Jump to content
Rankin

Manga & anime - zagadki II

Recommended Posts

Zasady zabawy:

1. Zgadujemy tytuł anime lub mangi. Jeśli istnieje kilka wersji tytułu (np. angielski i japoński), to w zagadce pytamy o ten najszerzej znany na świecie, defaultowo: tytuł angielski (np. "JoJo's Bizarre Adventure" zamiast "Jojo no Kimy? na B?ken").

2. Forma zagadki może mieć postać screenshota z jakiegoś odcinka/strony z mangi (lub ich fragmentu), zagadki słownej, wierszowanej, rebusu, albo łączyć te formy.

3. Pamiętajmy, żeby nie śrubować przesadnie poziomu trudności zagadki, kalambury z użyciem znaków kanji z tytułu anime/mangi odpadają; zagadki z tytułami, które mało kto oglądał, raczej też...

4. Jeśli padające odpowiedzi będą nieprawidłowe, zadający zagadkę zamieszcza informację o tym, edytując post, w którym zadał zagadkę.

5. Jeśli padnie prawidłowa odpowiedź, zadający zagadkę pisze posta z potwierdzeniem, a następną zagadkę zadaje ten, kto zgadł prawidłowo. Ta osoba może też oddać pytanie (wtedy obowiązuje zasada "kto pierwszy zada zagadkę, ten lepszy") lub wyznaczyć inną osobę do jej zadania.

6. Zadający zagadkę może wedle uznania podawać w temacie podpowiedzi. W przypadku dłuższego czasu bez odpowiedzi (przyjmijmy, że są to 24 godziny), jest zobowiązany do podania takiej podpowiedzi.

7. Bardzo mile widziane jest uzasadnianie swoich odpowiedzi!

8. Żeby nie było wątpliwości - w przypadku screenshotów/rebusów nie dajemy obrazków z treściami 18+ , nie pytamy też o tytuły hentajów, więc bez wstawiania Biblii w czarnej oprawie proszę ;)

---

Ostatnią zagadkę rozwiązał Hitori, teraz on zadaje! :)

Ale mnie zaszczyt kopnął ułłaaaa. Zaszczytowy kopniak jak od samego Chucka Norrisa z ćwierć obrotu.

Trochę to trwało ale oto zagadka.

Z jakiego anime jest ta postać? I jak ktoś chce może napisać kto to jest ten na obrazku.

Evil95: Nie to nie jest GTO.

Jak nikt nie odgadnie do 17 to dam podpowiedź.

Edited by Hitori

Eikichi Onizuka z GTO ?

Shot number 2 !! :icon_arrow: Hijikata z Gintamy

Edited by Evil95

Skoro ja zgadłem (a było wiele konkurentów :tongue: ) to chce się dowiedzieć z jakiego anime jest ten screenshot i w ostateczności podać imie osoby z lewej strony

55636.jpg

Edited by Evil95

Prawie strzelam, ale dobra: Soul Eater? W sumie to ani jednego chaptera/epa nie widziałem, ale to nie znaczy, że tego nie planuję :)

Gdzieś już mi taki zły Księżyc mignął, więc miałem przeczucie. A zagadka jest następująca:

http://img215.imageshack.us/img215/6135/koreks.jpg

Chodzi o pewną postać.

Kyo: ani to, ani to. Chodzi mi raczej o samochody, a nie sam korek.

k0nrad: owszem, to polskie modele, ale to nie o to chodzi. Samochody jako takie są powiązane z imieniem danej postaci.

Negatyv: nie

Widzę, że coś wam nie idzie więc macie podpowiedź:

Zgadywana postać to mężczyzna, a jego imię związane jest z muzyką i samochodami.

Evil95: pudło, dosłownie chodzi mi o samochody

Edited by Aiden

Któryś Kyo/Kyou? Pamiętam, że to słowo może znaczyć również 'korek drogowy'. Chociaż wątpię, by do odgadnięcia zagadki niezbędna była znajomość japońskiego. ;]

Druga myśl, która przychodzi mi do głowy, to... Naruto - jest jeden, a potrafi zrobić tłok (kage bunshin no jutsu). ;]

Samochody to głównie fiaty 125p, ale dobrze widoczną mamy też warszawę i jednego malucha (126p) no i jelcze (autobusy). W każdym razie, zdecydowanie polskiej proweniencji wozy.

Pewnie się mylę, ale moje pierwsze skojarzenie to Amarao z FLCL, który poruszał się błękitnym fiatem 126p

Zupełny strzał na ślepo ( bo zebrałem granatem oślepiającym ) ale może chodzi o Taichi Keaton z Master Keaton

Edited by Evil95

Tak, właśnie on. BT sobie ostatnio czytam i bardzo mi się podoba, to tak swoją drogą. Zadajesz następny :)

Zebrało mi się na kolejną zagadkę muzyczną:

Zawczasu informuję, że fragment wyciąłem ze środka utworu (początek 3. minuty), a ten jest w anime słyszany w całości. Proszę o tytuł i wykonawcę.

~~

Chyba coś nie idzie, podrzucę zatem podpowiedź i to konkretną dosyć. Utwór ów leci sobie w tle napisów końcowych, w końcu każdy film powinien takie posiadać.

~~

To jeszcze rebus nawiązujący do tytułu filmu:

blicz.th.jpg 326roadsideshrinege9.th.jpg

Edited by Kondzio

MAL mówi "Aria", a wykonawca - Kalafina (Kara no Kyoukai 4: Garan no Dou). Czy to dobra odpowiedź?

Edited by jurom925

Bardzo dobra, jak i jedyna właściwa :ok: Zresztą sami posłuchajcie.

A gdyby ktoś pytał "Garan no Dou" to po angielskiemu "Hollow Shrine" właśnie.

Przy okazji, część siódma powinna się pojawić dosłownie za chwilę^^

Edited by Kondzio

To kolejna zagadka muzyczna. Tytuł i wykonawca(+anime z którego pochodzi)

Sample6.mp3

@Podpowiedź - jest to wersja instrumentalna(co po części słychać ;) ). Samo anime miało dwie serie, zaś ten kawałek występował w pierwszej z nich.

@Podpowiedź 2 - anime z którego pochodzi wersja normalna tej piosenki, dość często i gęsto parodiuje sceny z innych produkcji.

@Podpowiedź 3 - anime znajduje się u mnie na liście, na MALu. W drugiej serii zmieniło się studio tworzące ów produkcję.

Edited by jurom925

Wychodzi na to, że to Hayate the Combat Butler!, a piosenka to Get my way! autorstwa Kawady Mami

Edited by Hitori

No dobra dałeś już tyle podpowiedzi, że spróbuje, czy to jest Toaru Majutsu no Index ? Nic innego pasującego do opisu na Twojej liście nie znalazłem, chodź znowu według MAL'a obie serie tworzyło jedno studio ;)

Hitori podał poprawną odpowiedź. Chodziło właśnie o ten utwór - występował jako drugi ending w pierwszej serii od SynergySP (druga seria od J.C. Staff), a samo anime w dużej mierze opierało się na parodii i piciu do innych produkcji.