy nie wyobrażałem, więc Guitar Hero mnie nie zainteresowało. Co innego DJ Hero - w prezencie na święta zakupiłem sobie ów tytuł, i choć jeszcze zbytnio nie grałem (trzymam na ferie, które zaczynają się we wtorek) to bardzo mi się podoba. Na stronie głównej była nie tak dawno recka, w której szanowny Hut dał upust swoim pozytywnym emocjom związanych z tym tytułem spod flagi Activision.

Kilka tracków z gry:

http://www.youtube.com/watch?v=h917XNe37KU

Polecam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pograłem trochę w jednym z niemieckich marketów i grało się w sumie nawet nieźle. Chociaż bardziej polubiłem GH (też z powodu niezbyt zgodnego z grą gustu muzycznego). A jako, że grałeś: mocno trzeba tą płytą kręcić do skreczów? Bo mnie to trochę denerwowało, a wiadomo jak to jest z kontrolerami wystawionymi w marketach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę, i jeszcze doświadczenia w skreczowaniu nie mam. Ale zauważyłem, że ciężko się obraca tą płytą, trzymając przycisk bliższy jej środka... Po prostu ciężko ją opanować. Ale pewnie nabiorę wprawy, i myślę, że nie będzie to problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mocno jej obracać nie trzeba wystarczy lekki ruch i już jest :P

No co do gry muszę przyznać że faktycznie gra jest przecudna mimo iż lubię czasem posłuchać rapu czy hip hopu (ale rzadko) to w tej grze takiej muzyki słuchało mi się naprawdę dobrze, i mixy w tej grze są naprawdę dobre dlatego polecam tą grę każdemu.

A sam kontroler muszę przyznać że jest wykonany naprawdę solidnie, początkowo jak go widziałem to sądziłem że będzie to delikatna zabawka a tutaj okazało się że ten kontroler jest wykonany bardzo solidnie wszystko działa tak jak powinno i nic się nawet nie zapowiada żeby miało się to zmienić :D

ps. Już słyszałem że za jakiś czas ma wyjść DJ Hero 2 i tą część ma promować DJ Qbert a taka muzyka odpowiada mi jeszcze bardziej więc mam tylko nadzieję że nie będzie trzeba zmieniać kontrolera :D

Pozdro^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyszło, że do tej pory nie miałem styczności z popularnymi na konsolach grami muzycznymi. Boom na takowe został zapoczątkowany przez Guitar Hero, a teraz zdaje się, że konsumenci postawili krzyżyk na nowych odsłonach i Activision postanowiło zawiesić biznes. Ostatnio skorzystałem z okazji i za psie pieniądze kupiłem zarówno Guitar Hero jak i DJ Hero. Z uwagi, że siedzę od lat w muzyce elektronicznej (trance, house, techno i bardziej undergroundowa elektronika dla pustelników z Kazachstanu), temat miksowania nie jest mi obcy. Być może nie w tak freestyle'owej formie, jaką ta gra prezentuje, ale miłość do decków pozostaje.

Na pierwszy ogień wziąłem oczywiście DJ Hero, a dokładniej DJ Hero 2 i ostatnie dni upłynęły pod dyktandem miksowania! To niewiarygodne jak ta gra potrafi zżerać czas: syndrom jeszcze jednego miksu i w ten sposób można zjeść nawet 4 godziny. Teraz już wiem, że gry muzyczne nie są pod żadnym pozorem tymi dla casuali. Na początku miałem problem nawet na poziomie easy, ale jak już dobrze ogarnąłem podstawy to przerzuciłem się na medium... i raczej na nim dłużej zostanę. Granie wymaga dużego skupienia, podzielności uwagi i umiejętności manualnych, a ostatni sezon na Ibizie daje mi solidny wycisk i minie sporo czasu, aż zdobędę wszystkie gwiazdki.

Repertuar mashupów i remiksów jest satysfakcjonujący. Nie siedzę w rapie, popie, rnb i tym podobnych, ale utwory dobrano tak, że każdy się do nich przekona. Megamiks Tiesto (szkoda, że to nie Tijs sprzed 2006 roku [tak, nieobeznani w temacie nie wiedzą, że Tiesto był kiedyś transowym wyjadaczem], ale cóż poradzić - komercja i widoki na zapewnienie sobie godziwej emerytury, chociaż electro w postaci 'Speed Rail' daje nawet radę) po prostu rządzi, nigdy nie spodziewałbym się, że polubię 'Bad Romance' od Lady Gagi, a tu proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...