Jump to content
Rankin

Manga & anime - zagadki II

Recommended Posts

Minął blisko miesiąc. Może przejmę?

Cytat:

-Coś nie tak z moimi oczami!

-Ciągle się zmieniam, nie? Nie możesz się zdecydować jak powinienem wyglądać!

-Kim jesteś?

-Dobrze wiesz! Kołacze ci się to po głowie! No dalej, wykrztuś to z siebie! Jaka jest pierwsza rzecz jaka przychodzi ci na myśl?

-B... Bóg!

-No i jesteśmy. Nie żeby to jak mnie nazywasz miało jakieś znaczenie. "A", "B", to tylko symbole. Skołowany? Może chcesz zobaczyć moje piersi?

Nie wiem czy chodzi Ci o tytuł czy o postać, ale mi się to kojarzy z Death Notem i Lightem Yagami lub Misą Amane (wszak Light nigdy nie posiadł oczu Shinigami).

Szkoda, że tak mało aktywny temat z zagadkami o mandze i anime.

Bez znaczenia czy podasz tytuł czy postać (jak znasz jedno to siłą rzeczy bedziesz również kojarzył to drugie). Rozmówcami są główny bohater i Bóg. I nie, nie jest to death note. Podałbym kolejny cytat, ale nie mam tego anime przy sobie a na youtubie rozmowa z bogiem to jedyne wideo poza trailerami.

Rzucając więc inną podpowiedź: główny bohater niczym Jezus umarł i zmartwychwstał, niczym Pinokio został połknięty przez wieloryba. Był tchórzem, był bohaterem, był mordercą, był duchem, był artystą, musiał zostać więźniem aby stać się prawdziwie wolny. Cofał się w czasie, tworzył światy, przeskakiwał samoloty i wielkie okręty jednym susem. A jego historia nigdy się nie zaczęła ani nigdy nie skończyła.

Brzmi enigmatycznie, ale do diabła, to zagadka wiec to chyba dobrze.

Ano, szkoda że temat nie budzi ożywienia. Choć zdaję sobie sprawę z tego że moje upodobanie filmowe wcale nie pomaga.

Edited by Azzazel13

Chodzi o Mind Game i głównego bohatera Nishiego? Nie oglądałem tego filmu, a odpowiedź podaję na podstawie krótkiego rekonesansu, a więc nie jestem jej pewien.

No to zgadujcie:

Niech twoje oczy ujrzą piękno tego świata.

@Hodaki

Niestety nie. Ta wypowiedź nie ma was naprowadzić na "klimat" danej serii, jest to cytat jednej z postaci.

Podpowiedź #1:

Krzyż i dłuto.

Od razu mówię, że nie musicie podawać postaci, której się to tyczy, ale jest to bardzo mile widziane.

@Hodaki

Znowu źle.

Edited by Kiro

Nie musiałeś podawać postaci, wystarczyło wybranie jednego z dwóch wcześniej podanych tytułów, ale ta odpowiedź jest jak najbardziej poprawna. Zadawaj.

Wiem, ale jak już precyzować, to jak najlepiej wink_prosty.gif

Moja zagadka jest następująca: Zielonowłosy chłopak, który chciał prowadzić bibliotekę - Proszę o serie i imię postaci.

Edited by Reveck

Volken Macmani z Tatakau Shisho: The Book of Bantorra? Oglądałem tylko kilka odcinków, a więc głowy sobie za to uciąć nie dam.

Dobrze, że nie dasz sobie za to głowy, bo byś jej już nie miał. Niestety, zła odpowiedź wink_prosty.gif

Edited by Reveck

Co prawda nie pamiętam czy chciał prowadzić bibliotekę, ale może Shintarou z Kuroko no Basuke?

Swoją drogą mógłbyś wspomnieć czy chodzi o anime czy o mangę (ja założyłem, że o anime, ale pewności nie mam).

Jako, że nic się tu nie dzieje od dłuższego czasu, postanowiłem zadać tutaj coś na rozruszanie (Super easy mode on):

-Yukkii! Yukkii! Yukkii!...