Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pietreck

Pewna liczba liczb?! SPOJ

Polecane posty

Witam!

Mam napisać program sprawdzający czy podana przez użytkownika liczba jest liczbą pierwszą. Wszystko działa poprawnie, jednak SPOJ wyrzuca błędy.

W zadaniu napisane jest, aby użytkownik podał pewną liczbę liczb w oddzielnych liniach. I z tym właśnie jest problem. Co to znaczy pewną liczbę liczb?

Czy ma podać, ile liczb będzie wprowadzał? Czy program w jakiś sposób samemu ma sprawdzić i zakończyć pracę w tym momencie, gdy użytkownik nie będzie podawał już żadnej liczby. W jaki sposób to rozumieć?

Na początku napisałem program sprawdzający tylko jedną liczbę. Następnie stworzyłem pętlę dla przykładowych 1000 liczb. Żadne z tych rozwiązań nie pomogło:(

Bardzo proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to zrobić tak, żeby program wymagał podania kilku argumentów już na samym starcie (ustalone w kodzie, np. 5 liczb) robisz sobie tablicę w której na starcie podajesz przykładową ilość liczb, a potem pętelkę tak żeby każdą z tych liczb sprawdzić. Jeżeli nie ma pojęcia jak to zrobić mogę Ci podać przykładowy kod programy sprawdzającego dla określonej w pętli ilości liczb, albo kod tego z podawaniem argumentów (w javie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOJ. Aż mnie ciarki przeszły, czytając to słowo. Najczęstsza przyczyna nieprzespanych nocy na pierwszym roku studiów.

Co do problemu - powtórzę za którymś z poprzedników. Wklej treść zadania i dosłownie jakie błędy wyrzuca SPOJ. W sumie nawet swój kodzik możesz spróbować - a nuż pochyli się nad nim jakaś dobra dusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...