Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przy włączeniu komputera wszedłem do biosu.potem przeszedłem do załadki jumper free i zmieniłem ai overclocking na manual.mnożnik zostawiłem automatyczny, a szynę FSB podkręciłem do 3 Ghz i automatycznie pamięci też się podkręciły do 900 mhz( i dobrze bo to ich fabryczne taktowanie)

Zmieniłem napiecie pamięci z auto na 2.25 i zapisałem ustawienia.Po restarcie kompa wszystko było normalnie.Temperatura w pełnym stresie to ok.30*C.Problem zaczyna się gdy chcę podkręcić procek powyżej 3,05 Ghz wtedy wyskakuje komunikat że podkręcanie nieudane i klawisz f1 aby przejść do biosu i zmienić ustawienia albo f2 żeby przywrócić fabryczne.Acha zapomniałem napisać że niedawno zmieniłem bios na najnowszy dostępny do mojej płyty i na starym i na nowym wyskakuje to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie Gigabyte P35-S3 procek C2D E4300 podkręcony do 2.0 wydziela już u mnie 40 C! To chyba nie do końca normalne? Chłodzenie mam boxowe. I teraz moje pytanie: czy ja coś źle podkręcam czy mam za słaby cooler?

Dodam, że mam zasilacz Be Quiet 550 W Straight Power.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz za małą obudowę, lub przez brak wiatraczka na niej i czy procek tyle wydziela czy tyle jest na czipsecie płyty głównej?

Fakt mam niestety małą obudowę, kilkuletnia staruszka. Nie mam żadnych dodatkowych wiatraczków, jedyne to te od zasilacza i dwa boxowe od procka i karty. Gram na zamkniętej obudowie, nie sprawdzałem jak przy otwartej by się zachowywała temp, ale to i tak jest bezcelowe, bo nie chce grać przy otwartej, bo kurz zrobi więcej złego niż dobrego.

Sandra i w BIOSIE pokazuje mi właśnie taką temp procka, teraz na 1.9 w stresie dochodzi do 42 C, także szkoda gadać. Kupiłem ten procesor, bo miałem zamiar go właśnie podkręcić. Czytałem, że bez problemu można zwiększyć FSB na 2.2, czy 2.4 nie pamiętam już, ale jak sobie tak ustawiam, to komp mi się wogóle nie chce włączyć i po kilku próbach uruchomienia resetuje ustawienia BIOS i powraca do stabilnych. Co mam zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

niedawno kupilem se kompa C2D E6750, Evga n650i ultra, Gigabyte 8800 GTS 640 mb, Geil ultra 2*1 GB

mam pytanko: czy moge tego proca podkrecac bo wydaje mi sie ze nie, bo on ma 1333Mhz Fsb, a plyta glowna ma taka wlasnie maksymalna wartosc. Nie wiem, moze sie myle, lub myle pojecia xD

Pomóżcie

PS wiem ze to nie ten temat ale powiedzcie przy okazji: moja karta graficzna ma niby 1600 Mhz pamieci a mi wyswietla sie 792 Mhz, czy to jakis mnoznik np. 2x ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję podkręcić mojego C2D na płycie Asus P5Ne z 2gb RAM kingstona.

Zmieniam częstotliwość szyny na 1200Mhz, dzielnik na 3:2, tak aby pamięć pracowała przy 800Mhz. Mam oryginalny zestaw chłodzeniowy, a przy obciążeniu procek grzeje się do ponad 50 stopni. Aby uzyskać pełną stabilność musiałem zwiększyć napięcie rdzenia do 1.6v.

Czy mogę uzyskać pełną stabilność przy niższym napięciu? Jeśli tak, to jak to zrobić?

PS. Czy 50 stopni to niebezpieczna temperatura dla procka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gigabyte P35-S3 przy podkręcaniu procesora podkręca mi się od razu też pamięć RAM 1 GB Apacera 800 MHz, zwiększając tym samym timingi z 5-5-5-18 na 5-6-6-19. Jak zrobić, żeby możnaby wyłączyć automatyczne podkręcanie pamięci i zająć się tylko procesorem, czy może się tak nie da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

niedawno kupilem se kompa C2D E6750, Evga n650i ultra, Gigabyte 8800 GTS 640 mb, Geil ultra 2*1 GB

mam pytanko: czy moge tego proca podkrecac bo wydaje mi sie ze nie, bo on ma 1333Mhz Fsb, a plyta glowna ma taka wlasnie maksymalna wartosc. Nie wiem, moze sie myle, lub myle pojecia x

Coś ci się Ektos musiało pomylić. Standardowo ten procek ma mnożnik 8x (8* 1333= 10664)

Chciałem napisać to samo co ty wies.niak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiego stopnia powinienem podkrecic C2D E4300 tak zeby mi sie zasilacz nie skopcil?

Plyta glowna: Abit IP35E

RAM: 2GB

Zasilacz: Chieftec 500W

P.S.

Na tej stronie co sie oblicza jaka moc potrzebuje komp mi wyszlo 467W

P.P.S.

Ja tego kompa jeszcze nie mam, tylko mysle z gory zeby wszystko pasowalo.

P.P.P.S.

Moge zasilacz zmienic na 560W jak by trzeba bylo

P.P.P.P.S.

komp zamierzam podkrecic do minimum 2.8GHz, chociarz by bylo super extra i full wypas gdyby sie dalo go podkrecic do 3GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to irytować. Podkręcam procka C2D E4300 na płycie Gigabyte P35-S3 na 2.0, włączam Graw 2, aby sprawdzić jak działa i po załadowaniu misji po chwili gra się sypie albo wyłącza się komputer. Próbowałem już ustawiać timingi pamięci na nominalne ( po OC się zwiększają), ale to nic nie daje... Co robię źle? Dopiero się uczę tego wszystkiego i jak narazie nie najlepiej mi wychodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0GHz z 1,8 to nie duzo ale i przy tym procesor może być niestabilny spróbuj zwiększyć napięcie rdzenia, choć moim zdaniem C2D przy tak niskim o/c powinien działać bez problemu na standardowym.

Wszystko zależy od pamięci. Jaki model masz i jak zmieniasz timingi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć mam Apacera 1 GB 800 MHz. Timingi nominalne to 5-5-5-18, ale przy zwiększaniu taktowania procka na 1,9 timingi zmieniają się na 5-6-6-19 a jak na 2,0 to 5-6-6-20. Ustawiłem je w BIOSie manualnie na domyślne po OC procka na 2.0, ale nic to nie dało i nadal się komp wyłączał przy włączaniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwości pracy procesora i pamięci są ze sobą powiązane. Podnosząc częstotliwość FSB procesora podnosi się częstotliwość pamięci. Aby zrównoważyć zwiększoną częstotliwość system zwiększa timingi, aby pamięć działała. Wracając timingi do nominalnych wartości próbujesz jeszcze bardziej wykręcić pamięć. To tak, jakbyś przy normalnej częstotliwości zmniejszył timingi do, np. 4-4-4-12. Komp robi się niestabilny. Zostań przy timingach, które po o/c ustawił system i spróbuj zwiększyć napięcie pamieci (max 2,2v).

To samo miałem ja. Mój C2D po podkręceniu do 3GHz działał stabilnie dopiero przy napięciu 1,6. Wystarczyło zwiększyć napięcie pamięci.

PS. Jeśli komp wiesza się tylko w aplikacjach 3d to zmień wartość napięcia PCIe (u mnie podpisana jako NB cośtam) z auto na 1,3v. Nie wiem, jak to wygląda na P35.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...