Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Ja swoje go Athlona xp 2000 podkręciłem do około 2,1 Ghz ale miałem wtedy słaby zasilacz i troszkę się grzał więc zaprzestałem.

Felessan trzeba było kupić Athlona x2 :lol:

Wymień chłodzenie na procu. W orthosie sprawdź czy niestabilny jest ram czy proc masz testy do wyboru. Sprawdź czy bios jest w wersji ostatecznej czy beta. Ja zmieniłem na nowszy ale jakąś wersję Beta i mam problemy z podkręcaniem mojego Athlona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Mam problem i licze na pomoc. Po zmianie fsb w moim e2140 na 250 i obnizeniu mhz pamięci komp włączył mi sie normalnie ale podczas testu orthosem zawiesił się po 15 minutach. Dla próby przestawiłem fsb na 300, dostosowałem pamięć żeby była w okolicach 800 mhz(dokładnie było 792), wyłączyłem te całe Ce1,ustawiłem pci frequency na 100 mhz. Po włączeniu się kompa i teście w Orthosie zawiecha po 40 minutach. Mam płytę GA 965p-s3, rewizja 3.3, wersja Biosu F12, nie mam opcji ustawienia na sztywno szyny Pci ani wyłączenia wirtualizacji i tego Spread Spectru czy jakoś tak. Ktoś może mi powiedzieć czemu mój E2140 sprawia takie problemy czy to ja coś źle robię? a jeśli tak to co? tylko nie odsyłajcie mnie kilkka stron wcześniej, wszystko czytałem i dalej nic:/ Prosze o pomoc, szkoda marnującej się mocy procesora

Udało ci się odpalić e2140 na FSB300 ? Czy komp sie zawiesił przy POST ? Bo słyszałem że te nowe e2140 mają walla na FSB280...Sam mam takiego i podkreciłem go na 2,6 GHz. Skos wydajności jest ale jeśli cie to pocieszy to nawet bez tego to świetny procek i ma jeszcze zapas mocy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od reszty konfigu...Napisz co tam masz i jakiej firmy z jaką mocą jest ten zasilacz. A ja sie pomyliłem trochę, bo podobno e2140 mają walla na FSB380 a nie 280 :) A z pamięciami jak ? Może podnieś minimalnie napięcia na nich i na procku. :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus-a P5B, 2GB RAM tez Patriota 800MHz i zasiłke 500W Amacroxa. Ustawiłem sobie w BIOS-ie FSB na 350MHz co przy mnozniku x8 daje mi 2,8 GHz. Pamieci w takim razie chodza mi na bodaj 875-6 MHz co daje mi stosunek 4:5. Jak bede miec czas to moze obnize taktowanie procka i zrobie stosunek 1:1. Napiecia zwiekszylem na procku z 1,3V na 1,325V a na pamieciach z 2,1V na 2,15V. Timingi na pamieciach zwiekszylem do 5-5-5-15. Pre-timingow nie ustawialem. Nie testowalem procka zadnym specjalnym programem ale w 3DMarku przeszedl wszystkie testy, codziennie komp chodzi po kilkanascie godzin i wiecej a nie ma zadnych zwiech. Czytalem jeszcze ze jesli procek mimo dobrze ustawionych pamieci, zwiekszenia napiecia itd nie chodzi stabilnie to pomaga zwiekszenie napiecia samej szyny FSB...Niestety nie jestem Ci w stanie powiedziec ile wynosi jej domyslne napiecie, mi chodzi stabilnie. 8)

P.S. Chieftec wydaje sie byc dobra firma i te 400W to sporo ale z drugiej strony GeForce'y 88xx sa zdaje sie strasznie pradozerne wiec moze rzeczywiscie w "stresie" zasilacz podaje za malo mocy...A jak w grach albo normalnej pracy ? A 3DMarka uruchamiales ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Orthos to jakiś specjalny program do testowania procka ? Może jakimś innym sprobuj...No i w końcu odpal jakąś wymagajacą gre na full detalach - to jest dopiero prawdziwy benchmark :D A zasilacz faktycznie przydałby sie nowy 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem ten program na jakieś 1,5 godziny i zero zwiechy. Ale procka rozgrzał hohoo...Uruchamiam ponownie kompa, wchodze do BIOS-u i temp 64 stopnie, włączam Windows-a i odpalam Everesta a temp. spadła już do 55 stopni. Widać box-owy wiatrak daje radę :) Ale najlepsze jest to, że Everest pokazywał temperaturę procka jako 55 stopni , a prócz tego temp dla każdego rdzenia a przy nich już po 40 stopni...Widać to nie ten sam procesor, no i nie ma to jak wiarygodny pomiar programu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze...powienienes sam to sprawdzić :P Jesli bedziesz ostroznie podnosil taktowanie FSB, nie przesadzal z napieciem to w koncu ujrzysz granice mozliwosci swojego procka/płyty. Btw: co do OC procka ma grafika ? A RAM-y jakieś masz ? A ten zasilacz to jakiś noname ? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie do jakich wartości udałoby się podkręcić procesor C2D E4300 na płycie Gigabyte GA-P35-S3, karcie Radeon X1950 PRO i 400W zasilaczu? Na pewno bez problemu do 2,4 ( po zmianie FSB), ale wyżej to już nie wiem.

A jaki to zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Chciałbym się wziąść za podkręcanie procesora i może pamięci.Tylko że mam problem z prockiem bo z pod biosu nie mogę go podkręcać już kiedyś tu na forum pisałem wrzuciłem zdjęcia z biosu i też mowili że nie mogę .... jak podkręcić inaczej?jakim programem w windowsie?Jak narazie znalazłem corecenter ale on nie działą u mnie.... niby do plyt glownych msi a u mnie wyskakuje blad ze na tej plycie nie działa.Znacie jakieś inne programy?I odrazu może ktoś poda jakiś poradnik bo już troche zapomniałem o ile mhz kręcić i takie tam:PP Moj sprzęt to:

Proc:Pentium 4 630 3000 mhz

Płyta głowna: Msi Pm8m2-v

Ram: 1x512 no name,1x1024 geil

Zasilacz:chieftec 450 wat

Windows:Xp media center

Karta graficzna:gf 7600 gs zalman 1,2 ns 256 mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem podkręcić swojego Athlona x2 3600+ [brisbane] [na mobo KN9], lecz gdy podkręcam choćby o 10 mhz, albo nie po restarcie kompa nie uruchamia się monitor, i głośnik systemowy zaczyna robić PIIIIP PIIIIP

Albo uruchamia się, ale wyskakuje czarny ekran z migającym znakiem "_" :F

Na razie jade na BOXie, ale chyba nie powinno tak być, prawda? Żeby przy 10 mhz, takie rzeczy się działy?

Dodam jeszcze że jak tylko kupiłem kompa, to za podkręciłem go do 2100 [standard 1900] i nic się nie działo, DO PONOWNEGO URUCHOMIENIA PC.

Wtedy znów tak piszczał :F

Czyżby trafił mi się jakiś pechowy model procka? [w komentarzach o nim piszą że całkiem ładnie im się podkręca]

Czy może po prostu trzeba zmienić coś w BIOSie ?

Dodam tylko że zasilacz to CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Mój komputer to:

AMD Athlon 64 3200+ (2000 MHz)

Asus M2N-E nForce 570 Ultra (bios v. 0802)

Pamięć OCZ 800MHz Platinium CL4 (4-5-4-15) 2T

Podkręciłem procka do 2500 MHz, pamięci 833 MHz. PCI-e zablokowane na 100, PCI- 33, HT z 5x na 4x Przy HTT 250 częstotliwość taktowania HT wynosi akurat 1000, czyli tyle ile jest normalnie bez kręcenia. I tu moje pytanie. Jeśli chciałbym jeszcze bardziej podkręcić procesor musiałbym obniżyć HT do 3x. Czy wydajność nie spadnie wtedy? Względem takiego samego taktowania procesora oczywiście. Bo nawet przy HTT 290 HT 3x będzie wynosić "zaledwie" 870 MHz. To jak? Kręcić dalej proca i nie przejmować się niższą częstotliwością HT, czy lepiej zostawić procesor z 2500 MHz i "fabrycznym" HT 1000?

A zapomniałem dodać. Zostaje jeszcze jechanie w dół z mnożnikiem. Jak to się będzie przekładać na wydajność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z kręceniem E2140...

Mam płytę Gigabyte P35-DQ6

ramy OCZ DDR2 Platinum REVISION 2 800Mhz 4-4-4-15

Zasilacz BeQuiet 500W

nie moge ustawić FSB wyżej niż 260...

jak ustawie więcej przy ładowaniu XP wyskakuje mi niebieski ekran ....

Wydaje mi się że to RAM'y strajkują bo taki sam ekran pojawia mi się jak ustawię za niskie timingi... może mają za duże/małe napięcie ??

I tu najgorsze jest to że nawet nie wiem jakie mam napięcie na CPU i na ramach.... W biosie mojej płyty mogę ustawić albo wszystko na Auto albo wszystko na manual.. a wszystkiego na manual się boje bo jeszcze dam np. za wysokie napięcie na PCIE i karte za 1500 zeta szlag trafi ;p

próbowałem sprawdzić napięcie na procu i ramach z poziomu windy ale każdy program (cpu-z everest speedfan) pokazuje co innego...

dodatkowo ustawienia napięć ramów są jakoś dziwnie pokazane... zamiast normalnej wartości w voltach mam jakieś dziwne +0.30 +031 itp.

mam jeszcze kolejne problemy (ale już mniej poważne)

CoreTemp i program intela pokazują mi że temp moich rdzeni wynosi ok 72 stopni natomiast everest i speedfan pokazują 45-49 stopni... w biosie też mam pokazane te 45 stopni więc skłaniam sie raczej ku temu pomiarowi ;p ale ktoś mi powie skąd np. CoreTemp bierze takie wyniki ???

a kolejny problem to ten że nie moge sterować prędkością coolerka na procu :/

SpeedFan pokazue mi jakąś dziwną wartość (2500000 RMP) a tymi procentami które symbolizują prędkość coolera moge sie bawić i i tak to kupka daje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...