Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Star Wars i... II

Polecane posty

W odcinku 12 sezonu 2 Wojny Klonów, Pan Vizsla dowódca Straży Śmierci walczył z Kenobim czarnym mieczem świetlnym.

W czasie wymienia poglądów powiedział, że takowy miecz zabrali bardzo dawno temu ze Świątyni Jedi jego przodkowie Mandalorianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że seria Star Wars wzmocni się na PeCetach.Według mnie stworzenie przez Raven Software kolejnej części Jedi Knight byłoby strzałem w dziesiątkę.Już nie mówiąc o KotOR 3,ale zamiast jego na razie dostaniemy TOR'a. (tora-tora-tora,!)

Wznowienie serii Jedi Knight, było by idealnym strzałem w dziesiątkę, o ile Jedi Outcast miał naprawdę dobrą fabułę, o tyle Jedi Academy był świetny pod względem multi. Ale wątpie czy Lucas powróci do starych projektów, ja bym się ucieszył z gdyby był KOTOR3 jako CRPG. Lub ostatecznie Republic Commando 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda,to prawda.Jedi Academy ma świetne multi.A prawdziwa zabawa rozpoczyna się od instalowania różnorakich modów.Tych mniejszych : ClanMod,JA+,LugorMod,OJP,ForceMod III, i Total Conversion : Knights of the Force,Movie Battles 2,Movie Duels. Jest ich jeszcze więcej.Czego to dowodzi? Gra jest nadal bardzo popularna.

Ja czytałem jeszcze o jednej konwersji totalnej do JA, ale niczym nie różni się od KOTF, a mianowicie. "Star Wars Chronicles", grałem w demo, nawet zjadliwe było. http://www.moddb.com/mods/chronicles-total-conversion O dziwo, ładniej się prezentuje od KOTF'a na screenach, i nawet wydali Duel Packa. A Movie Battles, z tego co mnie wiadomo, dalej jest w fazie beta testów. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w dużo modów JA. Niestety MovieBattles mi nie działa(za słaby komp) a gdy dostanę nowego to raczej zajmę się innymi grami :). Ale potem na pewno powrócę do modów do Jedi Academy bo są naprawdę fajne. Mi się najbardziej podoba Movie Duels II. Jest ta bardzo dużo pojedynków(nawet atak na Świątynie Jedi). M wyjść jeszcze część z pojedynkami z Oryginalnej Trylogii co też może być fajne ;]. Co do Kotfa to trochę się na nim zawiodłem bo pomimo fajnej opcji gdzie można dodawać npc na dowolną mapke pozatym mod nic nie dawał. Kilka misji, które można policzyć na palcach jednej ręki to za mało. A co do tego Chronicles to właśnie sciągam demo. Ciekawie będzie walczyć Anakinem w bitwie o Courusant.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby, tak zrobić pojedynek na screeny Kotf vs Chronicles, to moim zdaniem. Chronicles wypada tu ładniej, mimo iż demo jest trochę paskudne, to zjadliwe. Z tego co czytałem, to Chronicles ma być pozbawiony tych opcji co ma KOTF, podobno twórcy nie chcą ściągać od TIMA. A drugiego partu do KOTF'a się nie doczekamy, bo TIM podobno siedzi w wojsku, i nie wiadomo kiedy wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze, ja nie liczę na drugiego parta KOTF, a jeśli się ukaże, to pewnie będzie miał niskie noty jak pierwszy part. Zwłaszcza w Polsce, gdyż TIM zablokował subforum Polskie na forum KOTF'a, niby za spam kiedy będzie mod, lub drugi part. Ale zablokował doszczętnie subforum, tak że nie można tematu napisać. Szczerze, TIM pokazał gdzie ma Polaków, to się mu kiedyś odwzajemni ktoś, i nisko oceni mu całą modyfikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voda, z tego co pisał TIM, to piętnaście miesięcy go nie będzie, a z racji tego że pisał to w maju tamtego roku, to podejrzewam że połowa służby już minęła. Tak mnie się bynajmniej wydaje.

Panowie, orientuje się ktoś, czy w JO, można w single playerze zmienić skiny tym wszystkim przeciwnikom. ? Bo nie chciałbym mieć szturmowców ITP, a klony i droidy jak coś. Ostatecznie coś związanego z NOD bym chciał mieć, ale wątpie czy są skiny bractwa NOD do JO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi polecić fajną książkę z uniwersum Star Wars? Chodzi mi o taką pełną sekretów, nie spodzianek itp. Oglądałem wszystkie 6 cześci i grałem we wszystkie gry oprócz Empire at War oraz Republic Commando.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci : Trylogia Thrawna (Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni Rozkaz)... Potem "Poza Galaktykę" i "Rozbitkowie z Nirauan"... Bardzo polecam też serię Komandosi Republiki... Nie wiem, czy już wyszła, ale jeśli tak to muszę upolować "Rozkaz 66"... Eh... Czasem żałuję, że przeczytałem już praktycznie wszystkie książki, bo chyba będę się musiał zabrać za komiksy które nie bardzo mi podchodzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, czy są jakieś książki poświęcone, tej erze z KOTORA. ? Bo kiedyś słyszałem, że jedna z książek opowiada losy Revana po KOTOR2. ?

Co do komandosów, podobno bardzo fajne, choć bardziej skupiają się na oddziale omega, niż delta. Chociaż ten drugi też ma swój epizod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, czy są jakieś książki poświęcone, tej erze z KOTORA. ? Bo kiedyś słyszałem, że jedna z książek opowiada losy Revana po KOTOR2. ?

Co do komandosów, podobno bardzo fajne, choć bardziej skupiają się na oddziale omega, niż delta. Chociaż ten drugi też ma swój epizod.

Nie ma książki o losach Revana po kotorze ale w Darth Bane Droga zagłady jest baardzo dużo nawiązań do tych czasów i

można uznać, że Revan też występuje w książce ale jako holokron

. Jeżeli interesują cie "starożytne" czasu w Gwiezdnych Wojnach to to na pewno będzie dobry wybór.

Co do tego, że delta ma tylko jakiś epizod jest dość dużą przesadą. Wprawdzie w pierwszej części nie ma ich wcale to w drugiej współpracują z omegą (czyli jest ich dużo) a w trzeciej części są na początku a w potem co kilka(2-3) rozdziału mają "swój własny" ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jeśli ktoś nie czytał poprzednich ksiażek to może mieć kłopoty ze zrozumieniem serii Dziedzictwo Mocy. Czy to prawda? Jeśli tak to po jakie książki powinienem sięgnąć wcześniej? Do tej pory nie czytałem nic związanego z Star Wars oprócz różnych artykułów.

Czy są jakieś książki o Mandalorianach i pewnym panu nazwiskiem Fett? Słyszałem o wspomnianej na forum serii Komandosi Republiki oraz o trylogii Wojny Łowców Nagród.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można czytać Dziedzictwo nie czytając Nowej Ery Jedi choć ja sam czytam w miarę chronologicznie(czyli NEJ). Czytając Dziedzictwo narażasz się na spoilery ale słyszałem, że nie ma ich zbyt wielu.

Jeżeli chcesz poznać tradycję i kulturę Mando to polecam Komandosów. Dowiesz się na pewno dużo rzeczy. Jeżeli chodzi ci głównie o Fetta no to Wojny Łowców Nagród, ale one są mniej dostępne i nie wiem czy są tak dobre jak komandosi ;)

W Dziedzictwie też chyba Boba występuje (przynajmniej jest na okładce jednej książki :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny Łowców Nagród mogę z czystym sumieniem polecić, choćby dla zgłębienia odwiecznej tajemnicy przetrwania Boby Fetta we wnętrzu sarlacca, ale nie tylko, bowiem akcja toczy się dwutorowo - flashbacki dotyczą burzliwych wydarzeń sprzed "Nowej nadziei", więc się dzieje. Aczkolwiek prawda to, że ciężko dorwać którąkolwiek część (nie mówiąc już o całej trylogii naraz), ale to niestety zmora wszystkich starszych pozycji z uniwersum SW. :(

Swoją drogą nikt pewnie nawet okiem nie rzucił na moje bazgroły dotyczące "Szturmowców śmierci" na stronie poprzedniej, a liczyłem na dyskurs. :/:P

Aha, miałem już kiedyś rzucić pytankiem - śledzicie Clone Warsy na bieżąca? Podobają się, nie podobają, wkurza Was Ahsoka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wojny klonów trójwymiarowe, są moim zdaniem średnie. Za dużo mieszania jest oj za dużo, między innymi. Skąd kurde Yoda postanowił dać Anakinowi ucznia. ? Jak dobrze pamiętamy, dopiero w Zemście Sithów został mistrzem jedi, na krótko przed rozkazem 66. Inna sprawa to klony, owszem fajny sprzęt i ogólnie, ale dają po sobie poznać, jacy to są uzależnieni od jedi, a droidy to tępa kupa śrub i nic więcej.

Szczerze. Po pierwszym sezonie nie liczę na coś lepszego, jedyny fajny wątek to chyba z Cadem Banem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to podchodzę do tego z dystansem. Fajnie, że takie coś jest bo to ożywia SW i dzięki temu mamy nowych fanów no i książki gry i tak dalej. Czemu Anakin nie mógł mieć ucznia będąc Rycerzem Jedi? Chyba nie uważnie oglądałeś Mroczne Widmo bo tam Obi-Wan dopiero co został pasowany na rycerza a już było wiadomo, że będzie mieć padawana w postaci Anakina. Żeby szkolić padawana nie trzeba być mistrzem. Anakin też nie był nigdy mistrzem, był tylko osobą w Radzie Jedi wybraną przez Kanclerza.

A co do Sturmowców Śmierci to się nie wypowiadam bo nie czytałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam na górze była wspomniana Droga Zagłady. Polecam ją szczególnie ze względu na doskonale opisaną mechanikę walki na miecze świetlne. Słyszałem jakieś pogłoski o kontynuacji (bodajże Darth Bane: The rule of two) Czy ktoś wie, kiedy się tego spodziewać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wojny klonów trójwymiarowe, są moim zdaniem średnie. Za dużo mieszania jest oj za dużo, między innymi. Skąd kurde Yoda postanowił dać Anakinowi ucznia. ? Jak dobrze pamiętamy, dopiero w Zemście Sithów został mistrzem jedi, na krótko przed rozkazem 66. Inna sprawa to klony, owszem fajny sprzęt i ogólnie, ale dają po sobie poznać, jacy to są uzależnieni od jedi, a droidy to tępa kupa śrub i nic więcej.

Moim zdaniem to z jednej strony dobrze, że się pojawiły, gdyż odświeżyły temat gwiezdnych wojen na świecie, z drugiej źle bo są bardziej dla dzieci i niezbyt mają klimat wielkiej wojny, którą lepiej oddawały rysunkowe clone wars (swoją drogą zauważcie to ciekawe obecne wojny klonów są dla dzieci mnie natomiast bardziej przypadły do gustu poprzednie mimo, iż były bardziej dorosłe, a kiedy oglądałem je pierwszy raz w sumie byłem jeszcze dzieckiem) Zresztą wątpię mocno w ich kanoniczność. Czy wie ktoś z was może jaki jest obecnie ich status zgodności z kanonem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ossus.pl status kanoniczności niektórych odcinków nie został potwierdzony (np. gdy

mistrz Plo Koon wyłazi z kapsuły w przestrzeń bez skafandra

) - myślę, że serię można traktować jako ciekawostkę robioną dla pieniędzy, i dla dzieci, oraz nie przywiązywać wagi do kanoniczności, tylko trzymać się książek i filmów, ew. komiksów. Pierwszy odcinek obejrzałem bez bólu ( to co Yoda wyczyniał... tak powinna się objawiać siła jasnej strony :happy: )

ale odcinków z Ahsoką i Anakinem znieść nie mogłem. Nie lubiłem stylu Anakina od filmów, a w serialu 3d przekroczył wszelkie granice pompatyczności, pychy itd. Wg mnie nigdy nie zasługiwał by być Sithem. Zresztą do poziomu bycia prawdziwym Sithem, jak Marka Ragnos czy Ajunta Pall brakowało mu zawsze baaardzo dużo

Sam serial oceniam słabo, i wyczekuję z nadzieją MMO Old Republic, a także kontynuacji KotORa lub nowych tytułów z Star Wars. Bo, że będą, nie mam wątpliwości

polecam wam komiks internetowy www.darthsanddroids.net - w formie sesji RPG :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy niewdzięcznicy! Nawet nie wiecie co zawdzięczacie TCW! Dzięki temu mamy Star Wars Komiks, wiele książek wydanych w bardzo krótkim czasie po premierach w USA, gry i wiele, wiele, wiele więcej rzeczy, na które nie ma tu miejsca. Ja uważam, że TCW to zbawienie dla SW ogólnie bo po filmach nie było o Wojnach aż takiego szumu. Naprawdę ożywiło się wszystko, kto siedzi w tym temacie trochę dłużej wie o czym mówię. A do kanoniczności to nie bierzcie tego na 100% poważnie. Jeżeli brać by to wszystko do kanonu i gdyby to wszystko uporządkować to... nie dało by rady. Komiksy przeczą książkom Clone Wars przeczy TCW a to wszystko przeczy filmom. Oczywiście tylko w małych szczegółach(choć czasami są duże nieścisłości np., Labirynt Zła a ostatnie odcinki Clone Wars). Ja uwielbiam SW za to, że jest tak dużo tego wszystkiego, bo taki Wiedźmin ma tylko 7 książek i wszystko się tam zgadza a w SW mamy zajedużo książek i nie sposób by WSZYSTKO się zgadzało. Dzięki Ci Lucas za TCW!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, mnie też TCW nie podniecają... Ale oglądam. Z miłości do uniwersum pochłaniam wszystko co z nim związane :P

Strasznie wszystko jest w Wojnach Klonów naciągane, ale rozumiem, że to dla efektywności, tak jak w prequelach. Super-hiper wygibasy, nieziemskie umiejętności pilotażowe Anakina, który unika milardów blasterowych pocisków naraz statkiem wielkim jak pociąg (xd), zachowanie jego samego, za które powinien być zawieszony i pozbawiony rangi generała i masa, masa nielogiczności w poszczególnych scenach. Na przykład w odcinku, w którym Anakin dowodził statkiem używającym technologii "stealth". Zamiast podlecieć blisko statku wroga, który chcieli rozwalić i walnąć serią, to najpierw postanowili wyłączyć maskowanie, żeby dowódca separatystów zdążył włączyć osłony :P Ale cóż, taki urok i prequeli i Wojen Klonów.

Podobały mi się za to Wojny Klonów animowane, w 2D. Też nierealistyczne i naciągane, ale dzięki stylistyce i komiksowości jakoś łatwiej to człowiek chłonął :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, ogladam i gram we wszystko co z Star Wars. Posiadam wszystkie ksiazki Sw (po polsku, francusku i angielsku) i ladna kolekcje komiksow. Jest tyle informacji o EU ze az glowa boli; samo wejscie na wookiepedie przyprawia o drgawi (powodowane przez nadnercze produkujace andrenaline by spieprzac przed taka iloscia wpisow gdzie pieprz rosnie).

Natomiast odnosnie tego co wychodzi spod piora (reki) Lucasa - potwornie zalosne. Te seriale clone wars.... historia dla dzieci, przerysowane postacie, nieklejaca sie fabula, Zadnej, ale to Zadnej ciaglosci! kazdy odcinek to inna historia.

Zapewne otrzymam wiele batow, ale KOTORy, TORy i inne pierdu gierki z BY (before Yavin) niepotrzebnie mieszaja w uniwersum!

Ja tam wracam do sowoich mandalorian i Yuuzanow.

Ciao

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...