Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Olympus Actionus - Niebiańska Biurokracja

Polecane posty

Kazama, człowieku, nie osłabiaj mnie... Jest napisane, że wszyscy bogowie są razem, żeby nie trzeba było zaginać czasoprzestrzeni... Jesteśmy w Osgiliath. :dry:

@James

Się nie martw, na strategiach się znam, a dziś wrzucam już to co obmyśliłem. :happy:

@down

Oczywiście, że nie. Po prostu podmienisz dwa punkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komunikatu, mógłby brzmieć też tak:

Chwała niechaj będzie po wsze czasy bogowi zwanemu James! Oto napadł nań mały oddział orków z Mordoru. Orkowie padali niczym muchy, ale nawet gdy ich nie było, dzielny James walczył dalej! I zwyciężał! Orki padały dalej... Teraz zanim pojawi się pierwszy ork musi urodzić się kilkanaście minus orków!

Achievement unlocked: ujemne orki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, nadążanie za wami jest trudniejsze niż bycie na bieżąco z "Modą na sukces". Niemniej to taaakie słooodkie, że sobie radzicie. <3 Też podpisuję się wszystkimi łapkami pod konceptem osiągnięć, przy czym optuję za tym, żeby to moderator oceniał i przyznawał achievementy, inaczej dojdzie do takich absurdów, że na karcie Paskudnicy pojawi się tytuł Miss Universe.

I jakkolwiek odpowiadam na pytania niektórych z poślizgiem (tak, poszłam spać) - Tyt0k chyba wytłumaczył już (ty brutalu ;]), na czym polega chrzanienie mu pomysłu na przygodę. Luz luzem, ale moim zdaniem gracze powinni się bardziej skoncentrować na poczynaniach swoich bogów i pozostaniem głównie we własnym zakresie, niż na zakrzywianiu czasoprzestrzeni. Ostatecznie ja też miałabym ochotę zrobić tortillę z nosa komuś, kto wszedłby w paradę mojej postaci i nie-daj-boże wpłynął na jej poczynania za moimi plecami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie.

Żeby było ciekawie, Helmowy Jar my będziemy szturmowali, na czele wojsk Rohanu, bo Urukowie go bronią, a w Morii zobaczymy.

Może tu wiele nieścisłości, ale chciałem stworzyć coś ciekawego, a na szybko ciężko.

NADESZŁA MAPA!

mapaoa.png

(W legendzie są tylko dwie rzeczy. Dlaczego? Bo legendę tworzycie wy! Jak chcecie coś tam umieścić, to po prostu tam dajecie i podpisujecie. Mapa jest w .png, żeby łatwiej było rysować. Rysujcie z lotu ptaka, albo tak jak ja, niby od boku. Od was zależy. :happy: I podpisywać swe ziemię. :dry:

I zasady:

- Na mapie każdy może wziąć jedną lub dwie prowincje (jak mu pasuje).

- Otrzymuje się wojska zgodnie z wielkością podbojów cywilizacji: za każdą jedną prowincję otrzymuję się 100 piechoty i 25 jazdy (na początku obowiązuje to także).

- Wszyscy bogowie, którzy nie mają własnych cywilizacji, lub ich cywilizacje zostaną zniszczone będą mieszkać u mnie (Jestem neutralny. Każdy kto mnie zaatakuje, nie ma ze mną szans i zjadę mu wojsko.)

- Cywilizacje podczas wojny, mogą zostać doszczętnie zniszczone, lub mogą zostać prawdziwym imperium.

- Każda cywilizacja będzie się specjalizować w czymś niedostępnym dla innych np. moja w leczeniu.

- Każdy Bóg bez cywilizacji przebywa u mnie. (Dostęp do Osiedla zostanie zablokowany.)

- Do Kart Cywilizacji dodajemy zakładkę "Posiadane Ziemie" i "Specjalizację".

- Do rozstrzygania bitew będę używał symulatora z plemion. (Piechota-Pikinierzy, Konnica-Ciężka kawaleria)

- Każdy może zawrzeć tylko jeden sojusz, ale nie liczy się do tego moja neutralność.

- Jeśli jakaś cywilizacja zostanie zniszczona, jej przedstawiciele nadal są na Boskim Osiedlu.

I moja cywilizacja:

CYWILIZACJA:

Nazwa cywilizacji: Tytianie

Rasa: Draenei

Opis wyglądu: Zamiast nóg, posiadają umięśnione kopyta, mężczyźni posiadają wydłużony płat czołowy czaszki, oraz "macki" wychodzące z bokobrod, kobiety mają natomiast coś na kształt rogów, a ich macki wychodzą z okolic uszu.

Kobieta ; Mężczyzna

Cechy szczególne: Pokojowo nastawieni, jednak mimo to, dobrzy wojownicy. Doskonale opanowali hodowlę i uprawy w przeraźliwie zimnych krainach (tzw. podziemne pola). Jako jedyni na planecie, doskonale znają się na leczeniu.

Architektura: Piękne marmurowe i kamienne budynki, przeplatane kryształami.

Np. takie i takie.

Kultura: Niezachwianie neutralni. Zamiast walczyć z najeźdźcami, zawsze paktują. Rozwijają naukę dotyczącą gospodarki, zdrowia, rolnictwa i nowych technologii.

Opis cywilizacji: Początkowo handlarze drewnem, dzięki swej niezachwianej neutralności rozrośli się do rasy, która paktowała w imieniu wszystkich innych, i była obecną przy zawarciu każdego pokoju. Stali się kimś w rodzaju pośredników, a dzięki swoim umiejętnościom leczniczym mogli zachować swą neutralność, gdyż często byli potrzebni innym rasom. Ich tereny to prawdziwy azyl dla przestępców, i miejsce wypoczynku dla przyjaciół ich ukochanego Boga - Tytokusa, który przybył, by się nimi opiekować, i pokazać im nowe kierunki w leczeniu i rolnictwie. Każdy tutaj może zostać i zasymilować się, nigdy nie zostanie wydany wrogom czy przeciwnikom. Rządzi nimi ich Bóg, a podczas jego nieobecności, rada starszych.

Środowisko: Mnóstwo lasów iglastych, istnieją tylko 2 miasta, stolica i 6 wsi, które prowadzą tzw. pola podziemne, w których głównie uprawiane są pomarańcze.

Posiadane Ziemie: 1

Specjalizacja: Leczenie.

AKT STWORZENIA:

Przybyli na tą planetę, tysiące lat temu, a najdawniejsze baśnie nie pamiętają jak zostali stworzeni. Ostatnie możliwe przekazy mówią o wypędzeniu z innej planety, i osiedleniu się tutaj, pomimo trudnych warunków. Daje to dużo do myślenia i pracy historykom i archeologom.

I każdy dodaje dwa podpunkty: "Posiadane ziemie" i "Specjalizacja"! Powołuję się na Rankina! :happy:

To tyle. :happy: Jestem z siebie dumny, i proszę mi gratulować. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok, najpierw była tamta co wcześniej.

Zaraz wyedytuję i coś wymyślę jako moja rasę rasy.

CYWILIZACJA:

Nazwa cywilizacji: Zion

Rasa: Ziom

Opis wyglądu: Wyglądają jak zwykli ludzie z pewnymi wyjątkami. Kolor skóry jest lekko niebieskawy, włosy, zielone, niebieskie i bardzo rzadko pomarańczowe. Potrafią oddychać pod wodą, jak i na powierzchni, mają specjalne błony między palcami rąk i nóg, dzięki czemu osiągają bardzo duże prędkości pod wodą.

Cechy szczególne: Błony między palcami, umiejętność oddychania pod wodą i na powierzchni.

Architektura: Podwodne jaskinie.

Kultura: Walczą bardzo dobrze, jednak bardzo rzadko atakują, wolą się bronić.

Opis cywilizacji: Na początku, byli to Aquosi, pół zwierzęta morskie, pół ludzie. Jednak bóg wody, postanowił zrobić sobie nową cywilizację, więc żeby nie robić masowej zagłady, zmutował Aquosów, jak chciał. Tak oto powstali Zionowie.

Środowisko: Woda, plaża, bagna.

Posiadane Ziemie: 2

Specjalizacja: Taka sama skuteczność walki pod i nad wodą.

mapaoa.png

Jak coś nie tego mówcie, wrzucę w załączniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję, zaraz moja mapa...

http://img52.imageshack.us/img52/4817/mapaoa.png

RASA:

Nazwa cywilizacji: Ptig'wron

Rasa: Ptig'wron

Opis wyglądu: Ludzie, z drobnymi cechami kotów (króciutkie futerko, pionowe źrenice...)

Cechy szczególne: Miaukliwi... (znaczy często miauczą...)

Architektura: Dworki z bibliotekami, oraz obowiązkowymi fotelami przy kominkach (też obowiązkowych)...

Kultura: Spokojni, lubią czytać... I uwielbiają koty...

Opis cywilizacji: Wysoko rozwinięta kultura, po wynalezieniu kominków rozwój technologiczny ustał...

Środowisko: Dowolne, byleby kominki były...

Posiadane ziemie: 2

Specjalizacja: Taktyka

EDIT: Zmieniłem dyplomację na taktykę, bo polityka zależy tylko od mojego skilla...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczo, spójrzże na mą cywilizację. Jak masz zamiar odwzorować moje jednostki latające? :P

Eh... Nie wiem. Pomyśl, może coś wymyślisz. :happy:

@Kazama

Jeśli nie przestaniesz pisać cztero, czy tam pięcio linijkowców to się zdenerwuję. I założę się, że nie tylko ja, bo twoje wypowiedzi są baaaardzo krótkie. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAMAWIAM!

CYWILIZACJA

Nazwa cywilizacji: Sewastianie

Rasa: Ludzie Lodu

Opis wyglądu: Ludzie koloru niebieskiego, z białymi włosami i ze skośnymi oczami.

Cechy szczególne: Niebieski kolor skóry, białe włosy, skośne oczy.

Architektura: Strzeliste, lodowe wieże, domy rzeźbione w lodzie. Jeśli jego brak - to co pod ręką.

Kultura: Doskonali artyści - rzeźbiarze, budowlańcy i hydro-technomancerzy.

Opis cywilizacji: Bardzo zaawansowana technika budowlana, gospodarka lodowo - wodna, oraz rzeźbiarstwo.

Środowisko: Pradawne lądolody, tundry... itp, plus bardzo liczne kolonie w kosmosie.

Posiadane ziemie: 2

Specjalizacja: Inżynieria (szczególnie lodowa, ale też i wodna jak i lądowa, ogólnie wszystkie jej dziedziny)

AKT STWORZENIA:

Kiedyś, gdy bóg - opiekun Cygnus zapłakał się na amen jak zobaczył jakie są zimy w Polsce, kilka łez upadło na planetę dokładnie na biegunie. Po zamarznięciu mieszanka ta ożyła tworząc pierwszą parę Sewastian. Dalej wiadomo jak to się odbywało...

MAPA:

http://img51.imageshack.us/i/supermapaoa.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja po Cygnusie.

Nazwa: Solarzy

Rasa: Ludzie.

Wygląd: Jak ludzie, ale wyżsi i piękniejsi.

Cechy szczególne: Przypominają ludzi, ale są wyżsi, piękniejsi, mądrzejsi i w ogóle lepsi.

Architektura: Wielkie, wysokie, przestronne, otwarte budowle przypominające trochę greckie. Świątynie w kształcie słońca.

Kultura: Duży nacisk na kulturę i nauki wojskowe (zwłaszcza strategię), sporo filozofów, dużo białych magów i kapłanów.

Opis: Ogólnie przypominają krzyżówkę starożytnej Grecji i średniowiecza, tylko wszystko większe, bardziej światłe i jakby trochę przerysowane.

Środowisko: Preferują ciepły klimat i teren pokryty wzgórzami.

Posiadane ziemie: 2

Specjalizacja: Bardzo wysokie morale.

Akt Stworzenia:

Ze słońca wystrzeliła kula złotego ognia, która poleciała w kierunku planety...

post-64916-1260734840_thumb.png

Edit: Zmieniłem specjalizację.

Edit 2: Znowu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa cywilizacji:Tau

Rasa:cyborgi

Opis wyglądu:Roboty przypominające wyglądem ludzi

Cechy szczególne:Niektórzy nie posiadają sztucznej skóry przez co wyglądają jak roboty

Architektura:Wieżowce

Kultura:teraz przyjaźni,w razie ataku istne potwory

Opis cywilizacji:Wysoki rozwój technologiczny i kulturalny

Środowisko:miasta

AKT STWORZENIA:

Ta starożytna rasa przybyła z kosmosu na swoich statkach wojennych aby zdobyć pod swoją kontrolę kolejną planetę w imię Swego Boga. Powstali z jego woli i są mu posłuszni.

-------------------------------------------------

To w środku jeziora to stolica,w górze wulkanicznej.Odpowiednia siedziba dla smoka

post-52011-1260736218_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Bednara nie ma a zamawiał godzinę temu, to biorę i zaraz oddaję :)

EDIT: Cygnus mnie wyprzedził. Dorysuj się do tej, jak będę na forum jak wrzucisz to wezmę. Jeszcze jest dużo miejsca :)

EDIT2@Down: Ja i tak się zbytnio nie przejmuję gdzie mam mieć cywilizację, ale jak chcesz to się z innymi dogadaj, ja tu raczej nie mam dużo do gadania, bo jeszcze nic nie narysowałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję odnośnie natury bogów... Można by przyjąć, że kolor pisania jest tak naprawdę kolorem oczu Boga. Zmieniając kształty nie miałby on kontroli tylko nad tą jedną rzeczą... (Tak jak bogowie Świata Dysku...) Zmiana koloru mogłaby oznaczać odgórną zmianę koloru oczu. Np. komentarze Obserwatora w moim wypadku możnaby traktować jako krótkie przebłyski, rozjaśnienia oczu. Mam wrażenie, że pomogłoby to Jamesowi w tym, co kombinuje, cokolwiek to jest (chociaż mam pewne podejrzenia...), oraz otworzyło wiele możliwości w przyszłości...

EDIT: Połączenie dwóch alternatywnych wersji mapy... Dobrze, że nie zajmowaliście tych samych terenów...

http://img3.imageshack.us/img3/2352/mapasyntezaf.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to tak ująć, mniej więcej od kiedy zacząłem pisać w OA, moja postać ma problemy sama ze sobą, a teraz to tylko narasta. Co do kolorów, uważam że to tylko wprowadzi zamieszeni, już kiedyś omawialiśmy pisanie nicków innych postaci w ich kolorach i wyszło pstrokato, a jak już ktoś się przyzwyczaił że ten i ten pisze tym kolorem, to chyba nie najlepszy pomysł żeby zaraz zmieniać, bo się charakter zmienił. Ja jestem przeciwny, ale nie będę się rzucał jak wejdzie to do życia.

Jeszcze słówko odnośnie mojej postaci -

Jako że postać jako postać nie będzie musiała być przy wojnach, postać Pahlawana na jakiś czas zniknie z OA(raczej dość krótko), a na jego miejsce wstąpi jego doradca, który ma moce herosa, takie same jak James, ale dużo słabsze, zależy jak długi będzie quest Tyt0ka, ale możliwe że przez jego trwanie, James nie będzie w osiedlu, tylko w bliżej nieokreślonym miejscu i będzie przeżywał walkę ze swoją osobowością =] Chyba że do tego questa muszą być bogowie, to wtedy zostanę i będę na miejscu przeżywał rozterki

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...