Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera


Zap

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja moge powiedzieć, że: (nie jestem ekspertem :D)

:arrow: Nie poleciłbym Radeona 9550 - kolega ma takiego i jest niezadowolony - mało wydajny i często mu się psuł (jak coś to już lepiej kupić 9600)

:arrow: GF 6200 już raczej nie będzie dawał rady, choć cenowo jest jak Radeon 9550 (tak było jak byłem na bierząco z cenami)

:arrow: Ja mam GF 6600 i jestem zadowolony

:arrow: Nie słuchaj mnie o GF 6600 (sentyment do karty:)), dołóż lepiej i kup GF 6600GT - 2 razy lepszą kartę od GF 6600

Zalezy też jaką masz resztę kompa, jak dobrą to lepiej zainwestować w conajmniej GF 6600GT, jak średniaka (lub słabego) to najlepszym wyborem byłby Radeon 6600, choć dawno nie patrzyłem na ceny i nie wiem jak teraz karty kosztują.

Może pomogłem...:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym sposobem na osiagnięcie poziomu 6600GT bedzie kupno zwykłego GF6600...Te układy charakteryzują się dosyć dużym współczynnikiem O/C i można je wykręcić do poziomu wersji GT. Nawet ukzały się wersje specjalne np TurboForce od Gigabyte, które takowe O/C mają zaplanowane w normalnej eksploatacji. To bedzie jeden z tańszych sposobów na dobrą grafe wymagajacy tylko dołożenia 100 zł. Możesz się jeszcze zainteresować serią R9800 to tez w miarę tanie układy dające rade w gierkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym sposobem na osiagnięcie poziomu 6600GT bedzie kupno zwykłego GF6600...Te układy charakteryzują się dosyć dużym współczynnikiem O/C i można je wykręcić do poziomu wersji GT. Nawet ukzały się wersje specjalne np TurboForce od Gigabyte, które takowe O/C mają zaplanowane w normalnej eksploatacji.

Widzę, że wwl1 to prawdziwy specjalista. Bardzo zainteresowalo mnie to wykręcanie z GF 6600 poziomu GF 6600 GT. Ja mam GF 6600 TurboForce Edition firmy Gigabyte. Czy mógłbyś dokładniej opisać jak to się robi, jeśli to jest bezpieczne, bo jak grozi łatwym uszkodzeniem karty to nie.

Bylbym wdzięczny za rade, jak "wykręcić GT" z mojej karty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krj_38

Sam proces O/C jest dosyć prosty i postaram się wytłumaczyc co trzeba zrobic aby się cieszyć lepszą wydajnością. Najprosciej będzie zainstalować plik o nazwie coolbits spowoduje to, że w sterownikach ForceWare odblokują się opcje pozwalające przetaktować zarowno GPU jak i memki (będą to suwaki slużące do zmiany częstotliwości wyrazonej w MHz). Od biedy to wystarczy teraz można się zająć samym O/C. Najlepiej to robić wolno stopniowo podwyższająć wartości o 5MHz zarowno dla proca jak i memków (szczególnie jak nigdy tego nie robiłeś). Następnie po każdorazowym podniesieniu czestotliwości układu odpal jakąś wymagającą gierke lub smarka i sprawdz czy obraz jest wyświetlany prawidłowo (tzn bez żadnych artefaktów/zniekształceń). Jeżeli takowe nie występuja to układy pracują dobrze. W ten sposób stopniowo podnosisz częstotliwości do wersji GT. Jeżeli natomiast występuja jednak arty trzeba niezwłocznie przerwać dzialanie i przywrócić wartości zegarów do ostatniego stanu który działał ok. Stosując taką metodę ryzyko uszkodzenia karty spadnie do minimum. Do tej operacji możesz również użyć programów takich jak Riva Tuner czy PowerStrip są też bardzo pomocne. Ja taką metodą wykręciłem 7300GT Galaxy na 600/1790 bez Vmoda więc myślę, że warto pobawic się w O/C. Życzę powodzenia i jak najlepszych wyników. :D I pamiętaj o temperaturze, w sterach będziesz miał funkcję temperature settings bardzo przydatne info ta zakładka udostępnia. Zagladając tam dowiesz się czy temperatura jest w miare ok.

@piotrek_1

Istotnie Galaxy robi jedne z najlepszych kart w O/C niezastąpione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Stawka wzrosła i to bardzo dobrze. Prawdopodobnie (Dzięki Bogu) dostane w lapy 1100 zł (albo więcej albo mniej :) ) I chciałbym przeznaczyć całą sumkę do kompa(morze byc lekka nadwyższka )

Moj komp:

Procesor: Duron 1300 MHz

Pamięć: 256 MB SD RAM 133 MHz

Płyta: ASRock K7VT4A Pro

Karta grafiki: GF 2 MX/MX400 64 MB

Zasilacz: Q-Tec PSU 500W BigFan

Moge podłączyć 2 kostki pamięci i mogę włozyc karte grafiki na AGP 8x .

Prosze o rady i adresy stron co do nowego sprzętu. Bo chciałbym widzieć ;]

ps. chyba nie musze mowic aby ruszyły nowe gry ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brieg

Chcialbyś dołożyć dwie kości pamięci...Tylko zauważ, że jest mały problem masz SD RAMy. Odszukaj czy ta płytka obsluguje nowsze pamięci DDR. Jeżeli nie obsluguje coż będziesz musiał kupować stare SD RAM. Do tego przydałoby sie wymienić procek na jakiegoś Athlona XP 2400 i w góre. No i na końcu pozostaje grafika jakiś min R9800 a najlepiej coś z X800 (dobry zasilacz obowiązkowo) i to by było na tyle. Musisz się rozejrzeć za używanymi częściami. Mogę Ci powiedzieć, że aby nowe gry ruszyly na tym sprzęcie potrzebna jest obowiązkowo wymiana proca, dołożenie ramu i wymiana grafy. Jak się dobrze zakręcisz to powinieneś się wyrobić w 1100zl. Z drugiej strony nie lepiej się przemęczyć, dozbierać i zrobic gruntowny upgrade sprzętu. Tak myśle, że to bardziej opłacalne rozwiązanie. :wink: Bo tak szczerze trzeba w tym konfigu zmienić prawie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wwl1...nie wiedzialem, że o to chodzi. Kiedyś próbowalem tak zrobić i udalo mi się podkręcić wydajność procka i memków o ok. 50 MHz, dokładnie już nie pamiętam. Raz podkręciłem do 90 MHz i na poczatku dzialało OK, ale potem, po dłuższej grze, zaczęły wyskakiwać różne błędy. Więc czy 50-60 MHz to jest dużo i czy warto zostawić te ustawienia? Czy to troche poprawi wydajność w grach? Bo troche się boje takiego podkręcania, nawet niewiele...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Instrukcji Specifications co do Memory jest napisane tak:

2 DDR DIMM slots: DDR1 and DDR2

PC2100(DDR266) / PC2700(DDR333)

for 2 DDR DIMM slots, Max. 2 GB

Co do procka:

Supports Socket A (462 pins) for

AMD Athlon / Athlon XP / Duron / Sempron processor

A ten zasilacz co mam, jest zły? Niedawno go kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężkawo

1. DFI Infinity NF Ultra II-M2/G (nVidia nForce4 Ultra) [DDR2, 2xPCI-E, FW] 389.00

2. AMD Athlon 64 3000+ Orleans BOX (Socket AM2, 64bit) 304.00

3. DDR2 1024MB PC-533 GoodRAM CL4 381.00

4. GeForce PCI-E 7300GT Galaxy DDR3 128 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) 323.00

Suma: 1397.00

Pytanie za ile będzie w stanie te staroci sprzedać. 200 pln ??? moooże. Ogólnie trochę mało żeby coś wymyślić, ale masz racje że dokładać do niego czegokolwiek nie ma sensu.

Ja bym mimo wszystko kupił jakoś tak

1. Asrock ConRoe945G-DVI (Intel 945G) [DDR2, PCI-E, KG] 278.00 - płyta w którą można w końcu włożyć C2Duo

2. Intel Pentium D 805 2.66 Smithfield BOX (LGA775, 64bit) 394.00 - IMHO najlepszy procek jaki teraz można kupić do 600 pln (2 rdzenie kręci się nawet do 4GHz i kosztuje niewiele)

3. DDR2 1024MB PC-667 Goodram 389.00 - 667 kosztują o 5 pln drożej niż 553 więc...

4. GeForce PCI-E 7300GT Galaxy DDR2 Arctic Cooling 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) 333.00 - kiepska grafika (za tą kasę można by kupić co najwyżej SAMĄ dobrą grafikę...) można ew z niej zrezygnować (na płycie jest grafa) i składać na coś lepszego conajmniej na 7300GT z pamięciami 1.2 które kosztuje 120 pln drożej.

Suma: 1394.00

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brieg sprzedaj płytę, proca, pamięci i grafę i kup sobie:

Athlona64 3000+ Orleans na AM2

Płytę DFI AM2

1GB Goodramów

i GF7300GT Galaxy

Powinieneś się spokojnie zmieścić w 1100zł+ to co dostaniesz za obecny sprzęt ;)

a za ile sprzedac plyte, proca, pamiec i grafe?

Wystawie to na allegro, moze ktos kupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krj_38

Znaczną większość GF6600 można dokręcić bez ryzyka do poziomu wersji GT. Spróbuj następnie przeprowadz (długie) testy i jak będzie wszystko ok to będziesz się cieszył swoim GT. Natomiast jak coś będzie nie tak to poprostu zacznij obniżać ustawienia aż pojawi się poprawny obraz. Taką metodą napewno znajdziesz najlepsze z możliwych ustawień karty. Natomiast na pytanie czy 60MHz to dużo odpowiem i tak i nie...To zależy w dużej mieże również od samego GPU (model). Ale uważam, że taką spokojną metodą O/C warto sie zainteresować przecież jak coś będzie nie tak szybko przywracasz ustawienia pierwotne i jest ok. Pamiętaj tylko, żebyś nie pracowal na grafie przy artach mój znajomy zrobił innaczej i mial pózniej problem z memkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale kpisz czy o drogę pytasz?

GoodRamoy to normalne kości. Problemy z obsługą ich przez tę czy inną płytę wynikają z problemów samej płyty. Pierwsze słysze, żeby płyta DFI miała problem z GoodRamami (kolega ma taki zestaw). Ostatnio głośno było jedynie o problemach płyt Asusa z większością modułów, co zostało wyeliminowane nowym biosem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już płytę główną i zasilacz ( DFI lan Party Nf4 Sli-DR Expert i Chiftec CFT550W), zostało mi 4000 zł na resztę co radzicie kupić, jestem maniakiem grania. Zastanawiam się też czy można do tej płyty podłączyć jakiegoś radeona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brieg sprzedaj płytę, proca, pamięci i grafę i kup sobie:

Athlona64 3000+ Orleans na AM2

Płytę DFI AM2

1GB Goodramów

i GF7300GT Galaxy

Powinieneś się spokojnie zmieścić w 1100zł+ to co dostaniesz za obecny sprzęt ;)

Mozesz mi podac adresy linkow z jakiegos sklepu. Bo chce to zobaczyc ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon 3000+ Orleans AM2 - 304zł http://www.znak.pl/index.php?cid=320&s...Ath3000+AM2+BOX

GooDramy 1Gb 667Mhz - 392zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&s...R2dual512667Goo

DFI trochę za drogie, więc Asrock - 221zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...2AsrAM2NF6GVSTA

Galaxy 7300GT Zalman 128MB - 326zł

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...60e5ace97bf71f5

Razem: 1243zł, za swoje bebechy wywalczysz 150zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej nieobecnosci i od razu mam trzy pytania :)

1.Czy to prawda ze procesor Intel Core 2 Duo mozna podkrecic do 3 ghz ???

2.Czy oplaca sie podkrecac Galaxy GF 7900GS ???

3.Ktora z tych obodow jest najlepsza ???

:arrow:Cooler Master ALU Centurion 5 Sil/black

:arrow: Xpower 4001 Bez Zasilacza

:arrow: Xpower 4615 Bez Zasilacza

:arrow: Xpower 4931 Alum.Door Bez Zasilacza

:arrow: Yesico OpenAir Black

Jesli zadna to czy moge prosic o wybranie obudowy do 250 zl (max 280) z oknem i niekoniecznie ciemną ???

Z gory dziekuje.

A i jeszcze jedno.

Czy Geil 1GB DDR2 667 Dual Chanel Kit 5 5-5- jest lepszy lub taki sam jak

Geil 1GB DDR2 667 Dual Chanel Kit Ultra???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...