Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prince1705

Podkładka chłodząca do laptopa

Polecane posty

Wyczyść chłodzenie -> sam, albo zanieś do serwisu.

Dokładnie. Sam kiedyś miałem takie cudo kupić ale pogadałem z jednym gościem ze sklepu komputerowego (tym głównym który zarządza sprzedawcami) i mnie przekonał. A przecież mógł mi wcisnąć tą podkładkę, ale to jest naprawdę zbędny wydatek skoro nawet on mnie odwodził od tego.

Te podkładki wymyślił ktoś kto naprawdę zna się na biznesie ale nie na komputerach. Bo co tak naprawdę chłodzi podkładka? OBUDOWĘ! Można zbić te pare stopni dla obudowy ale we wnętrzu dalej będzie piekło.

Więc na drugi dzień przytachałem laptopa, dałem gościowi, ten zaniósł na zaplecze i po chwili przyniósł kulę sierści i kurzu i zapytał czy przypadkiem nie mamy zwierzątka w domu :D Komp przestał się grzać a zwierzątko nie ma wstępu do pokoju z komputerem. Jeszcze w kwietniu profilaktycznie zaniosę bo wtedy mi się gwarancja kończy i później będę musiał płacić za takie coś

Oczywiście mój laptop to Compal więc sklep mógł go w ramach gwarancji wyczyścić. Natomiast moja koleżanka ma MSI i w jej przypadku sklep musiałby wysyłać gdzieśtam tego laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to obudowę chlodzi? a to nie jest jakos tak, ze wpuszcza powietrze przez ten 'otwor', gdzie jest chlodzenie? z czyszczeniem moglby byc problem przez gwarancje i to, ze w sumie zbyt blisko do serwisu nie mam ( a i czasu brak), więc moze jednak polecicie jakas podkladke? wyzej podalem model laptopa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to obudowę chlodzi? a to nie jest jakos tak, ze wpuszcza powietrze przez ten 'otwor', gdzie jest chlodzenie?

Doman18 trochę przesadził, ale w jednym ma 120% racji:

podstawka chłodząca NIE jest właściwym rozwiązaniem problemu zapchanego (kurzem) układu chłodzenia laptopa.

Ale tak w ogóle, to ma sens - ze względu na ograniczoną przestrzeń wewnątrz laptopy mają bardzo "minimalistyczne" chłodzenie, i często zdarza się że najwyższy model z danej serii (mający "najmocniejszy" procesor i grafikę - bo przeważnie chłodzenie jest wspólne dla obu) "lubi" się przegrzewać. Po prostu producent nie był wstanie wcisnąć do obudowy większego radiatora, a za to "udało mu się" zamontować lepszy (=wydzielający więcej ciepła, niestety) procesor.

Na to zjawisko, i na letnie upały, podstawki chłodzące pomagają. Ale nic więcej, bo przede wszystkim chłodzenie laptopa musi być sprawne - a "tuning" w postaci dodatkowego nawiewu powietrza (podstawka) to tylko dodatek.

z czyszczeniem moglby byc problem przez gwarancje i to, ze w sumie zbyt blisko do serwisu nie mam ( a i czasu brak),

No to MASZ PROBLEM. W tym modelu żeby się dobrac do układu chłodzenia procesora trzeba rozmontować laptopa na "czynniki pierwsze". Nie żartuję, zobacz fotki laptopa o bardzo podobnej konstrukcji (rozplanowanie obudowy, nie płyta główna):

http://www.insidemylaptop.com/disassemble-...-f700-notebook/

W dodatku tego typu chłodzenie rzeczywiście "wciąga kurz" jak ... odkurzacz? ale nie da się "opróżnić worka".

Więc lepiej znajdź czas na oddanie laptopa do wyczyszczenia.

więc moze jednak polecicie jakas podkladke? wyzej podalem model laptopa

HP Compaq Presario CQ60-425EW ?

Link w moim podpisie ;)

Sprawdzane z podobnym modelem HP, cudu nie będzie ale temperatury spadną (w Twoim przypadku głównie temperatura dysku, bo na zapchane chłodzenie procesora niewiele pomoże)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak często powinno się chodzić na takie czyszczenie laptopa

Nie ma reguły, zależy gdzie i jak używany. Może to być zarówno "raz na dwa lata" (niewielkie zapylenie pomieszczeń w których laptop jest używany) jak i "co trzy miesiące" (zwierzęta futerkowe w domu - patrz post Doman18)

i ile to może kosztować? z góry dzięki za odpowiedzi

Od 50 do 350 PLN - zależnie od modelu laptopa i serwisu (każdy ma swój cennik). W ramach gwarancji niektóre firmy robią to bezpłatnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, jeśli układ chłodzenia jest zapchany, to podkładka pomoże tylko w obniżeniu temperatury dysku, nie pomoże zmniejszyć temperatury procka. Co za tym idzie dla Twojego notebooka może to się skończyć źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam zamiar dać chłodzenie do wyczyszczenia, tylko nie bardzo wiem gdzie, (nie sądzę, że tam gdzie go kupowałem, wyczyszczą chłodzenie), gdzie mogę szukać firmy oferującej taką usługę? (Studiuję w Szczecinie, więc najlepsza byłaby jakaś firma z tego miasta). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...