Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Może mi ktoś powiedzieć jak podkręcić kompa i jakim programem?

Athlon 64 processor 3200+ (1,94GHz)

płyta główna Gigabyte v2.0 GA-K8NF-9 / K8NF9 Ultra

10*193.789=1937.888

Napięcia CPU 1.4V

Pamięć 2.6V

Proszę wszystko po kolei co i jak (jestem początkujący w podkręcaniu kompa). Jeśli coś nie pasuje albo jeśli czegoś brakuję proszę powiedzieć to uzupełnie. I jak można maksymalnie go podkręcić na standardowym chłodzeniu żeby chodził oczywiście stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko:

Moj wuja poszukuje dodatkowej mocy na procku i stara sie podkrecic...

Sprzet: EVGA nForce 680i SLI , Corsair 2x1GB 800Mhz cl5 ,procek Core Quad Core 6700 - z chlodzeniem wodnym + zasilacz Tagan 1100W.

Narazie stara sie podkrecac fabrycznym nTunem i automatycznie z 266 fsb robi 293 ale komp pracuje niestabilnie... Zaznaczam ,ze komp chodzi 24h na dobe z 100%obciazeniem procka(F&H). Co radzicie?

Ponawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko:

Moj wuja poszukuje dodatkowej mocy na procku i stara sie podkrecic...

Sprzet: EVGA nForce 680i SLI , Corsair 2x1GB 800Mhz cl5 ,procek Core Quad Core 6700 - z chlodzeniem wodnym + zasilacz Tagan 1100W.

Narazie stara sie podkrecac fabrycznym nTunem i automatycznie z 266 fsb robi 293 ale komp pracuje niestabilnie... Zaznaczam ,ze komp chodzi 24h na dobe z 100%obciazeniem procka(F&H). Co radzicie?

Ponawiam

A to podkręcanie to chyba tylko dla szpanu robisz? Jak 293 nie chodzi to spróbuj nieco więcej czasami niektóre liczby "nie wchodzą" a nieco więcej znowu też. Rób to w biosie zmień dzielnik pamięci. Quady się tak dobrze nie kręcą jak dwurdzeniowce Intela ale powinieneś coś więcej wycisnąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

oki a wiecie może co u mnie jest grane mam procka C2DE6300 i ostatnio tak sobie probowałem go podkręcić żeby wydusić więcej mocy z gefa 8800 i podniosłem fsb z 266 do 340 z tego co wiem to procek to nawet jezdzi u ludzi na 400/420, a u mnie pracuje niestabilnie 15 minut i zwiecha kompa jak ustawilem 400 to wogole nieodpalał musiałem wszytko wyłaczać i rozładowywać żeby komp odpalił !! więc może wiecie jak go podkręcić.... plzzzz help nigdy nie miałem takiego problemu :[ mo komp to

płytka: Gigabyte 965P-DS3

zasilacz: Tagan 700W

grafa: Geforce 8800 GTS 320MB

RAM: Geil Dual Ultra 2x1GB 800Mhz Cl4

Procek: C2D E6300, chłodzenie do niego to Asus Silent Square i na to 3x Revolteci 120mm Dark Blue LED więc napewno sie nie poci

dysk: Seagate Barracude 250 GB 7200rpm 16Mb

Plz help też chce mieć na tym procu 3.00 Ghz :[ a jak narazie niemoge miec nawet o 1 Mhz więcej niż podstawowe 266 T_T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co blokować szyne PCI ?????? a po za tym nie mam zielonego pojęcia jakie mam napięcia na zasilaczu... a po za tym jak niewyrabia przy 417 to jakim cudem ja niemoge podnieśc nawet o 1Mhz od 266 do 417 daleko jest a kłopot już jest na 267....a temperaturę mam 32 czasem podskoczy do 34 ale żadko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewizja to 2.0

EDIT:

oki juz zrobiłem wszytko sam szyna zablokowana na 33Mhz a procek z 1.8 walnałem na 2,8 bez podnoszenia napięć dziwne nie :P acha i o dziwo temperatura teraz to 31 stopni :P

EDIT2:

O KURDEE !!! Powiem tak procek sie podkręcił ładnie d0 2.8 odrazu ale za to dostałem strasznego spadku FPSó2 !! wyobrażacie sobie żeby na Gefie 8800 miec od 4 do 16 FPSów.... czy może wiecie co jest grane.... procek oki ale teraz karta.... jak ustawiłem wszytko na auto to znowu proc 1.8 ale karta już FPS miała koło 60-456 w 3dmarku 06..... wiecie może jakie może być tego rozwiązanie.... plizka..... bo chce wykorzystać max tej karty a procek niepozwala :[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem: otoz nie dawno kupolem na gieldzie uzywane plyte glowna i procesor 1.2 ghz(zadna rewelacja ale coz) ale kiedy zegar jest ustawiony na 1200 mhz to komputer sie wiesza zaraz po uruchomieniu systemu albo jeszcze w trakcie uruchamiania msialem zmniejszyc go do 800 mhz a facet na gieldzie (nie zaden oszust ) pokazywal mi na tej samej plycie (bo kupilem ja z procesorem0 podkrecony na 1400 i nie robil problemow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co się dzieje?

Mam płytę GA 965p-S3, procesor PDC E2140 i GF 8800 TGS 320mb

gdy podniosę FSB z 200 choćby na zwykłe 220 komputer nie chce wstać, przez chwilę jakby chciał się włączyći tak non stop.

Czy to może być wina za słabego zasilacza? mam Chieftec 400W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i licze na pomoc. Po zmianie fsb w moim e2140 na 250 i obnizeniu mhz pamięci komp włączył mi sie normalnie ale podczas testu orthosem zawiesił się po 15 minutach. Dla próby przestawiłem fsb na 300, dostosowałem pamięć żeby była w okolicach 800 mhz(dokładnie było 792), wyłączyłem te całe Ce1,ustawiłem pci frequency na 100 mhz. Po włączeniu się kompa i teście w Orthosie zawiecha po 40 minutach. Mam płytę GA 965p-s3, rewizja 3.3, wersja Biosu F12, nie mam opcji ustawienia na sztywno szyny Pci ani wyłączenia wirtualizacji i tego Spread Spectru czy jakoś tak. Ktoś może mi powiedzieć czemu mój E2140 sprawia takie problemy czy to ja coś źle robię? a jeśli tak to co? tylko nie odsyłajcie mnie kilkka stron wcześniej, wszystko czytałem i dalej nic:/ Prosze o pomoc, szkoda marnującej się mocy procesora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...