Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Temperatura procesora raczej mało zależy od płyty głównej, bardziej jest to kwestia chłodzenia.

Jeśli chodzi o płytę główną, to chyba nie widziałem takiej, która nie obsługiwałaby 4GB RAMu, zwykle nawet 8GB obsługują.

IMO godna uwagi jest Asus P5K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam C2D e4500, evga 650i ultra i geil dual ultra 2x1gb 800mhz cl4. gdy podkrecilem procka bez zmiany napiec do 2,61 wszystko bylo ok. kiedy jednak dzoszedlem do 2,65 vista mnie wywalala z bledem krytycznym. probowalem zmienic napiecie i podwyzszyc wartosci pamieci ram. dalej to samo. HELP PLZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, robiłem to przez BIOS. Wyskakuje błąd systemowy krytyczny cały czas powiązany z innym plikiem. Czasami wyskakiwał przed logowaniem a czasami po. Mój zasilacz to Chieftec 450W. Na 2.6 Vista działa bez problemu. Temperatura byla w granicach 37-39C.

Ostatni post przez pomylke napisany jako nowy temat, sorry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes w stanie napisac pare nazw tych plików?

Jak ustawiasz w tedy pamieci? I czy od razu cię wywala, przetestuj ostatnie stabilne ustawienia OTRHOS + PRIME 95, pci szyne zablokowałeś?

PS: Z tym nowym tematem był bardzo fajne pomysł :thumleft: ;D :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Podkręcając Dual Core E2140 do 3Ghz musze ustawic FSB na 375 (mnoznik 8 ) i posiadam pamieci 800mhz: czy lepiej ustawic pamieci tez na 375 (co da mi taktowanie pamieci 750mhz) czy pozostawic na 800?

Lepiej jest zmniejszyc taktownie pamieci, zeby byly synchronicznie do procka , czy ustawic wyzej?

Mam nadzieje, ze wyrazilem sie jasno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: :roll: :roll:

Pamięci ustaw na 800MHz, i minimalnie podnieś napięcia +0.1v najmniej chyba , i zostaw CL 4, jedynie ostatni spróbuj zwiększyć o1 wydajność nie spadnie a wzrośnie, to co napisał Nayem, to prawda ale tylko w 50%, zmniejszając ich częstotliwość możesz zmniejszyć CL, ale ustawienie na 375 nie da raczej mniejszych cl, a i pamięci będą wolniej chodzić, O TO CHODZI W OC, zwiększyć wydajnośc całego systemu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko natury technicznej. Jaką temperaturę przeżyje Athlon XP 2200+ żeby działał w miarę stabilnie i czy zna ktoś może jakiś sklep netowy z miarę dobrym chłodzeniem do kompa. Tanim afkors bo to tylko platforma testowa jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kombo.krakow.pl/main.php

Bardzo dobry i tani sklep, polecam.

Co do temp to zalezy od rdzenia, Thorton moze okolo 94 cos tak kojarzę, ale wiadomo to jest temperatura ZA WYSOKA, powinien nie przekraczać tych 60. Thoroughbred zaś ma zapewne inną ale nie powiem bo nie wiem kompletnie, musisz poszukac na sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak no ale chodzi mi o to ze nie wiem jakie chłodzenie będzie w miarę wydajne bo ja zaczynam przygodę z OC. Dlatego pytam jaki produkt będzie dobry. Socket A to jest. W miarę dobra wydajność przy niskiej cenie najlepiej. A i co sądzicie o tym? http://www.allegro.pl/item298001892__everc...ox_1_gw_fv.html - Nie mówię że akurat ten model, ale czy urządzenia tego typu są dobre?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluje na procu, nie ma sprawy :P trochę taśmy i będzie git. Chodziło mi o to czy takie urządzonka do kompleksowej wentylacji się dobrze sprawdzają. Puki co ratuję się wyjęciem paneli ale wkurza mnie to rozwiązanie bo prawie rozwaliłem kartę noga =.= No i może tam pisze że to do HDD jest ale popatrz gdzie masz HDD a gdzie masz sloty na PCI itp bo właśnie tam to się montuje :P No kasa nie gra roli ale chcialbym możliwe najtańsze chłodzenie bo teraz mam jakiegoś cooler mastera ale proc grzeje sie na 50+ po podkręceniu taktowania ze 133MHz na 145. O i takie pytanko. Czy jeśli kupiłbym wodne chłodzenie do tego kompa to dało by się potem przełożyć do nowego kompa? Np. opartego na Phemonie (jestem zapalonym fanem AMD :P )

A i jeszcze jedno pytanie. Jako że zaczynam przygodę z OC niech mi ktoś powie co powoduje to że jeśli proca podkręcę za mocno przy włączaniu windy się resetuje? Temperatura czy po prostu to za dużo dla proca, a może zasilacz nie domaga(300W)? Bo mam dopiero 1957MHz a pisze że maksymalna częstość taktowania wynosi 3000. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO co zabawa w OC??? O te 10% wiecej??? NIE powiem ekstremalne krecenie, zabawa z chłodzeniem, to nie powiem ale zeby szperac dla samego szperania w BIOSIE. LUdzie niektórzy mysla, ze jak podkreca z 2 Giga na 2,5 to cos im to da. DU@A, nic nie da.Podkręcanie minimalne jest sensowne tylko w testowaniu, by własnie wykazac, ze jest mało opłacalne. DLatego przyszły OVerlockerze, zastanów sie dobrze, czy podkrecanie traktujesz powaznie, czeka CIE wiele godzin wyrzeczen, zlosci, polecisz po niejedno chlodzonko(Boze bron, zasilacz). Decyduj albo jedziesz ostro albo sie ostro przejedziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HacKeR sie znalazł :P A od czego niby Ty zaczynałeś ? Od razu kręciłeś PIII 800MHz na 2GHz ? Od razu 'wycisnąłeś' z SDRAM-ow 100MHz --> 350 ? Po za tym OC to swego rodzaju nauka o zasadach działania komputera. Od czegoś trzeba zaczynać...A poznając wszystkie zakładki i opcje w BIOS-ie, wiesz już na przyszłość, gdzie czego szukać i co można zdziałać. No i do eXtremalnego OC to trzeba jednak troche kasy, a do wykrecenia najtanszego PDC E2140 trzeba tylko przyzwoitej płyty głównej za 200zł. Nawet coolera nie trzeba zmieniać, bo starcza box-owy. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misieckis -> Równie dobrze możnaby zapytać, czy jest sens kupowania szybszych procesorów, "o te 10% więcej" wydajności. A ludzie jednak kupują.

Tak samo ludzi podkręcają by za np 300zł mieć procesor warty 400zł.

Jak sam zauważyłeś, to jest zabawa. Szkoda mi czasu siedzieć 10h i stroić system, by wycisnąć wszystko co się da. Wystarczy mi, że mam kilka MHz więcej, niż przewidział producent. Jest taki punkt, w którym nakład czasowy przerasta osiągane korzyści i staram się tego nie przekraczać, bo po co...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOI właśnie ja jestem tego zdania, że nie warto.... KRęcilem kiedys RADKa i sie srodze przejachałem, bo jedyna satysfakcje jaka miałem to fakt, ze zegary miałem podniesione, a w grach dalej to samo. NAocznie niczego nie stwierdziłem, rzadnej poprawy w grach. Chce obalic mit, ze po OC oczy Ci wyjda ze zdziwienia. TAK samo z procem, wszystkiego próbowałem. JEDyna korzysc jaka widziałem, to gruntowne podkrecenie całej maszyny, czyli karta, proc, pamieci, wtedy to "widziałem". Z drugiej strony pytania w głowie, ile mi proc na tym koniu pojedzie, jak długo. Owszem jest to frajda, bo sie w to bawiłem ale oczekiwania trzeba skonfrontowac z rzeczwistoscią. A Z tym sie zgodze, ze by ekstremalnie podkrecac, trzeba zaczac delikatnie, to jest nieuniknione. PIerwsza zasada podkrecania to chyba, by wszystko robic małymi kroczkami, a nie robic duzy hop, prosto w przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stary o co Ci chodzi. Zaczyna się w małych ilościach żeby stopniowo iść coraz wyżej. Ja kręcę bo chwilowo nie stać mnie na nowego, ale już oszczędzam więc nie będę pakował w starego niewiadomo ile kasy na chłodzenie... Dla mnie OC to na razie jest zabawa, cała praca z kompem to zabawa. Kiedyś się męczyłem 5h z windowsem (młody byłem i głupi :P) ale pomimo niepowodzeń sprawiało mi to radość. I teraz kręcę też dla zabawy. Widziałeś kiedyś parkour? Oni to tez robią dla zabawy a teraz część z nich niezłą kasę na tym robi. Nie trzeba się tak spinać przy robieniu czegoś bo stres zawsze psuje efekt.

Sry że tak zagmatwane ale tyle myśli a tak mało czasu do pisania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misieckis

Normalnie renki mi opadły....

Jakos ja swojego Athlona puściłem na 2.3 teraz i widze różnice. 2 rzecz ze ja krece i to na granicy bezpieczeństwa czasami tylko dla zabawy, bp z 630 dla rdzenia na 640 to jest nie wiele ale zawsze mam jakas pociechę z twgo. A i te 2 fps wiecej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...