Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

[Free] Tenchi Fukei - dyskusje

Polecane posty

To chyba tyle, jakieś pomysły? Wątpliwości? Poprawki? Jeśli nie, to czy każdy mógłby określić w jakiej dywizji jest jego postać i jaki ma poziom mocy (z ogranicznikiem/-kami i bez ;) )?

Na czele prewencji stoi Tal'khum. To by wyjaśniało jego zamiłowanie do rozwiązań siłowych. I to wyjaśniałoby także przynależność mojego Richarda do sił prewencji (i sympatię do Tal'khuma). Chociaż mój Richard niedawno coś nawywijał i dlatego dostał czasowy przydział do prac w "kwaterze". Za karę :P Me'ina to pewnie ktoś z techników, a więc "Sprzęt i Badania" są jej domeną.

Richard, moc 4000 i problem z ogranicznikami ;) "piątka" to za dużo, a "jedynka" i "dwójka to trochę mało. No i krew demonów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciw temu, co napisałeś P_aul. Moja postać z tego, co mi się wydaje należy do dewizji Sprzęt( a dokładniej Ulepszenia).

Co do ograniczników i mocy, to nie wiem za bardzo... Poprawcie mnie jeśli coś pokręcę.

P_aul ty masz ucznia, jednak bez ograniczników nie powinieneś być silniejszy, niż Strażnik bez ogranicznika. Chyba że się mylę...

Tak więc:

1700- z ograniczeniem ,,dwójką"

3700- bez ogranicznika dla strażnika

5000- tzw. Ogranicznik Szału, bezpośrednio związany z rasą Arrianów( podświadomy). Jeśli postać jest na skraju wycieńczenia i w innych szczególnych przypadkach jest możliwe zerwanie tego ogranicznika(nie można zrobić tego umyślnie, dzieje się to samoczynnie). Jednak po pierwsze moc zwiększona jest na krótki okres czasu, po drugie przy stanie wycieńczenia powoduje to zagrożenie dla życia strażnika. Może się skończyć długą rehabilitacją lub nawet śmiercią, dlatego nie jest możliwe używanie tego cały czas i nie można mieć wpływu na zdjęcie ogranicznika.

Jak przesadziłem, to ustawcie mnie do pionu. Ten ostatni ogranicznik dałem, jako alternatywę gdyby była potrzeba, więc jeśli zezwolicie to będzie on używany sporadycznie. Jeśli się nie zgodzicie, to jakoś przeżyję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Czy ja nie pisałem, że dyplomacja zawiodła, i że jedyne co łączy wszystkie trzy strony to niechęć do Zakonu?
Według mnie można to całkiem łatwo odkręcić ;] Nawet jeśli nie postami innych graczy, które jednak założą się, że narada się przedłużyła, bo pojawiły się nowe okoliczności nie związane bezpośrednio z działaniem demonów to wystarczy, że pojawi się odpis wprowadzający armady Dominium do akcji a Knight, gdy już ustalę z nim co i jak, zacznie robić swoją część ^^ Taka niespodziewana kontra ze strony, o której Zakon - wedle postu brylanta - podejrzewał, że nie ma już do gadania może posłużyć jako argument do bardziej siłowego rozwiązania. To tylko sugestia oczywiście :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_aul, kompletnie zapomniałem o tym. Sorry. Ale można uznać, że sytuacja na froncie zmieniała się dość, by spróbować raz jeszcze, czyż nie? No i w moim II poście pisałem o podziale Świątyni na oddziały... Możecie to zignorować lub uznać, że to kwatery główne Dywizji.

Dobra, Fridne klasyfikuję do Dyplomacji i Medycyny.

Arqueston ma moc 3500 i ogranicznik "jedynkę", więc normalnie ma 2500. I mam tu problem, jak zaklasyfikować Samalianina, gdyż pasuje do niego i Badania, i Zwiad, a w ostateczości Dyplomacja. Cóż, chyba Dyplomacja, gdyż nie jest może urodzonym negocjatorem, ale percepcja fal mózgowych, technika Oh really czy też stanowisko Kartografa mogą stanowić dostateczne usprawiedliwienie tego stanu. Czekam na ewentualne sprzeciwy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "złych" organizacji zgadzam się z P_aulem. Jakieś kulty i najbardziej zwyrodniali przestępcy mogą być, ale intergalaktyczna Evil Inc już nie.

Co do dyplomacji: owszem, zawiodła, ale można spróbować jeszcze raz. Jak Black otworzy bramę, to być może walczący zobaczą, że naprawdę nie warto kontynuować wojny, przynajmniej na tę chwilę. A jak nie... cóż, to Zakon. Jedną rękę wyciągamy na zgodę, a w drugiej trzymamy pistolet. Jedna cywilizacja to niewielka cena za bezpieczeństwo uniwersum. Chociaż rozwiązanie Shadowa też może być.

Rir ma poziom mocy trochę ponad 3000 (brak szczególnie spektakularnych mocy nadrabia ogólną sprawnością i doświadczeniem, ale mimo wszystko ledwo co ukończył szkolenie). Należy do dywizji prewencyjnej. Ograniczniki ma dwa: standardową "dwójkę", uczniowską "dwudziestkę piątkę" jeśli pierwszy nie starcza i trzeci, specjalny, zrobiony na zamówienie przez wzgląd na skłonność Rira do wprowadzanie delikatnych magicznych modyfikacji do swojego wyposażenia. Ten ostatni (zwany "synchronizatorem") zasługuje na szersze omówienie.

Wykorzystuje on dwoiste (stworzeni magią, ale poważnie zmodyfikowani genetycznie technologią) naturalne nacechowanie Verlan, by zsynchronizować (i tak już nieznaczne) pole magiczne Rira z jego wyposażeniem. W ten sposób moc właściciela się nie zmniejsza, a ekwipunek jest bezpieczny przed konfliktem nacechowań. Jednakże działa to tylko na trzymane przez niego przedmioty i tylko na naprawdę nikłe pole magiczne. Nie wolno przeceniać jego możliwości i iść na całego z magicznym ulepszaniem broni. Rir przypłacił ten błąd swoim ramieniem (Power Arm nie wziął się znikąd). Ogranicznik nie zwiększa też w żaden sposób zdolności magicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quel należy do Prewencji (szybka reakcja w Aidzie, obecnie odpoczynek po akcji w bazie Zakonu), a power level to jakoś tak:

- 3200-3300 - gdy używa swoich mieczy

- 3000 - bez nich, ze zwykłą bronią

- ok. 1000 - z założonym ogranicznikiem "dwójką"

Dlaczego więcej z mieczami? To się okaże ;] W każdym razie planuję im dorobić jakąś historię i takie tam, to mają być towarzysze mojej postaci i przyjaciele, a nie kawałki żelastwa.

@Dyplomacja

Jak dla mnie wystarczy założenie, że zanim udało się cokolwiek zdziałać, to nagle wyskoczył Black ze swoją Bramą i hordami Demonów :D Wtedy też można spróbować zjednoczyć pozostałe strony, wykończyć resztki Dominium i odeprzeć Demony. Ciągle z atmosferą nieufności, spisków, wbijania sobie noży w plecy itp. W końcu każda z pozostałych dwóch stron będzie chciała lepiej z całej sytuacji wyjść i raczej po minięciu zagrożenia rzucą się sobie do gardeł niż dadzą spokój :]

@ZŁO z.o.o

Swoje zdanie już wyraziłem - pomniejsze organizacje tak, jedna wielka teoria spiskowa nie.

@Struktura Zakonu

Mi taki podział odpowiada, teraz trzeba tylko uaktualnić (stworzyć?) listę Mistrzów. Póki co jest tak:

- Askalos, Mistrz Zakonu, Mistrz Technologii (proponuję broni), człowiek z metalową protezą szczęki

- Fridne, Dyplomacja i Medycyna, Mistrz nie-wiem-czego , najprawdopodobniej człowiek

- Tal'khum, Prewencja i Elita, Mistrz Ognia, rasa nieokreślona (trzyoki humanoid)

- Mei'na Sel'amena, Sprzęt i Badania, Mistrz Technologii (proponuję maszyn), rasa nieokreślona (humanoid)

Tyle wychwyciłem. Jeśli nie ma tu żadnych błędów, to proszę o pozwolenie na uzupełnienie listy już teraz :)

Arqueston ma moc 3500

Eee, przypominam, zwykli Strażnicy mają moc do około 4000, czyli twoja postać jest mocniejsza od mojej czy Cruadina, które też ułomkami nie są :P Nie żeby coś, zwyczajnie zmniejszyłbym to do 3200, choć nie naciskam zbytnio. 5000 to już Pretorianin, weteran wielu zadań i starć. Zresztą wystarczy spojrzeć na moją listę strażniczych stopni i post P_aula o mocy i szkoleniu. Aha, wynika z tego również, że postać Shakera też jest wykokszona jak na standardy zwykłego Strażnika, 3700 to już coś (Tur powinien sobie chyba do tylu obniżyć). Przypominam, że nie tak znowu dawno wszyscy ukończyliśmy szkolenie, choć mamy talent i potencjał.

P_aul ty masz ucznia, jednak bez ograniczników nie powinieneś być silniejszy, niż Strażnik bez ogranicznika.

P_aul ma specjalną postać. Beznadziejną we wszystkim, dopóki nie zacznie korzystać ze smoczych mocy. Dlatego jest silna bez ograniczników. Zresztą ustalając skalę z P_aulem planowałem, że nasze postacie będą mieli power level 2500-3000, jego 3500, a tu tak wyskakujecie z prawie 4000 o_O

Ogranicznik Szału

Nie jestem co do tego przekonany. Może niby być, ale jak wiadomo takie wpadanie we wszechmocny berserk i godmode w chwilach kłopotów już parę razy na Sesji Free miało się pojawić i za każdym razem spotykało się ze sprzeciwem. Można mówić, że grozi śmiercią i tak dalej, ale wiadomo, że zawsze uratuje skórę postaci :P

Ponadto Strażnicy wcale nie są "dobrzy".

Nic takiego nie twierdziłem, dlatego napisałem "mniej lub bardziej dobra organizacja". Wizerunek Strażników, którzy "robią to, co musi być zrobione" i ratują wszechświat bez względu na koszty nie licząc się z mniejszymi ofiarami mocno mi dopowiada. Jasne, zginie 5 miliardów istot na tej pięknej planecie, ale jak jej nie zetrzemy w proch, to zgubiony będzie cały sektor. Niechęć do konkurencji też jest dobrym pomysłem, daje możliwość wprowadzenia jakichś dodatkowych wątków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem co do tego przekonany. Może niby być, ale jak wiadomo takie wpadanie we wszechmocny berserk i godmode w chwilach kłopotów już parę razy na Sesji Free miało się pojawić i za każdym razem spotykało się ze sprzeciwem. Można mówić, że grozi śmiercią i tak dalej, ale wiadomo, że zawsze uratuje skórę postaci.

Dlatego mówię, że będę tego używał w granicach zdrowego rozsądku =D Po drugie wszechmocny berserk to to nie jest, bo w obecnym stadium zwiększa moc tylko o 1300 i nie na długo. Przy okazji czy widziałeś kiedyś bym lubił być strasznie niezniszczalny( to przypadłość w OA, którą wykorzystuje często niejaki Bajcurus ale tu nie o tym). Jeśli chcesz to mogę podstawowy zmienić na 3500 bez ograniczników ;] Jednak ja daję wyższy poziom mocy ze względu na to, iż moja postać jest dalekodystansowa, zaś z bliska to mogę praktycznie tylko się bronić i uciekać. Armora mam słabego... prócz pomocnej łapki z naroślą xD

P_aul ma specjalną postać. Beznadziejną we wszystkim, dopóki nie zacznie korzystać ze smoczych mocy. Dlatego jest silna bez ograniczników. Zresztą ustalając skalę z P_aulem planowałem, że nasze postacie będą mieli power level 2500-3000, jego 3500, a tu tak wyskakujecie z prawie 4000

W końcu i postać P_aula awansuje xD A wtedy będzie o wiele silniejszy w swojej postaci smoka. Ciekawe czy free sesja przetrwa do tego momentu :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Tur powinien sobie chyba do tylu obniżyć). Przypominam, że nie tak znowu dawno wszyscy ukończyliśmy szkolenie, choć mamy talent i potencjał.

No to niech będzie 3800. Bo ja też chcę coś przypomnieć: 25 lat - 16 lat = 9 lat doświadczenia :) To już jest jednak blisko bycia doświadczonym strażnikiem ;) I ogranicznik "dwójka" (zwykle), bo krew demonów powoduje, że jak chłopak za dużo da czadu, to może się zrobić "level up", ale Tal'khum się tego boi, bo nie wie co z tego wyniknie. I dlatego osobiście się moją postacią opiekuje i pomija "drabinkę służbową".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o wiele to nie wiem. Miałem w sumie tego nie wyjawiać, ale wykombinowałem sobie, że moja postać nic nie zyskuje na stanięciu w Splocie, ponieważ smocza dusza jest unikalna w całym multiversum. Innymi słowy brak natychmiastowego powerupa :D Podobnie w postaci smoczego wojownika jest już bliski pierwszego szczytu możliwości. Kiedy nauczy się w pełni kontrolować smoczą moc dojdzie do ok. 2700. Technika transformacyjna jako mój final form i super powerup pozwala mi przekroczyć szczyt i przy pełnej kontroli dojdzie do ok. 4000, ale też nie planuję by Shin osiągnął kontrolę w tym roku kalendarzowym. I pewnie nie w przyszłym znając typowe tempo FS :D

Tak swoją drogą technika transformacyjna może być jednym ze sposobów na przełamanie swojego szczytu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tur

Dobra, akurat tutaj się zbytnio nie czepiam, 3800 według mnie starczy biorąc pod uwagę pochodzenie twojej postaci i jej bardziej zaawansowany wiek. Przy okazji chciałbym zauważyć, że chyba będę musiał ci podesłać tekst mojego autorstwa o genezie i celach Demonów, to tak na wszelki wypadek. Richard ma w końcu z nimi wiele wspólnego.

I pewnie nie w przyszłym znając typowe tempo FS

No bez przesady, akurat TF w porównaniu do Free Sesji Fantasy pędzi przed siebie jak głupie. A akcja ma się tylko rozwinąć, co powinno jeszcze przyśpieszyć odpisy, ludzie raczej lubią opisywać jak to ich postać nie wymiata ;]

technika transformacyjna może być jednym ze sposobów na przełamanie swojego szczytu

Wiem i dlatego mam już taką obmyśloną :D Jasne, Quel pewnie dojdzie do takiego poziomu za kawał czasu, ale pod drodze nauczy się też kilku innych rzeczy. Ogółem jego rozwój mam już mniej więcej zaplanowany i choćby to mnie będzie trzymać przy sesji - bohater którego lubię, i którego chcę rozwijać. Choć przyznam, kogoś znającego magiczne kung-fu albo Demona też byłoby miło stworzyć.

Dlatego mówię, że będę tego używał w granicach zdrowego rozsądku

Niby tak, ale zawsze będzie pokusa, żeby w momentach kłopotów krzyknąć "nie lękajcie się!" i odpalić Limit Break. Możesz to mieć, w każdym razie według mnie, oby tylko to się nie stało uniwersalnym sposobem na wychodzenie z trudnych sytuacji. Swoją drogą sam zamierzam wprowadzić u swojej postaci coś w rodzaju berserka, ale o tym potem... Aha, mi poziom 3500 pasuje, nie wiem jak innym. Poza tym power level to nie jest tylko miernik jak mocno twoja postać bije, ale odzwierciedlenie jej ogólnej, czystej mocy, ile wytrzyma i jakie techniki zna. To, że twoja postać jest dalekodystansowcem, to jest już jej wada, każdy ma jakąś (Quel choćby to trochę glass cannon, pięknie rozwala wrogów, ale ma słaby pancerz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do Mistrzów, to pozwólcie, że podam ich pełną listę uzupełnioną przez siebie. Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi czy coś, to oczywiście nie krępować się:

- Askalon, Arcymistrz, Mistrz Broni, człowiek o metalowej protezie szczęki

- Tal'khum, Prewencja i Elita, Mistrz Ognia, rasa Xu (humanoidy o trzech oczach, bardzo przypominają ludzi, kultura wzorowana na ogólnej mieszance Dalekiego Wschodu)

- Fridne, Dyplomacja i Medycyna, Mistrz Ziemi, człowiek

- Mei'na Sel'amena, Sprzęt i Badania, Mistrzyni Maszyn, rasa Maegi (dość niskie humanoidy o niebieskiej skórze i czarnych lub granatowych oczach, głównie kobiety)

- Ma-Ha-Suchi, Zwiad i Skrytobójcy, Mistrz Wody, mężczyzna rasy An-Zu (humanoidy, kotoludzie [tak, mamy gdzieś tam zastępy catgirls :D ])

- Kamiyana, Monitoring i Czyszczenie, Mistrz Powietrza, mężczyzna rasy Yokin (wysokie, szczupłe i długowieczne istoty przypominające elfy)

- Shivan, Rekrutacja i Szkolenie, Mistrz Pojazdów, mężczyzna (póki co) rasy Rakshata (humanoidy o czterech rękach i kulturze wzorowanej na hinduskiej, możliwość zmiany płci i do pewnego stopnia wyglądu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra- Tryto 170 593 jest w Dywizji Skrytobójców. Dobre stosunki z Mei'ną zawdzięcza faktowi, że to ona była odpowiedzialna za przeprogramowanie SIGów. Co się zaś tyczy poziomów mocy, to zależą one głównie od tego, co zostało zainfekowane przez Tryta. Dlatego, zamiast jego osobistej mocy, podam kilka przykładowych poziomów mocy dla różnych obiektów.

Sonda DRT- 500 -wbrew temu, co pewni złośliwcy sugerowali, sonda wcale nie jest taka bezbronna. Przypominam, że jest wyposażona w działko energetyczne. To za mało na walkę z demonami, ale wystarczy, by bronić się przed mniej przychylnymi mieszkańcami badanych planet.

Pojazdy bojowe (nie-Zakon)- 1000 do 1500

Pojazdy bojowe (Zakon)- 1500 do 2500 -Przypominam, że w trakcie wojny z Aloranami pojazdy zakonne kontrolowane przez Trytów stanowiły zagrożenie dla mniej doświadczonych strażników.

Okręty Gwiezdne, Bazy Wojskowe- 4000 do 8000

W wypadku pojazdów bojowych i mniejszego sprzętu Tryto jest w stanie kontrolować zainfekowany obiekt znacznie lepiej, niż mogłaby to robić normalna obsługa. Będąc programem, reaguje znacznie szybciej i dokładniej niż jest to możliwe dla Organicznych. Jednak w wypadku naprawdę dużych nosicieli, jak okręty czy bazy, ilość rzeczy, które SIG musi na raz kontrolować, oraz konieczność unikania programów antywirusowych sprawia, że nie może on w pełni wykorzystać potencjału danego obiektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, ja sobie Maegi wyobrażam jako lekko zbudowane kobiety o wzroście 150-160cm, a nie pół metra. Właśnie, kobiety przeważają, na 100 urodzeń tylko kilkanaście to mężczyźni. Poza tym ogółem starałem się stworzyć jakieś zarysy nowych ras tworząc Mistrzów, a nie ograniczać się tylko do tego, co już wymyśliliśmy. Chodziło mi po głowie, żeby Yokin, tutejsze elfy, były hermafrodytami, ale się powstrzymałem :P

@Dagar11

Mi pasuje. Możesz też stopniowo zwiększać poziom mocy swojej postaci podczas kontroli większych maszyn usprawiedliwiając to samousprawniającym, uczącym się programem zdobywającym nowe dane i doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam! LET'S ROCK AND ROLL! ;] Oficjalnie główne danie czyli niespodziewana inwazja Dominium na krótko poprzedzająca pierwszą fazę w moim otwarciu Bramy - co samo w sobie jeszcze nie nastąpiło (zarezerwowałem to na następny post, żeby gracze po stronie Strażników mogli lepiej opisać mobilizację ;D) - zostało podane (ah, zapomniałem podać link do kawałka, który mógłby pasować do sytuacji... daję go tutaj - klik!). Jeśli ktoś chciałby mieć jako takie wyobrażenie czym są te platformy desantowe to proszę tutaj :=) Oczywiście nie jest dokładnie to samo, bo te w mojej wersji są zdecydowanie większe, ale ogólny zamysł konstrukcyjny jest podobny. Co tam jeszcze? Co do sił inwazyjnych... nie znalazłem nigdzie wzmianki ile taka armada wojenna może liczyć sobie statków bojowych, ale nie proszę nie przeginać w drugą stronę, że tych jest za mało. Kilka a nawet kilkanaście tysięcy powinno być jak w mordę strzelił ^^ Nie mówię tutaj oczywiście o niszczycielach bądź pancernikach. Na razie to tyle. Miłej wojny totalnej :] Muahahahaha!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ruszyć akcję do przodu aby nie zostawać w tyle za Blackiem :D Jak już wczytacie się w mój odpis, to zauważycie, że nie determinowałem kto dostał jaki przydział. Wybierzcie sobie :] Zamiary są takie, że ci na planecie spróbują przeszkodzić Blackowi w otwarciu bramy, a w Astralu powalczą z Demonami. Następnie jednak otrzymają wiadomość o Martiusie, który rozrabia na terenie Republiki i udadzą się właśnie tam. Można jeszcze wszystko zmodyfikować, nie krępujcie się, to w końcu sesja free. Prosiłbym jednak o w miarę równomierne przydziały i nie tworzenie większych grup. Tak swoją drogą to w zamierzeniach dywizja 14 i 15 to tylko redshirty (czyt. najpewniej umrą budując dramatyzm sytuacji) ;] Poza tym wprowadziłem rangę Starszego Pretorianina. To w sumie to samo co zwykły Pretorianin, ale już blisko górnego poziomu mocy dla tej rangi, wyjątkowo zasłużony i mogący być kandydatem na Archonta gdyby zaszła taka potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi do mojego odpisu. Po pierwsze:

Gdzieś w tłumie zobaczyłem Quela. Najwyraźniej jest w tej samej dywizji, co ja.
W zamyśle miałem być w dywizji 13, ale w trakcie pisania zmieniłem zdanie i dołączyłem do 12. Stąd ten błąd. Nie znaczy wiele, ale postanowiłem go wskazać, by uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Po drugie: następna osoba dołączająca do boju powinna pchnąć akcję do przodu, bo jak dotąd tylko sobie maszerujemy. Nie mówię, żeby w następnym odpisie rozpoczęły się walki w Astralu i szturm na planetę, ale powinniśmy przynajmniej widzieć demony na horyzoncie. Zwyczajnie nie ma sensu tego przeciągać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :D Podano do stołu ;] Liczę na wiele epickości oraz dramatyzmu z waszej strony, no i żeby ta wielka bitwa nie skończyła się zbyt szybko. Słowem listy płac to podziękowania dla Aidena, który okazał się bardzo pomocny w wymyślaniu inkarnacji dla pieczęci (jakbyście dali mi szansę to poznalibyście wszystkie siedem xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jakbyście dali mi szansę to poznalibyście wszystkie siedem xD)
Jakbyśmy pozwolili ci na ukończenie wszystkich siedmiu faz otwierania bramy, to by znaczyło, że jesteśmy naprawdę kiepskimi Strażnikami. :wink: Ale ja nie o tym chciałem mówić.

Halenor IV jest silnie technologiczna. Czy to oznacza, że technologicznie nacechowani Strażnicy mogą już zdjąć ograniczniki? Ja wiem, że technicznie rzecz biorąc nie jesteśmy jeszcze na planecie (jedynie w Astralu niedaleko niej) i powiedziano nam, że można "tylko za pozwoleniem i w krytycznej sytuacji", ale przecież ograniczniki nosi się po to, by uniknąć konfliktu nacechowań, zarówno z miejscami jak i rzeczami. Technologiczni Strażnicy w tym przypadku tego problemu nie mają, więc po co mieliby się ograniczać (magiczni to inna sprawa)? Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja jeszcze zapodam swoją propozycję tego jak walczące frakcje są nacechowane:

- Dominium (20% magia / 80% technologia) - IMO akurat tyle, że starczy na jakieś pola siłowe przykładowo ;]

- Republika (90% magia / 10% technologia) - to mogą być Ci, którzy walą zaklęciami Armageddonu, ale też mają jakiś sprzęt do walki kosmicznej ;P

- Syndykat (0% magia / 100% technologia) - chyba wiadomo... pasuje?

Co prawda gram po stronie demonów, ale jak chcecie to możecie sprawić, że technologiczni już zdejmują sobie ograniczniki w momencie, w którym do akcji wchodzi główna część sił piekielnych ogierów i innego tego typu tałatajstwa, bo jednak rozkaz to rozkaz. Porządek w wojsku musi być ^^ Nie będę na koniec nawet wspominał o tym, że najpewniej wszyscy Strażnicy, choć może nie tylko, wyczuli, że COŚ złego się dzieje i nie napawa ich to przesadną radością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black: dokladnie o to mi chodzilo, gdy pisalem posta n.t frakcji. :D Tak, to z Republiki sa Armageddony.

A ja tu w innej sprawie: czy mozemy zalozyc, ze magiczni moga pokryc swoje rece i bron sym zywiolem? Skamielony miecz?

P.S Sorry za brak fontow, ale Chrome robi fochy, a sie spiesze. Naprawde sorry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu w innej sprawie: czy mozemy zalozyc, ze magiczni moga pokryc swoje rece i bron sym zywiolem? Skamielony miecz?

Ja bym to podpisał pod umiejętność. Jako, że użyłem już tego w mojej karcie.

Mam pociski wzmocnione elektrycznością, więc jeśli byśmy przyjęli, że każdy tak może to bym musiał zmienić swoją kartę, by nie być stratnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brylant

Wybacz, ale tak jak mówi Shaker, to podpada bardziej pod technikę na karcie, ewentualnie umiejętność do umieszczenia w zaletach. Każdy strażnik potrafi pokryć swoją broń energią magiczną, bo bez tego demonów nie da się w ogóle zranić (przypominam, tylko magia i magiczna broń, bo są nie do końca materialne). Można przyjąć, że u różnych ludzi ta warstwa energii magicznej przyjmuje różne formy, u jednych warstewka płomieni, a u innych wyładowania elektryczne, ale innych efektów to nie ma. Jak chcesz, to może swoją postać nauczyć w ramach rozwoju postaci manipulować i wzmacniać tę warstwę tak, żeby miała też inne efekty ;]

@Black

Mi pasuje. Technologiczne Dominium, które ma jednak w armii kilku-kilkunastu magów (tak, w całej armii, bo jednak 20% to dość mało no i gryzą się ich moce z resztą technologii), zupełnie technologiczny Syndykat i magiczna Republika. Swoją drogą to po ostatnim poście Dagara Republika to chyba jedyna strona, z którą Zakon może się sprzymierzyć choćby tymczasowo aby mieć łatwiej z Demonami i Syndykatem :D A warto chyba do jakiegoś sojuszu doprowadzić, bo wprowadzi to też dyplomatyczny poziom zabawy.

@Cruadin

Wydaje mi się, że technologiczni mogą ograniczniki zdjąć. Dyscyplina jednak musi być, więc nie samowolnie :P Wystarczy, że dowódca krótko po wylądowaniu i przy pierwszej lepszej rozróbie każe je zdjąć technologicznej części załogi, bo co się mają ograniczać.

Hmm, jak tak myślę to jest jeszcze jedna sprawa. Mianowicie nie sprecyzowałem wielkości dywizji. W założeniach to miało być około 10 osób, więc na planecie jest osób 31 (z Ha'asaną), a w Astralu 121 (z Kazejinem). Jeśli macie jakieś uwagi, to zgłaszać :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...