Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Wiem ze temat tego procka byl kilka razy poruszany w tym temacie ale chcialbym prosic aby ktos podal doklanie jak podkrecic ten procesor Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz. Czytalem tematy wstecz i napewno wiele osob by ucieszyla ta informacja, podanie co zrobic od A do Z.

Sam posiadam sprzet z tym prockiem:

Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz

EVGA nForce 650i Ultra

Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4

Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Gigabyte 8800GTS 320MB 320Bit PCI-E

Chieftec BH-01B-B-B-400 obodowa + zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

yhh co ktos ma jakis doswiadczenie z podkrecaniem procesorow core2duo quad?? mianowicie chodzi mi o model qx6700 ktory zamierzam przestawic na 3.8ghz.Chlodzenie daje sobie rade bo na 3.46ghz jest 50 na maxymalnym obciazeniu.

P.S.Link do mojego kompa.

http://www1.euro.dell.com/content/products...s&cs=iedhs1

http://xtreview.com/images-added.php?image....jpg&id=768http://' target="_blank"> -widze ze nawet mozna osiagnac 4.8ghz!! ale to na azocie chyba.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Ściągnąłem intelowski program diagnozujący, który w opisie przy częstotliwości cpu stwierdza, m.in., że długość życia procesora z powodu podkręcenia się zmniejsza.

Jaka jest standardowa długość tego życia (C2D E4400), a o ile spada przy podkręceniu (o 50%) i czy chłodzenie, a raczej temperatury mają na to wpływ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah równie dobrze mógłbyś zapytać czy przeciętny papuaski szaman zna polski lub czy standardowy samochód potrafi tańczyć :P Długość pracy procka faktycznie zależy od temperatury, dlatego przy jakiś poważniejszych 'ołwerklokingach' wypada zainwestować w dobry cooler, np w AC FREEZER 7 PRO. Jeśli nie ustawisz FSB od razu o 200 MHz w góre to procka nie spalisz i będzie Ci długo jeszcze służył...Dość powiedzieć że mój kolega z podkręconym Celeronem 300@450MHz ma go już ładnych pare lat 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teraz panuje taka moda na dwu i wiecej - rdzeniowe procki (kiedys mialy jeden) :) Stad te nazwy prockow - Core 2 Duo albo Athlon X2. Co do roznic miedzy poszczegolnymi prockami (chocby c2d) to jest to fakt posiadania przez slabsze model mniejszej ilosc pamieci podrecznej (cache) no i chodza na wolniejszej szynie FSB. Zdaje sie ze te najslabsze modele nie maja, lub nie maja miec obslugi jakis tam niektorych instrukcji ale w praktyce i tak nawet najtansze c2d (a wlasciwie pdc) sa bardzo wydajne. To jest praktyka Intela. Natomiast AMD ma nieco slabsza architekture tych dwurdzeniowcow, no i oznacza je tylko kolejnymi 'tysioncami' podwyzszajac przy tym taktowanie no i cene :P A podkrecaja sie wszystkie i gra gitara. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO c2d sa obecnie lepszym wyborem. Za ~220zl dostaniesz najtanszego PDC, ktory sam w sobie jest wystarczajacym do wiekszosci zadan prockiem, a do tego ma spory potencjal OC. Po nim zas przebija wydajnoscia zdecydowana wiekszosc X2. Co do zasilania (chyba raczej napiecia ?) to jesli bedziesz ostroznie podnosil napiecie to nic zlego sie nie stanie. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielkie dzieki

i jescze 1 pytanie, otoz widzialem pare razy cos takiego, ze athlony maja nizsze taktowanie niz jest napisane przez producenta, czyli np athlon 2,8+ ma prawdziwe taktowanie 1,x i czy tak samo jest z dwurdzeniowymi athlonami

Zaczelo sie to kiedys od 'wojny o MHz' AMD z Intelem. Chodzilo o to, ze podczas gdy Intel pakowal sie w P4 z kosmicznymi predkosciami 2,4 2,8 3,2 GHz, AMD - majac inna architekture prockow, swoja droga wtedy lepszych - nie chcac stracic klientow nazywalo swoje procki tak, jak mialy wydajnosciowo odpowiadac produktom konkurencji, choc byly wolniej taktowane. I tak taki Athlon 2,5 mial byc na poziomie p4 2,5GHz, itd. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat tego procka byl kilka razy poruszany w tym temacie ale chcialbym prosic aby ktos podal doklanie jak podkrecic ten procesor Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz. Czytalem tematy wstecz i napewno wiele osob by ucieszyla ta informacja, podanie co zrobic od A do Z.

Sam posiadam sprzet z tym prockiem:

Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz

EVGA nForce 650i Ultra

Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4

Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Gigabyte 8800GTS 320MB 320Bit PCI-E

Chieftec BH-01B-B-B-400 obodowa + zasilacz.

Moze jednak znajdzie sie jakis chetny zeby mi pomoc w tym temacie< jesli nie bedzie chcial tu to moge podac email

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jednoznacznie opisac podkrecanie procka, bo przeciez kazdy moze miec inna plyte, inny BIOS, te same funkcje moga byc opisane inaczej, itd. Mysle, ze przede wszystkim trzeba miec jako-takie pojecie na temat BIOS-u ogolnie. Ja np, zeby dojsc do 'zaawansowanych' ustawien musze przejsc w zakladke ADVANCED (chyba logiczne nie ?), a nastepnie dla ustawien procesora w Cpu Configuration i zmienic wartosc Cpy Frequency/FSB. Zreszta trzeba szukac tylko tej funkcji, bo to o nia sie glownie rozchodzi. Zmiana FSB np z 200 na 300 = 300 x mnoznik procka = dla E2140 300x8 to jest 2400MHz. Przy wyzszym OC warto jeszcze troche podniesc napiecie. Domyslne to 1,35V, ja np przy 3.0GHz podnioslem do 1,3875V i procek chodzi. Przy OC warto jeszcze podniesc taktowanie pamieci, w zaleznosci od tego czy maja chodzic synchronicznie do FSB procka czy nie. Czyli, jesli procek chodzi na 375MHz (FSB) to ja sobie dla pamieci (ktore domyslnie sa 800MHz, czyli chodza tak naprawde na 400) tez zmniejszylem to taktowanie do tych 375MHz co w efekcie daje mi 750 (czyli niby mniej niz normalnie), ale za to chodza synchronicze z prockiem, czyli zdaje sie (chyba :D) procek nie musi czekac ilus tam taktowan na dostep do RAM-u tylko moze od razu sobie liczyc. Oczywiscie przy jakis wiekszych OC pamieci tez trzeba zwiekszyc napiecie troszke. A nawet jesli moj opis nie jest zrozumialy dla jakis userow, to przypominam o takiej magicznej studni wiedzy, jaka jest Google. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisalem, ze zwiekszylem napiecie pamieci ?? Ale gdybym mial np zamiast E2140 za 220zl takiego E4400 za zotych 400, to co innego. Wtedy pewnie bym przekroczyl ta bariere 400MHz (domyslnych) i zwiekszylbym napiecie pamieci.

BTW: nie cytuj calych wypowiedzi, jesli ten post jest tuz nad Twoim. Istnieja takie fajne szlaczki w j.polskim, jak np "(...)". Zainteresowany bedzie pewnie wiedzial gdzie szukac calego tesktu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki jest w miare bezpieczny poziom VCore dla C2D E4xxx? Czy 1.41 V mozna uznac za taki?

Plyta Gigabyte na I965 ma mozliwosc automatycznego dobrania napiecia przy podkrecaniu procesora i sama mi takie ustawila. Z reszta gdy recznie ustawie nizsze napiecie - komputer nie wstaje. [E4300@2700MHz]

I jaka temperatura zaczyna byc niemila dla procka? Czy przy temperaturze 60 C procek moze pracowac non-stop?

Pozdrawiam.

P.S. Jezeli pytanie pojawilo sie wczesniej - przepraszam, ale forum nie bardzo chce mi sie wczytywac, wiec nie przesledzilem wszystkich postow.

--------------------

| Do posta ponizej:

| Vcore podalem, a obok pytanie, czy nie za wysokie to napiecie :-)

| Wentylator na pewno jest przytwierdzony wlasciwie.

|

V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka temperatura zaczyna byc niemila dla procka? Czy przy temperaturze 60 C procek moze pracowac non-stop?

Przy 60 stopniach dla procka ja bym sie juz denerwowal...Moze masz zle zamocowany cooler, albo napiecie za duze. :?

/

|

|

|

EDIT : do posta powyzej : moze w takim razie BOX-owy wiatrak nie domaga. Jak bardzo podkreciles tego procka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka temperatura zaczyna byc niemila dla procka? Czy przy temperaturze 60 C procek moze pracowac non-stop?

Tak może pracować non stop, ale skraca to jego żywotnośc, na początek wymienił bym na twoim miejscu paste termoprzewodzaca, i oszlifował coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw próbowałem sprawdzić AI o/c(bo miałem taki wybór). AI o/c 5% przyniosło przyrost 5 Mhz tak mniej więcej więc spróbowałem samemu coś podkręcić. Standardowo zacząłem od najniższych ustawień po kolei, najpierw od napięcia, a potem FSB. Jak coś było nie tak i komputer robił auto-restarty to musiałem odczekać jakieś 30 min zanim komputer znowu działał.

Teraz spróbowałem w Frequency settings, podwyższyłem FSB z 1066 do 1150(częstotliwość pamięci wzrosła adekwatnie bo ustawiłem MEM auto), przyrost wyniósł 140 Mhz więc postanowiłem próbować dalej.Ustawiłem na 1300 - odpadłem na godzinę(komputer ustawienia FSB przywrócił do domyślnych to naprawiłem). PCIE frequency miałem na początku 130, potem przestawiłem na 140 a po "przesadzeniu" obniżyłem z powrotem do 130 na wszelki wypadek, co nie wpłynęło na wynik przetaktowania(nadal 2010 Mhz z 1866). Poza tym jeszcze ustawiłem chipset voltage z 1.40 na 1.50(innych opcji w tym wypadku nie było), i nie wiem czy to coś zmienia czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...