Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Mam komuter:

płyte główną- ASUSA7N8X Deluxe Gold

procesor-Athlon XP 2500+ 1.83 GHz

Radeon 9200 128 Mb

1 GB RAM

Mam pytanie czy przy takiej płycie głównej i takim procesorem opłaca się podkręcać procesor.

Nigdy jeszcze nie podkręcałem procesora i mam obawy, że coś źle zrobie i komputer nie będzie działał. Prosze o jakieś rady. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Twój procesor to Barton więc się dobrze może podkręcić ma odblokowany mnożnik. Podkręcanie procesora może dużo dać ale w twoim zestawie karta graficzna jest najgorszym elementem. Podnoś magistralę co kilka Mghz i testuj stabilność ja używam do tego orthosa. Poza tym wyczyść chłodzenie na procesorze a jak chcesz bardziej podkręcić to przydałoby się jakieś lepsze.

Ale i tak żeby grać w nowsze gry przede wszystkim wymień kartę graficzną bo jest bardzo słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chciałbym spytać ile mniej więcej powinna wynosić temperatura C2D e4500 bez podkręcania i bez obciążenia. W moim wynosi jakieś 40 C a przy na przykład pakowaniu Winrarem dochodzi nawet do 80 C i nie podoba mi się to :?

Mierzone w SpedFan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chciałbym spytać ile mniej więcej powinna wynosić temperatura C2D e4500 bez podkręcania i bez obciążenia. W moim wynosi jakieś 40 C a przy na przykład pakowaniu Winrarem dochodzi nawet do 80 C i nie podoba mi się to :?

Mierzone w SpedFan

Problemu już nie ma, wystarczyło zeskrobać ZASCHNIĘTĄ pastę z radiatora. W nowym zapieczętowanym pudełku była pasta która w ogóle się nie rozsmarowała...a trzeba ją było zdrapywać jak Skorupę...

Tak czy inaczej teraz mam 25c na IDLE i max (jak dotąd) 51C w stresie przy zawsze otwartej obudowie.

No to teraz podkręcamy :D

EDIT-------------------------------------------------------------

N i znowu problem. Standardowo mam 200MHz jak podniosę do 250 to muszę zmniejszać mnożnik pamięci do 3.20 na 800MHz i wtedy działa wszystko stabilnie, 3D mark i OCCT na 2h. Ale jak tylko dam 266MHz i mnożnik pamięci na 3 (800) wtedy się uruchamia ale wysypuje przy testach stabilności na OCCT (nie 3Dmarku). Czasami sie resetuje. Co robie nie tak? Trzeba podnieść napięcia?

Procek to C2D e4500 2.2

Płyta Gigabyte P35 DS3

Pamięci to Patrioty 2x 1GB cl4 800MHz

Zasilacz CHIEFTEC GPS-500AB A

Karta to GF 8800 GTS g92 512/256

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Ostatnio zachęcony artykułem w cda podkręciłem procka (o ok 400 MHz) i wszystko fajnie, zauważyłem wzrost wydajności i komputer chodził stabilnie. Tylko nie wiem czemu, ale windows przestał wykrywać kartę dźwiękową. Przestraszyłem się, że sie spaliła, ale jak wróciłem do normalnego FSB to karta dźwiękowa z powrotem jest wykrywana :? Wiecie może w czym rzecz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy wzroście FSB rośnie częstotliwość szyny PCI na której działa karta dźwiękowa więc jak kręcisz procesor to dźwiękówka przestaje działać. Sprawdź czy masz w biosie opcję zablokowania szyny PCI na 33Mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewien problem: gdy zwiekszam fsb z 200 do 210 wszystko ladnie ale gdy ustawie 220 lub wiecej komputer resetuje sie lub wyskakuje error ze nie moze zupdatowac ustawien biosy

moj komputer:

athalon 3800+, dfi lan party nf4 ultra-d, pamieci pdp patriot DDR 400MHz CL2-5-3-2 zasilacz bequiet 400W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpu vid control 1.400

Napiecie rdzenia, zostaw na razie.

fsb bus frequency 200

Szyna fsb, z nia jedziemy w góre.

ldt/fsb frequency ratio - auto

To jest własnie mnoznik FSB/HTT.

cpu/fsb frequency ratio - auto

Mnożnik CPU/FSB zostaw na auto.

Teraz tak, twoja plyta obsługuje HTT max 1000, czyli normalnie(no sa "prelki" np: Ga k8nf-9 -800Mhz).

1 co zrób to:

Aktualizuj bios.

Teraz jak podkręcasz zmień ldt/fsb frequency ratio - auto , na 4x. Mozna dac na 5, czyli auto, ale to bys musial podniesc napiecie :wink:

Jezeli to nie pomoze to ustaw fsb na 250 i mnoznik na 3, to moze byc dziura w fsb np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...