Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

wiem ze AMD Athlon XP 1700+ to nie za nowy proc, ale rodzicow na razie nie stac na nic lepszego(zreszta trzyma sie juz z 5 lat ;p)nie wie ktos jak mozna go BEZPIECZNIE PODKRECIC?Z gory bym dziekowal.

ponawiam prozbe.............................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam problem.

Mam Core 2 Duo E6400, który podobno da się bezproblemowo podkręcać, jak każdy C2D. Jednakże u mnie każde podwyższenie taktowania sprawia, że komputer próbuje się uruchomić, ale po chwili się restartuje i wraca do poprzednich ustawień. Podwyższając taktowanie procka automatycznie podwyższa się też taktowanie RAMu, więc zmniejszyłem jego mnożnik, by nie przekraczał nominalnego 800MHz i dalej to samo.

Moja płyta to Gigabyte GA-965P-DS3 - przeczytałem gdzieś opinię użytkownika, który mówi o bezproblemowym OC z tą płytą. Zatem skoro płyta pozwala na OC, a procek wręcz z niego słynie to dlaczego ustawienie choćby 267x8 (czyli o 1 więcej) jest dla mojego komputera niedopuszczalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
wiem ze AMD Athlon XP 1700+ to nie za nowy proc, ale rodzicow na razie nie stac na nic lepszego(zreszta trzyma sie juz z 5 lat ;p)nie wie ktos jak mozna go BEZPIECZNIE PODKRECIC?Z gory bym dziekowal.

ponawiam prozbe.............................

Na jakim jądrze masz tego athlona. Jeżeli masz bartona to mogę ci tylko gratulować. Jeżeli masz Palomino, to wkręcisz go max na jakieś 1,9GHz

Co do płyt ASUSa - z każdą ich płytą, którą miałem zawsze były problemy. Jedna nie współpracowała z moją kartą muzyczną (po 30 minutach grania zamiast dźwięku był pisk), a druga podała za wysokie napięcie na procesor i zjarała mi A64 3000+ Venice...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem. na płycie ASUS P5N-E SLI chciałem podkręcić C2D E8200 do ok. 3 ghz. więc w zakładce FSB&Memory confing dałem ,,unlinked" i w pole QDR zamiast 1333MHZ dałem 1500MHZ (bez zmiany napięcia). później F10 i....nic. Komputer tak jakby się zawiesił. Czerwona dioda się paliła ale nic się nie działo. Moje pytanie: czy to normmalne przy O/C i czy może coś zrobiłem źle/czegoś pominąłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Core Duo trzeba "umieć" podkręcać. Zmieniał szynę powoli co np 10-20 Mhz i sprawdzaj stabilność.

Oczywiście kontroluj też temperatury. Jak przy wyższym oc będą problemy ze stabilnością a temperatury

CPU dość niskie to możesz spokojnie powoli zwiększać napięcie CPU. Do testowania 4 rdzeniowych procków

trzeba użyć 2 orthosów puszczonych jednocześnie. testowanie stabilność 4 rdzeniówki na jednym orthosie

nie będzie wiarygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie to nie łatwe zadanie, a jest ono dość znacząco ułatwione jeśli jest ono okraszone procem ze stajni Intela. Myśle, że na początku można zrobić troche większy krok w podkręcaniu niż np. w przypadku AMD. Wiadomo, jeśli zachodzimy wysoko z przetaktowaniem to stabilność systemu jest najwazniejsza i wtedy naprawde nalezy podkręcać bardzo małymi kroczkami, by nie zjarać sprzętu. Skoro naczytałem sie z gazet i z neta, jak to krecą sie core'ki np. z 2,2 na 3 GHz, to nie bede sie na początku bawił w podnoszenie o 20 MHz na zegarze zewnętrznym. Ok wiadomo, ze jesli ostro nie podkrecamy to napiecia nie trzeba zmieniac ale jak i kiedy podniesc napięcie i o ile? Czy jest jakaś zasada, że np. na ileś tam podniesionych MHz trzeba podnieść tyle i tyle volt. Podam konkretny przykład, swój, bo jest najlepiej znany. Do jakiej wartości zegara nie musiałbym zmieniac napięc? Dual COre E2160 1,8GHz, satandardowo ma 1.325 Volt na rdzeniu. Interesuje mnie wartość 2,7 GHz, a na razie mam 2,25 GHz z podniesionym napieciem tak dla pewnosci na 1,350 Volt(jak na razie działa stabilnie).

Problem z napięciami znikł wraz z pojawieniem sie niemożności podkręcania proca. Problem tkwi w taktowaniu pamieci. Powyżej granicy 2,25 GHz corek nie bedzie pracował z pamieciami na 667 i z dzielnikiem 2,66(Chce za wszelką utrzymac na ddrach 667, płyta główna i pamieci nie puszczają), bo musiałbym podnieść takty ddr. Podnosząc magistrale FSB, zeby utzrymać 667 na pamieciach musze zmieniac dzielnik na 2,50 i tu wszystko psia krew zalewa. Czemu sie tak dzieje??? Przecież jak se moge wybierac dzielniki FSB:DDr to czemu to nie działa??? Potrzeba lepszych pamięci czy ki gwóźdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe teorie prawisz. Mojego x2 3800 EE mogę od razu ustawić na 2400 zwiększając lekko napięcie.

Ale ostatnio ASUS spartolił biosa i o dobrym OC mogę zapomnieć. Poza tym Athlony x2 w rewizjach F3 G1 i G2

też bardzo dobrze się kręcą.

Co do twoich ramów to jakie mają standardowe CL? Poza tym na ram DDR2 zawsze możesz dać bezpiecznie napięcie 2,1V

i nie powinno im się nic dziać. Pamięci też nieco się grzeją więc dodatkowo 2 wentylatory w obudowie by się przydały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mniej niż 250 zł można mieć x2 4850 2,5Ghz z TDP 45W i spkojnie go podkręcić na

co najmniej 3,4 Ghz. O 1,5 Ghz to byłoby ciężko tak samo jak na Intelach więc nei wiem o co Ci chodzi w

tym poście? Twój procesor chodzi na 3,1 Ghz? Raczej nie. Większość PDC ma walla w okolicach 3Ghz.

A 8200 które są teraz w sklepach już nie kręcą się tak łatwo powyżej 4Ghz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z napięciami znikł wraz z pojawieniem sie niemożności podkręcania proca. Problem tkwi w taktowaniu pamieci. Powyżej granicy 2,25 GHz corek nie bedzie pracował z pamieciami na 667 i z dzielnikiem 2,66(Chce za wszelką utrzymac na ddrach 667, płyta główna i pamieci nie puszczają), bo musiałbym podnieść takty ddr. Podnosząc magistrale FSB, zeby utzrymać 667 na pamieciach musze zmieniac dzielnik na 2,50 i tu wszystko psia krew zalewa. Czemu sie tak dzieje??? Przecież jak se moge wybierac dzielniki FSB:DDr to czemu to nie działa??? Potrzeba lepszych pamięci czy ki gwóźdź.

Wytłumaczyłeś średnio zrozumiale ale chyba mam podobny problem. Mam DDR2 800MHz i one nie chcą działać na innym mnożniku niż ten automatyczny. Bez zmiany mnożnika poszły na 810MHz ale to daje prockowi tylko 36 MHz więcej, co mnie bynajmniej nie zadowala. Kiedy zmieniałem mnożnik, to posypał się Windows. Próbowałem różnych ustawień, za każdym razem wyskakiwały błędy w windowsie. Krew mnie zalewa, bo już aktualizowałem BIOSa żeby w ogóle dało się coś przestawić, kupiłem cooler a teraz mam problem z RAMem i tutaj kompletnie nie wiem co robić... Ktoś wie co jak można rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mnożnik FSB:DRAM na np 3:2. Potem kręcisz magistralą z 200 np na 233 potem 266.

Sprawdzasz stabilność procesora i temperatury jeśli nie jest stabilnie a masz niska temperaturę

to zwiększasz napięcie procesora czyli Vcore małymi krokami. Potem jak już jest stabilnie

Możesz podkręcić pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Intel core 2 duo E8400 + Kingston HyperX 800MHz 4x2GB + ASUS Striker II Formula, narazie na "płytowym OC" z poziomu bios, podkręciłem procek z 3.00 do 3,60GHz wszystko działa stabilnie, temp w stresie do 45*C. możecie mi podpowiedzieć jak i czy wogole opłaca się go podkręcić do 4.00 GHz lub wyzej ??????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...