Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera


Zap

Polecane posty

Zamierzam sobie złożyć miej więcej taki sprzęcik:

GeForce 7900 gs Leadtek

Intel Core 2 Duo E6400

Asus P5B (intel P965)

Kingston 1024 667mhz

Seagate 250 GB Baraccuda

Co o nim uważacie, co byście zmienili i jaki był by dobry zasilacz??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki , zaraz sprawdzę. Co do monitora , to raczej CRT , chociaż wciąż mam niezły ( 17 cali , sprawdzałem , rzeczywiście wyglądają na niezłe , ale wolę sobie kiedyś do większego miasta pojechać , choć CRT-ki wyrzucili hen , daleko!) . Dobrze , że się nie męczyłeś o LCD , bo nawet ja , człek nie znający się na sprzęcie wie , że LCD poniżej 3000 zł to badziew. A wyżej też... . Póki co wstrzymam się do Visty , bo patrząć na jej wymagania długo bym się tym sprzętem nie nacieszył , spytam się jeszcze raz , pytałem , bo myślałem , że trochę te wymaganie będą mniejsze :? :shock: :( . Choć może się skuszę . Tak , czy owak , dzięki , choć pewnioe CD-A cię za parę miechów zastąpi ( jeśli KOnfigurator jest stały) :!: .

Ja w komputroniku się męczyłem i męczyłem , żeby wydugać COŚ za mniej niż 8000 i lipa . A ty... . Proszę . Brawa dala speca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie.

Otóż obecnie z tego co widzę, procesory amd mają kilka różnych podstawek - czyli S939 oraz AM2. W Znaku Athlon 64 3800 pod 939 to wydatek 414 złotych, a ten sam pod am2 jest o 80 droższy.

I teraz tak.

Która z tych dwóch platform daje większe możliwości rozbudowy i w ogóle jest bardziej perspektywiczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM2. Prosty powod>>>za rok czy dwa lawiej to sprzedasz. Dobrych plyt pod 939 jest jak na lekarstwo. Swietnych juz w zasadzie nie ma , a srednia polka jest juz windowana w gore na maxa(przyklad ASRock z 200-230 na Allegro lazi juz za 380...)

Na AM2 sa narazie tylko 2 fajne plyty.

DFI Infinity NF Ultra II

Abit K9N

Obie na NF4 a nie szajsowatym NF5xx. Zdala od Asusow i MSI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Ostatnio planuje generalny upgrade PC i wymyslilem pewna konfiguracje:

1.Pamiec: DDR 2x512MB 800Mhz LLK CL4 (626zl)

2.Procek: Athlon64 3800+ BOX (448zl)

3. Plyta glowna: Asus M2N4-SLI (349zl)

4.K.graficzna: Galaxy 7900GS 512MB DDR3 256bit Zal (919zl)

Co sadzicie o tej konfiguracji?

Generalnie chodziloby mi o to, aby wszystkie najnowsze gry chodzily na max (lub wysokich przynajmniej) detalach i abym mogl to troche podkrecic.

Zalezy mi rowniez na stabilnej i wydajnej pracy sprzetu.

Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłbym się do pamięci weź najwyżej 667Mhz nawet z CL5 ale za to 2 GB. Podstawą teraz jest przynajmniej ilość 1,5 GB . Przykładem jest Gothic 3 który psioczy na 1 GB.

Przy tym jeśli masz troszkę kaski to weź jeszcze Athlona X2 3800+...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Czy jest sens brać w ogóle procesory dwurdzeniowe? Z tego co wiem, to już teraz ich możliwości to troche pic na wodę. Procesory są 64 bitowe, chociaż winda jest 32, a o żadnych powszechnie stosowanych programach obsługujących większą ich ilość nie słyszałem. Ani kodeki, odtwarzacze, przeglądarki, antywirusy czy firewalle o pakietach biurowych nie wspominając w tych trybach nie pracują.

Więc czy w sytuacji, kiedy układ 64 bitowy jest bezużyteczną abstrakcją, kupowanie dwurdzeniowego procesora 64 bitowego nie jest aberacją i wyrzucaniem pieniędzy w błoto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że teraz nie ma, nie znaczy że w najbliższej przyszłości nie będzie. poza tym są linuksy wspierające 64 bity.

64 bity, a dwa rdzenie to całkiem inna bajka. wrzy dwóch rdzeniach możesz dzielić zadania pomiedzy nie, co znacznie skraca potrzebny czas na obliczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 64 bitowy jest na rynku od jakiś dwóch lat, a sytuacja z oprogramowaniem na komputery domowe nie zmieniła się ani o jotę...

Nie wiem zresztą, czy w ogóle jest wersja polska tego systemu...

Więc mówienie, że sytuacja się zmieni w "najbliższej przyszłości" wkładam między bajki.

Po za tym w moim odczuciu procesory 64 bitowe i dwurdzeniowe będą wykorzystywane przez vistę, tylko że większość obecnie montowanych komputerów albo będzie upośledzona - z uwagi na brak obsługujących DX10 kart graficznych - , albo udźwignie niewiele więcej od gołego systemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Serapis

Co do Twojego zestawu to raczej wszystko jest ok.

Myślę jedynie ,że ten 7900 GS powinien być od Zalmana.

Leadtek ma słabe taktowania ,a w przypadku wyżej wymienionej karty można ją spokojnie jeszcze podkręcić :)

Aaa pamięć 1GB kupujesz jedynie z braku funduszy :P bo jeśli nie to bierz Dual Channel 2GB. Podstawa w najnowszych grach niestety... :(

Co do procków dwurdzeniowych pojawiły się już gry wykorzystujące drugi rdzeń zaś zapowiedzi odnośnie tytułów wykorzystujących wielordzeniowość mnożą się... Masz okazję to kupuj 2rdzeniówkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam następujący problem chce sobie pograć w następujące gry Obliviona i Gothic3.Raczej mój komputer nie pociągnie ich na zadawalającym

poziomie.NIewiem co zrobić wymienić podzespoły czy moze pobawić się w podkręcanie?

Mój komputer

-Procesor AMD Sempron 3000+(1.8ghz)

-Karta graficzna Radeon x550

-Ram 512 ddr

-Płyta główna ASUS K8n4e

Myślałem o wymianie karty graficznej na Radeona x800GTO i dokupieniu jeszcze jednej kości 512.Czekam na wasze rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze myślałeś. Dołożenie 512 RAMu i wspomnianego X800GTO znacząco podniesie komfort rozgrywki. Szczególnie jeśli chodzi o takie tytuły jak G3 czy Obek. Modernizacja obowiązkowa. Możesz jeszcze poszukać GF6800GS od Palita jest całkiem niezły :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wy tu o jakiś mistycznych konfiguracjach gadacie :]

mój komp:

AMD Athlon 1700+

płyta: K765A(czy jakos tak) ECS

grafa: GeForce 2Mx 64 :

ram: 384mb

mam zamiar cos wymienic w kompie a mam ...300zł... Doradźcie coś,wiem że tródno bo w tej konfiguracji wszystko jest waskim gardlem jezeli chodzi o gry... Doradźcie konkretnie co zmienić , może płyte(ale jakos procka nie mam zamiaru zmieniać), grafe( nad tym myslalem, jakas taka do 300 z pixel i vertex) ,albo wiecej ramu (mam 256+128 266mhz). Z takim kapitałem raczej musze sie skupić tylko na jednej rzeczy :(:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dysponuje kwotą NIE WIĘCEJ niż 800zł na zestew płyta główna+procek+RAM (reszta na karte gf 7600gs)

Jaki zestaw za tą cenę będzie najlepszy :?: musi mieć:

:arrow: płyta: 939, pci-e (najlepiej niech obsługuje ten 2.0), sata2 ( lepiej zeby było...), i ( no właśnie...) miejsce na pamięć RAM, która będzie lepsza za tą cene

:arrow: procek albo athlon 3000+ albo 3200+

:arrow: i ten RAM-nie wiem jaki ddr czy ddr2....u siebie mam ok 380 mb ddr i nie wiem czy da sie go wykorzystać..(256+128)

:arrow: :arrow: :arrow: Ważne:wszystko musi do siebie pasować :wink: cane nie moze byc wyzsza nic fuckin 800 zl... :x na tym sprzecie chce grac w obliviona i gothica 3 (morrowind rulez!!! :lol: ) i inne takie ( nfs carbon, prey, graw itd itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o płytach głównych Gainwarda - może Gigabyte ? A co do tej płyty zastanów się czy nie warto dołożyć parę groszy i kupić coś na Nforce4 ultra lub SLI choćby dla obsługi dysków SATA2... A co do XiFi to ja mam na NForce SLI i działa bez problemów. Jedyny problem w tych chipsetach jest z sieciówką i jej dziwnym firewallem sprzętowym którego lepiej wyłączyć...

Jasne, że Gigabyte. Mój błąd, śpieszyłem się i walnąłem głupotę. :oops: Ale w końcu Padło na MSI nForce4 ultra. Na szczęście żadnych problemów nie było i mój X-fi dalej działa jak najbardziej w porządku.

Ogolnie przy dość skromnych funduszach złożylem sobie coś takiego:

:arrow: płyta - wspomniany MSI na nForce 4,

:arrow: procek - amd athlon 64 3200+ (939),

:arrow: ram - 1GB Kingmax (2x512) CL 2.5

:arrow: grafika - GF 7300GT Galaxy, 256mb DDR3 1.2ns

reszta sprzętu nie wazna :wink:

Sprawuje się całkiem nieźle. A, że to tylko 'drobna' modernizacja była, tak żeby jakoś przetrwac do czasów DX10, nic lepszego nie potrzebowałem.

Lukinio The Master :arrow: Ile masz do wydania na kartę? Bo jeśli masz zamiar kupić coś w okolicach 400zł to zdecydowanie lepiej zainwestować w kartę Galaxy z mojego zestawu, niż w referencyjnego gf 7600gs. Z testów na pclab.pl wynikało że jest sporo wydajniejsza! A wszystko dzieki pamięciom. DDR3 1.2ns to nie w kij dmuchał, a do tego ma świetne chłodzenie i bardzo dobrze się kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbe :lol: Otóż mam do dyspozycji około 900zł i chce je tak spożytkować, aby z tego komputera (tylko 3 najważniejsze rzeczy):

-Procesor AMD Athlon XP 2400+

-Radeon 9600Pro 128MB

-768MB RAM DDR

powstała dosyć dobra maszynka do grania w najnowsze tytuły, średnie detale mi wystarczą :P Prosze o rady co należy wymienić. Z gory thx :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (uprzedzam, że jest to tylko moje zdanie i możecie się nie zgodzić) lepiej by było jak byś jeszcze uzbierał ze 300-350 zł i zaopatrzył się w Xboxa 360 wydaje mi się, że za taką sume jest to najlepszy wybór a do tego miał byś grafike taką jak na kompie za 3000-4000 zł :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak X360 fajna rzecz ale to nie to samo co kompik i gierki tak jakby trochi drogie.

Jescze jedno pobawiłem sie , z racji zbliżających świąt :D (już je reklamują!!!) kofiguratorem sklepiku proline i to co mi wyszło:

- Płyta główna AMD AM2 - MSI K9N Neo-F nForce 550 s.AM2 PCI-E

- Procesor AMD AM2 - Athlon 64 3200+ Orleans AM2 BOX

-Obudowa - Midi ATX Tracer TRO-222 Snake 4Life 400

- Pamięć DDR2 - DDR2 1GB PC2-4200 533Mhz

- Dysk SerialATA - Seagate ST380811AS 80GB SATA-II

- Grafika PCI-E - Evga GF 7600GS 512MB DDR2 Passive TV/DVI PCI-e

- Nagrywarka - LiteOn DVDRW+- SHM-165P6S OEM Black

Jeszcze chciałem napisać że kompik to taki chciałbym do grania w najnowsze tytuły(na śr. detalach albo nawet na niskich), nie brałem żadnego zasilacza(osobno), choć wiem że jest ważny, bo kasy mało a wymagania spore :D. No to prosze o sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemqa, config : Amd 64 3000+, 1Gb ram ,Gf 6600GT + plyta główna MSI K8(MS 6741) która 1GB ram bierze tylko w 333Mhz(ramy są 400mhz ale tylko jedna kosc chodzi w 400, po wlozeniu drugiej komp ma lagi , po zmniejszeniu na 333mhz działa dobze, kosci są w 100% dobre, wymieniane po za tym)do tego tylko 2 sloty DIM ,

Oplaca sie kupić płytę główną która nie miała by z tym problemu? Oczywiscie jesli juz to pod PCI + karta PCI-exp.//

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbe :lol: Otóż mam do dyspozycji około 900zł i chce je tak spożytkować, aby z tego komputera (tylko 3 najważniejsze rzeczy):

-Procesor AMD Athlon XP 2400+

-Radeon 9600Pro 128MB

-768MB RAM DDR

powstała dosyć dobra maszynka do grania w najnowsze tytuły, średnie detale mi wystarczą :P Prosze o rady co należy wymienić. Z gory thx :D

NIezbyt jasno napisałeś. Jeśli chcesz zostawić te elementy i dokupić coś co przyspieszy kompa to zbytnio się nie da. Jeśli chcesz Zamaist nich kupić coś nowego to ważne jest jaki masz zasilacz i nie obędzie się bez zmiany płyty.

Jedyna sensowna opcja

1. Asrock ConRoe945G-DVI (Intel 945G) [DDR2, PCI-E, KG] 278.00

2. Intel Pentium D 805 2.66 Smithfield BOX (LGA775, 64bit) 407.00

3. DDR2 512MB PC-533 GoodRAM CL4 197.00

4. GeForce PCI-E 7300GT Galaxy DDR2 Arctic Cooling 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) 333.00

Suma: 1215.00

Przy czym możesz na razie zrezygnowac z grafiki zostać na tej na płycie i doskładać na nią... Ew Kupić coś na 939 i zostać przy tych RAMach które masz ale to mało sensowne i krótkowzroczne. i niewiele tańsze ok 1000 i tak wyjdzie.

ArMiStJo

Spoko zestaw pomyśl tylko nad grafiką z GALAXY

owned

Dużego skoku wydajności raczej nie uświadczysz. Więc chyba się nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...