Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Produc...5E10272,00.html

Tu masz o nim, a co da wyłączenie to poczytaj na googlach, tam jest o tym pełno.

Zdjądź boczną ściane warto.

Dobra cyrkulacja to podstawa, im lepsza tym w obudowie chłodniej.

Jak sprawdzić? Zobacz czy kabe nie sterczą, czy wentylatorki ok podłączone, zasysające z przodu, wyciągające z tyłu.

Po co nowy procek, naucz się podkręcać na tym.. jak coś pójdzie nie tak mniejszy płacz potem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Produc...5E10272,00.html

Tu masz o nim, a co da wyłączenie to poczytaj na googlach, tam jest o tym pełno.

Zdjądź boczną ściane warto.

Dobra cyrkulacja to podstawa, im lepsza tym w obudowie chłodniej.

Jak sprawdzić? Zobacz czy kabe nie sterczą, czy wentylatorki ok podłączone, zasysające z przodu, wyciągające z tyłu.

Po co nowy procek, naucz się podkręcać na tym.. jak coś pójdzie nie tak mniejszy płacz potem.

Bardzo śmieszne:P A jak kable sterzczą to co? Związać je:D Obydwie ściany zdjąć?

Co zrobić jeśli powietrza zasysa z procesora, i "wydmuchuje" z drugiej strony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AMD Athlon 64 Processor 3000+ 2,1 GHz jest podatny do podkręcenia i jeśli tak do jakiej prędkości? Oraz czy ja bym to potrafił zrobić (ja = amator w tym ;))

Edit: http://img88.imageshack.us/img88/6981/screenhunter005dr5.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/2118/screenhunter004ak6.jpg

Linki lub miniaturki.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie da się ocenić ryzyka! To zależy od tak wielu czynników i nie ma gotowej 'recepty' na każdy komputer. Trzeba samemu testować, jeśli robimy wszystko uważnie, na spokojnie i powoli to ryzyko spalenia procesora jest znikome. Oczywiście trzeba sobie najpierw wszystko zaplanować i zaczerpnąć trochę wiedzy na ten temat. Przy podkręcaniu nie dajemy od razu 50MHz w górę lepiej dać 10MHz niż później rozpaczać że coś nie działa. Podkręcamy 3x10MHz, 3 razy uruchamiając przy tym komputer aby zobaczyć czy nam się w ogóle Windows włączy.Po trzecim uruchomieniu odpalamy Orthosa lub SuperPi na jakieś 3 godziny i monitorujemy temperaturę. Jeśli temperatura grubo przeroczy 60C, musimy obniżyć taktowanie, jeśli jest przed 60C to jedziemy dalej. Jeśli mamy dwurdzeniowego Intela(CoreDuo, Core2Duo itp.) najlepiej użyć Intel Thermal Analisys Tool, działa podobnie jak Orthos lub SuperPi(z tym że sam mierzy temperaturę i potrafi sam 'odkręcić' procesor w przypadku za wysokiej temp.) jednak można go stosować tylko w przypadku dwóch rdzeni i tylko jeśli mamy procek od Intela. Oczywiście dobrze jest uruchomić SuperPi, Orthosa lub Prime95 aby zobaczyć czy procesor nie myli się w obliczeniach na danym taktowaniu, jednak przy jednym rdzeniu połączenie np. SuperPi+Orthos nie ma sensu, bo żadna aplikacja nie będzie aż tak wytężać naszego procka! Ryzyko spalenia procesora lub innych podzespołów jest znikoma jeśli wszystko robimy z głową. Najpierw trzeba sprawdzić czy razem z FSB nie podkręcamy np. pamięci RAM lub szyny PCI. Jest to bardzo ważne, by odznaczyć tą opcje jeśli możliwe lub zmniejszyć mnożnik pamięci. Zawsze trzeba pamiętać jakie mamy pamięci, o jakiej częstotliwości bo to one akurat są najczęściej 'palonymi' podzespołami. Obecne pamięci DDR2, nawet te z niższej półki ciężko przepalić ale taka możliwość istnieje. Sądzę iż ludzie którzy nie interesują się podkręcaniem, nie interesują się też tym jaką płytę główną kupują dlatego nawet dojście do granicy w której można by było coś spalić będzie nie możliwe do osiągnięcia ze względu na nią. No to tyle z mojej strony na dziś :P. Powodzenia i wysokich taktowań życzę :wink: :twisted: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco lamerskie pytanie:

Otóż złożyłem sobie niedawno jeden z zestawów z konfiguratora, i chciałem podkręcić Dual Core E2140. Jak mam to zrobić? Czy wystarczy zmienić mnożnik w BiOS-ie i napięcie na AUTO, czy trzeba o tego jakiś program?

Jeżeli już ktoś o to pytał, to sorry, nie znalazłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie dwóch procesorów i ich możliwości. Konkretnie chodzi mi o C2D E4400 i E6550. Mam zamiar bawić się w mocne O/C i nie wiem, który z tych dwóch modeli ma większe predyspozycje.

Oto moja płyta główna:

ASUS COMMANDO - iP965,

Nie ukrywam, że liczę na rychłą odpowiedź. Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kompa z C2D e4300 na plycie evga nforce 650i ultra

ostatnio podkrecilem procka do 2.7 GHz zwiekszajac FSB z 800 do 1200

moje pytanie dotyczy tego dlaczego te FSB sa takie duze skoro we wszystkich poradnikach pisze np o wartosciach 300 (gdzies sie doczytalem ze to wartosci ustalone przez Intela ale nie wiem jak przeliczac, chyba 4x ale dlaczego tak)

w programie dolaczonym do plyty tez jest ustawione na 300 ale w BIOSie jest 1200

drugie pytanie dotyczy sie bezpiecznych temperatur tego procka

chwilowo przy dozym obciazeniu nie przekraczaja 60C

i po 3 czy moge zrobic cos jeszcze aby zwiekszyc wydajnosc kompa

plyte juz podalem, procka tez, pamieci mam pentagram 2x 1GB 800MHz, grafa evga gf 8800 320MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może tak, to mój zestaw:

Intel Dual Core E2140 @ 1.60 GHz

GeForce 8600 GTS

Gigabyte GA-P35-DS3

Geil 1GB 800 MHz x2

Tracer 4Life 400W

Co radzicie podkręcić :?: Myślałem, że wystarczy procek, ale jak przeczytałem posty poprzedników, to zwątpiłem :?

Proszę o jakieś sugestie, bo nie chcę bez sensu podkręcać procesor, jeśli np. FSB jest za niskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergi

Podkręć sobie procesor najpierw, później myśl o reszcie, poza tym o kręceniu grafiki jest inny temat. Aby zmienić taktowanie procesora(czyt. podkręcić go) musisz zmienić szybkość szyny FSB. Na razie nie zwiększaj napięcia bo możesz narobić niezłego dymu i później będziesz rozpaczał. Procka podkręć tak jak pisałem wcześniej już, wchodzisz w BIOS, i (zapomniałem jak to było w Gigabyte'cie) do menu gdzie masz FSB w każdym razie :P. No i zaczynasz podkręcać o 10-20MhZ. Zwróć uwagę czy jakieś wartości podnoszą się razem z szyną procka, to ważne! Jeśli np. pamięci się kręcą to pilnuj aby ich nie przekręcić za 800MhZ. Z tego co pamiętam nie można ustawić w płytach Gigabyte'a ręcznie taktowania pamięci, da się tylko zmienić ich mnożnik, więc jak już dojdziesz do krytycznych wartości to go zmniejsz, chociaż o te twoje Geil'e raczej nie ma się co bać, wytrzymają 900MhZ(tylko czy płyta da rade?). Poczytaj poprzednie moje posty, masz wszystko opisane krok po kroku i pamiętaj że nie ma gotowej recepty na dany komputer!

@g_o_l_d

Lepiej kręcić będzie się E6550, ale jeśli nie wykonujesz jakichś skomplikowanych operacji(grafika 3d, dekodowaniekodowanie filmów itp.)to starczy ci wykręcony E4400, kosztuje mnie a różnicy np. w grach i tak dużej nie odczujesz. I do twojej płyty raczej lepszy będzie E4400 bo z E6550 na tej mobo nie wyciśniesz max'a. Kup E4400 i za pozostałą kase dokup sobie RAM lub skocz po 6-cio pak i zamów sobie pizze ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim c2d 4400, mianowicie nie da się go podkręcić bardziej niż 3 Ghz.to mój sprzęt :

MB :Asus p5k

procek :c2d 4400 :) + Scythe ninja+ wentylatorek z fabrycznego chłodzenia

pamięci :OCZ special ops 2x1 gb 900mhz

karta graficzna: Gigabyte 8800 gts 640

zasilacz :chieftek 550W

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczny.Z góry mówię że temperatura procka po podkręceniu w pełnym stresie wynosi 31*C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...